Menu Forum

Zdravé vaření. A co na to Váš drahý?

15. říj 2015  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
josefka
3
Registrovala se 30. srpna 2007 na beremese.cz. Přidala 6647 příspěvků a 1 album. Má 38 přátel. Irsko.
  • Svatba byla 29. července 2006
    Libochovice, Region Mělník
fotoportrét
fotoportrét
josefka
3
Registrovala se 30. srpna 2007 na beremese.cz. Přidala 6647 příspěvků a 1 album. Má 38 přátel. Irsko.
 catf - no, jsem na to zvedava, zatim zacinam pozvolna, protoze po vanocich nemame doma zdne jidlo emoticon, ale prozatim jsem uplne vynechala psenici a vcera koupila polentu. Zatim nevim, jak ji pripravit, tak budu muset najit nejake recepty. Taky jeste nevim, jak to udelame rano s ovesnou kasi, protoze ji 1. miluju a 2. pripravuje ji manzel a ja po nem nemuzu chtit, aby mi delal neco specialniho a 3. nevim, jestli se mi podari ho presvedcit, aby se ji vzdal. V sobotu zajdu na trh a poohlidnu se, co bezlepkoveho je a budu to muet nejak naplanovat.
Jinak vcera jsme meli k veceri misto obvykleho chleba brambory s kysanym zelim a zeleninou a vajickem a bylo to super. emoticon
Jak se rekne krupice anglicky?
taky jsem se uz naucila vyplivavat susenky pri testovani - denne jich testujeme 3-5 druhu pokady minimalne 2 od kazdeho druhu. taky jsem pred vanocema pribrala 2 kila emoticon

Jo, dostala jsem k Vanocum papinak a vcera jsem v nem udelala fazole za 25 min - parada!!!!

ahoj stazko, jak jsi se mela o Vanocich?

arvetka - nejak divne mi funguje traveni a horsi plet. Muze to byt cokoliv, ale napadl me i ten lepek a rikala jsem si, ze tim, ze ho na chvili vyradim nic nezkazim a alespon si to vyzkousima a uvidim, jestli to ma nejaky efekt.
8. led 2009 v 11:30  •  Svatba byla v červenci 2006  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rosina
Registrovala se 29. ledna 2008 na beremese.cz. Přidala 3658 příspěvků. Region Olomouc.
  • Svatba byla 3. října 2009
    Region Olomouc
fotoportrét
fotoportrét
rosina
Registrovala se 29. ledna 2008 na beremese.cz. Přidala 3658 příspěvků. Region Olomouc.
    Region Olomouc
 anastazie: tu kasu jim taky, dobra je aj kukuricno pohankova, stoji to par kacek a je to hned emoticon)) delam si ju aji smichanou s jogurtkem a rozinkama jako dezertek emoticon))
josefka: zkus tam nekde sehnat pohankovy vlocky nebo jahelny, docela ujdou, ji je ted svagrova.
mně zas az moc funguje stitna zlaza, jak sem se dnes na endokrinologii dovedela emoticon to super truper teda.
8. led 2009 ve 13:43  •  Svatba byla v říjnu 2009  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
Registrovala se 29. září 2007 na beremese.cz. Přidala 4792 příspěvků a 1 album.
  • Svatba byla 8. září 2007
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 josefko, zkus ryzove vlocky na tu kasi emoticon

na polentu mam bezva recept....uvari se podle navodu..ja mam instantni, takze ve vode je hotova za 3minuty...smes se vyleje na pecici plech vylozeny pecicim papirem a uhladi se do vysky cca 1-2cm..necha se vychladnout...ona totiz kdyz vychladne, tak ztuhne...nakraji se na obdelnicky... smichas oliv olej, cesnek a citr stavu nebo kuru a na tom na panvi obdelnikcy usmazis do zlatova(z kazde strany 4minuty)..je to bezva priloha k salatu z rukoly a rajcat...nebo se da ztuhla polenta zapect pod gril s kozim syrem(s plisni)..
zrovna dneska si ji takhle davam, protoze m udelal chilli a tohle je k tomu super priloha misto chleba

josefko, krupice by mela byt meal ... napr corn meal apod..

arvet, kamut jsem jeste nezkousela, ale uz jsem ho koupila na recept plneny rajcata kuskusem....je teda drahej jako prase emoticon ..100kc za baleni 0,5kg
8. led 2009 v 17:11  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
anastazie
Registrovala se 14. prosince 2005 na beremese.cz. Přidala 2394 příspěvků.
  • Svatba byla 25. června 2005
fotoportrét
fotoportrét
anastazie
 catf, v portugalsku jsme byli emoticon josefko, bajecne jsme se meli emoticon

me s tim lepkem pokousite, co kdyz vadi i mne?!! emoticon a ja to nevim? emoticon

rosi, tak ja kouknu i po ty kukuricno pohankovy, dikes emoticon (jinak jogurtum se vyhybam a rozinky nesnasim) emoticon ale muzes tam vlastne dat i jakekoli jine susene ovoce (svestky, merunky..)
no ale mozna ze poloivce tu kukuricnou kasi nekoupil, pac mame velkou spotrebu kukurice -polenty...i kdyz rejze vlastne taky, takze tim ta teorie pada emoticon
8. led 2009 v 17:25  •  Svatba byla v červnu 2005  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 stazi, to ale asi nebylo na kopani, co? to jste jeli za pamatkama? v portugalsku jsme byli pred par lety a opravdu moc pekny, krasnej ocean a mnam jidlo(bezlepkovy emoticon )

stazi, lepek vadi(rozumej skodi) obecne vsem, ale jenom nektery to registrujou emoticon
8. led 2009 v 17:54  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
anastazie
fotoportrét
fotoportrét
anastazie
 catf, na koupani to samo nebylo a za pamatkama? cha emoticon no jako na zajimavy mista pro nas (jina kultura, proste je to zajimavy, i kdyz zadna exotika, ze)...pres vanoce proste jezdime skoro vzdycky pryc..v lisabonu jsme jeste nebyli a na nasi oblibenou asii 7 dni opravdu nestaci..

aha a cim ten lepek vsem skodi? projevu je asi hodne, co? a rejze se muze jist? testoviny asi urcite ne :(
8. led 2009 v 18:03  •  Svatba byla v červnu 2005  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rosina
    Region Olomouc
fotoportrét
fotoportrét
rosina
    Region Olomouc
 stazi, co ja vim od segry, kera se to ted drti, tak rejze je uplne bez lepku a muzes ji sezrat klidne pytel emoticon jen bila ma vysoky glykemicky index emoticon Portugalsko bych si taky dala, my planujem na pristi vanoce Mexiko emoticon
8. led 2009 v 18:13  •  Svatba byla v říjnu 2009  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rosina
    Region Olomouc
fotoportrét
fotoportrét
rosina
    Region Olomouc
 bez testovin bych chcipla emoticon si delam aspon celozrny pokud to de emoticon
8. led 2009 v 18:13  •  Svatba byla v říjnu 2009  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
anastazie
fotoportrét
fotoportrét
anastazie
 kdyz celozrny nejsou tak dobry emoticon ale vetsinou delam aspon bezvajecny..jo a kukuricny jsou priserny..
(my neplanujeme nic takhle dopredu, ale vim, ze mexiko nas teda opravdu nelaka, i kdyz to je taky dost jiny, my proste radsi tu asii emoticon )
8. led 2009 v 18:27  •  Svatba byla v červnu 2005  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 stazi, muzes jist

pohanku
quinou
jahly
kamut
ryzi
brambory
amaranth
soju
kukurici
testoviny - jsou bezlepkove - z mouky z bezlepkovych obilovin viz vyse

na zaklade tohohle clanku z institutu celostni mediciny jsem se o bezlepkovou dietu zacala zajimat, protoze bezvadne vystihnul, jak jsem se citila(viz co dela lepek ve strevech) a taky podporil moje rozhodnuti minimalizovat mlecne vyrobky a nasledne maso

LEPEK A SOUČASNOST

Lepek – gluten je obilná bílkovina obsažená v pšenici, žitě, ječmenu a ovsu. Jsou to obiloviny, které naši předkové hojně používali jak pro přímou lidskou výživu, tak pro výkrm hospodářských zvířat. Nabízí se otázka, proč nám nyní lepek tolik vadí. Abychom si mohli odpovědět, musíme se na věc podívat z různých úhlů. Především musíme vysledovat co se od časů našich předků změnilo. V první řadě největší a nejzásadnější změna byla způsobena vynálezem maďarského mlynáře, který změnil technologii mletí mezi kameny, známou ve všech etnikách na celém světě, po tisíciletí, za mačkání zrn mezi ocelovými válci. Perspektiva mnohonásobného navýšení produktivity mletí přilákala americké průmyslníky a poté se válcové mlýny rozběhly do celého světa. Změna technologie mletí přinesla i další výhody. Při válcovém mletí dojde k oddělení jednotlivých vrstev obilného zrna, nejprve vypadne klíček a to je výborná zpráva pro obchodníky, protože bez klíčku se prodlouží skladovatelnost mouky až o roky. Klíček se opraží a vyrobí se z něho potravinový doplněk, nebo se spolu s vrchní vrstvou prodá zemědělcům v krmných směsích. Prostřední bílá část zrna obsahuje v průměru 70% škrobu a 30% bílkovin, převážně lepku. Tento materiál je ideální pro pečení bílého pečiva a to se dobře prodává. Tato změna začala před stosedmdesátí lety a do dnešní doby je vymílaná pšeničná mouka základní potravinou celé severozápadní polokoule. Vliv na zdravotní stav si vysvětlíme později. Většina obilné produkce se však používá ke krmení zvířat a jejich maso a mléko tvoří největší energetický objem stravy tak zvané vyspělé západní civilizace. Obchodníkům potom stačí dodat na trh dostatek brambor, cukru, alkoholu, kávy a potřeby vyspělé společnosti jsou uspokojeny.

Proč lepek škodí až v této době?

Nejprve se podíváme za jakých podmínek je správně lepek tráven. Trávící proces začíná v ústech. Je to jediný trávící orgán za jehož činnost neseme plnou zodpovědnost. Rozhodujeme o tom co do úst vložíme a hlavně jak dobře vloženou potravinu rozmělníme a promícháme se slinami. Sliny jsou důležitou trávící tekutinou a jsou také informačním médiem, jakýmsi vrátným informujícím další trávící referenty. Při trávení obilí je slina velmi důležitá, obsahuje, enzym ptyalin, který umí štěpit obilné škroby, tím je oddělí od bílkovin a ty jsou potom dobře dostupné pro žaludeční šťávy. Lepek takto rozložený na základní bílkovinné elementy, aminokyseliny, je potom enzymaticky ve střevě zpracován a spolu s aminokyselinami pocházejícími z luštěnin je stavebním materiálem pro veškeré bílkovinné substance potřebné pro organizmus. Jinak je tomu pokud jíme převážně pečivo z vymílané mouky. Namazané tukem ho v ústech pouze přehltneme potřebné enzymy se nedostanou ke škrobu a ten pevně spojený s lepkem žaludkem nerozloženým, prochází do střeva a to má nepříznivé důsledky především na střevní sliznici. Tam jeho řetězce zalepují střevní klky a tím zmenšují trávící plochu. Pokud se lepku ve střevě nashromáždí více, vytvoří se tím jakási vnitřní. druhá trubice. Kromě blokování trávení to má ještě další neblahý účinek. Mezi trubicí z lepku a střevní stěnou se vytváří kyselé prostředí a to spolu s přemnoženými disbiotickými mikroorganizmy, má negativní vliv na propustnost střevní stěny. Naruší se regulace a střevní stěna potom propouští látky, které by se do krve jinak nemohly dostat. Především to jsou kompletní nestrávené bílkoviny, lepek, ale i mléčná bílkovina kasein, na kterou nám již od dvou let chybí enzymy. Tělo se těchto vetřelců zbavuje ve formě hlenů ty putují krevním řečištěm a lymfou. Podle kondice toho kterého organizmu se vylučují z těla a nebo usazují na žilních a cévních stěnách, v nosních dutinách, okolo reprodukčních orgánů žen i mužů.

Pokud se chtělo v dřívějších dobách péci, bylo třeba zajet k mlynáři pomlít zrno. Jelikož mouka, obsahující obilný klíček, brzy žlukla, bylo třeba upéci chleba do zásoby, muselo se s ním potom šetřit. Zdaleka nebylo pečivo hlavním jídlem, jak je tomu dnes. Svědectví o frekvenci používání pečiva najdeme ve folkloru: ‘‘Hrách a kroupy to je hloupí to mi máme každý den, ale vdolky z bílé mouky jenom jednou za týden‘‘. Nabízí se filozofii tohoto pořekadla využít pro nápravu stravovacího systému.

Problémy s lepkem.

Po druhé světové válce se pečivo a jídlo z vymílané mouky stalo hlavním pokrmem pro celou západní civilizaci. Na další obiloviny se zapomnělo. Takováto monodieta má za následek rozvoj takzvaných civilizačních chorob. Lepek pokud se dostane v našem organizmu na místa kde nemá být, je velmi častou příčinou jejich vzniku a rozvoje. Přímou souvislost nalezneme v nemoci nazvané celiakie. Je to již dnes geneticky podmíněná autoalergická nemoc. Ta však tvoří jen vrchol ledovce, 5% populace u které se tato nemoc vyskytuje, však nejsou zanedbatelná. Tato nemoc je nejčastěji diagnostikována u malých dětí a to zejména proto, že u nich jsou příznaky nejvýraznější. Děti takto postižené neprospívají, jsou anemičtí a na sebemenší i informační částečky lepku reagují průjmem. I u dospělých lidí však bývá tato alergie přítomna, většinou jsou však léčeni na jiné nemoci. Ta podstatně větší část fiktivního ledovce, která se skrývá pod hladinou je metabolická zátěž na lepek. Negativní vliv má lepek pokud se ve větším množství vyskytuje ve střevě, u každého. Jelikož ještě nejsou přítomny protilátky není to alergie, avšak potíže, nejen zažívací. většina lidí vnímá. Lepek působí negativně ve střevě také mechanicky, tím že ulpívá na střevní sliznici zmenšuje tím plochu, kterou se vstřebávají živiny do krve. Důsledkem je překyselení prostředí v jeho důsledku potom dojde k poškození střevní sliznice. Naruší se tím její regulační schopnost, prolomí se tím střevní bariéra a kompletní bílkovina lepku se dostane do krve i do mezibuněčného prostoru a tam všude na sebe váže různé toxiny a kasein- mléčnou bílkovinu, která se do krve dostala stejnou cestou. Společně narušují zásobování buněk a jejich komunikaci a tím jsou u začátku mnoha tak zvaných civilizačních chorob, včetně autoagresivních i onkologických. Pokud se prolomí ještě bariéra mezi krví a mozkem jsou tyto dvě bílkoviny příčinou autizmu i dalších mentálních poruch. Existuje vědecká práce kde je popsáno, že budoucím maminkám, kterým na základě genetického vyšetření plodové vody, byla zjištěna pravděpodobnost, že se jim narodí dítě s Dawnovým syndromem, byla nabídnuta bezlepková a bezmléčná dieta a těm, které ji nepřijali se děti s tímto poškozením narodili. U všech, které byli na dietě se narodili dětí zdravé. Naše zkušenost u našich klientů s Dawnovým syndromem ukazuje, že pokud jsou na makrobiotické bezlepkové stravě je jejich životní komfort nesrovnatelně lepší, totéž platí i u autistů.

Lepek je poplatný svému názvu, opravdu vytváří lepivé struktury a vážou se na něho těžké kovy i další rezidua. Lepší situace je, když tyto hleny máme v dutinách a dokážeme je z těla vyloučit. Horší je pokud se usazují například v aortě či jinde v krevním řečišti. Metabolizmus kaseinu i jiných složitých bílkovin má jako meziprodukt homocystín, ten narušuje cévní stěny a spolupůsobí i cholesterol, který tyto narušené části zajizvuje a vytvářejí se tím blokády. Ještě horší je to tehdy pokud je prolomena bariéra mezi krví a mozkem. Pokud se ti dva naši známí vetřelci dostanou do mozku, tělo tuto situaci řeší vytvářením opioidních látek. To je situace kdy mohou vzniknout již u plodu podmínky pro vznik Dawnova syndromu nebo autizmu. Autizmus se může rozvíjet i po narození často ve spolupráci s očkováním do oslabeného imunitního systému. Máme již bohaté zkušenosti s dětmi takto postiženými. Po vyvážené stravě bez lepku a kaseinu se jejich stav radikálně vylepšil. Pokud se chcete také vylepšit, nabízíme několik vyzkoušených receptů. Dosud trhem nabízené bezlepkové potraviny a různé směsi sice neobsahují lepek, ale jsou převážně postaveny na surovinách, které střevo poškozují také, jsou to sušené mléko, droždí, brambory, cukr a různé chemické komponenty. U bezlepkových obilovin nacházíme málo pojivových látek a to je jádro problému. Práce a zejména pečení s pšeničnou moukou je sice pohodlnější, avšak jak si podle našich receptů budete moci vyzkoušet, jde to bez lepku také.
8. led 2009 v 18:52  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
anastazie
fotoportrét
fotoportrét
anastazie
 dikes, ja si to prostuduju..
maso nejime skoro vubec, mlecne vyrobky se snazime omezovat (nekupujeme jogurty a mliko)..jen ten chleba..to je takova rychlovka..to by mi chybelo..
8. led 2009 v 19:00  •  Svatba byla v červnu 2005  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rosina
    Region Olomouc
fotoportrét
fotoportrét
rosina
    Region Olomouc
 stazi: tak my zas nemusime Asii emoticon jeste tak Rusko me laka a pak ty Albanie a Armenie, i kdyz ty se pocitaji k Evrope, doted jsem nepochopila proč emoticon ale Japonsko, Cina ani Indie me vubec nebere emoticon my to mame naplanovany, pac do Mexika poletime za kamaradama, co tam budou pracovat emoticon
jinak instantni kase jsou skvela rychla vec - s nastrouhanou mrkvi a jabkem, citronovou stavou, medem a skorici, zamichany s tvarohem, citronem a rozinkama, s michanyma vajckama, rozmichany s vodou, susenym ovocem a oriskama a kokosem - kupuju je uz milion let, kamaradka s cukrovkou mi na ne dala tip, tehdy stal pytel 6,50 s menovalo se to "Veverka" emoticon Jedli jsme to hlavne kdyz jsme lozili po horach, pac to bylo lehky a dobre uskladnitelny a vyzivny
catf: zrovna jsme dobastila tu cockovou polivku z Apetitu a je bezvada, dala jsem tam jeste trochu koriandru, nejak na nem ted ujizdim emoticon)
8. led 2009 v 19:44  •  Svatba byla v říjnu 2009  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
anastazie
fotoportrét
fotoportrét
anastazie
 no, ono pak je jeste thajsko emoticon kambodza, malajsie, singapur, laos, vietnam... emoticon indii ne e emoticon
ale zase vsude lip, nez doma emoticon takze to zas jo, to me laka i to mexiko emoticon)

aha, kase jsou pro nas novum, od te doby, co polovice neji sladky emoticon to zni dobre, ty pridatny veci do ni, rosi emoticon
8. led 2009 v 19:50  •  Svatba byla v červnu 2005  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rosina
    Region Olomouc
fotoportrét
fotoportrét
rosina
    Region Olomouc
 no kdyz sem poprvy ty kase videla, jak to ta kamoska micha s vodou, tak sem myslela, ze to je pekny humáček emoticon ale chutove fakt dobry, aji muj drahy to ji jak nezavrenej, tak to u nas jede emoticon chutna mi to i se sezamovyma seminkama, strouhanym prernikem, makem, proste tam dycky narvu vsechno co doma mam emoticon Svagrova tim malé zahuštuje polívečky, proste univerzální věc to je emoticon doufam, ze mi nikdo nenapise, ze to neni zdravy emoticon
8. led 2009 ve 20:19  •  Svatba byla v říjnu 2009  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
anastazie
fotoportrét
fotoportrét
anastazie
 smarja, to doufam ne emoticon emoticon nam to zachutnalo
josefko, kdyztak se vyjadri k instantnim kasim, pls emoticon
8. led 2009 ve 20:24  •  Svatba byla v červnu 2005  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 je teda mexiko muzu hodne, vyhovuje mi, ze je tam "civilizace" a pekny more..nejlepsi dovolena je kdyz se muzu placnout na par dni k tyrkysovymu mori a pak jet nekam do velkomesta, prohlizet architekturu, bastit kazdej den jidlo z jiny casti sveta a vecer zajit do peknyho baru na dobrej drink a poslouchat zivou hodbu..rekla bych, ze nej byl New York a Pariz nas taky hodne okouzlila

rosi, koriandr miluju a zrovna mam velkej pytel v lednici a musim si ho vcas ususit nez mi tam uhnije emoticon
8. led 2009 ve 21:26  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rosina
    Region Olomouc
fotoportrét
fotoportrét
rosina
    Region Olomouc
 catf - mne ten koriandr zacal smakovat az tedka, a jsem uz na nem zavisla, aji na chilli emoticon , to strkam vsude, ale musim se krotit, pac pritele z toho pali huba, a jeste mam kazdou chvili na obede tehotnou svagrovou emoticon
8. led 2009 ve 21:34  •  Svatba byla v říjnu 2009  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
anastazie
fotoportrét
fotoportrét
anastazie
 jo tak chilli strkame taky vsude emoticon at uz suseny nebo cerstvy..
8. led 2009 ve 21:40  •  Svatba byla v červnu 2005  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
josefka
3
fotoportrét
fotoportrét
josefka
3
 stazko, to jsmebyli skoro sousedi emoticon - my byli o Vanocich ve Spanelsku, konkretne v Barcelone emoticon. je, ja bych cestovala snad krome Indie a Ciny vsude .... me zatim nejvic okouzlila Barcelona, pak v zavesu Rim a pak az Pariz. jeste planujeme Madrid, jsme ale trochu vysazeni na Spanelsko.
tu instantni kasi neznam, tak se nemuzu vyjadrit - jestli mi sem chces napsat slozeni, tak to muzu posoudit podle toho.

catf, asi te tu budu porad otravovat s receptama emoticon, drzim to zatim asi jenom tri dny a uz se moje bricho citi lepe, mozna je to ale psychika emoticon
8. led 2009 ve 21:44  •  Svatba byla v červenci 2006  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
anastazie
fotoportrét
fotoportrét
anastazie
 jee, josefko, no vidis emoticon
mne evropa prijde takova ne tolik zajimava (italie, francie, spanelsko..hmm..), nebo to je tim ze to mame dost procestovany, ze to je blizko, nebo tim, ze to je proste moc..no..evropsky emoticon

kase obsahuje z 80% bio ryzi pololoupanou dlouhozrnnou a z 20% bio krupici kukuricnou, tot vse emoticon
jsme mozna s rosi mysleli tu upravu, jestli kdyz to je instantni (extrudovany vyrobek), jestli to neprochazi nakou zkazonosnou procedurou, bo ja nevim emoticon)
8. led 2009 ve 21:59  •  Svatba byla v červnu 2005  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 josefko, ted jsem akorat dopekla bezlepkovy suffle a je vynikajici ..napisu recept, jakmile dodelam domaci ukol(stazi me totiz hrozne vyrusuje emoticon )
8. led 2009 ve 22:04  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rosina
    Region Olomouc
fotoportrét
fotoportrét
rosina
    Region Olomouc
 tak sem čučela na svoju kaši, 80 procent kukuřice, 20 pohanka emoticon taky me zajima ta instance emoticon ale predpokladam, ze to nebude zadna hruza emoticon Pro odstraseni jidelnicek me sestry: snidane - nic, obed - rohlik s pastikou. svacina - sumavske jahudky, paprikove chipsy, bake rolls. vecere - kus studentské pečeti emoticon emoticon emoticon
8. led 2009 ve 22:04  •  Svatba byla v říjnu 2009  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
anastazie
fotoportrét
fotoportrét
anastazie
 catf, jeee, promin, ja vim..vsak se bavime o hovne pres ip.. emoticon emoticon

rosi, tak takhle podobne jsem kdysi taky jedla (a docela dlouho) emoticon uff..
8. led 2009 ve 22:34  •  Svatba byla v červnu 2005  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
josefka
3
fotoportrét
fotoportrét
josefka
3
 ja moc nevim, jak to je s instantima kasema (jenom vim, ze treba instantni kava je spatna), ale jestli si dobre pamauju ze skoly, tak se to extruduje nejak tlakem a asi to nebude tak hrozny. Jen tam nezustane moc vit, hlavne vit B, ktery je v neloupanych obilovinach.

stazko, my bychom take radi mimo Evropu, planovali jsme letosni vanoce, ale nevyslo to emoticon. Az do nedavna jsme nemeli na cestovani mimo Evropu penize, pak jsme bohuzel prosvihli ty 2 roky, kdy jsme penize meli a pak jsme koupili baracek a ted jeste diky krizi uz zase nemame penize a navic ani cas na to, abychom vypadli na 3-4 tydny .... takze mame smulu a navic uz planujeme tenhle rok pocit nejake bejbino, takze jestli to vyjde, tak se nekam podivame, az trapic nebo trapici odrostou a budou moct byt sami u babicek a dedecku. Holt jsme to nezvladli emoticon
Ale my zase nejezdime do silne turistickych oblasti, v lete jsou treba to jsou vetsinou hory a priroda a musim rict, ze i Evropske hory jsou krasne, hlavne treba Alpujaras nebo Picos de Europa ve Spanelsku ty jsou fakt uzasny. Francouzke hory jsme projeli na kole a to taky nemelo chybu, hlavne, kdyz kluci naplanovali 100km vylet a tretinu z toho jsme nesli kola na zadech a splhali s nima z udoli, do ktereho nas ti panove, co umi cist v mapach navedli nejakou stezkou pro srnky emoticon a takove Skotsko, kde treba za den nepotkas ani nohu a ztratis se v nahle padnouci mlze na vrcholku magneticke hory, kde ti nefunguje kompas a ty sestupujes temer slepa dolu, to je taky neco emoticonemoticon .... ale az budeme znemozneni detma, tak planujeme klidne Toskansko, hrozne nas uchvatilo ve filmu Stealing Beauty - takze vlastne me se v Evrope libi. V exotickych krajinach me trosku odrazuje ockovani, rozhodne ho nechci podstupovat ted, kdyz planuju otehotnet.

caft, co delas za domaci ukol????

emoticon
8. led 2009 ve 23:39  •  Svatba byla v červenci 2006  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
anastazie
fotoportrét
fotoportrét
anastazie
 josefko, tak to urcite, hory jsou krasny, to zas jo emoticon

no neco takoveho jsem si myslela (s tim extrudovanim :(
9. led 2009 v 00:03  •  Svatba byla v červnu 2005  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 josefko, s toskanskem smi pripomnela..mrkni na fler do blogu jevedesign..ona tam psala o toskansku hrozne peknej prispevek a je tam snad i link ci zminka o hotelu, kde bydleli a to je nadhera - prava italie
toskansko nas taky laka..kvuli vinu a jidlu.. a taky Sardinie..ta zas kvuli mori
skotsko bych taky podnikla kvuli prirode, o tom jsem slysela samy uzasny veci

josefko si predstav, ze jezura mi prines sici stroj a ja ted siju(chodim na kurz siti a zitra mam dalsi lekci)

zde je famozni recept na bezlepkove sufle

2lzice mletych mandli
pro 4-6 osob podle velikosti formicek
150g cokolady kvalitni tmave
4 lzice likeru kahlua nebo jineho kavoveho nebo silne cerne kavy
2 lzicky mouky(pouzila jsem 1 lzicku ryzove a 1 lzicku lupinove - lupinova je pry konzistenci nejpodobnejsi klasicke hladke), priste to zkusim jenom s ryzovou,jestli se to bude nejak lisit..
100g cukru
4 vejce...zloutky a bilky oddelene
maslo na vymazani formicek

troubu rozehrat na 190
formicky vymastit maslem a vysypat mandlemi
do misy nalamat cokoladu a pridat liker nebo kavu a rozpustit ve vodni lazni(v jednom hrnci varit vodu a druhy na nej posadit, aby se dno nedotykalo vody a v nem cokoladu rozpustit)
cokoladu nechat trochu vychladnout, pak do ni zamichat mouku, polovinu cukru a zloutky
z bilku uslehat husty snih a postupne ho zapracovat k cokoladu(vzdycky pridat lzici a zapracovat opatrne..tim bude vysledny sufle nadychanejsii)
smes rozdelit do formicek az k okraji
pect 20-25 minut, sufle musi byt na omak pevny

stazi, od tedka ti budu rikat bobe emoticon
9. led 2009 v 00:13  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
gabbika
Registrovala se 23. července 2006 na beremese.cz. Přidala 1249 příspěvků. Má 48 přátel. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
gabbika
Registrovala se 23. července 2006 na beremese.cz. Přidala 1249 příspěvků. Má 48 přátel. Region Brno.
 Ahoj, nějak jsem ve vlně příspěvků přehlídla, kde se dá kaše koupit? vypadá to jako pravé jídlo pro mě do práce emoticon)

Josefko, tu Barcelonu ti závidím, ja se tam chystám strašně dlouho, ale nějak to pořád nevychází, u mě vede Římemoticon

Rosi: moje ségra se stravuje obdobně, ale je jí 18, tak to tak beru, můj život na kolejích byl úplně stejný emoticon emoticon
9. led 2009 v 08:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rosina
    Region Olomouc
fotoportrét
fotoportrét
rosina
    Region Olomouc
 catf: je, ja taky siju emoticon kurz chcu pak tak yabsolvovat, zatim musi staxit, co sem se naucila sama podle knizky
9. led 2009 v 08:39  •  Svatba byla v říjnu 2009  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
josefka
3
fotoportrét
fotoportrét
josefka
3
 je caft tak to ti zavidim, to je muj sen naucit se sita plect, ale ted nevim, kde bych na to vzala cas. Diky za recept.

Muj bracha ji taky podobne jako Rosina segra a nenecha si poradit emoticon
9. led 2009 v 10:11  •  Svatba byla v červenci 2006  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petuli80
Registrovala se 2. ledna 2008 na beremese.cz. Přidala 1458 příspěvků a 2 alba. Má 2 přátele. Region Šumperk.
  • Svatba byla 26. července 2008
    Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
petuli80
Registrovala se 2. ledna 2008 na beremese.cz. Přidala 1458 příspěvků a 2 alba. Má 2 přátele. Region Šumperk.
  • Svatba byla 26. července 2008
    Region Brno
 Catf, psala jsi, že můžeš kamut, resp. že je bezlepkový - já jsem zrovna četla (mám dovču, tak studuju emoticon ), že mezi obiloviny obsahující lepek kromě ječmene, ovsu, žita a pšenice patří právě taky špalda a kamut. Je to vlastně druh pšenice, takže tam asi lepek bude, co myslíš? emoticon

S tím cestování jsem se úplně rozněžnila emoticon Já miluju Paříž, samozřejmě Provance (i když tu zatím pořád ještě pouze teoreticky), stejně tak Toskánsko (na Itálii jsem si docela dlouho ujížděla - styl bydlení v předchozím bytě, strava, italština, knížky), a hrozně mě láká znovu se vydat na Kefalonii a celou ji projet.

S šitím vás obdivuju, u nás šila vždycky hodně mamka a přijde mi to jak kaligrafie, nebo něco podobně nepochopitelnýho a obdivuhodnýho emoticon
9. led 2009 v 10:41  •  Svatba byla v červenci 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš