Menu Forum

Zdravé vaření. A co na to Váš drahý?

15. říj 2015  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
anastazie
Registrovala se 14. prosince 2005 na beremese.cz. Přidala 2394 příspěvků.
  • Svatba byla 25. června 2005
fotoportrét
fotoportrét
anastazie
 ninouche, to spis byla lenost emoticon pac polovice vari vyborne a i u jidel, ktere se nevari, vzdycky dava nakrajenou zeleninu na jeden talir (kvuli mne nastranu jeste oliv.olej, vinny ocet, pesto, limetku nebo cokoliv jineho-proste abych si tu zel.mohla do neceho smocit), ja si obcas udobla (moc na me netlacil, vi jak na to emoticon), nebo mu vysrkla rajce (ten vnitrek mi jede moc) a pak jsem zjistila, ze to je vlastne dobry a nakonec mi to chybi (jak ta chut, tak ty barvy) emoticon) jsem asi mela naky poblbly chute..teda spis spatne navyky emoticon a stejne to je i s korenim, bylinkama..
kdyz jsem minule po strasne dlouhy dobe jedla tatranku, tak jsem byla prekvapena, jak strasne moc je sladka a vubec mi nechutnala emoticon proste to je fakt o zvyku..
amik?..no nevim, ale za meho detstvi, co pamatuju, se v zadne rodine normalne zelenina nekonzumovala emoticon
16. pro 2008 ve 21:02  •  Svatba byla v červnu 2005  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
arvetka
Registrovala se 15. října 2005 na beremese.cz. Přidala 953 příspěvků. Region Brno.
  • Svatba byla 14. července 2007
    Region Vyškov
fotoportrét
fotoportrét
arvetka
Registrovala se 15. října 2005 na beremese.cz. Přidala 953 příspěvků. Region Brno.
    Region Vyškov
 hermi
zrovna včera jsem četla na etiketě pohanky, že se ta voda nemá vylévat, protože se tak zbytečně přichází o rutin.

ježiši a jak se někdo může bát cizrny??? úplně ji miluju! emoticon a ty cizrnový vřetena mě taky zajímají emoticon
16. pro 2008 ve 21:31  •  Svatba byla v červenci 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
xpila
9
Registrovala se 22. dubna 2008 na beremese.cz. Přidala 2295 příspěvků. Má 28 přátel. Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
xpila
9
Registrovala se 22. dubna 2008 na beremese.cz. Přidala 2295 příspěvků. Má 28 přátel. Region Praha.
 To my papáme zeleninu od mala emoticon Ale je to taky tím, že jsme ji hodně měli "vlastní výroby", to je pak o něčem jiném.
16. pro 2008 ve 21:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
herminka
1
Registrovala se 2. prosince 2005 na beremese.cz. Přidala 3385 příspěvků. Má 33 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
herminka
1
Registrovala se 2. prosince 2005 na beremese.cz. Přidala 3385 příspěvků. Má 33 přátel.
 Arvet, to jsem ráda, že tu nešířím bludy emoticon Mamka mě vždycky vedla k tomu, aby se voda z ničeho nevylévala (samozřejmě vyjma těstovin, brambor apod.), ať se zbytečně nezbavuji látek z dané potraviny.
16. pro 2008 ve 21:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
xpila
9
fotoportrét
fotoportrét
xpila
9
 Arvet, bojím emoticon Když jsem ji totiž měla poprvé (a taky naposled), tak byla opravdu děs emoticon A od té doby jsem ji raději neriskovala...
16. pro 2008 ve 21:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
Registrovala se 29. září 2007 na beremese.cz. Přidala 4792 příspěvků a 1 album.
  • Svatba byla 8. září 2007
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 ninouche, kozi maslo je jemne a kremove a vlastne je hned mekke..akorat je nehorazne drahe..60kc za cca pulku normalni velikosti masla

herminko, ta vretena mam country life(je to cizrnova a ryzova mouka)..co se tyce te pohanky, ta ja ji dusim ve vode a kdyz do ni pak davam vajicko a zeleninu, tak ji necham na cedniku okapat, aby se mi to nerozbredlo..

xpila, dneska jsem delala cizrnu v arabskym stylu..musi se teda nechat pres noc ve vode a vari se bez soli v ciste vode(ja ji jeste parkrat proplachla) se saturejkou nebo tymianem..ja pouzila saturejku(melo by to pry eliminovat nadymani)
byl to recept z apetitu - marocka cizrna, kterej jsem si malicko upravila....nejdriv se osmazi cibulka na oleji s medem(ja pridala jeste jeden strouzek cesneku na platky), pak kosticky brambor, aby trosku zhnedly..jakmile to chytne barvu, zaprasila jsem to kuminem(takovy mlety druh kminu), skorici a pridala jsem koriandr(cerstvej)..necha se to cca minutu rozlezet(ty vune) a pak se prida plechovka krajenech rajcat a rozinky a vari se to, dokud brambory skoro nezmeknou, na poslednich 5-10minut se prida varena cizrna a spenat(ja mela mrazeny nasekany bonduele, ale jeste lepsi by byly cerstvy listy pripadne mrazene listy..osolit, opeprit(pripadne trosku medu)
k tomu jsem udelala kureci stehna...v tescu jsem koupila curry pastu(jmenuje se to mild curry a je to s koriandrem a kuminem), primichala jsem k tomu lzicku medu, citronovou stavu, chilli papricky a cerstvej koriandr(tohle je paliva verze, takze kdyztak nepridavat chilli)..potrela jsem tim ta stehna a dala do trouby na 200 pect v cca 1cm vody a zakryla jsem to alobalem..kure se peklo cca 30 minut a na dalsich deset jsem to dala pod grill, aby kuze byla krupava.. z marinady a vypecene stavy z kurete vznikla moc dobra omacka, kterou jsem maso jeste na taliri polila
m byl nadsenej(vicemene to je muj hlavni cil,kdyz varim emoticon )..bylo to aromaticky a vsechny chute a vune spolu pekne fungovaly..zbytek kurete jsem obrala z kosti a vcetne omacky primichala do brambor a cizrny, takze na zitra uz se tesim, ze budou zbytky emoticon
17. pro 2008 v 00:23  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sarinka (36 r.)
9
Registrovala se 23. ledna 2006 na beremese.cz. Přidala 12849 příspěvků. Má 273 přátel. Region Plzeň.
  • Svatba byla 24. září 2011
    Kalikovský mlýn, Region Plzeň
fotoportrét
fotoportrét
sarinka (36 r.)
9
Registrovala se 23. ledna 2006 na beremese.cz. Přidala 12849 příspěvků. Má 273 přátel. Region Plzeň.
  • Svatba byla 24. září 2011
    Kalikovský mlýn, Region Plzeň
 Catf- kurňa,ty by si měla dělat v nějaký luxusní restauraci šéfkuchaře emoticon a nebo aspoň minimálně napsat knížku emoticon
17. pro 2008 v 07:41  •  Svatba byla v září 2011  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
blka (32 r.)
Registrovala se 28. března 2007 na beremese.cz. Přidala 1212 příspěvků. Má 9 přátel. Region Olomouc.
  • Svatba byla 17. srpna 2007
    Na Bouzově, Region Olomouc
fotoportrét
fotoportrét
blka (32 r.)
Registrovala se 28. března 2007 na beremese.cz. Přidala 1212 příspěvků. Má 9 přátel. Region Olomouc.
  • Svatba byla 17. srpna 2007
    Na Bouzově, Region Olomouc
 Rosina: dííííky emoticon

Xpila: ano, já vím, ale už jsem ji měla kdysi koupenou a nebylo to ono. Nechutnala mi tak, jak ta, co se musí vařit.
17. pro 2008 v 07:54  •  Svatba byla v srpnu 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rosina
Registrovala se 29. ledna 2008 na beremese.cz. Přidala 3658 příspěvků. Region Olomouc.
  • Svatba byla 3. října 2009
    Region Olomouc
fotoportrét
fotoportrét
rosina
Registrovala se 29. ledna 2008 na beremese.cz. Přidala 3658 příspěvků. Region Olomouc.
    Region Olomouc
 stazi, ted kdyz si dam neco sladkyho, tak mi to taky pripada strasne preslazeny, mnohem vic mi chutna cokina 85 procent kakaa emoticon
herminka: s tim vylivanim vody - nekdo je pro vylivani, nekdo proti - zalezi, jak to koho prej nadyma emoticon nekdo snese i neproplachovanej hrach bez saturejky (tymianu) Ikdyz... otazka, jak to pak vnima jeho okoli emoticon emoticon
xpila: když jsem švagrové udělala jahelník, tak se ho taky bála emoticon prej ho měli v menze a byl to největší hnus emoticon)
17. pro 2008 v 09:15  •  Svatba byla v říjnu 2009  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rosina
    Region Olomouc
fotoportrét
fotoportrét
rosina
    Region Olomouc
 catf: to vypada uuuzasne emoticon v patek mi zas prijde svagrova na obed, tak uz vim, co udelat emoticon
17. pro 2008 v 09:25  •  Svatba byla v říjnu 2009  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
arvetka
    Region Vyškov
fotoportrét
fotoportrét
arvetka
    Region Vyškov
 rosi:
sladkosti mi přeslazený nepřipadají, zato v tom staršně cítím něco nekalýho, ble emoticon před časem jsem po dlouhé době měla disko a absolutně mi nejelo, spíš jsem byla upřímně vyděšená, že mi taková plastová chuť mohla někdy chutnat emoticon

mimochodem, někdotady kdysi zmiňoval, že má odzkoušené, že dostatek bílkovin zamezuje chuti na sladké. už jsem to na sobě vyšmírovala taky, mám denně dvě porce luštěnin, tzn. asi 100-150g a navíc denně (max. obden) quinou a na sladké chuť nemám, což je u mě zvláštní emoticon
jíte někdo raw čokoládu? mám tady s konopným semínkem, ale asi si ji schovám až na svátkyemoticon
17. pro 2008 v 09:36  •  Svatba byla v červenci 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rosina
    Region Olomouc
fotoportrét
fotoportrét
rosina
    Region Olomouc
 arvet: raw cokoladu jim emoticon ale moc ji nikdy nezboucham, je draha emoticon Uz jsem udelala pokrok a kupuju jen fair trade čokiny, řece jen je mi lito makajicich africkych dětiček... No ty umělý disko - to je fakt zajímavý, že jak člověk přestane ládovat éčka apod, tak to pak cítí i podle chuti emoticon
17. pro 2008 v 09:38  •  Svatba byla v říjnu 2009  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
arvetka
    Region Vyškov
fotoportrét
fotoportrét
arvetka
    Region Vyškov
 rosi
jo, u mě, která sladký miluje odjakživa, je to obrovskej posun emoticon jediný, co mi zatím chutnat nepřestalo, jsou čokolády a nutella, ale že bych na ně měla choutky, to zase ne emoticon
17. pro 2008 v 09:47  •  Svatba byla v červenci 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
arvetka
    Region Vyškov
fotoportrét
fotoportrét
arvetka
    Region Vyškov
 jo a ještě, catf, prosím tě, je to tvoje mild curry hodně pálivý? já mám doma červenou pastu (nevím označení), ale ikdyž ho dám jenom trošku, pro manžela je jídlo moc ostré...
17. pro 2008 v 09:51  •  Svatba byla v červenci 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 arvet, tohle mild curry neni palivy vubec, proto jsem do nej dala ty chilli..m ma rad palivejsi jidla..takze je dobry na zaklad a pak si to clovek dochuti sam..doporucuju ho smichat s citr. stavou a medem a nejakou bylinkou..cerstvy koriandr je skvely nebo petrzel nebo mata(pokud clovek koriandr nemusi), aby bylo aromatictejsi..

rosi, raw cokoladu jim tu hodne tmavou bez seminek, prijde mi cokoladovejsi...v greewave maji taky fair trade myslim, ze je to gepa nebo tak nejak a ta je taky vynikajici(myslim, ze jsem mela nejakou s pomerancovym olejem emoticon )

sari emoticon vareni me dost bavi, mam nejradsi ruzny neobvykly kombinace a experimenty...co se tyce tohohle marockyho pokusu, tak jsme meli zbytky dneska k obedu a jeste bude vecere..kdyz je m ochotnej jist jedno jidlo vickrat, tak vim, ze to bylo fakt dobry emoticon emoticon
17. pro 2008 ve 12:15  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 tak nakonec jsem vecu varila, chtelo to uz zmenu, ale zbytek cizrny bude zejtra k obedu emoticon

veprovy medailonky jsem nalozila do oleje, cesneku, cerstve salveje/rozmarynu/saturejky/tymianu, citr. stavy, morske soli, chilli papricek, mleteho horcicneho seminka a mleteho kminu..tahle marinada je moc dobra i na bilou rybu emoticon
k tomu jsem uvarila brambory ve slupce, zeleny fazolky v pare, rajcata nakrajeny na ctvrtky jsem upekla pod grilem v troube zakapnuty oliv oleje
maso se opece zprudka na panvi, aby bylo uvnitr ruzovy(vcetne marinady, ktera se pak pouzije na zaliti masa)
..na talir jsem dala listy spenatu, na to uvarene brambory nakrajene na ctvrtky(podelne to vypada lip), rajcata a fazolky..na tohle jsem udelala zalivku..oliv. olej, cesnek, citr. stava, kremzska horcice(moje nej je bio tesco), morska sul, cerny pepr
tohle je moc dobrej a hlavne rychlej recept emoticon viz povedene foto v albu emoticon
17. pro 2008 ve 23:18  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rosina
    Region Olomouc
fotoportrét
fotoportrét
rosina
    Region Olomouc
 mnam! tak jsem uvarila mrkvovou polivku s cervenou cockou emoticon

na masle se zpeni cibulka s trosinkou kurkumy a zazvoru, na tom se opece mrkev nastrouhana, osoli se, zalije vodou, prida se 2 hrsti cerrvene cocky, prisype hrst kukuricne krupice, uvari domekka a je to zdravý labůžo emoticon

Jinak mám strašnej partnerskej problém emoticon pritel byl furt jakejsi utahanej, trochu zhlubl a kazdej víkend chrápal az do poledne, tak jsem premýslela nad príčinama, a když jsem ho donutila, at si spocita kolik sni jidla na www.flora.cz, tak tam vylezlo, ze je strasne podvyzivenej!!! Zmenil totiz praci, hodne se premistuje a zapomina jest, jeste mel dycky hrozne rychlej metabolismus, tak ho ted poradne vykrmuju, pac on kdyz jidlo nevidi pred sebou, tak na to vubec nemysli a nema sebemensi hlad. No je toto normalni? emoticon emoticon emoticon
17. pro 2008 ve 23:38  •  Svatba byla v říjnu 2009  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
anastazie
fotoportrét
fotoportrét
anastazie
 tak jsem koupila a ted ochutnala raw cokoladovy sen a teda na tohle mi chutove bunky jeste nedozraly emoticon emoticon to snad radsi toho vepre emoticon
17. pro 2008 ve 23:40  •  Svatba byla v červnu 2005  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
miamia
6
Registrovala se 10. března 2006 na beremese.cz. Přidala 28422 příspěvků a 1 album. Má 2 přátele.
  • Svatba byla 22. července 2006
    Obrad se konal v barokni kapli zamku Valtice a hostina v hotelu Santader v Brne, Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
miamia
6
Registrovala se 10. března 2006 na beremese.cz. Přidala 28422 příspěvků a 1 album. Má 2 přátele.
  • Svatba byla 22. července 2006
    Obrad se konal v barokni kapli zamku Valtice a hostina v hotelu Santader v Brne, Region Brno
 ja uz mam pod stromkem parni hrnec, teda odufam ze je to ono emoticon tak se tesim emoticon
17. pro 2008 ve 23:41  •  Svatba byla v červenci 2006  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 rosi, to zni dobre, ja bych bych tam jeste prihodila neco zelenyho(petrzel, libecek, pazitku) a brambory emoticon
taky se chystam delat mungo..asi udelam nejakej mix s ryzi a paprikou a kuretem nebo tak neco

stazi, to je lifefood? tuhle jsem koukala na flore na jejich vyber obedu, vypadalo to jako sushi, ale byla v tom zelenina a nejaka obilovina..kdybych nebyla s m, tak to zkusim emoticon
18. pro 2008 v 00:01  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
anastazie
fotoportrét
fotoportrét
anastazie
 catf, jo ten od lifefoodu emoticon ja ti nevim, ale nekupuj to (i kdyz slany treba bude ok)..ti to kdyztak vezmu zitra s sebou na ochutnani, by me zajimalo, komu tohle muze opravdu chutnat emoticon
18. pro 2008 v 00:04  •  Svatba byla v červnu 2005  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 rosi, tahle polivka vypada taky dobre emoticon http://www.apetitonline.cz/recepty/2421-hrachova-polevka-s-badyanem.html
18. pro 2008 v 00:06  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rosina
    Region Olomouc
fotoportrét
fotoportrét
rosina
    Region Olomouc
 mia: parni hrnec me letos taky nemine, ale trochu me stve ze vsechny dary do domacnosti dostavam dycky jen ja emoticon Pritel dostava destilaty, ja mu na ne chodim a takle to pak dopada.
18. pro 2008 v 00:08  •  Svatba byla v říjnu 2009  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rosina
    Region Olomouc
fotoportrét
fotoportrét
rosina
    Region Olomouc
 catf: tak badyan k hrachu si fakt nedovedu predstavit emoticon emoticon emoticon ale strcit ho tam na zkousku muzu dycky
18. pro 2008 v 00:13  •  Svatba byla v říjnu 2009  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
arvetka
    Region Vyškov
fotoportrét
fotoportrét
arvetka
    Region Vyškov
 stazi
já jsem včera zjistila, že moje chuťové buňky budou na tyhle raw věci nedozrálé asi už napořád emoticon
čokoláda dostala poslední šanci včera a neprošla emoticon
vanilkový pohánky tvrdý jako šutr, takže jako nouzovka dobrý, ale vyhledávat je nebudu.
zato čokopohánky jsou moc dobrý, asi si dneska dám emoticon

catf
moc hezký jídlo, můžu někdy přijít na véču? emoticon emoticon

rosi
já dostala o vánocích před svatbou spoustu těchhle dárků (pánev, lžičky, lis na česnek) emoticon
18. pro 2008 v 09:47  •  Svatba byla v červenci 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 rosi, ja treba delala dynovou polivku ze skorici a novym korenim a byla fakt dobra..ono se to nekdy nezda, ale tyhle kombinace fakt fungujou emoticon

veci do domacnosti si nedavame - ty si kupujem dohromady - pripada mi to jako z minulyho stoleti(myslim, ze moje mamka jednou dostala zehlicku nebo neco podobnyho emoticon )

arvet, co to jsou cokopohanky?
18. pro 2008 v 09:54  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rosina
    Region Olomouc
fotoportrét
fotoportrét
rosina
    Region Olomouc
 my si veci do domacnosti taky nedavame, to bych zdechla, ale dostavam to od nasich emoticon emoticon emoticon
18. pro 2008 v 10:03  •  Svatba byla v říjnu 2009  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rosina
    Region Olomouc
fotoportrét
fotoportrét
rosina
    Region Olomouc
 jde o to, ze to musim vsechno od nasich natahat ja (hrnce apod), jelikoz pritel od svy rodiny nedostava nic emoticon teda loni jsme dostali napul ctvrt kila zelenyho dekoracniho pisku emoticon I kdyz, co si stezuju, kdyz mam tak hodne rodice, co?
18. pro 2008 v 10:06  •  Svatba byla v říjnu 2009  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
arvetka
    Region Vyškov
fotoportrét
fotoportrét
arvetka
    Region Vyškov
 catf
čokoládové pohánky od lifefooduemoticon

rosi
mně to loni nadělila babičkaemoticon
18. pro 2008 v 11:47  •  Svatba byla v červenci 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 rosi, tak to jo..to my od nasich taky dostavame veci do domacnosti..co taky jinyho, ze jo? mamka mi parkrat koupila naky hadry, no byla to katastrofa, takze radsi si necham nadelit par hrncu emoticon
18. pro 2008 ve 12:21  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš