Menu Forum

Zdravé vaření. A co na to Váš drahý?

15. říj 2015  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
rosina
Registrovala se 29. ledna 2008 na beremese.cz. Přidala 3658 příspěvků. Region Olomouc.
  • Svatba byla 3. října 2009
    Region Olomouc
fotoportrét
fotoportrét
rosina
Registrovala se 29. ledna 2008 na beremese.cz. Přidala 3658 příspěvků. Region Olomouc.
    Region Olomouc
 holky, zkousely jste nekdo nekdy miso pastu? co se s tím dá dělat?
3. pro 2008 ve 13:28  •  Svatba byla v říjnu 2009  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petuli80
Registrovala se 2. ledna 2008 na beremese.cz. Přidala 1458 příspěvků a 2 alba. Má 2 přátele. Region Šumperk.
  • Svatba byla 26. července 2008
    Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
petuli80
Registrovala se 2. ledna 2008 na beremese.cz. Přidala 1458 příspěvků a 2 alba. Má 2 přátele. Region Šumperk.
    Region Brno
 Rosi, pamatuju si, že tu o ní psala stázi emoticon Ještě jsem ji nezkoušela, ale brouzdám dneska po webu apetitu a našla jsem tohle:
Miso je fermentovaná směs sójových bobů, mořské soli a obilí, případně rýže. Skvělý dodavatel vitaminů, minerálů, bílkovin a enzymů! Její ,speciální schopnosti‘ prospívají zvláště kuřákům a kojícím matkám.

Jestli chceš rovnou recept na polévku, tady je:
http://www.apetitonline.cz/recepty/231-polevka-miso.html
3. pro 2008 ve 14:05  •  Svatba byla v červenci 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
Registrovala se 29. září 2007 na beremese.cz. Přidala 4792 příspěvků a 1 album.
  • Svatba byla 8. září 2007
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 rosi, ja miluju japonskou verzi s rasou wakame, tofu,miso, dashi, jarni cibulkou
emoticon
http://www.videojug.com/film/how-to-make-miso-soup
3. pro 2008 v 15:37  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
calistto
Registrovala se 26. srpna 2008 na beremese.cz. Přidala 469 příspěvků. Region Karlovy Vary.
  • Neví, kdy bude svatba
fotoportrét
fotoportrét
calistto
Registrovala se 26. srpna 2008 na beremese.cz. Přidala 469 příspěvků. Region Karlovy Vary.
  • Neví, kdy bude svatba
 holky jak se dělá verze bramboráčku ale v troubě a ne na omastku....je to normální těsto nebo se to ještě nějak upravuje? Děkuju
3. pro 2008 v 16:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 petuli, taky jsem koukla na stranky apetitu a hned me tam chytly ty cinsky nudle s masem na prvni strane(mam cely baleni nudli a premyslela jsem, co z toho..)a zeleninou(budu delat ryzovy vlasovy nudle s veprovym masem, brokolici, mrkvi, zampionama, jarni cibulkou a sojovkou..)
3. pro 2008 v 17:09  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petuli80
    Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
petuli80
    Region Brno
 Catf, hmm, to bude vynikající emoticon Zrovna jsem dodělala večeři a cpu se, až se mi dělají boule za ušima emoticon Bezva variace na vánoční bramborový salát - sytý salát opět z apetitu emoticon
http://www.apetitonline.cz/recepty/41-syty-salat-z-tunaka-a-fazoli.html
Menší nové brambory jsem rozkrojila napůl a uvařila v páře, ostatní jsem smíchala podle receptu (bílé fazole jsem sehnala jenom ve sladkokyselém nálevu a byl hodně kyselý, tak jsem je několikrát propláchla vodou) a závěrem posypala čerstvou rukolou pokapanou ořechovým olejem - nemá to chybu emoticon Tuňáka rio mare mám po delší době a budu si ho brzo muset koupit zase, je vynikající emoticon emoticon

Calistto, moc bramboráky nedělám, ale když je upečeš na pečícím papíře, mělo by to být v pohodě, ne? Nebo se mrkni sem http://ekucharka.net/bramborak-do-trouby/

Catf, to dashi, to je nějaký rybí vývar? Neumím si představit, jak ta miso polévka chutná, ale láká mě ochutnat pár japonských specialit (nejedla jsem ještě ani suši). A tak jsem hledala japonskou restauraci v Brně, ale 1. nemá www stránky a 2. jsem našla nějakou recenzi, že Japonsko viděla možná z vlaku, a že dobrý restaurace jsou jen v Praze. Tak nevím, jestli to psal rodilý Pražák nebo co... emoticon
3. pro 2008 v 18:36  •  Svatba byla v červenci 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 petuli, to dashi je neco jako rybi omacka, ale v te polevce to neni vubec citit..polevka je vyborna, rekla bych, ze trosku smradlava(pro me prijemne emoticon ), rasy tomu dodaj chut more a tofu je jemny a nenasakne chut polivky, takze to je takova protivaha..podava se to uplne horky...ja to miluju, kdyz je chladno nebo kdyz nemam velkej hlad, protoze je hodne slana a ta miso pasta ji akorat zahusti

co se tyce sushi restauraci, tak co mame zkusenost, nejlepsi je, kdyz tam chodi domorodci, podle toho se pozna kvalitni emoticon ..v praze mame dve oblibene ..yami v centru(masna ulice) a Hanil na vinohradech ve Slavikove ul., taky jsme docela chodili do navratilovi ul. do Miyabi, ale nejak se to pokazilo, asi maj noveho kuchare

jestli mate v brne japonskej obchudek, tak se to tam da vsechno koupit..miso, dashi, wakame, tofu..tahle miso polivka je snad nejpopularnejsi vubec emoticon

petuli, ten salat si udelam pro sebe, protoze m neji ryby..bile fazole jsem koupila v marks and spencer..mimochodem tam maji taky tunaka ve vlastni stave podstatne levnejsiho nez rio mare

ja jdu za chvilku kuchtit cinu ala apetit.. ale miso bych si taky dala emoticon
3. pro 2008 v 19:07  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petuli80
    Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
petuli80
    Region Brno
 No tak to je super zpráva - ta cena rio mare je fakt vysoká emoticon
Jestli je tady japonskej obchůdek nevím, zkusím to vypátrat emoticon Ale jako východem nepolíbená jsem si představovala, že bychom nejdřív někam zašli na profesionálně připravené jídlo, abychom věděli, jak to má chutnat, až se o tom budem sami pokoušet. No, nejspíš budu muset připsat návštěvu restaurace na svůj plán návštěvy Prahy emoticon
3. pro 2008 v 19:25  •  Svatba byla v červenci 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
xpila
9
Registrovala se 22. dubna 2008 na beremese.cz. Přidala 2295 příspěvků. Má 28 přátel. Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
xpila
9
Registrovala se 22. dubna 2008 na beremese.cz. Přidala 2295 příspěvků. Má 28 přátel. Region Praha.
 Calistto, já bramborák do trouby dělám úplně stejně, jako se dělá klasický. Občas přidávám nastrouhanou cuketu a pokrájené kysané zelí. A pro přítele občas i uzené maso nebo opečené kuřecí. Případně se tam může přidat i droždí, my mu říkám cmunda (z jižních Čech), ta je taková tradičnější.
3. pro 2008 v 19:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 petuli, no treba se ti to podari zkoordinovat s navstevou josefky a pak muzem vyrazit nekam vsichni vcetne stazi na sushi a tak, to by bylo bezva emoticon
3. pro 2008 ve 22:28  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
gabbika
Registrovala se 23. července 2006 na beremese.cz. Přidala 1249 příspěvků. Má 48 přátel. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
gabbika
Registrovala se 23. července 2006 na beremese.cz. Přidala 1249 příspěvků. Má 48 přátel. Region Brno.
 Nevím jestli je obchůdek v Brně, ale já mám v plánu objednávat oddsud, už si na něj dlouho dělám záluskemoticon

http://www.japan-eshop.com/
4. pro 2008 v 08:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petuli80
    Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
petuli80
    Region Brno
 Calistto, v jednom se starých apeititů jsem se v tipech dočetla, že bramboráky se v troubě dají péct na plechu vypodloženém zelnými listy, jsou potom prý křehčí a vláčnější.
4. pro 2008 v 11:52  •  Svatba byla v červenci 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rosina
    Region Olomouc
fotoportrét
fotoportrét
rosina
    Region Olomouc
 dneska jsem byla ve vegetariánský jídelně (mám to kousek od školy) a byl to teda seriózní hnus emoticon emoticon emoticon jindy tam mají docela dobrý věci, ale zrovna dneska hrůza, jsem si musela spravit chuť čokoládkou, hooodně hořkou bjornstern nebo jak se jmenuje emoticon
4. pro 2008 v 18:21  •  Svatba byla v říjnu 2009  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petuli80
    Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
petuli80
    Region Brno
 Někdy se holt nezadaří, znáš to o tom mistru tesařovi emoticon emoticon Hlavně, že se ti povedlo spravit si chuť emoticon A co to bylo? Nebo mělo být?
4. pro 2008 v 18:45  •  Svatba byla v červenci 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rosina
    Region Olomouc
fotoportrét
fotoportrét
rosina
    Region Olomouc
 no měl to být květák s brokolicí a kozím sýrem a grilovanej lilek se zeleninou a brambory... jediný jedlý byly ty brambory emoticon ale pujčila jsem si biokuchařku od zemanové a úplně mě nadchla emoticon)
4. pro 2008 v 19:42  •  Svatba byla v říjnu 2009  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
xpila
9
fotoportrét
fotoportrét
xpila
9
 Ahoj holky, tak jsme dnes v práci měli ochutnávku pravých francouzských sýrů a byly úžasný! V ČR se prý vůbec nedají koupit, jsou od nějakého malého výrobce a musel nám je přívést kurýr DHL emoticon Radši se nikdo nezeptal, kolik stály... emoticon
4. pro 2008 v 19:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petuli80
    Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
petuli80
    Region Brno
 Rosi, ta biokuchařka je bezvadná, hlavně se mi líbí, že jsou tam vysvětlený i jednotlivý míň známý potraviny, taky pěkně nafocený emoticon Hezký čtení a pár receptů už jsem zkusila, takže taky chutný. emoticon Třeba přinese Ježíšek emoticon

Xpilo, to musel být zážitek - v práci??
4. pro 2008 v 19:57  •  Svatba byla v červenci 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
xpila
9
fotoportrét
fotoportrét
xpila
9
 Petuli, jj, v práci. Měli jsme různé druhy a některé byly mírně řečeno zvláštní emoticon Měli jsme to tak trochu povinné, abychom věděli, co pak budem prodávat emoticon Pracuju totiž v hotelu, ale teprve budem otvírat, takže zatím jsou jen přípravy...
4. pro 2008 ve 20:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rosina
    Region Olomouc
fotoportrét
fotoportrét
rosina
    Region Olomouc
 xpila: Mňáááám! jsi mě uplně navnadila, přemejšlim, že nakoupim na vikend taky sejry emoticon dobrý vínko, a bude, musím se trochu zralaxovat od školostresů emoticon emoticon
4. pro 2008 ve 21:31  •  Svatba byla v říjnu 2009  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
xpila
9
fotoportrét
fotoportrét
xpila
9
 Vínko jsme měli taky a k tomu bagetka (naštěstí koupili i celozrnné) emoticon Ještě bych k tomu dala hroznové víno, ořechy, fíky a bylo by to úplně dokonalý emoticon Byly tam různé druhy včetně kozích, ovčích a tak, nikdy jsem takové neměla a to jsme si vždycky sýry vozili z Francie... Ještě nám jich tam pár zbylo nerozbalených.
4. pro 2008 ve 22:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 xpila, chtela jsem napsat, ze mi delas hrozny chute, ale uvedomila jsem si, ze uz to neni pravda emoticon emoticon
ale nechci to kazit, protoze si jeste pamatuju, jakej to byl pozitek dat si slany krekry(v marks and spencer maj spaldovy s oriskama, tymianem apod..proste k sezrani emoticon ), pekne ulezely syry(mature cheddar, old amsterdam goudu, plisnovej augur..), italskou parmskou sunku a jahody a physalis..a sklenicku moc dobryho vina emoticon
ovsem ja uz si dneska tohle necham na vyjimecny chvile..treba vylet do italie nebo francie, tam to prece jenom jinak a vyjimecne chutna emoticon
4. pro 2008 ve 22:51  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
arvetka
Registrovala se 15. října 2005 na beremese.cz. Přidala 953 příspěvků. Region Brno.
  • Svatba byla 14. července 2007
    Region Vyškov
fotoportrét
fotoportrét
arvetka
Registrovala se 15. října 2005 na beremese.cz. Přidala 953 příspěvků. Region Brno.
  • Svatba byla 14. července 2007
    Region Vyškov
 catf
ještě k tomu bezlepkovému chlebu - já kupuju pohankový v DM, je výbornej, ale 250g stojí 49 ká emoticon
a na tuňáka z marks and spencer jsem zvědavá emoticon
5. pro 2008 ve 14:41  •  Svatba byla v červenci 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 arvet, tak to se musim podivat, jsem si nikdy nevsimla...ja mam nejakej s dynovyma seminkama, stal skoro 80kc, ale uz nevim, kolik vazil, ale rekla bych, ze vic nez 250g urcite(doufam emoticon )
5. pro 2008 ve 20:00  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petuli80
    Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
petuli80
    Region Brno
 Catf, odpoledne se chystám do M & S, nemáš pro mě ještě nějaký tipy, když tam jezdíš častěji? Mají tam hrozně věcí mám dojem, tak bych uvítala pár tipů emoticon Díky!
6. pro 2008 ve 14:08  •  Svatba byla v červenci 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 petuli, mam odtud zelenou cocku, cervenou cocku, bile fazole, hnedou ryzi, ryzi na ryzovou kasi.. coriandr, bazalku a petrzel nalozenou ve sklenicce s olejem, smes orisku a suseneho ovoce(super je, ze to ovoce je stavnate), ruzovy pepr, celerovou sul, mango chutney, zeleninovy chipsy ..no a vsechny krekry k syru jsou vynikajici(ted je teda momentalne nejim), ale manzel si kupuje..myslim, ze to jsou zrovna spaldovy s bylinkama a orechama(podobny jako ma zemanova) a taky ovesny ovocny tycinky(takovy ala muesli tycinky)
6. pro 2008 ve 14:35  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petuli80
    Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
petuli80
    Region Brno
 Díky catf emoticon Nakoupili jsme plnou tašku mj. konzerv, připadám si jak kdybych se chystala na čundr emoticon Máme třtinový moučkový cukr, to jsem nevěřila, že existuje, kokosový mlíko, citronovou zavařeninu, mango chutney, fazolový lusky i černý fazole do zítřejšího chilli con carne, víno, basmati a hnědou rýži, řepu, rajčata, bazalku v oleji a zbytek už si nepamatuju...

Dneska jsem rozmixovala banány, kiwi, odšťavnila 2 pomeranče a červený grep a trochu to dosladila medem a byl z toho vynikající vitamínový koktejl.

Mmch jsem dneska pekla zázvorové sušenky http://www.apetitonline.cz/recepty/460-zazvorove-susenky.html
Ve finále nevypadají, jako ty na obrázku, jsou to placičky s tmavě hnědou barvou - dala jsem tam hodně tmavý třtinový cukr a tmavou melasu s meduňkou, a jsou výborný, chutnají jako karamelový sušenky, co dávají ke kafi emoticon

Jinak na oběd byly kuřecí prsa v marinádě z medu, chilli, sladké papriky a citrónové kúry a šťávy, já jsem si stejně marinovala sójové kostky a k tomu všemu stroužky česneku a kolečka citrónu, pekla jsem to asi 30 minut v troubě a můžu doporučit (původně to mělo být s limetkou emoticon ).
6. pro 2008 ve 21:02  •  Svatba byla v červenci 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 petuli, v ms vzdycky nechame docela dost penez, ale stoji to za to emoticon

jak pises ten recept na kure, tak mne se osvedcila i pomerancova marmelada do marinady s medem a chilli..je to takovy kyselo, horko, sladky..s provensalskejma bylinkama je to moc dobry
7. pro 2008 ve 23:41  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petuli80
    Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
petuli80
    Region Brno
 Catf, ještě jsem zapomněla dodat, že jsme tam koupili dresing z dýňových semen a citrónové šťávy, včera jsme s ním snědli celý balíček rukoly emoticon , je výbornej.
S některou marmeládou to zkusím, psala jsi před časem tuším taky o třešňové, nebo višňové? Hm, umím si tu chuť se všemi představit emoticon

Ještě jsem k těm zázvorovým sušenkám neřekla, že nenaběhly zřejmě z toho důvodu, že jsem nepoužila pšeničnou hladkou mouku, ale 2/3 kukuřičné a 1/3 pohankové prosáté, ale chuťově jsou fakt skvělý. A je jich spousta.

Linecký jsem pekla se stejnými moukami a třtinovým cukrem a natřela ho dílem s povidly se skořicí a dílem s tou citronovou zavařeninou z M&S a jsou taky skvělý. emoticon
8. pro 2008 v 10:47  •  Svatba byla v červenci 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 petuli, visnovou, tresnovou, malinovou, lesni smes..pouzivam do dresinku na salaty treba s kozim syrem a grilovanym kuretem(s rukolou nebo spenatem je to nejlepsi)..ten visnovy tesco je asi nejlepsi, protoze je tekutej a na visnovej je dost sladkej, takze se akorat do salatu hodi(na chleba se prave neosvedcil, takze jsem ho zkusila do salatu)
a naopak ta pomerancova(casto ji delaj v kombinaci s whisky) nam na chleba nechutna uz vubec(je to holt spis pro nakyho anglicana, kterej je na to zvyklej), ale na vareni je skvela

ty susenky se mi taky libej, v patek mame doma takovou predvanocni party, tak chci procist apetit a pripravit ruzny pomazanky a rychly(ale ne klasicky) jednohubky emoticon
8. pro 2008 ve 12:02  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petuli80
    Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
petuli80
    Region Brno
 S tou pomerančovou to právě mám asi stejně, moc mi nejede, ale marmelády jsem vždycky používala buď na chleba, nebo na palačinky apod., k masu nebo salátu by mě to nenapadlo, tak jsem zvědavá na ty nový chutě emoticon Jenom vynechám kozí sýr emoticon

Sušenky fakt doporučuju - výroba je jednoduchá a když se před pečením, jak píšou, z půlky obalí ve třtinovém cukru (já jsem měla tmavě hnědé těsto s tmavě hnědým cukrem, ale na obalení jsem použila světlejší třtinový cukr), tak se po rozpečení hezky třpytí.

Začínám na sobě pozorovat zlepšující se kuchařský umění (nenazývala bych to teda uměním vůbec, než jsem začala častěji vařit, tak jsem všem tvrdila, že u nás vaří m.), ale zjišťuju, že si dokážu představovat, co se do jídla hodí a co ne, baví mě to vymýšlet a to přesto, že vařím zatím dost podle receptů, tak tam dodávám něco svýho. Před tím jsem spíš tuhle schopnost záviděla a i když cítím, že je u mě pořád v plenkách, hrozně mě baví na tom pracovat a pociťovat určitej posun. A to i přesto, že se stále vyhýbám všem u nás doma zapovězeným přísadám z bílé mouky, bílého cukru, smetany, pro mě momentálně taky mléčným výrobkům (zlepšení svýho problému ale nezaznamenávám, tak je asi začnu v hodně omezené míře zase používat), zkrátka věcí, se kterými jsem byla navyklá vařit, pokud už jsem vařila. A nemůžu upřít určitou část zásluh i Tobě catf emoticon, Tvoje recepty bývají vážně hodně inspirativní emoticon
8. pro 2008 ve 13:44  •  Svatba byla v červenci 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš