Vlasy

Prosim Vas, viem, ze to tu nepisem prvykrat - ale stale verim, ze najdem niekoho s podobnym problemom... mal tu niekto znicene vlasy farbenim? Ale tak, ze extremne. Uplne vyschli a nezostala v nich ziadna ta "vlasova vypln", zostal len suchy tvrdy leskly obal... zo dna na den mastne, tazke, co predtym ani po tyzdni. Odrasty su uplne rovnakej kvality. Moze byt teraz pricinou tohto stavu aj to, ze vlas bol zvyknuty na farbenie 15 rokov a teraz mu to chyba, ked uz 9 mesiacov nefarbim?
Odpovědět
Profilova fotka
Měla jsem zničené vlasy hned po 1. barvení, no, musela jsem počkat až to odroste, byly potom jak sláma. Na zničené vlasy pomáhají velmi kvalitní šampony bez chemie, které v drogerii bohužel nenajdete. Mám osvědčenou značku Alterna, mají teď i nějakou kaviárovou kolekci, tak to by stálo za vyzkoušení. Jak šampon tak kondicionér. S Alternou se dají koupat i papoušci :-). Jednou mi vletěl papoušek do tiramusu, tak jsme ho museli okoupat, vzali jsme právě Alternu, ptz ptáci nesnesou jakoukoli chemii a byl potom úplně v pohodě, nic se mu z toho nestalo. Takže i to mluví za vše, že je opravdu přírodní a nijak neškodí. Další věc, do se mi osvědčila je arganový olej, to mi poradila holička, dává se troška na konečky vlasů, do délek jen po umytí na mokré vlasy (nikdy však na kořínky, protože ty se mastí jako první a byly by pak asi dost mastné). Hodně holek si chválí i tekuté krystaly, myslím, že to vlasy sice nějak nezlepší, ale krásně je uhladí a nezamastí vlasy. Takže když někam jdu a vypadám, jak kdyby do mě kopla elektřina, tak je tímto způsobem dám rychle dokupy, hezky je to uhladí :-).
Odpovědět
Profilova fotka
Možná mě ještě napadá, jestli máte vlasy zničené i když odrostly, možná je problém i zevnitř. Možná máte nedostatečný příjem nějakých minerálů nebo bílkovin či vlákniny... Nebo zkusit nějaké vitaminové doplňky na vlasy. V lékárně se přímo prodávají pro zdravé vlasy a nehty, tak nějak se to jmenuje :-).
Odpovědět
Obnova vlasů je na dlouhé lokte..trvalo i rok, než mi narostly zpět moje vlny, zničené předtím chemií..doporučuju výživu zevnitř (vitamíny, tuky), dostatek tekutin..a zevně zábaly (masky, oleje). Souhlasím s přírodní kosmetikou na vlasy, klidně i levnější - Alterra, Alverde. Parádní je i kokosový olej.
Odpovědět
@vmik takze ked mi uz 8 mesiacov rastu aj slabe a suche odrasty, je sanca, ze sa este spamataju?
Odpovědět
@malcica Já nemám zkušenost přímo se suchými odrosty, ale se slabými a lámavými vlasy ano. Taky mi jich hodně vypadalo. Trvalo fakt minimálně rok, než se vzpamatovaly. U mě to bylo ale dvěma věcmi - barvením, se kterým jsem sekla, a vysadila jsem antikoncepci. Ze začátku to byl pro ně šok, teď , co už víc jak 2 roky nebarvím ničím, nemám jediný ulomený koneček. A padání vlasů přestalo tak půl roku po vysazení antikoncepce, ale trvalo, než dorostly..
Odpovědět
@vmik a zlepsila sa aj kvalita? Ja som nikdy HAK neuzivala, ale ta farba im dala zabrat. Aj ked vacsina kadernikou kruti hlavou nad tym, ako sa mi to mohlo dostat az do takehoto stadia. Vraj zeny robia ovela prisernejsie veci s vlasmi a toto sa im nestane. Mozno uz psychika? Neviem :-(
Odpovědět
@malcica Kvalita se zlepšila určitě, jsou silnější a nelámou se, začaly se mi znovu vlnit. Navíc každý má jiné vlasy, některé snesou všechno a jiné nic. pro ty moje barva nebyla zrovna nejšťastnější. Musím ale říct, že zatím se mi vlasy nevrátily do původního stavu jako předtím, ale už se tomu alespoň velmi blíží. Jestli máš nějaké stresy, tak to na kvalitě vlasů určitě je znát. Ale neházela bych flintu do žita a věřila bych, že se vzpamatují ;-)
Odpovědět
@vmik tak ja sa skusim upokojit, aby to nebolo cele zbytocne, ked stresom si ich este viac donicim
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Profilova fotka
@tatrdlece po 7 letech ti tady asi těžko z nich poradí
Odpovědět
Profilova fotka
Já jsem zkoušela snad vše výše uvedené a mám pocit, že nejlépe je výsledek znát po vyživování zevnitř. Zkuste brát kolagen.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?