Upozornění na podvodníky

Zobraz úvodní příspěvek
Dobrý den, chci varovat před těmito zprávami na Bazaru: hacafo5520 Dobrý den, stále na prodej, pošlete mi e-mail pouze back:gomesfeb09@gmail.com Jde o nigerijské podvodníky.
Odpovědět
1
2
Profilova fotka
@te_ssiinka_nelova Ahoj Tess, žiaľ nejaká sakra rýchla príprava špeciálneho dotazníka, ktorý by takýchto podvodníkov eliminoval, nie je tak jednoduchá. Doba ide dopredu a s ňou aj schopnosti podvodníkov. Stretávam sa s nimi aj ja, keď inzerujem na bazároch, ktoré sú oveľa väčšie ako my. Naopak na FB v Marketplace mám opačný problém, tam mi nepíšu podvodníci ale za 15 minút mi dokáže napísať 10 občanov, ktorí to na mňa skúšajú a keď im nedám brutálnu zľavu, tak začnú vulgárne útočiť. Jednoducho také správy pri inzerovaní ignorujem. U nás ide o tzv. nigérijské podvody, ktoré sú v prostredí internetu známe už niekoľko rokov. Nedarí sa ich eliminovať nie len nám ale ani samotnej polícii. Zrovna dnes o ďalších prípadoch naša polícia aj informovala na Facebooku. Dokonca už obchádzajú aj stránky, kde je podmienkou zadať pri registrácii telefónne číslo. A ak pri inzeráte telefónne číslo nájdu, sú schopní ti poslať sms alebo whatsapp správu z čísla, ktoré sa javí ako z tvojej krajiny. V súčasnosti podvodné profily vždy blokujeme, no ani to nie je úplné riešenie, keďže oni sa zvyčajne vrátia s novým profilom registrovaným s iným mailom a z inej IP adresy. Overenie telefónneho čísla teda nie je riešenie a vďaka tomu by sme prišli o nevesty, ktoré určite svoje číslo nikde zadávať nechcú. Alebo je tu možnosť overovania každej registrácie, čo personálne možné nie je. Snažíme sa ich odchytávať, no niekedy príde k registrácii počas noci alebo v čase, keď nie sme online a tak sa tu môžu objavovať. Chápem, že to môže byť obťažujúce, no naozaj prosím o tolerantnosť a zhovievavosť a takéto účty prosím ignorujte a nahlasujte. Ak ale máš skúsenosť s inzertným webom napríklad u vás v Česku, kde obchody prebiehajú úplne bez problémov a kde podvodníci nie sú, pošli tip, rada sa na to pozriem.
Odpovědět
Profilova fotka
@michaela_recht úplně jednoduše stačí udělat dotazník v češtině (trochu slangové) a absolutne ignorovat anglicky mluvící lidi... V životě jsem tady Nikdy nenarazila na angličana... V životě nikdy mi nepsali desítky lidi na inzerát na marketplace... Nevím kde na to chodite, ale tohle jsem nikdy neviděla a ani od jiných neslyšela. Shovivost jde ale když vám denně přijde 1-3 zprávy od téhle lůzy, tak je to spíš k vzteku a nemám teda nervy z oceli. Díky
Odpovědět
Taky mi dnes psala jedna taková s profilovkou nějaké asi japonky, ať se jí ozvu na email 😬 🤔
Odpovědět
Přesně znění: Do you still have this item available for sale? Reply me on jeffkatrina43@gmail.com
Odpovědět
Profilova fotka
@janasinn Ďakujem, už som ju zablokovala. Registrovala sa pred pol hodinkou zrovna keď som tu nebola, tak mi prešla medzi prsty. 😄
Odpovědět
@michaela_recht Další, prosim 🙂 beltagirko 6 min What's the last price ? Reply via email ( 50506193ga@gmail.com ). Thank you
Odpovědět
Profilova fotka
@janasinn Hotovo 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
Hm opět, protože registrovat se tady může každý loser...
Odpovědět
@te_ssiinka_nelova ano, taktéž. Nicméně jiný Nick, ale stejný email, který jsem už jednou nahlasovala. matthewgibs 3 hod Do you still have this item available for sale? Reply me on jeffkatrina43@gmail.com
Odpovědět
@janasinn Zablokovaný.
Odpovědět
Další leafferdana23@gmail.com 22 min advert placed still available? kindly contact me on leafferdana23@gmail.com for best offer. Regards
Odpovědět
Profilova fotka
Je vážně tak těžký udělat ten dotazník při vstupu? Všechna tahle lůza by propadla v životě jsem tady nepotkala nikoho mluvícího v aj
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Už me to fakt nebaví ale
Odpovědět
Profilova fotka
Začnete s tím jako něco dělat nebo tady furt budete řešit nepodatatný hov...??? 🤦
Odpovědět
Profilova fotka
@te_ssiinka_nelova Ahoj Tess, bohužiaľ stále platí to, čo som písala vyššie a to, čo som aj tebe už niekoľkokrát písala. Stále máme len jedného kolegu na IT, stále pracuje na iných veciach a stále evidujeme tvoj nápad so zmenou spôsobu reagovania na inzeráty. Viac ti k tomu nemám čo dodať, pretože by som sa neustále opakovala. Mrzí ma to, že týchto spamerov máme ale viac s tým aktuálne neurobím. Hneď, ako sa v Bazári niečo zmení, budeme o tom hromadne informovať. Pokiaľ ti nevyhovuje, že je v Bazári takáto situácia a nedokážeš takéto spam príspevky evidentne ignorovať, nebavia ťa a hnevajú, môžeš samozrejme vyskúšať svoj tovar inzerovať aj na iných stránkach. Budeme to plne rešpektovať a pochopíme to, keďže aktuálne nedokážeme obratom splniť to, čo od nás očakávaš. P.S. - To, že používatelia pravidelne nahlasujú tvoje príspevky, pretože občas nedokážeš slušne a s úctou komunikovať, pre nás nie je nepodstatné. Všetky naše stránky sa snažíme udržiavať v pozitívnej atmosfére a najmä tie, ktoré sú venované najkrajšiemu dňu v živote. Veľmi ma mrzí, že sa tvoje príspevky pravidelne nesú v negatívnej atmosfére. Svedčí o tom aj táto tvoja posledná reakcia. Jedna vec je slušne diskutovať o rozdielnych názoroch, druhá vec je niekomu násilne pretláčať ten svoj alebo zosmiešniť a uraziť každého, kto so mnou nezdieľa rovnaký názor. Najmä ak sa jedná o ľudí, ktorých vlastne ani nepoznám a diskutujem s nimi nie v reálnom ale virtuálnom svete. Samozrejme akceptujem, že každý máme svoju povahu a inak reagujeme na rôzne situácie. Stále ale treba rešpektovať to, že Beremese je náš priestor a je tu potrebné dodržiavať naše Podmienky používania. Diskusie vo Fóre nesledujú len používatelia ale aj naši obchodní partneri a svadobní dodávatelia, ktorí v prípade, ak sa im atmosféra v diskusiách nepáči, môžu odmietnuť spoluprácu a to už zachádza aj do toho, vďaka čomu tu vlastne sme a vďaka čomu môžeme tento portál neustále zlepšovať. Ale v tomto by som len opäť opakovala to, čo som ti písala už ja, moja kolegyňa alebo aj rôzni iní ľudia u nás alebo v komentároch v svadobných skupinách na Facebooku, ktoré sledujem a kde je situácia často rovnaká. Aj preto sme sa rozhodli nasledovne: Vzhľadom na opakované porušovanie Podmienok používania, opakované nahlasovanie tvojich príspevkov zo strany používateľov a vzhľadom na to, že si nás aj teraz svojim vyjadrením podpichla a evidentne si naše upozornenia považovala za nepodstatné h... (citujem), udeľujeme ti mesačný ban. Dúfam, že ak sa k nám potom vrátiš, budeš svoju energiu sústreďovať na naplánovanie tvojho výnimočného dňa. Týmto zároveň túto diskusiu presúvam do e-mailu, aby sme nespamovali mimo témy. Považovala som ale za férové informovať o tomto stave a rozhodnutí aj iné používateľky, ktoré nám posielali nahlásenia a sťažnosti. Ďakujem za pochopenie. Miška z Beremese
Odpovědět
Zdravim, opet tu mame tohoto stejneho. Taktez jsem dala IBAN, bo jsem myslela, ze je to nejaka ruska. Nicmene me pak zarazil pozadavek udaje z me karty a ta Nigerie, tak jsem hned zacala tusit a vyhledavat. Diky za diskuzi damy. Zachranily jste mi saty. A s podvodnymi e-maily jejich radoby banky dojdu zitra na mistni stanici PCR. Drzte se a nenalette.
Odpovědět
Profilova fotka
@hypnotica Ahoj, ďakujeme za upozornenie. Tento používateľ bol hneď obratom v ten deň blokovaný. Aktuálne intenzívnejšie sledujem nové registrácie a malo by to byť relatívne v poriadku. 🙂 Ak by sa opäť vyskytol nejaký podozrivý záujemca vo vašom Bazári, stačí napísať sem, súkromnú správu mne alebo na info@beremese.cz a preveríme ho. 🙂 Prajem pekný deň. Miška z Beremese
Odpovědět
1
2
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?