Ultimátum nebo rozchod? Prosím poraďte

9. led 20142290

Ahoj holčiny,potřebuju poradit
chodím s přítelem už přes dva roky. Přes měsícem přišel s tim že si na disko dobře zatancoval s jednou holkou( já s nim na disko nechodím). Vyměnil si s ní číslo a dal jí prý pusu. Od té doby se neviděli. Ona mu párkrát napsala ale on jí neodepisoval. Dal nám ještě šanci. Ted v sobotu ona zase napsala a on jí odepsal ale na disko se nesešli.

Můj dotaz zní: jednou jsem mu řekla že ještě jednou a prostě končim.Jenže nemám tu sílu to udělat. Tak se ptám co mi radíte. Už jsem si na dnešní odpolko vzala volno že se od něj odstěhuju a jen mu nechám dopis. Nebo další varianta je většinu věcí si odvést aby se vylekal a dát další šanci. Prostě fakt nevím. Chci mu dát trochu prostoru aby si to všechno promyslel,co může získat ale i ztratit. Nevim no,jestli by bylo dobrý aby přišel večer z práce,viděl prázdný byt a dopis nebo viděl jak si odvážím věci nebo ...já už jsem fakt bezradná. Nechci jednat impulzivně ale nechci aby si zase myslel že všechno jen tak přejdu.

Díky i za sebemenší radu. 😞

 • no, je to zajímavá situace, protože se ti s tím přiznal hned... je pravda, že pokud má Tebe a ve vztahu mu nic nechybí, není fér, když se na disku seznamuje s kočkama a navíc si vymění i čísla.... Myslím, že Tvůj nápad se alespoň částečně odstěhovat je dobrej, protože pouze tak se dozvíš, jestli o Tebe je schopen bojovat nebo v horším případě si uvědomí, že by šel třeba na rande s tou druhou...

 • Pavciku, kolik vám je a jak ste spolu dlouho? Přijde mi jeho chování dost dětinské, já bych na tohle nervy neměla, sem hodně žárlivá a nepříliš tolerantní, ale asi to nebylo poprvé, co se něco takového stalo, takže já už bych to řešila razantněji, jak ho vůbec může napadnout brát si čísla na holky z diskotéky??? A že ji dal pusu, no nevim, asi bych už nevěřila, že to byla jen pusa, ale neznám ani jeho, ani tebe.
  Nisméně má rada je, vykašlat se na něj, lepší to už nebude, ted ti přiznal pusu, co to bdue časem, navíc když má potřeby chodit na disko a balit tam ženský, myslím, že opravud vyspělý není a nechala bych ho, ať se teda vyblbne, ale sám!

 • Neblázni a vem rozum do hrsti. To, že si zatancovatl s jednou holkou na diskotéce a dal jí pusu, tak to snad nemůže zatím být důvod k rozchodu. A navíc Ti to ještě řekl. Když se pro jednu pusu odstěhuješ, tak co tím dokážeš..........jenom to, že si hysteriská holka.............jednoduše mu řekni, že se Ti to nelíbí a že pokud to zajde dál než je tvoje míra únosnosti, tak, že to budete muset už nějak řešit......zatím se relativně nic nestalo....tak hned nebal kufry................třeba o nic nejde

 • Sponzor fóra
 • O nic nejde??? 😮 Když je teď schopnej se líbat na diskotékách s jinejma, co bude dál??? Navíc, může si bejt jistá, že to byla jen pusa? Já bych se na to vykašlala, buď chce ten hoch vztah nebo potřebuje chodit na diskotéky a balit buchty a dokazovat si, jakej je to frajírek, s takovým člověkem já bych nebyla, ale jak už sem řekla, nejsem v tomhle příliš tolerantní, ale jaký si to člověk udělá, takový to má, my sme měli hned od začátku jistý hranice, takže nebyl problém...

 • no mě je 22 a jemu 27 a jsme spolu přes 2 roky....On chodí na disko sám protože mě se ani chodit nechce. Mě to zábavný nepřijde a taky proto,že jsme v týdnu pořád spolu tak mu aspon jednou za měsíc chci umožnit aby šel sám s kamarádama aby se neřikalo že je pořád pod dohledem a hlavně chodí s klukama co já nemusím a oni nemusí mě.

  No nedokážu si život bez něj představit,ale i já mám nějakou cenu a vyžaduju určitý chování a úctu k sobě. Já bych mu snesla modrý z nebe ale na disko mě nedonutí jenom proto aby byl spokojenej.
  Máme společně psa takže stejně bych si ho každej den brala. Protože jemu ho nenechám ikdyž by na ní měl větší právo ale beren jí jako naše dítě

 • A kecy, jako že přiznání je polehčující okolnost, je sice hezký, ale zaručenej trest!

  Takže zatloukat, zatloukat, zatloukat a když to praskne, zatloukat!!!

  Je to blb!

 • pav: Je pravda že ,když to dělá častěji -není to normální. Já jsem také poměrně žárlivá a a hlavně mám svou hrdost. Asi bych si vzala pár věcí do tažky a šla k nějaké kamarádcejen na pár dnů a dát mu čas.Řekla BYCH mu at si rozmyslí co chce, že pokud chce balit holky na di. tak že na to nemáš sílu a nebudeš s ním ztrácet čas. At se rozhodne sám a jestli mu na tobě tolik záleží tak se alespon pokusí změnit a napravit to- nevim ale asi bych nebyla klidná jen ti řekl že ji dal pusu ,ale další zkutečnosti mohl zatajit.Nevim je to těžké neznám tebe a ani jeho. Ale určitě to nenechávej jen tak plavat .Pozná ,že mu to prochází a příště to nemusí být jen pusa.

 • no on to samo že nepřiznal sám od sebe. To jsem z něj dostala já. Myslim že mu toleruju dost. Já jen chci aby si uvědomil co chce a ne že mi řekne že mě má rád ale nemilujeme. Že vlastně neví co chce.
  Že ta první zamilovanost se vytratila a že ted už je to takový vážnější.

 • Taky máme pejska, takže tohle chápu.. Nevím, jestli to bylo poprvý nebo jak to mezi váma jinak funguje, ale nejmladší už není, takže by měl mít tolik rozumu, aby věděl, že takhle to být nemá. A vy plánujete svatbu? Asi bych si s ním teda promluvila, co vlastně chce, jaký sou jeho priority a co od vašeho vztahu očekává.. My to máme jiný, máme společný kamarády, takže tohle mi je cizí..

  A ty s ním chceš být do konce svýho života, chceš si ho vzít, mít s ním děti?

 • V životě, se pokud žije člověk v páru, stane lecos, jsou okamžiky, kdy všechny hranice světa člověk dokáže překonat a všechny pravidla porušit a přitom nechce nikomu ublížit, prostě se to stává. Někdo to neplánuje, někdo plánuje. Život mě naučil neříkat NIKDY, protože ani já si nejsem jistá, co udělám nebo neudělám a taky mě naučil být snad na všechny situace připravená. Chlap je složitá záležitost - daleko složitější než si člověk dokáže představit. Nic dalšího o jejich vztahu nevíš, tak se zatím netrap a nech to plavat. Všechno ostatní je hra nu MOŽNÁ - možná spolu něco měli, možná ne, možná kecá, možná ne, možná se s ní sejde možná ne. Ultimáta jsou k ničemu a zakázané ovoce chutná i zkažené. Žádný bububu na chytrý chlapy neplatí, rači se nad tím povznes.

 • On ti řekl, že tě má rád, ale nemiluje? Blbý je, že ty ho miluješ.. Nenechávej sebou tak vyjebávat (pardon za to slovo), ale máme známou, který manžel dělá to samý, jen s tím rozdílem, že ona je doma s dítětem a on si chodí pařit, abys pak nedopadla taky tak... 🤔

 • úplně prvně ujel hned na začátku našeho vtahu a to s jeho bejvalkou na soustředění. To jsem mu dala jednu šanci. Pak párkrát během těch 2 let si psal s pár holkama a to jsem mu taky tolerovala ale je fakt že bych mu dala ještě šanci ale co já se mám snažit,já nic neudělala. A hlavně už si fakt musí uvědomit že pohár přetekl.
  Ale nevimjak to zvládnu. Bydlela bych u mámy jenže tý nechci nic vysvětlovat takže bych si musela vymyslet výmluvu ale tu mi stejně nesežere

 • Konvalinky, já bych se teda nedokázala nad tímhle povznést, pokud bych nedělala to samý, co on, je sice hezký být tzv.nad věcí, ale snad musí mít taky svojí hrdost a nedělat ze sebe kus hadru!

 • Tak mámě řekni pravdu, oyn mámy rády remcaj, ale většinou mají pravdu a myslí to s náma dobře, to už sem taky zjistila.. Prvně bych si ale zkusila promluvit s přítelem, jak se k tomu chce postavit on...

 • svatbu neplánujem.Chci ho mít na celý život a mít s nim rodinu ale na něj se musí pomalu. Já mu už toho tolik překousla. A rozhodně nejsem ta co by to vracela. To bych nemohla. My už jsme to řešili tolikrát a vždy řekne "vždyt já tě mám rád" ale to mi nestačí. Jako aby mu ta kravka psala že zrovna leží ve vaně a že na něj myslí a nemůže zapomenout??? Jako co to je?? A včera mu psala že vlastně sám neví co chce

 • Sponzor fóra
 • mUSIM ŘÍCT ,ŽE V TOMHLE souhlasím s lucii777! Přece ze sebe nenecháš dělat úplného..... a pokud ti řekl že tě nemiluje že tě má rád tak tuplem ne.. Vim jsou to 2 roky ale právě proto by měl začít uvažovat naopak o rodině a o vaší budoucnosti už je dost starý..Záleží jen na tobě ale jen tak bych to nenechávala.

 • no mámě radši pravdu ne,ona pak ráda věci používá v hádce proti mě takže jsem se zařekla že chci krapet soukromí. Pak ona taky obrací ačkoli je to moje věc a protějšek nemá ráda ačkoli je to jen mezi náma.

  No radši bych to udělala tak že si zbalim všechny věci a napíšu mu dopis,že mu dávám prostor pro srovnání jeho priorit. Ale že zase tak dlouho čekat nebudu že jsem sice mladá ale že si sebe vážim a nenechám si ubližovat a lhát. Ukončit to úplně na to nemám,to se přiznávám ale jsem slaboch.

 • Já vím, že je to těžký, ale musíš bejt asi trochu drsnější, protože on si myslí, že si může vše dovolit, že mu to projde a u tebe má takovou jistotu, tak odejdi, nebal si třeba všechno, ale vem psa a jdi k mámě, uvidíš, co na to řekne, jestli tě má fakt tak rád, tak ti dá za pravdu, snad mu dojde, že chce tebe a ne nějaký čubky k diskotéky, s nima by to časem taky bylo stejný, prvotní zájem a poznávání by opadl, musí si uvědomit, co chce, jestli vztah nebo balení, to mě taky bavilo, když mi bylo 17, ale už sme snad trochu někde jinde..

 • Ne já bych mu dala na vybranou a ppokud toho nechce nechat tak bych ho pustila k vodě jsi taky člověk a máš své city a když si nechce dát pokoj.Zasloužíš si jiného. Určitě se ho zeptej co proto bude dělat aby jste zůstali spolu a jesti nemá v plánuý se alespon troch snažit změnit,tak si myslím ,že to nemá smysl.

 • No právě. Jako měli jsme se v létě brát ale bylo toho hodně,dodělával školu,nastupoval v práci,já bez práce. Prostě i to odmítnutí jsem rozdejchala. Dítě spíš plánuju jen já,on přitakává ale při hádce z něj vyjde že je nerozhodnej. Na to já prdim. Chci se usadit,jeho nenutim,jen očekávám...ani nevim co.Jsme z toho tak vyčerpaná že já už fakt nevim. Já myslela že už je vybouřenej

 • Dopisem bych to neřešila musíte si promluvit z očí do očí-bude to těžký ale musíš se sebrat.

 • To je jasný, že by bylo těžký to definitivně ukončit ze dne na den, tak jdi k nějaký kamarádce, on se ozve, to neboj, jen musíš dělat drsnější, než třeba seš, vim, že se mi to snadno říká, ale znám to, já byla taky kolikrát měkká a byla to chyba, protže pak si bude dělat, co chce a bylo by to jen horší,chlapi se musej vychovávat hned od začátku, jinak nám přerostou přes hlavu!
  Pavciku, já musím jít, tak snad sem trošku poradila, odpo se sem mrknu, jak to vypadá, tak se drž a hlavu vzhůru, zas bude dobře, jen mu to, blbovi, musí docvaknout dřív než bude pozdě! 🙂

 • No určitě vim že jakmile vemu psa tak nakluše ke zvonku a ten rozbije. Jí má snad rád víc jak mě. víc si s ní hraje a mazlí a kouká na mojí reakci. Ale to já mu řikám jestli to náhodou nepřehání. Jenže pár věcí ani nepozná že si vemu. Je dosti nevšímavej když ho k věci přimo nepřisunu 😃 asi by to mělo býr radikálnější aby ho to do toho jeho čumesu trklo

 • děkuju všem za odpovědi.
  Já odpolko možná nenapíšu,to budu balit a pak rychle zmizim z bytu.Ale zítra ráno určo napíšu stoprocentně.
  Já jsem občas tak drsná že řiká že jsem jak kámen a nehne se mnou nic a pak se sesypu jak domeček z karet.

 • věci bvych si odnesla a pak se do bytu vrátila a promluvila s ním a řekla mu jak to ted bude a at se kouká rozhodnout.

 • taky varianta

 • a pak bych ho nechala a odešla bych a at ti dá vědět jak se rozhodl.

 • Pavcik - první by sis měla sama ujasnit co chceš a jestli je Tvůj parner Ti to ochoten dát. Pozastavily mě Tvé věty "aby se neříkalo, že je pod dohledem", "dostala jsem to z něj sama" a "ještě jednou a končím" (jako když dá někomu své číslo, nebo půjde na diskotéku nebo odepíše?)
  Buď má můj partner zájmy, které s ním nesdílím (a mám vlastní) a tak logicky musím počítat s tím, že bude v konktaktu s dalšími lidmi.
  V Tvém případě jsou to diskotéky (chápu, že toto je trochu jiné než když někdo chodí do filatelistického kroužku), ale já bych teda v tomto případě počítala s tím, že tam někoho může potkat i dát svůj telefon někomu. A teď bych zvažovala, zda mu věřím, že řekne "bylo to fajn, ale mám přítelkyni a nový vztah nehledám" nebo bych se bála o svou pozici přýtelkyně (tzn. že si nevěřím a nevěřím ani jemu).
  A on Ti ty sms ukázal nebo ses k nim dopracovala sama? Chápu, že Tě štve, že mu píše nějaká holka, ale to on zas taky moc nemůže ovlivnit. Navíc pokud na něho tlačíš, může on mít v sobě nějaký blok, že to neudělá právě proto, že ho do toho tlašís.
  Na Tvém místě bych se nestěhovala, ale pár dnů to vydýchala a promluvila bych si s ním. Pokud se chceš odstěhovat a nechat mu tam jen dopis - jsi připravena na to, že se Ti přítel nemusí vůbec (nebo po určitou dobu) ani ozvat? Vydržíš to neozvat se jemu? (Protože jsi to Ty kdo odešel).

 • Pavcik - než jsem to napsala, přibylo tu příspěvků...

 • ja bych to resila tak ze bych si zabalila veci a dala si je do predsine aby je nemohl prehlidnout a cekala na nej a promluvila si s nim..pak bych videla jestli bych sla nebo zustala..rozhodne bych mu to ale jenom tak nenechala projit..
  jinak sem uplne na tom tak jak lucie777 sem sice tolerantni ale jenom do urcity miry a tak trochu zarliva...

Přidej příspěvek

  Nenašli jste co jste hledali?

  Hledat pouze v názvech témat
  Články od našich partnerů
  Na jazz a swing se dá tančit až do rána! Nikdo nezůstane sedět!
  Nesmrtelná klasika v moderním kabátku - snubní prsteny z bílého zlata
  5 důvodů, proč si na svatbu objednat profesionální catering
  Archiv článků od partnerů