Učitelky, vychovatelky, asistentky, pojďme si popovídat

Zobraz úvodní příspěvek
Už brzo nám to zase začne...Co si tady popovídat, vyměnit dobré i špatné zkušenosti a nápady, týkajácí se tého profese, nebo si jen ulevit dušičce? Co si budem povídat, ono to učitelování a vychovávání není vždycky medík...
Odpovědět
sakra- Vzdycky zacnu neco hledat k diplomce a pak narazim na enjaou zajimavou stranku s materialama, cvicenima apod. a odkaz na dalsi zajimavy stranky - a dve hodiny jsou v cudu aniz bych udelala neco do skoly :-p
Odpovědět
Profilova fotka
Juj, je tu nějak mrtvo.. :-(
Odpovědět
no jo :-p ja mela tento tyden celkem volno, meli jsme prazdniny ;-) ale uz je po vsem ]-(
Odpovědět
Profilova fotka
My měli prázdniny už dávnoo :-|
Odpovědět
no skoro mi prijde, jak by zadny prazdniny nebyly :-N . Musim pripravit dneska bohuzel nejaky materialy na maturitu, to zas bude prace na hodiny 8-( . Vubec se mi do toho nechce.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky :-) Mám za sebou propařený víkend s kamarádama :-D potřebovala bych ještě jeden víkend na vyspání a odpočinek :-D ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Dneska jsme měli poradu, jednak pracovní a jednak mírně slavící - ke dni učitelů ;-) No ale dostali jsme i negativní dárky :-| Rath dal na školství o 100 milionů méně, tudíž naše ředitelka zaplatí jen základní provoz školy (elektrika, nájem, voda) a už bohužel nezbývají penízky třeba na toner do tiskárny, na výměnu prasklé žárovky, apod. Toner v tiskárně už nemáme měsíc :-( No prostě strašný!!! Peníze na platy naštěstí jsou, ale jen na holý základ, nedostaneme žádné osobko, prémie, nic, dokud se naši milí politici neumoudří ]-( Fakt na palici |-|
Odpovědět
nunacek: aha . to jsem netusila. Zrovna minuly tyden jsem si klepala na hlavu, ze nova reditelka na gymplu, kde uci muj kolega zakazala kopirovat. (Coz treba pri urcitych predmetech nevadi tak moc, ale pri hodine jazyku, kdyz nejsou ani knihy, to je horor! :-N ). Tak ze by to s tim souviselo? Nebo je to jen prokleti vaseho kraje? Priznam se, ze se v politice moc nevyznam =-)
Odpovědět
Profilova fotka
fili: Nevím, jestli mají tyto problémy i jiné školy.
Odpovědět
Profilova fotka
Já myslím, že ano..
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky :-) Trochu jsme včera přestavěli obývák a jsme nadšení x-) V úterý jsem se byla nechat trochu přišmiknout, jen konečky a trochu sestříhat :-) Včera měla moje babička osmdesátiny, hrozně to letí, ale slavit budeme až za 14 dní.
Odpovědět
ja bych taky nejradeji zmenila strih, ale mam vlnite vlasy a je to problem. Nechce se mi s nima upravovat. Jsem zase az do rana hledala materialy na netu, ale nic jsem nenasla :-S Zase uplne zabitych par hodin ]-(
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
fili: Já, co se týče střihu vlasů, tak jsem konzerva, mám ráda dlouhé vlasy, takže jediné, co obměňuju, je to, že občas si je nechám sestříhat, občas je mám v jedné délce, občas mám pěšinku uprostřed, nalevo nebo napravo. Jinak nic nového a jiného nezkouším. Dřív jsem nosila krátkou ofinu do čela, ale tu už rok nemám a zatim se k ní vracet nehodlám.
Odpovědět
Profilova fotka
Taky občas mívám pár zabitých hodin, ale u mě je to spíš čekáním na něco (na bus, na začátek pracovní doby, u doktorů v čekárně, apod.) nebo na někoho, než hledáním materiálů na pc. Tam většinou najdu to, co potřebuju.
Odpovědět
ja bohuzel hodne casu stravim takhle "zbytecne". Vetsinou najdu, co hledam, ale treba mi to trva hodiny a hodinu to pak jeste upravuju - to je tim, ze casto ucim bez ucebnice. (Vetsina studentu ji bud nechce, nebo se pro ne zadna nehodi a byla by to zbytecna investice) - takze veskery materialy hledam sama. Treba pro maturitu jsou vazne de.ilni materialy 8-( , takze delam uplne vse svoje a to jsou hodiny a hodiny. Ted jsem hledala nejakou povidku pro zacatecniky online. Ale nenasla ]-( . bud je to moc tezky, nebo to je pro deti a ja to chci pro dospelaky. Samozrejme by bylo nejjednodussi vzit nejakou knizku, ale takhle moc kopii mi nepovoli. Priste to treba naskenuju, ale to je pro me taky dost prace :-| . Navic se ted do knihovny skoro nedostanu - kryje se mi to s pracovni dobou, anebo potrebuju spat (na DP pracuju v noci treba do 4, 5, kdyz to jde, takze vstavani v 7 nezvladam)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky :-) Já jdu zítra na barvení, tak se těším..stříhat se nedám, chci si to nechat zase narůst..jediné co obměňuji je barva ofiny a pravé strany (pramen), jednou mám ofku krátkou do čela, pak zas delší do strany..
Odpovědět
jakou barvu? Ja mam ted takovou hodne tmave hnedou a na svetle do cervena - pekna ;-) . jsem spis na ty prirozeny barvy
Odpovědět
Profilova fotka
Vlasy mam zrzavy a ofinu s pramenem momentalně fialove..zatim to nechám stejné..před fialovou jsem měla červenou.. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
fili: Práce holt někdy není jednoduchá :-| Je to dřina... Co se týče barvy vlasů, tak experimenty mám už "za sebou", vyzkoušela jsem toho hoooodně a pak jsem zakotvila u své přirozené barvy - tmavší blond/plavá. Občas si nechám dát pár pramínků světlých blond melírů, ale nic víc.
Odpovědět
Profilova fotka
Já mám zrzavou už pár let a u ní jsem také zkončila :-) Byla jsem dříve blondýna, ale zrz mi prý sluší více.. :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Zrzavou jsem taky měla, jeden den :-D a šlo to okamžitě dolu, protože jsem se sama sobě absolutně nelíbila :-D
Odpovědět
taky jsem nad zrz premyslela. Mam svetlou plet a pihy, mohla b mi tedy sluset. Ale ja jsem nikdy nemela nic jineho nez ruzne odstiny tmave hnede ... a zatim jsem tedy nesebrala odvahu. Jsem holt takova konzerva :-D . nunacek: zrovna tohle drina neni, je to ale unavujici. Drina je to pak az v akci, nekdy obcas velka drina. Otahnout partu pubertakou, kteri se vzpiraji a ja je tahnu nahoru na kopec vedomosti - to je makacka - pripadam si jak kdybych tahala mentalni lokomotivu :-D :-D
Odpovědět
s deckama ej to zas naopak, to mam pocit, ze se na me talokomotiva riti, brzy vykoleji a ja ji musim zastavit a usmernit :-D A nejhors jsou nepolusny vagonky :-D
Odpovědět
Profilova fotka
No já mám pocit, že v práci dělám občas sysifovskou práci, prostě nikdy nebude hotovo. Když konečně něco někoho naučim, tak pak přijdou letní prázdniny a můžeme jet ve většině případech od znovu :-( No ale taková už je práce s postiženýma dětma. Úspěchy jsou malinké a jen zřídka a naučenou věc dítě udrží jen krátce, ale o to větší radost z toho úsilí pak člověk má x-)
Odpovědět
Profilova fotka
U nás je to to samé, my můžeme znovu začínat snad každý měsíc..ale není to o tom, že by si to třeba nezapamatovali, ale o tom, že na to kašlou.. :-( Pak si příjde člověk úplně zbytečnej.. Dnes jsme se s kolegyněmi přihlásili do asociace speciálních pedagogů..jsou takové zvěsti o zrušení speciálních škol.. =-)
Odpovědět
Profilova fotka
marki: Tak u nás na to nekašlou, ale prostě jejich mozečky to nepoberou, nezapamatují si to, nenaučí se to. Do té asociace jsem taky dostala přihlášku, ale na té přihlášce byla www stránka a tu když jsem zadala, tak to byla stránka nějakého fotbalového klubu :-N Marki nemáš náhodou nějakou funkční stránku té asociace? A v přihlášce je, že se musí zaplatit nějaký poplatek, ale nepíšou kolik. Kolik jsi platila? O zrušení speciálních škol nic nevím a upřímně - je to pitomost - bez speciálních škol by to prostě nešlo. Ne každé dítě se může integrovat do školy běžného typu.
Odpovědět
Profilova fotka
Marki a ještě se chci zeptat, v čem spočívá být v té asociaci? Jaké tam jsou povinnosti a výhody?
Odpovědět
Profilova fotka
Měl by se platit vstupní poplatek cca 100 Kč, nic bližšího k tomu zatím pořádně nevím, jen naše p. řed. (ta naše bývalá) na nás apelovala, že by to bylo dobré..Je možné, že se o tom kolegyně bavily více ve sborovně, já zatím nic nevím..u nás to vzniklo na základě emailu, který p. řed. dostala..zjistím si určitě více, ale doposud nebyl nějak čas, takže ani tu net adresu nemám..Určitě pak ti to napíšu :-) Samosřejmě, že je to nesmysl rušit speciální školy! Vždyť ty naše děti jsou z běžných ZŠ, kde měly obrovské problémy a u nás jsou ok..Jenže oni mají takovou představu, že se integrují do běžných ZŠ a budou mít asistenty..dokážeš si to představit? Já tedy moc ne! Tyhle lidi "nahoře" já vůbec nechápu..oni něco vymyslí, ale jak to bude vypadat v praxi, to nevědí..jako třeba to naše sloučení..
Odpovědět
Profilova fotka
Marki: To budeš moc hodná, když mi napíšeš bližší info o té asociaci spec.ped. ;-) Já nemám teď odkud to zjistit, ředitelku uvidím až na příští poradě a ta bude až 19.4.. No aby každé dítě bylo v klasické ZŠ s asistentem, to si představit v tuhle chvíli nedovedu. Není na to prostor ve školách ani ve třídách a hlavně škola s běžnýma učitelama má někdy problém s integrací jednoho žáka s asistentem, takže bych chtěla vidět, jak by si poradila s integrací třeba třiceti takových žáků, kdyby zavřeli jednu speciální školu v nejbližším okolí 8-( Přesně tak, ty lidi nahoře mi přijde, že absolutně nevědí o co jde. Něco od stolu vymyslí, ale nedokážou si vůbec představit, tak to bude vypadat pak v každodenní realitě. Nejlepší je, když o školství rozhoduje někdo, kdo v životě neučil |-|
Odpovědět
Ahoj, koukám, že nuž se tu řeší horká novinka ;-) To je nápad, co? Já jsem topochopila tak, že by do běžných ZŠ šopuli hlavně romské děcka a děti slehčími formami postižení a ty těžší fotmy (vozíčkáře atd.) že by nechali ve SZŠ. No nevim, nevim...Např. naše škola je známá tím, že máme skoro ve všech třídách integrované děti, které by jinde byli na speciální, ale, holky, je to někdy děs. Já jako asistentka o tom vím svý....Bohužel na úkor těhle dětí, kterým by mnohdy ve spec. ZŠ bylo líp, je ubírán prostor šikovným dětem bez vad, pokud mi rozumíte, a to je podle mě škoda. Proto mají specky své opodstatnění a nechápu ty, které napadlo je rušit....Myslím, že o školství rozhoduje někdo,kdo snad do školy ani nikdy nechodil :-N A když pomineme tuhle situaci, jak jinak se máte? Já senaplno vrhla do výroby šperků z drátků a různýh jiných blbůstek, už mám i své www stránky a sem tam se dokonceněkdo najde, kdo si něco objedná a pak to i nosí, takže mám velkou radost. Jinak na VŠ začal ten pravej fofr, seminárky, výkresy, zkoušky, práce, projekty...v dubnu jedeme na týdenní kurz kresby, už se strašně těším :-p Vůbec nevim, jak to všechno stihnu...
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?