Učitelky, vychovatelky, asistentky, pojďme si popovídat

Zobraz úvodní příspěvek
Už brzo nám to zase začne...Co si tady popovídat, vyměnit dobré i špatné zkušenosti a nápady, týkajácí se tého profese, nebo si jen ulevit dušičce? Co si budem povídat, ono to učitelování a vychovávání není vždycky medík...
Odpovědět
Profilova fotka
Tak se zatím loučím, jdu se přichystat na plavčo, za chvíli mě vyzvedne kámoška..musím rozhýbat tu mojí ručičku :-)zatím papa
Odpovědět
Profilova fotka
Marki: Jak to, že má bývalá ředitelka více práce než předtím? Ona je teď zástupkyně a musí lítat s těma papírama přes půl města?
Odpovědět
Profilova fotka
Přesně tak a to dělá ještě výroční zprávu a já nevím co ještě všechno..v podstatě stálé řídí naši ZŠ, ale není ředitelka. navíc na tu druhou školu musí každé úterý na poradu, kteá většinou je od 9h třeba do 13h..
Odpovědět
Profilova fotka
Takže povinnosti jí zůstaly, ba naopak skoro ještě ji nějaké přidali, ale plat jí snížili, co? :-|
Odpovědět
no to je mily :-| .
Odpovědět
Profilova fotka
To si myslim, že asi jo..a musí si taky odučit asi 14h..
Odpovědět
Profilova fotka
filipovi: většinu her hraju s dětskama přímo já, mezi nejoblíbenější patří od začátku roku (samozřejmě se hry v oblíbenosti střídají podle toho, kterou hraju já :-) ) Cink, dostihy, Umí prase lítat, Člověče zasměj se, městečko Palermo, Z pohádky do pohádky. To jsou asi největší favoriti. Problémy s rodičema to je věčná kapitola. Mám dva kluky, co jsou fakt problémový - mají záchvaty vzteku, jindy zase pláče, znuděný, rozmazlený... a rodiče jsou na jejich straně. Je to dost beznadějný, děcka je nemusej a tak je to začarovaný kruh. Teď mám čerstvou zkušenost s jednou holkou z družiny, je to 4. třída. Naposledy jí mám v docházkovym sešitě napsanou v půlce února a od tý doby v družině nebyla. Myslela jsem, že je nemocná, protože nemám moc šancí se s ní setkat. Ona dochází ke mě do družiny sama, protože druháci končí dříve. No a pak jsem jí viděla na karnevalu, tak jsem na ní vylítla, jakto, že nechodí do družiny. Na to mi nic neřekla. A když jsem jí týden po tom viděla v jídelně, tak jsem jí odchytla a zavolali jsme mamce. Ta samozřejmě nic netušila a moc mi děkovala, že jsem jí na to upozornila. Mazec co?
Odpovědět
Profilova fotka
Marki: A kolik jí je? nevestapetulka: Tak to je mazec :-| Ty dnešní děti to je fakt síla :-( Ale dokud se nezmění styl rodičovské výchovy, tak to lepší nebude, ba naopak |-|
Odpovědět
buhvi co holka provadela :-N
Odpovědět
Profilova fotka
Nunacek: Juj, asi 52 let..ale je to fajn ženská a hrozně vitální a energická..suprově se obléká :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Marki: Tak to ji na jednu stranu lituju, že v tomhle věku jí přidaj práci a sesaděj z místa ředitelky :-( Ale zas je super, že je energická a vitální, tak si to asi tak moc nebude brát ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ale bere jí to dost, i když to nedává třeba najevo..V podstatě stále řídí naši ZŠ, což je dobře.. :-)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Na jednu stranu ji chápu, že jí to bere dost. Na druhou stranu pokud to je přes nějaký její práh únosnosti, tak by s tim měla asi něco dělat, aby si z ní nedělal někdo "poskoka".
Odpovědět
Profilova fotka
Asi to ještě nějakou dobu potrvá, než se všechno zaběhne a ucelí..pro nás je to stále naše p. ředitelka :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Marki: A kdo vůbec chtěl to vaše sloučení? Jaký pro to byl důvod?
Odpovědět
Profilova fotka
Úspora a šetření a aby krajské školy byly pod jednou střechou, což nám nehrozí, nejsou prostory..a kdo si to vymyslel? Samosřejmě ti "nahoře"...
Odpovědět
Profilova fotka
Hmmm, ti nahoře, kteří beztak sami nikdy ani na žádné škole neučili, co? Takové mám nejradši :-| 8-(
Odpovědět
Profilova fotka
Dostal se vám někomu do rukou Učitelský zpravodaj 15/2009, vyšel 1.3.2010. Je tam článek "Ty vole, na základní škole...Lákají vás adrenalinové sporty? Zkuste učit na základní škole :-)". A článek začíná fakt moc pěkně: "Pokud si myslíte, že učitelem může být každý, kdo 45 minut udrží křídu a moč, jste na omylu. Dnes verbují do školství důstojníky s výcvikem pro přežití v extrémních podmínkách. Současné učitelství je služba v permanentně nepřátelském prostředí bez možnosti obrany. Krizové situace tu jedou na běžícím pásu a napětí, stres a adrenalin stříkají jak Niagarské vodopády. Jedna hodina učitele rovná se tři hodiny v jiné práci. Zkuste si to jediný den! Vsaďte se, že o velké přestávce se budete cítit vyčerpaní, jako byste holýma rukama povalili stoletý dub, a po odpoledce radši strčíte hlavu lvovi do tlamy, než byste si znovu stoupli před tabuli. Vítejte v klubu odvážlivců!"
Odpovědět
Profilova fotka
Nunacek, to jsem četla už někdy loni.. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Já se u toho dost nasmála a je to i výstižné :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Marki: To opakují stejné články v různých vydáních? =-)
Odpovědět
:-D vystizny ! Je ze me kocka - hlidam nasim kocoura a jak nikoho den nevidela, tak se ke me lisa a desne pelicha, takze jsem ted obalena chlupama :-N ...
Odpovědět
Profilova fotka
fili: Ahoj "kočko" :-D To znám od tchánovců, mají kočky a taky jsem občas "za kočku" :-D Kvůli tomu taky nechci domů žádný takovýhle chlupatý stvoření :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Jestli to p. ředitelce nepřišlo emailem..
Odpovědět
Ahoj naší ředitelce to taky přišlo mailem u loni tak námto dala na Nastěnku :-D Jinaknevím jak na vás,alenamě vlezla jakási jarní lenóra :-N a nechce semivůbecnic, natož se třeba učit na ZK ]-(
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky :-) Hmmmm, tak jen já to četla až teď :-D ;-) Allie: Taky mám jarní lenoru, i když teda na jaro to nevypadá, dneska ráno u nás bylo -10 stupňů ]-(
Odpovědět
Profilova fotka
Jo Alčo, jsme na tom stejně.. :-( A o víkendu jedu do školy..fakt se těším.. :-S
Odpovědět
Profilova fotka
Mně se do školy teď už asi 14 dní nechce totálně nic dělat 8-( Pořád vymýšlím jiné a jiné aktivity, jen aby nezbyl čas na školu :-D Ale to je ta jarní lenora, ono to zas přejde, znám se :-N ;-) :-D
Odpovědět
Profilova fotka
U nás bylo -10 včera, dnes "jen" -5
Odpovědět
14 dni? tak to mne tak kazdejch 14 dni :-D . Obcas to trochu flaknu (ale ne moc, ja jsem poctivka od prirody, ale flaknu - na muj vkus) a pak to vynahrazuji dalsi hodinu. Ono pripravovat se hodiny a hodiny proste nejde furt dokola. KDybych byla za ty "prescasy" placena, tak klidne, ale takhle to delam ve svem volnu a kdyz si to spoctu dohromady, tak jsem hodinove placena jak brigadnik na jabkach :-N ]-( , takze to takhle neustale nejde no, i kdyz me to mrzi.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?