Učitelky, vychovatelky, asistentky, pojďme si popovídat

Zobraz úvodní příspěvek
Už brzo nám to zase začne...Co si tady popovídat, vyměnit dobré i špatné zkušenosti a nápady, týkajácí se tého profese, nebo si jen ulevit dušičce? Co si budem povídat, ono to učitelování a vychovávání není vždycky medík...
Odpovědět
Profilova fotka
My si to užijem tento víkend a pak dloooouho nic..zas jen studium.. :-)
Odpovědět
jsem melamit oslavu v sobotu s kamarady, ale bylo to zorganizavane desne na rychlo a myslim, ze to asi nevyjde, spousta lidi nemuze. Ja nevim -ani moc nejsem na tyhle velikanske akce. Trichu jsem zdomacnela. V lete udelame nejake velke grilovani,ale ted bych se radeji ucila (resp. psala) , i kdyz mam narozeniny. Nevim, co mam napsat te me vedouci diplomky. Byla jsem si u ni zapsat tema pred pul rokem a aod te doby jsme se nevidely. Hrozne se bojim :-S .Ona je drsna. Kdybych alespon mela ten uvod, ale ja jsem zatim zpracovala vynatky ze dvou knih a napsala, co me napadlo, co se vztajhuje k memu tematu. To je desne malo, to mi akorat tak omlati o hlavu. Na druhou stranu bych ji enjak chtela dat vedet, ze na tom pracuju - tak nevim, jestli mam za ni jet s nicim v ruce :-( , protoze ja ji jeste nemuzu nic predat ke zkontrolovani, nebo jen napsat, ze jsem zacala zpracovalat literaturu, aby si nemyslela, ze nic nedelam. Poradte! :-(
Odpovědět
Profilova fotka
A jak s ní budeš mluvit? Řekni jí, jak se věci mají ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
fili: Já vůbec nemám ráda jakékoli oslavy narozenin či svátku "ve velkém". Ale já to neměla ráda nikdy. Takže u mě to není projev zdomácnění :-D A už ti vedoucí schválila obsah a výzkum? Pokud ne, tak bych ji poslala obsah ke schválení. A pokud ano, tak bych ji poslala celou jednu zpracovanou kapitolu (pokud jste nebyly domluvené jinak).
Odpovědět
kdyz jsem byla zapisovat tema, /pred pul rokem :-| ), mela jsem s sebou i osnvu, ale nekoukala se na ni. Bud nemela cas, nebo ji to nezajimalo a ja ji to nechtela cpat ... =-) Vyzkum zatim neresim, zacinam teorii a premyslim nad tim, jak yb se podle toho dala udelat ta hra. Blbe je, ze mam jen stripky z te teoreticke casti. Zadnou kapitolu jeste enamm hotovou - ani z daleka. Mam vypisky ze dvou stezejnich knih !!! :-( , ktery mi daly osnovu. Jenze text jen se dvema zdroji ji nemuzu dat :-N :-N , to by mi omlatila o hlavu! Premyslela jsem, ze bych vybrala minimum citaci, nechala ten muj text a napsala ji, ze pracuju na podlozeni mych tvrzeni a predpokladu, ze jeste dodam nejaky autory, co by dolozili, ze to, co predpokladam skutecne tak je..... S tim, ze ja mam ke vsem budoucim kapitolam trosku, ale jen asi ke dvema tematum vic ..... jiank treba jen dva odstavce jakozto zaklad kapitoly |-| . Asi za ni nepujdu osobne, ale napisu omluvny dopis, ze na tom uz makam, ale ze minuly semestr jsem to nezvladala s praci. :-( Ona je strasnej pes, ja bych ze sebe asi nevydala ani hlasku - jako minule. Myslite, ze ji mam poslat ten "muj text" k tematum, ke kterym mam nejvic veci s par vybranyma citacema a ze zbytek dodam? Nebo ji to vubec nemam posilat, protoze se to jeste radikalne zmeni, az budu mit citace z deseti autoru alespon? - tahle to vypada jen jako zoufaly vystrel do tmy. ach jo ;-(
Odpovědět
Profilova fotka
Tak mám sádru dole, jupí, ale bolí to jak čert to rozhýbávání,musím pomalu..trpíííím :-|
Odpovědět
marki: to je dobre. ja jsem nikdy nic zlomenyho nemela, tak mi nedoslo, ze to bude bolet jeste tak dlouho =-)
Odpovědět
Profilova fotka
No, měla bych to teď sama pomalu rozcvičovat a těžší zátěž můžu mít až za 14 dní..v pondělí chci zkusit bazén, jako rehabko :-) Ráda bych ti pomohla s tvým rozhodováním, ale já s tím bohužel nemám ještě žádné zkušenosti..mě to teprve čeká.. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
fili: Asi máte jiný podmínky na psaní diplomky než my. Já psala diplomku úplně jinak než ty uvádíš. Prvně osnova, pak struktura výzkumu, pak provést výzkum a u toho provádění výzkumu psát teorii - dala jsem na hromadu asi 55 knih + nějaké odborné časopisy + internetové zdroje a z toho jsem psala teorii, čili citace, porovnávání zdrojů + vlastní myšlenky. V tom stavu, co to popisuješ, že to máš ty, bych jí to neposílala. Protože kdybych tenkrát poslala své vedoucí napolo udělanou kapitolu ze dvou autorů, tak by asi vyletěla z kůže a mě by pak jen tak k obhajobě nepustila :-N Marki: Úplně živě si pamatuju, jak mě vždycky bolelo rozhýbávání po sundání sádry, takže s tebou soucítím a přeju, ať je to brzy lepší ;-)
Odpovědět
nunacek: dekuju za nazor!!!!! Asi mas pravdu, taky si myslim, ze by byla spis nastvana, kdyby to cetla v tehle fazi. Tak se asi pokusim jen sesmolit nejaky omluvny mejl s prislibem brzkeho dodani nejake pocatecni kapitoly. S tim, ze nebudu zpracovavat cele knihy, ale vzdy jen kousicky tak, aby k me kapitole bylo dost zdroju. Tim, ze uz mam zaklad (pidi-zaklad) celeho meho teoretickeho pocinu, to snad pujde lepe..
Odpovědět
Profilova fotka
Nunacek: Díky, každopádně jsem ráda, že ji mám dole, můžu se už normálně strojit a né stále vybírat, do čeho se mi ta ruka vejde :-) Ale ještě mi bude muset manžel chvíli pomáhat :-D Byl to zvláštní pocit, když mi ji sundali, jako by zápěstí nebylo moje a pěkně se mi loupe.. :-|
Odpovědět
Profilova fotka
fili: Myslim, že je dobrý nápad, napsat jí teď, že na tom začneš dělat, aby to věděla a pak jí pošleš až něco lépe vypracovaného ;-) Marki: Pro mě osobně je to hnusnej pocit, když mi sundaj sádru a já tu část těla, co byla v sádře, protože jí vůbec necítím, neposlouchá mě a to mě štve :-D Naposledy jsem měla sádru někdy asi před 4 lety (celkově jsem měla sádru tuším 3x) a doufám, že dlouho mít nebudu.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Pokud se nepletu, tak fili má dneska narozeniny, takže fili vše nejlepší k narozeninám x-) ;-)
Odpovědět
nun: spravne ;-) Tak diky! Dneska jsme byli na veletrhu drevostaveb, nacerpat informace. Ale drevostavby se bojime. Lakavy je to, ze je to desne rychly, ale bojime se zivotnosti, kdyz se neco nepovede ... No a koupila jsem si tam nahrdelnik z vinutych perel. (to jsou takove ty vetsi sklenene korale, rucne delane, jak jsou vevnitr ruzne vzory, nebo maji vystupky). Ale ty moje perle jsou jen prusvitne a uvnitr maji jen par jemnych barvicek - okrovou, modrou a zelenou, ktere se prolinaji. A mezitim jsou kristalove ulicky a nejake stribrne komponenty. Takze konecne jsem si to koupila, i kdyz puvodne jsem chtela neco sribrneho s baevnyma kaminkama ...
Odpovědět
Profilova fotka
Mně se dřevostavby moc líbí. Kamarádka mají montovanou dřevostavbu, z desek, ne z kulatiny. Já moc na takovéto šperky nejsem. Nosím jen na každém prsteníčku jeden prstýnek (snubák a zásnubák, oboje bílé zlato), pak jeden řetízek na krku s drobným přívěškem (oboje bílé zlato) a na pravé ruce mám zatím 3 tenké náramky (stříbrné). A nic jiného nenosim, mám toho doma hodně, různé korálky, přívěšky, náramky, apod, ale nenosim to. Jsem zvyklá na ty věci, co jsem psala výše a neměním to. Jsem na tohle děsná. Dostala jsem třeba řetízek s mohutným přívěškem srdíčka od Swarovského, ale měla jsem to na sobě jednou a pak jsem to sundala a zas nandala ten svůj řetízek a drobný přívěšek, na který jsem zvyklá :-N
Odpovědět
ja amsivni sperky taky nemam rada. A jsem hodne na barvicky, takze jsem nechtela ciste zlate(stribrne) sperky - ja to nenosim, mne to pripadne "malo" :-D . My se porad nemuzeme rozhodnout, z ceho stavet. Ja vim, ze budu strasne ve stresu z te stavby, remeslnikum neverim, zatim slysim jen spatne zkusenosti, same problemy, takze proto mi jsou sympaticke drevostavby, kdy je ten stres podstatne kratsi dobu.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky! Šťastně jsme se včera navrátili z Adršpachu, bylo to moc fajn odreagování :-) Fili, dodatečně gratuluji ke čtvrtstoletí!
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky :-) fili: Já kdybych stavěla "na zelené louce", tak dřevostavba. Ráda bych z kulatiny, ale ta je krapet drahá, takže klasické dřevodesky by to jistily. Marki: Tak to je fajn, že jsme se odreagovali ;-) Měli jste hezké počasí?
Odpovědět
Profilova fotka
Počasí docela vyšlo, v sobotu bylo krásně asi do 14h, pak se zatáhlo a jinak v neděli to samé, ale to jsme jeli už domů..
Odpovědět
Ahoj holky, především Fili, taky ti moc blahopřeju :-) Všechno nejlepší!!! Koukám, že rozebíráte stavění..no, ani nevíte, jak jsem ráda, že náš barák už stojí a že bydlíme ;-) Stres jsem z toho skoro žádný neměla, o technické věci se staral manžwel a já jen řemeslníkům vařila a byla takový ten pomocník "podej,přidrž". Dřevostavbu mají sousedi a myslím, že jsou spokojení, byla to fakt rychlovka, až jsme jim chvíli upocení a strahní záviděli. My se rozhodli pro ytong, taky to není špatné a stavba jde rychle (aspoň ta hrubá). Každopádně můj favorit, pokud bych vyhrála ve Sportce, je srub. To už je zase o něčem jiném...
Odpovědět
Profilova fotka
Allie: My máme obvodové zdi klasické cihly (původní z roku 92) a příčky uvnitř máme ytong. Se srubem souhlasím, taky bych do něj šla, kdybych vyhrála :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Ve vedlejší vensnici - na konci na kopečku s rozhledem na přehradu vyrostl srub, je krásný, ale vůbec se tam nehodí, protože tam jsou 3 další novostavby a ten srub tam vypadá jak pěst na oko.. :-| Ale mít ho někde na samotě u lesa by nebylo marné ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Marki: Souhlasím, srub musí být do zástavby, která je podobného rázu, aby tam nepůsobil jako pěst na oko. Do zástavby klasických baráků bych ho určitě nedala, volila bych dřevostavbu z desek.
Odpovědět
Profilova fotka
Hold každý má své gusto :-)
Odpovědět
Profilova fotka
To je jasné. Každý si udělá, co se mu líbí ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Tak jsem byla plavat a ve vodě rozhýbávat ručičku a musím říct, že docela dobrý :-)
Odpovědět
ja, prestoze jsem ryba (timto deuji za pranicka ;-) ) tak vodu nemam moc v lasce, pac je tam zima. Vodu mam ale rada na koukani - vodpady, reky a potucky ,.... to jo. My se drevostavby bojime, protoze pokud se tam neco udela spatne, tak to je to vazne zly 8-( . U cihlovyho baraku mas spoustu moznosti zfusovanou praci predelat , ale tady je to sakra problem ... ]-( To je desne slozity. Mne je na tom sympaticky to, ze ti odpadavaji starosti, protoze je to rychle, ale asi pujdem do cihly. Srub je hezkej nekam do hor, ale ja bych si v tom pripadala, jako kdyz bydlim na chate :-N je mi uz nekolik dni strasne divne, boli me hlava a furt bych jen spala, ale teplotu nemam, jen kolem 37, i pod. Takze ted nejsem schopna vubec pracovat :-( , a na zitra bych se potrebovala poradne pripravit, ta zacatecnicka hodina se minule zase moc nevyvedla :-S . Nejradeji bych si vzala volno, ale to uz ted dost dobre nejde takhle na posledni chvili, a schopna jit a oducit to jsem, akorat vim, ze tam vsichni budeme usinat ....
Odpovědět
Profilova fotka
Marki: Voda je na toto super :-) fili: Já mám vodu ráda jak na koukání, tak na ráchání, ale nemám ráda vodu studenou, mám ráda extrémně teplou a taky se nerada potápím :-D Jsem kozoroh :-) Ono když se udělá něco hodně špatně, tak je to zlý na jakýmkoli baráku, jak cihlovým, tak dřevostavbě, bohužel |-| A když je někdo šikovnej, tak opraví chyby jak na cihle, tak na dřevu. Ale ono to je o štěstí a taky o tom, co člověk slýchá z okolí, já neznám nikoho, kdo by měl s dřevostavbou problém, takže proto jsem její zastánce ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, mohu se přidat, konečně jsem našla práci jako učitelka v soukromé MŠ , zatím mě práce baví.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj verusa.j, jasně, že se můžeš přidat ;-) Práce v MŠ musí být určitě super. Já bych někdy ráda zkusila práci v MŠ pro děti s postižením, teď pracuju na ZŠ pro děti s postižením. Ale tady v blízkém okolí je jen jedna školka, státní a nemají volné místo a hlavně i plat by byl asi bohužel o něco nižší než mám teď :-| A soukromá tady není zatim vůbec :-(
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?