Učitelky, vychovatelky, asistentky, pojďme si popovídat

Zobraz úvodní příspěvek
Už brzo nám to zase začne...Co si tady popovídat, vyměnit dobré i špatné zkušenosti a nápady, týkajácí se tého profese, nebo si jen ulevit dušičce? Co si budem povídat, ono to učitelování a vychovávání není vždycky medík...
Odpovědět
Profilova fotka
Pokud budou finance, tak budu pokračovat..
Odpovědět
Profilova fotka
A zkusíš pokračovat i na škole bez školného nebo to nebudeš zkoušet a rovnou se přihlásíš zas na UJAK?
Odpovědět
Holky děkuji, jsme ráda, že to je za mnou, teď ještě tu tečku ]-( ale to už snad bude víc v pohodě. Markitko: neboj, ono to opravdu rychle uteče, já ani nemohla uvěřit, že už mám opravdu vše za sebou a jdu ke státnicím. Kdo chce, jukněte: http://www.knihkupectvi-bn.cz/atlas-k... (to mám slíbené k promoci...sakra to musí vyjít :-D
Odpovědět
ty jo, to je cena :-N . No vidis, to ja jsem ani nepremyslela, co bychc chtela k promoci, nejak se mi to zda strasne vzdaleny |-|
Odpovědět
Radu: já vím :-N cena vysoká, ale já jsem na ty atlasy "ulítlá" :-. Já doufám, že u mě to vzdálené tak moc nebude, chtěla bych to už dodělat, ať je klid a mohu se příští rok přihlásit do tý Prahy :-D
Odpovědět
no mne uz to teda stacilo :-N . Ja budu rada, ze budu rada. Uz melo z posledniho. Mela jsem v planu jeste studum nejakeho uplne jineho oboru, kdyz mi zacinalo byt jasne, ze na skole ucit nedovedu, ale uz bych to nedala ... renat: dostalas neco za statnice? Slavili jste enjak?
Odpovědět
Radu: uvidíš, třeba postupem času přijdeš na to, že to ještě zvládneš, vždyť vše nemusí být hned. Neslavili jsme, přijeli jsme v půl6 a byli unavení, takže jsme vykoupali Kubu, sebe a po Růžovce šli spát. ale zítra si chci koupit cinzano a skleničku si dám. Nedostala jsem zatím nic, nechám to na "potom", až to bude dohromady.
Odpovědět
ja kupovala vsem kamaradkam nejakou cokoladu alespon. U nas v Roudnici a Litomericich delaji domaci pralinky - vyborny!!
Odpovědět
Profilova fotka
Nunacek :To se uvidí, jak na tom budeme s financema..třeba bychom po bc. chtěli miminko..zatím netuším, jak to všechno bude.. :-|
Odpovědět
Ahoj holky, koukám, že tu vášnivě řešíte studium :-D Tak Reny, mooc blahopřeju ;-) Myslím, že toto je sen nás všech ještě studujících, co holky?! Taky ze školou zápasím..ale zatím to jde. Teď mě v práci zaměstnává příprava plesu, dnes jsem si byla v půjčově pro zamluvené šaty a vůbec nejsem spokojená ;-( Jsou sice krásně nažehlený a navoněný,ale přešili zdobení ve výstřihu a to se mi vůbec nelíbí, vypapadá to úplně hrozně, nejradši bych si vzala svoje šaty...ale zas ty peníze, co jsem dala za půjčení...na zkoušce se mi líbily, teď mipřijdou přezdobený..asi jej to fakt tím výstřihem, tak přemýšlím co s tím....ono hodně záleží na to,jak se cítíte, už se mi stalo že jsem se ve vxbraným oblečení necítila dobře a celá akce proměpak nestála za nic....
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky :-) fili, renat: Tak to já vůbec nepřemýšlela, co bych měla chtít k promoci, nějak mi to nepřišlo jako důvod, že bych měla něco dostat :-N ale okolí bylo jiného názoru, a tak jsem nějaké dárečky dostala k Bc. a pak i k Mgr. a potěšilo mě to. Ale dopředu jsem o dárečcích nevěděla. renat: A na jaké studium chceš do Prahy? Marki: A při miminku chceš studovat nebo ne? Allie: To znám, jak se v nějakém oblečení necítím dobře, tak je pak to ostatní tím poznamenaný :-|
Odpovědět
Profilova fotka
Hlásím, že už máme naší pidi ložnici téměř hotovou x-) Postel dorazila ve čtvrtek. A v pátek a dnes jsme se stěhovali z dětského pokoje do ložnice :-) Dneska nás v ložnici čeká první noc x-) Už nám chybí jen natřít současné modré žaluzky na bílo a časem koupit novou matraci (zatim jsou v posteli starší matrace). A včera jsme byli v Praze na výstavě s tchýninou kočkou a kocourkem a oba ve své kategorii vyhráli, tak jsme měli radost :-)
Odpovědět
Článek se načítá
Ahoj holky :-) Tak se hlásím..musím říct, že po hektických dnech a to jsem doufala, že si odpočinu. Jenže už v Ústí jsem perlila, to asi nebyl čas, abych psala, respektive to jsem opravdu byla unavená. Pak jsem měla to období, že když se něco pokazí..tak 3x :-) Takže před školou jsem u auta spadla jak pecka a chytla se auta v místě kufru, zrovna když ho manžel zavíral, takže dva prsty přiražené (byla to souhra náhod), hned začaly krát všema barvama, ale psát jsem zvldála, sice teď ještě bolí, ale už to není nic tragického. Ve čtvrtek mě chytla chřipka a sedlo mi to na průdušky a kromě toho mi večer Kubík zajel prstíkem do oka a nehtíkem mi škrábnul rohovnku, takže v pátek dopoledne jsem letěla k oční, protože ta bolest byla hrozná. Dala mi kapky s ATB a nějakou mastičku a už je to lepší a lepší, mohu už i koukat na monitor a TV. Teď už dobrý, musím hlavně psát DP, takže jsem ráda, že se to tak rychle hojí. Nunacek: já bych taky nic nepotřebovala dostat, ale je to jako u tebe, je mi jasné, že všichni budou chtít něco koupit, a abych dostala třetí hodinky (které stejně moc nenosím), tak to si raději sedneme a probereme to :-) Ten atlas bych stejně dostala k Vánocům (měla jsem ho dostat, ale ještě není v distribuci) a jelikož jsem toho dostala hodně, už by mi to přišlo trapné, tak jsem řekla, ať se na něj kdyžtak složí k promoci. A uvidímě, třeba by mi stačil v té elektronické podobě. Jinak ještě uvažuji o školském managementu. Jaká byla první noc v nové ložnici? Allie: děkuji, neboj určitě to všechno zvládneš - i ostatní :-) Můžu říct, že po těch státnicích je to úleva, ale to všechno zažijete taky :-) Máte někdo prázdniny? Vůbec nevím, jak to letos vychází, jak v tom nejsem. ale koukám, že se mám na co těšit po návratu do práce :-| http://www.novinky.cz/domaci/192126-d...
Odpovědět
Profilova fotka
Renat: Jejda, tak to se ti to opravdu sešlo ty úrazy :-( Hlavně, že je to všechno už lepší ;-) Tak hlavně, ať se to lepší dál a ať tě to nebolí, a taky přeju, aby to byl konec s úrazama a měla jsi v tomto směru už na co nejdelší dobu "vybráno" ;-) Tak to je jasné, že je lepší se domluvit, když víš, že ti chtějí něco za promoci koupit ;-) Školský management myslíš na UK ten bakalářský obor? První noc v nové ložnici byla super x-) Spalo se nám krásně a postel pod náma nespadla, takže dobrý :-D ;-) Prázdniny mám já, já, já, já :-D Ten článek je docela něco teda! Přijde mi, že povolání učitele jde pomalu, ale jistě do kopru :-S Z tohoto ohledu bych ráda žila v dřívějších dobách, kde učitelé měli ve společnosti určité postavení, měli respekt, lidi si jich vážili za to, co umí a co dělají. Dneska je to přesně pravý opak :-|
Odpovědět
Profilova fotka
Sledujete olympiádu? My ano, vždycky si dáváme budíka na ty důležité závody, abychom je viděli v přímém přenosu :-D Sudové jsem věřila, že by nějakou medaily mohla mít, ale bohužel to koleno si svou daň vybralo. Sáblíková předvedla super výkon, až mi slza ukápla x-) ;-) Ti ostatní zatim bohužel nic moc...
Odpovědět
Nunacek: tak to je super, že jste se vyspali v novém do růžova ;-) Děkuji moc, doufám, že už se mi vše vyhne, podle teorie 3 (s tím přišel švagr, že to někde slyšel, že vždy všechna negativ a chodí po 3) už to mám snad vybrané. Přesně to je on, ten obor, na UK, jde do toho někdo se mnou? :-p :-p :-D Uvažuji o tom, ale přihlásila bych se až nejdřív příští rok. Přece jen si chcu užívat naplno toho našeho prcka. Mě ten článek taky docela zarazil, už opravdu nemám slov a naprosto s tebou souhlasím. dřív bylo povolání učitelé vážené..ale dnes je to vše naruby. A bohužel jsem v tomto ohledu skeptická a říkám si, že nějaký posun či zlepšení je v nedohlednu. Olympiádu už sleduji (ten první den jsem jen poslouchala) a Sáblíkovou jsem včera stihla, akorát jsem kojila, takže ten závěr, emoce apod. Já si říkám, že konečně je zas na chvilku v TV pořádný program.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky :-) Tak mi začala pracovní realita..ráno se mi nechtělo vstávat, ale odučila jsem 3h a šla jsem domů připravovat testy. zítra mě čeká delší den.. Nunacek: ještě nevím, ale studia s mimi se docela bojím..jinak gratuluji k nové ložnici.. Jak jste oslavoli valentýna? my ho nijak neslavili, jen jsem dostala růži a já mu dala extra výbornou čokošku.. :-)
Odpovědět
Marki: studia s mimčem se neboj... ;-) i když hodně záleží na okolnostech, to je jasné. My Valentýna neslavíme vůbec. Já sedím nad diplomkou a dnes teda nemám nějak šťávu a to se dopuji Toffifee :-D asi se na to juknu zas večer, teď to nebudu hrotit.
Odpovědět
teda tady se pekne keca :-p . My taky neslavime Valentyna, to spis prvni Maj. Olympiadu moc nesleduju, protoze nemame televizi, ale ty nejvetsi vyhry se zpozdenim vidim v novinach. O vikendu jsme byli u kamaradky na chate. Bylo to pekny, ale spala jsem hrozne malo, tak jsem jak prejeta. Navic dnes se dostavily "me dny", takze je mi navic blbe. Nasteseti kapky uz zabraly, takze se asi necham odvezt do mesta (sama bych asi nedosla :-N ) a zkusim trochu psat DP. renat: teda ty jsi dite stesteny :-N . My nemame teorii o 3, ale rikame, ze kdyz se neco s..e, tak se to s..e :-N , coz bude podobna teorie :-D . allie: nechapu, proc zmenili to zdobeni :-| . To by neslo uhrat na vraceni zalohy, kdyz se ty saty zmenily? Pokud se teda nerozhodnes, ze ti to zas az tak nevadi ,... nunacek: a pamatujes si, co se vam zdalo? Melo by se to vyplnit ;-)
Odpovědět
Radu: ahoj :-) jsem ráda, že když to jede, tak konečně mohu chvilku kecat taky (dítě má děda na procházce :-D Máš pravdu, ta teorie je naprosto stejná, i u nás se to říká:-) A jak DP? Jak si na tom? Já myslela, jak to půjde a fakt nic, zírám do toho jak husa do flašky a nic nemohu vyplodit, asi si organismus ještě potřebuje odpočinout od náporu učení x-) ale doufám, že se brzo zmátoří, chci už ji odevzdat teď v březnu, ale když to nevyjde, tak to nevyjde. Co ty? Už jsem se na tý škole (katedře) moc necítila :-. Nun.: to je pravda? Říká se, že co se zdá v novém prostředí, to se splní 8-) 8-)
Odpovědět
renat: mne to moc nejde, ale potrebuju dodelat vypisky z jedne knozky tento tyden, protze uz tam ma tri tydny upominku =-) . Jenze jsem tu knizku tak popsala, ze ji nemuzu vratit, dokud to nedodelam - musim to vygumovat, jinak by to s knihovnici asi seklo :-N . Ja mam bohuzel vseobecne malo energie a jsem neustale unavena. Bohuzel, i kdyz jsem roky litala od doktorovi k doktorovi, tak se nic nezjistilo a nezlepsilo se to. Mela jsem nejakou tahlou infekci, doufala, ze ej to tim a po vyleceni to bude, ok, ale je to furt stejny. Takze mi to tohle hodne ztezuje - zvlast, kdyz jdu ten den do prace, tak pak neudelam skoro nic |-| . nejradeji bych odevzdavala v listopadu,ale pri mym tempu na to moc neverim ... A ty jses jak daleko? Byla jsi uz konzultovat, jaky to bylo?
Odpovědět
Radu: jejda, tak to nezávidím, to musí mít pekelné. Ale přeci existují nějaké tzv. únavové syndromy, ne? Ale že by to dr. nezsjistili? I když i to se může stát. Tak snad až přijde jaro a bude víc sluníčka, tak té energie bude víc. S tou knížkou rozumím, já prodlužuji knížky (naštěstí je měli i u nás) půl roku, v podstatě od té doby, co jsem začala :-D :-D ale už snad bude konec. Já mám problém, že moc literatury k mému tématu nemám, takže píšu opravdu "z patra". Ale aspoň to je opravdu moje. :-D :-D No daleko jsem, mám zatím asi 30 stran psaného textu, teorie a výchozí body pro projekt. Ale něco se mi nelíbilo, tak jsem to vymazala...Jinak mám nanečisto připravené dotazníky, kazuistiky apod. Konzultace ještě neproběhla, je to u nás trochu složitější, ale jsme tak domluveni. Jaký e vlatsně rozsah DP, kolik stránek musí minimálně být? Já jsem zastáncem toho, že natahovat za každou cenu práci a tím třeba snižovat její hodnotu nemá cenu. Pak to jsou většinu okecávačky..nevím..
Odpovědět
Profilova fotka
Manžel určitě chce, abych studovala dal, tak uvidime..ale mimčo chci taky :-) Ještě mám dodatečně psát 1 ZP, ale asi p.prof. budu muset napsat, aby mi prodloužil termín, levou toho moc nenapíšu.. Olympiádu sleduju jen, co kdo mi řekne.,.těšila jdsem se na hokej, ale ten je dost pozdě.. :-(
Odpovědět
renat: uanvovy syndrom je jen syndrom - to je moje diagnoza, ale neznamena vubec nic - to se nijak neleci, jen je to nazev pro "nemoc", kde lekari nenajdou jinou pricinu unavy. Jsem z toho nestastna. Hlavne doufam, ze se mi podari najit nejakou cestu ven, nebo alespon konkretni pricinu, nez budu mit deti, protoze si neumim predstavit peci o ne ani v soucasnem stavu, natoz pri neustalem nevyspani apod .... ja jsem zatim jestle knzultovat nebyla, protoze jeste v podstate neni co :-N . Priznam se, ze se ty konzultace dost bojim - jednak je mi trapny, ze jsem na to pul roku od zapisu tematu nesahla, a pak ona je dost tvrda, ta moje vedouci. Navic mi prijde, ze to co pisu, jsou desne plky, ani si nejsem jista, ze to je pravda :-N. Zacala jsem kolem Vanoc, ale teprve od konce ledna mam vice volna v praci Takze sveho textu mam odhadem tak max. deset stran a z tech hafo citaci musim vybrat jen par nejlepsich a ostatni jen uvest jako metodologicky podlozeni meho tvrzeni. Prijde mi ale, ze ta teoreticka cas je spis jen soubor neprimych citaci a nejak se mi to nezda ... :-| Ta teorie prece je spis prehled toho, co o mem tematu pisou ostatni a ja z toho jen vytahnu souvislosti a hlavni body, co se k tomu emmu ztahuji. Chapu to spravne? =-) =-) A protoze vystupem me prace by mela byt nejaka deskova hra, co se hodi k procviceni komunikacnich strategii ve vyuce aj dospelych (to je to, jak vyjadrite myslenku, kdyz vam chybi slovicka napr - opisem atd.), tak vymyslim tu hru - tech mam asi deset verzi :-N , ale zatim je tam vzdy nejaky hacek ... treba se nehodi pro skupinu studentu na smisene urovni -zatim nejvetsi zadrhel.
Odpovědět
Profilova fotka
renat: No já do toho teď určitě nejdu :-D Teď je "na řadě" to rigo ;-) Ale kdybych někdy v budoucnu ještě chtěla studovat, tak určitě toto. Podle mě to je užitečný obor. Rozsah DP je asi na každé škole jiná. My měli mít 60 - 80 stran. Já měla 115 a vedoucí mi to tak nechala a dostala jsem 1. Marki: Já osobně bych při mimču nestudovala. A ty bys mimčo ráda kdy? A manžel? Valentýna jsme oslavili dobrou večeří a novou ložnicí x-) :-D ;-) fili: Ani jeden nevíme, co se nám zdálo.
Odpovědět
Profilova fotka
Nunacek: Já asi taky ne, ale mgr. chci a už mi bude 26., tak by mimčo bylo až ve 30.ti.........
Odpovědět
Profilova fotka
Když tu píšete o konzultacích DP, tak nevim, jestli jsem to tu psala, ale už mám schválenou konečenou strukturu (obsah) té své RP :-) Tak mám radost. Teď musim udělat strukturu výzkumu a opět poslat ke schválení. Jinak jsem začala vypracovávat okruhy ke státnicím, jsme 3 holky, tak jsme si to rozdělily, aby toho nebylo tolik. No ale jde to i tak děsně pomalu. Mám hotovej teprve jeden okruh 8-( A dnes chci začít druhý.
Odpovědět
Profilova fotka
Marki: No mně už je 26 od prosince :-| Poslední dobou se o mimi hodně doma bavíme. Sice teď jsem se dala na to rigo, ale to už neberu jako "povinné" studium. Ráda bych se na rigo státnice a obhajobu přihlásila buď v únoru 2011 nebo v září 2011, podle toho, jak mi to půjde. No a o mimi bychom se chtěli začít snažit asi v létě 2011 (tedy to je zatim poslední aktuální "plán").
Odpovědět
nunacek: ja vam tak zavidim, ze uz jen dodelavate to bydleni :-) , my jsme na uplnym zacatku a vidim pred sebou tu obrovskou horu prace. Ale protoze stavet budeme asi az za rok (ja bych chtela driv, ale manzel to vidi takhle a vyzna se vic, tak ma hlavni slovo), tak asi jeste koupime novy gauc sem do stareho domecku. Mame takovy ten komunisticky, co ma vetsina lidi na chate. Je slozene z nekolika kostek, hnusne hnede, kousave a da se to rozlozit tim, ze ty kostky za zady strcis do toho vytazeneho - vite, co myslim? No a jak mame psa, tak mi pripada, ze to zacalo byt i nejak osklive citit a neda se to vycistit. :-S Ale asi bych radeji koupila neco starsiho z bazaru - horsi nez tohle to byt nemuze :-D
Odpovědět
Profilova fotka
fili: Já když jsme začaly s rekonstrukcí, tak jsem taky záviděla těm, co už měli hotovo nebo už finišovali. Nás toho čeká ještě dost dodělat na baráčku, ale už to jsou věci, bez kterých se dá chvíli "žít". Přesně ten gauč, co popisuješ, má babička na chatě. Ale s červenýma kostkama.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?