Učitelky, vychovatelky, asistentky, pojďme si popovídat

Zobraz úvodní příspěvek
Už brzo nám to zase začne...Co si tady popovídat, vyměnit dobré i špatné zkušenosti a nápady, týkajácí se tého profese, nebo si jen ulevit dušičce? Co si budem povídat, ono to učitelování a vychovávání není vždycky medík...
Odpovědět
Profilova fotka
Allie: Je to o súdánské holce Mende, která žila s rodinou v Núbském pohoří, Arabové jí při jednom z útoků na vesnici unesli do Chartúmu, to jí bylo kolem 12 let (oni si neevidují data narození, takže ona ani neví, kolik jí přesně je let, je to jen odhadem), a tam ji prodali jako otrokyni do jedné bohaté rodiny. Jak s ní v té rodině zacházeli, to je na dlouhé psaní, ale bylo to už jen z toho popisu naprosto otřesný!!! V jejích 19ti letech ji ta rodina poslala k rodině sestry/švagrové té paní do Londýna, kde měla dál pokračovat v životě otrokyně. Jenže Londýn je jaksi něco jiného než Chartúm, a tak tam Mende brzo zjistila, že tam, narozdíl od Súdánu, má všemožná práva, a že třeba na práci bez mzdy a dovolené jsou zákony a je to trestné. Tak na ulici kontaktovala jednoho černocha, který jí pomohl z té rodiny utéct. Pak dlouhé 2 roky čekala na udělení víza, aby mohla v Anglii zůstat nastálo a psala u toho s jedním spisovatelem tu knihu. Nakonec to vízum díky právníkům a médiím a té knize dostala. Od mala chtěla být doktorkou, ale to už v jejích letech a s její angličtinou nešlo, tak se aspoň přihlásila do školy pro zdravotní sestry a jezdí po různých organizacích a vypráví o životě otrokyně v 21. století a snaží se pomáhat dívkám s podobným osudem. Její rodina je stále v Súdánu, ona nemůže tam, oni nemůžou za ní, takže je s nimi v kontaktu jednou za měsíc na dálku. K té knížce vyšel i druhý díl, ale ten jsem ještě nečetla.
Odpovědět
Hmmm tak to je mazec, určitě se podívám, jestli jí nemají třeba v knihovně, taky bych si ji ráda přečetla.
Odpovědět
Profilova fotka
Já ji měla půjčenou od sousedky. Měla na ní ještě cenovku 89,- ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky :-) Přeji všem krásný předposlední den v tomto roce. Do nového roku 2010 přeji všem hodně zdraví, štěstí, lásky = prostě dostatek všeho, co se nedá koupit x-)
Odpovědět
Na netu jsemji našlalevnější :-) Taky Vám, holky, přeju jen to nej do Nového roku :-) My po manželově operaci ztrávíme zítřek sami doma. Už se na to mooooooc těším x-) Jinak zbytek "bandy" bude na pařbě jako každý rok. Střídáme se a každý rok je pořadatel někdo jiný. Loni jsme to byli my a náš sotva zabydlený domeček, tak jsem ráda, že letos je to jinde a my tam nebudem ;-) Jsem holt "domácí buchta" ;-( Jinak jsme začali pomali vybíratložnici. Asi si udělám na střeše inspirační album ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Allie: Na jaké byl manžel operaci? Když píšeš o ložnici, tak my jsme si v pondělí objednali postel do ložnice, měla by přijít za 6 - 8 týdnů, tak snad přijde co nejdřív :-) Je dřevěná, kombinace bílé barvy a francouzského ořechu x-) Když jsme ji uviděli, okamžitě jsme se do ní "zamilovali". Je krásně velká 189x210 cm ;-) Jinak kromě postele budeme mít v ložnici jen malou knihovnu a stolek s TV. Víc se nám tam nevejde :-D Knihovnu i stolek už máme (oboje bílé), takže už chybí jen postel. Zatim ale do ní dáme staré matrace, protože na novou matraci, co máme vyhlídnutou, zatim nejsou penízky :-( Ale hlavně, že už budeme moct spát v naší ložničce a ne pořád v dětském pokoji jako teď. My jsme dostali na Silvestra pozvání od kamarádů na pařbičku do starého mlýna za Prahou, ale odmítli jsme a poprvé strávíme Silvestra ve dvou x-) ale ne doma, razíme do "velkoměsta" do Liberce, máme tam zamluvený apartmán ;-) Ani jeden jsme nikdy nebyli na Silvestra ve velkém městě, vždycky jsme byli na horách nebo na vesnicích a s hoooodně lidma, tak se do města ve dvou moc těšíme :-) Asi taky už stárneme a chceme mít klídeček a žádné velké pařby jako "za mlada" :-D
Odpovědět
Nemáš náhodou fotku té postele? Já nadšeně našla konečně, to co by se mi líbílo za přijatelnou cenu, ale manžel to okamžitě zkritizovsal, že ty skříně stojí za ...že se do nich nic nevejde :-( No má pravdu, jsou malé. My včerejšek strávili odpoledne u těch známých s partou a sourozenci manžela, v 17h mu končí vycházky tak to už jsme byli doma, převlékli se, uvařili čaj a pustili se do skládání puzzle a o půl 8 večer šok, někdo bušil ze všech stran na okna...oni se všichni sebrali a udělali nám přepadovku. Tak jsem byla vyděšená z toho bušení a naštvaná, taková "návštěva"se mi vůbec nelíbila, 10ti lidí...hned to na mě pozanli. Naštěstí u nás byli jen 2 hodiny a pak odjeli a my tak měli krásný večer ve 2. A jaký byl váš Silvestr? Nun, co Liberec???????
Odpovědět
Profilova fotka
Všem přeji šťastný Nový rok 2010 plný pohody, lásky, štěstí, mnoho studijních a pracovních úspěchů! :-)
Odpovědět
Právě jsem hodila pár hadříků na mimibzar :-) Taky prodáváte nebo jen nakupujete? Já to tam mám spíš ze srandy, ještě se nikdo neozval, spíš nakupuju já. Jen jednou mi vlastně psala jakási paní, jestli jí něco vyměním, ale ty její věci..šíleně obnošené, nic pěkné, tak z toho nic nebylo.
Odpovědět
Ahoj holky...stydím se, ale aspoň opožděně přeji vše nej do nového roku 2010, ať je zas o něco víc úspěšnější než předchozí (u koho to jde :-D , a samozřejmě hlavně zdravíčko, to je asi nejdůležitější. doufám, že jste si i vánoční čas a pohodu užily jak nejlépe to šlo. U nás bylo vše jako obvykle, Kubíček je ještě malý, takže ho to nějak netankovalo a měl to asi jako kterékoliv jiné dny. U štědrovečerní večeře začal plakat, já abych to měla rychle za sebou, tak jsem zhltla sousto a ejhle - KOST :-o vyndala jsem ji až 30.12., kdy už mě manžel začal strašit krčním...Jinak ale dobrý. Malý roste jedna radost, už kje s nim sranda, směje se na celé kolo, žvatlá, když má náladu, dokáže se zabavit sám. Přidám nějaké fotky, pak dám odkaz. Jinak se ale učím, v každé volné chvilce, malý je hodný, naštěstí i v noci, takže jsem celkem vyspaná, tak to jde. Mám za sebou 2 a půl okruhu...no ještě mě toho hodně čeká, ale zatím stíhám. Allie: já tam něco mám, na mmb, ale taky se zatím nikdo neozval..nějak to neřeším, spíš nakupuji. Teď se mi podařilo prodat aspoň plíny :-)malý nějak rychle vyrostl. Nunacek: teda tak velká postel, to je super :-) Za sebe mohu říct, že se bude hodit, až bude třeba prcek (pokud si ho budeš brát k sobě), malý spí hodně tak yu nás, když se třeba budí ze snů apod. - ale jinak spí i v postýlce... Jsem se teď docela naštvala u tohohle: http://www.novinky.cz/domaci/188140-z... Vím, že o tom rozhodla EU, kam ty peníze budou putovat, ale místo toho, aby se koupily potřebné věci, tak se utrácí vyloženě za blbosti...no nemám slov. tak já valím učit, kluci jsou na prochajdě, pak půjdu ještě chvilku já, abych se vyvětrala, tak zatím...:-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky poprvé v novém roce 2010 :-) Ten rok 2010 vypadá "číselně" pěkně. Hlavně se bude dobře pamatovat těm, co budou mít svatbu nebo co se jim narodí dítko ;-) Allie: Fotku postele bohužel nemám, na netu nikdy není a v krámě jsme od ní taky žádný prospekt nedostali. Takže až přijde, tak ji vyfotím a fotku ukážu ;-) Skříně naštěstí řešit nemusíme, když máme šatnu. Ale pokud bychom ji neměli, tak by to byl taky boj najít cenově přijatelnou a velkou skříň, máme hodně oblečení, takže bychom potřebovali nějakou opravdu véééélkou skříň :-| A v dětském pokoji už skříň pro budoucí prcky máme a je řekla bych dostatečně velká pro 2 děti ;-) Neohlášené návštěvy taky zrovna dvakrát nemiluju :-| Silvestr byl supeeeeer x-) Moc jsme si to užili x-) a stihli jsme spoooostu věcí ;-) Naobědvali jsme se na kraji Liberce, pak jsme se ubytovali v apartmánu, pak jsme skoro celé odpoledne courali po Liberci a fotili jsme jak Japonci :-D pak jsme zkoukli film Nevěrná s Richardem Gerem, pak jsme šli na večeři do pizzerie, pak jsme zkoukli film Prázdniny s Cameron Diaz a Kate Winslet a pak, i když pršelo, jsme vyrazili do ulic Liberce slavit příchod nového roku, ohňostroje super, i lidi hodně milí, ale našli se i trapní opilci, kteří třeba házeli do davů skleněné láhve, rozkopávali láhve, řvali, dělali scény, apod ]-( Spát jsme šli asi nějak kolem třetí ráno, přesně nevím. No a samozřejmě přes celý den bylo i spoustu sexíku a mazleníčka, a to samé i na Nový rok, takže jestli platí jak na Nový rok, tak po celý rok, tak to bude asi hooooodně zajímavé :-D ;-) Na mimibazaru jsem ještě nikdy neprodávala. Musí se tam platit nějaký vstupní poplatek? renat: No já vím, proč nejím kapra :-D Mít kost v krku, to bych se asi zbláznila :-D Já ryby sice jím, ale kapra moc nemusim, takže si na Vánoce vždycky dám jen jedno nebo dvě sousta od manžílka a jinak mám kuřecí řízek a vinnou klobásu;-) Do té postele přijde matrace 180x200, takže to je krásně velké, ale zase ne nijak neobvykle velké, na zakázku se dělají i větší matrace. Co se týče braní prcka do postele, tak naučit ho na to pravidelně nechceme a i mi to přijde nebezpečné (znám případy, kdy rodič nešťastnou náhodou zalehl v noci ve spánku své dítě a udusil ho), prcek bude spát s náma v ložnici v košíku, ložnici máme malinkou, takže postýlka by tam zabírala moc místa a až vyroste z košíku, tak pošupajdí do svého pokojíčku do postýlky. K sobě do postele si ho chceme brát jen za bdělého stavu jednoho z nás dospělých ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Dneska jsme pěkně vyspávali, takže jsme vstali a rovnou jsme si udělali k obědu pizzu :-D Pak jsme sundávali vánoční výzdobu (jen svícny z oken, stromeček pdstrojíme až na Tři krále). Teď vařím kuřecí guláš na zítra k obědu ;-)
Odpovědět
Článek se načítá
teeeda vy jste ale kecalky :-D . Ja uz mela dneska nocni muru, jak se na me zase vali ta prace se skolou, no jo, volno je za nama ... ach jo ]-( Ale bylo to dobry. Poprve za dlouhou dobu jsem si odpocinula, i kdyz dnes bych nejradeji sla z postele rovno do postele, manzel se z chripky vylecil a me ted skrabe v krku ... :-|
Odpovědět
Ahoj, tak jsem se dala do "učení" patopsychologie. Dávám to do uvozovek, prootže jsem přelítla očima prvních 5 otázek. Je to to samé, co už znám z psychopedie a speciální pedagogiky, takový mišmaš, ale je toho dost a nechce se mi do toho, ZK dělámepísemnou, 22.1. tak si říkám, zatím času dost... Nun: moc vám přeju, aby to "po celý rok" platilo :-D To my říct nemůžem. Jak je manžel po té operaci břicha, tak ho to pořád pobolívá, takže nám musí stačit jen to mazleníčko... Je možný, že už pozítří jdem zas do práce??????? To táááák uteklo!
Odpovědět
Profilova fotka
Fili: No jo no ukecané učitelky, vychovatelky, apod :-D ;-) Tak šup nějakej čajíček, ať zaženeš bolení v krku. Manžílka bolí od včera v krku, tak ho tady léčim ;-) Allie: Do 22.1. to máš fakt ještě dost času, takže učení můžeš zatim brát jen lážo plážo ;-) A s čím byl manžel na operaci? To je pochopitelné, že teď musí stačit "jen" mazleníčko, když mu není dobře. Až se uzdraví, tak si to určitě vynahradíte ;-) Ty prázdniny utekly neskutečně rychle :-| Za chvíli budeme psát zas vysvědčení 8-( No a nejbližší volno je až za měsíc - pololetní prázdniny jeden den... :-|
Odpovědět
jste mi vnukly napad, ze bych si z jedne skupiny dospelych (bezva parta) udelala prču a udelala jim vysvedceni, oblekla se svatecne a tak -.. :-N Ale spis to necham az na konec sk. roku, to dostanou diplom, nebo jak se tomu rika - nejake osvedceni, ze absolvovali kurz ...
Odpovědět
Profilova fotka
fili: To je dobrý nápad, udělat jim vysvědčení ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky! My slavili silvestra u nás v dílně s kamarády, bylo nás asi 12 a bylo to fajn. Nejdříve jsme hráli Activity, půlnoc jsme strávili u ve městě, měli jsme i nějaké ty rachejtličky :-) Spát jsme šli po 4h ráno a vstávali kolem 13h, kdy nás vzbudila kamarádka, jinak bychom v pelechu byli snad ještě teď :-D Taky se musím začít učit, 9. 1. mám 1. zkoušku z biomedicínské propedeutiky. Ještě jsem to neviděla, nějak jsem zlenivěla :-( Já jsem na MMB registrovaná, nic jsem neplatila..Zkoušela jsem tam prodávat, ale nikdo se neozval. Zatím tam mám jen botky a stále nikdo :-( Měla jsem tam i šaty na ples, ale nakonec jsem je prodala v práci kolegyni.. Ale včera jsem si tam objednala krásné nové ryflíky za 500 a pro Sárinku přepravku do auta..sháním plesové šaty, ale ty co se milíbily už tam nejsou.. :-(
Odpovědět
Profilova fotka
Marki: Tak hlavně, že se Silvestr líbil ;-) Brrrr propedeutika 8-( Budu držet palce ;-) A o lenivosti mi ani nemluv, já teda ne že bych byla přímo lenivá, ale pořád někde něco dělám jiného a nemám na školu čas, takže výsledek je stejný, jako kdybych byla lenivá :-| Blíží se pololetí a to zas bude v práci papírování až nad hlavu, tak jsem zvědavá, kdy budu psát tu práci :-S No ale musim si to už nějak zorganizovat ten čas, abych stihla všechno...
Odpovědět
Profilova fotka
No, tak jsem se přehlásila až na 16. 1., protože mi na 9. něco přišlo a se Zk by to bylo komplikované.. A jak se těšíte na zítra na dětičky?
Odpovědět
Marki, jaké by to měy být šatky? Nechceš nějaké moje :-))))) Mám jich asi patero a nosím jen dvoje. Jestli chceš, pošlu ti foto. Právě jsme se stali "skoromajiteli" tapety na zeď, objednali jsme ji z netu za docela dobrou cenu, poloviční než z obchoďáku, tak jsme zvědavá jak bude vypadat, až přijde. Co se týče školy, jsem na tom asi většina stejně, nechce se náma až termíny nás donutí něco dělat. Já se taky kolikrát přehlásila na pozdější termín, nejsem schopná se donutit učit... Na MB mám pár věcí, oblečení a vlastnoručně dělané "šperky" z drátků a korálků. Spíš si ale objednávám já, pro hafana svetry a jednou šaty. Na děti se zatím moc netěším, nějak se mi nechce, budu vstávat už v 5 ráno, brrrrrr, snad to přežiju....Tak si ten poslední nepracovní večer užijte. Mě čeká ještě venčení, pak vana a postel...
Odpovědět
marki: no eee - :-N ... tak trochu no :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Allie, já myslím, že jsi hubenější než já, asi bych do nich nevlezla.. :-)
Odpovědět
ahoj pokud chcete, můžete juknout: http://www.modrykonik.cz/album/album....
Odpovědět
Marki, jsou elastické, nasprosto univerzální :-D Měla je půjčené 40kg hubeňourka i 70 kg kus baby :-D Já už je mám okoukané...Koupili mi je rodiče za 1 600,- ve značkovém obchodu a další rok je měli vietnamci za 500,- Myslela jsem, že mě klepne pepka, oni napodobí opravdu všechno :-p Víš co, hodím foto někam na net a do IP ti pošlu adresu, ju...
Odpovědět
Reny: Malej je kouzelnej, obzvlášť ta poslední fotka, na ní je k sežrání. Vypadáte oba moc spokojeně, to je dobře. tak ať jste hlavně zdraví x-)
Odpovědět
marki: kuk na IP
Odpovědět
renat: malej ma peknou bradicku, asi po tobe, vid? :-) To je sranda jak se ty decka podobaji rocidum. Muj bratr se ted jak sel do puberty strasne podoba tatovi - to i predtim, ale ted uz je takovej hranatejsi a tak :-N ... I tobe to o Vanocich sluselo ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky :-) Tak ja válčíte po prázdninách v práci? renat: Malej je roztomilej;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojda! Renat: Malej je tůůůze kouzelnej :-) Allie: Udělala jsem si u tebe asi 3 objednávky :-D K těm šatům mi napiš prosím míry a délku..Děkujííí :-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?