Učitelky, vychovatelky, asistentky, pojďme si popovídat

Zobraz úvodní příspěvek
Už brzo nám to zase začne...Co si tady popovídat, vyměnit dobré i špatné zkušenosti a nápady, týkajácí se tého profese, nebo si jen ulevit dušičce? Co si budem povídat, ono to učitelování a vychovávání není vždycky medík...
Odpovědět
Profilova fotka
Nun, čeká nás Salzburg, prohlídka města Brechtesgaden, projížďka lodí po jezeře KÖnigsee spojená s návštěvou kostelíka svatého Bartoloměje, koupání v termálních lázních Watzmann Therme, návštěva města Oberndorf a vánoční trhy..Už na papíře to vypadá úžasně a moooc se těším :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Marki: To zní super ;-) Tak si to pořádně užij ;-)
Odpovědět
Taky bych ráda na nějaké vánoční trhy x-) Dnes konečně nastal čas vylézt napůdu a najít vánoční svícen do oken. krásně tam nanás koukala vzorně uklizená velká krabice :-) Takže svícen už svítí (asi k němu ještě dokoupím další do obýváku), na lustru v kuchyni nad stolem se bimbá sněhová vločka, kaktusy dostaly santaklausovské čepice...jen andílek ještě nemá svoje místo. Zatím je zavěšený na okně.
Odpovědět
Jo a jak jste prožili ve školách Mikuláše? Mě bylo některých dětí i docela líto :-N
Odpovědět
Profilova fotka
Allie: Vy jste nedělali výzdobu přímo na začátek adventu? My Mikuláše ve škole nijak nepřožíli, když máme chřipkové prázdniny 8-( Ale minulý týden jsme dělali hlavu čerta a anděla z papíru a pak veeeelkého Mikuláše z balícího papíru, krepáku, atd...Hezky jsme se vyblbly (já i děti :-D )
Odpovědět
Nun: od začátku adventu ji vylepšuju :-D Taky se s dětma vyblbnu při výtvarce x-)
Odpovědět
Profilova fotka
Allie: Aha, tak to jo :-D Blbnutí při výtvarce je super, ale je to náročný, protože ty moje prťata samy nic nedovedou, takže u všeho potřebujou moji pomoc...
Odpovědět
markitka: tyyy jo! Tak to bude teda supr! Psalo se tu o trzich ve Vidni. Byli jsme tam na prodlouzenem vikednu asi pred trema lety. (mozna dvema), to byly snad nejhezci trhy, co jsem videla! Na stromech tam meli obrovsky sveetylka ruznejch tvaru, treba velky cerveny srdce. Pak se mi taky libily trhy v Chemnitz, kde jsem rok studovala (a neni to od CR daleko). Mivaji tam takovy ten starodavny trh (jen cast z toho jejich trhu) a to je vazne krasa. Meli tam velike kade, kam jste se mohli s prateli nalozit do teple vody, popijet svarak a sledovat deni kolem (akorat ostatni na vas cumi :-D ) ..
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, bylo to úžasný, chtěla jsem tam zůstat :-) Trhy v Salzburgu dokonale krásné, ale přelidněné :-| Mám dost fotek, tak mám na co vzpomínat.. Co se týká vánoční výzdoby, tak mám zatím věnec na stole a dveřích..
Odpovědět
Ahoj, taky bych hned na nějaké trhy vyrazila...
Odpovědět
Profilova fotka
Já bych tam klidně zůstala..
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky :-) Marki: To věřím, musela to být nádhera x-) Vánoce ve velkých městech jsou boží x-) My jsme dneska byli vybírat vánoční stromeček. Nakonec jsme koupili smrček, 160 cm :-) Je móóóóóóóóóc pěkný x-)
Odpovědět
Článek se načítá
já už mám zabalený i dárky :-D . Ale pro manžela stále nic moc nápady :-( ...
Odpovědět
Profilova fotka
My ještě nemáme všechny dárky, balit budeme, až budou všechny. Pro manžela už dárky mám všechny, jen jeden mi ještě poštou nepřišel a to už je to týden, co jsem ho objednávala ]-(
Odpovědět
Profilova fotka
Já taky nemám ještě všechny dárky..manželovi chci koupit pásek, mám v plánu i Silence, to je sprej proti chrápání a ještě něco musím vymyslet, snad mě něco osvítí :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Tak dneska konečně dorazil poslední objednaný dárek pro manžílka x-) Tak si ho musim odpoledne vyzvednout :-) Jinak nám ještě chybí dokoupit 5 dárků...
Odpovědět
Profilova fotka
Já mu dnes koupila ten pásek a vybrala jsem mu takovou krásnou košili, tak mu snad bude..Ještě mu chci koupit ten Silence a ještě něco..Jinak jsem si dnes udělala radost a koupila DVD Román pro ženy ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Marki: Tak přeju, ať se manželovi košile a pásek líbí ;-) Ten Silence je co? DVD Román pro ženy mám taky, koupila jsem ho kdysi jak vycházel v nějakým časáku, tuším, že to byl Blesk pro ženy nebo tak něco..."Pažoute! Ty mi...dceru!" :-D :-D :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Je to sprej proti chrápání, kamarádky manžel ho používá taky a prý pomáhá.. Zrovna jsem DVD skoukla.. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Aha, tak ten sprej neznám. Manžílek nechrápe (zatim), takže jsem se o to nikdy nezajímala. My jsme včera zkoukli film Rozchod s Jennifer Aniston ;-)
Odpovědět
my jsme byli minuly tyden na filmu Galimatiáš. Moc se nám líbil. Je to od tvůrce Amélie z Montmartru (nevím, jak se to píše :-N ). a to je takový ten "náš film" ;-) ... a taťkovi ještě sháním film Yes Man s Jimem Carreym - strašně srandovní, ale i k přemýšlení (dá se k jednomu hnutí, kde všichni nesmí na nic říct ano a brát všechno, co jim život přichystá, on např. schvaluje půjčky a tak si s každým si plácne :-N ). Jinak dnes u mě šílená improvizace, ale zvládla jsem to dobře. Šla jsem pozdě spát a ráno jsem měla jen hodinu a půl a připravení asi sedmi hodin :-N ...
Odpovědět
Profilova fotka
fili: Gratuluji k podařené improvizaci ;-)
Odpovědět
s ucebnici to jde improvizivat celkem dobre (jen mrknu, ktery cviceni udelame), i kdyz ja vetsinu tech ucebnic jedu poprve (to je blby, protoze musim dyl zkoumat co se jak dela). Ale vetsinu kurzu mam bez ucebnic, navic NESLA KOPIRKA (hotovej Murphyho zakon :-N ). Nastesti mivam zalohy - v kazdy složce u kazdy skupiny mivam materialy co "chci nekdy casem" probrat. Navic muj vyucovaci "styl" se zaklada hodne na opakovani, takze kdyz je nejhur, tak delame "velky opakovani" :-D ...
Odpovědět
Profilova fotka
fili: No tady je aspoň jasně vidět, že učitelka si musí umět poradit v každé situaci ;-) :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Přečetla jsem tento týden knížku Děti potřebují hranice. Mohu vřele doporučit, jestli jste ji nečetly ;-)
Odpovědět
Jedna moje známá (taky učitelka) říká, že dobrá učitelka si vystačí jen s křídou a tabulí :-D :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Allie: Něco pravdy na tom bude ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Určitě na tom něco bude :-) Uvidíme časem, zda to bude platit i o mně :-D
Odpovědět
Určitě!!!!! Marki: chodíš ještě nanehtíky??? Já včera seděla 4!!! hodiny a gel ne a ne se zatvrdit....tak ani nejsou podle mých představ Jinak zítra, holky, máme den otevřených dveří - projektový den a ještě vánoční jarmark. dopol. se 2 hod. budeme učit, pak vyrábět takovou skládačku z netu (děti se sněhulákem) a to vše za přítomnosti rodičů a veřejnosti....
Odpovědět
A nedejbože, když dojdou křídy :-D .. Jsem si vzpomněla, jak jsme měli přednášku a p. docentovi dopsala ficka na bílou tabuli. Zvedla se polovina posluchárny, že mu půjčí svojí - je hned vidět, kdo už učí a kdo ještě ne :-D ..
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?