Učitelky, vychovatelky, asistentky, pojďme si popovídat

Zobraz úvodní příspěvek
Už brzo nám to zase začne...Co si tady popovídat, vyměnit dobré i špatné zkušenosti a nápady, týkajácí se tého profese, nebo si jen ulevit dušičce? Co si budem povídat, ono to učitelování a vychovávání není vždycky medík...
Odpovědět
Ahoj, taky musím pochválit maminku s kočárkem, to je spokojenost a štěstí na kilometry zářící :-D Jinak já se mám dnes :-( ]-( Pěkně mě vytočila kolegině, když mě sjela jak svoje děcko ze třídy. Včera byla ped. rada, dostala jsem se jen díky manželovi domů v půl 7 a hned přijel na návštěvu jeho kamarád z Anglie a spát jsme šli až o půlnoci, takže jsem dnes KO, největší únavu jsem měla v družině ráno a první hodinu, teď už v poho, snad vydržim aspoň na Ulici :-D Abych si spravila nálaldu, šli jsme se podívat na zimní boty a mám úlovek, krásný sportovní Tamarisy světle krémový + světle hnědý se šněrováním. Holky, to jsou ale pálky. Moje vysněný z výlohy stály 2 600, dokonce měli i moje maxičíslo, ale když jsem tu cenu viděla, raději jsem řekla, že mi jsou malý :-N Tak mám (aspoň pro mě) neokoukaný jak tvsrem tak i barvou, snad se v nich bude pěkně chodit ;-) A co vy dnes?? PS: Kam vyrážíte na vánoční nákupy?? Do obchod. center na "celodenní výlet"??
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky :-) Renat: Jakub je roztomilej x-) ;-) Allie: S kolegyněma je někdy pěkná kříž, horší občas než s žáčkama 8-( Já jsem si taky udělala radost a objednala jsem si pro sebe nějaké oblečení na MMB :-N x-) asi 15 kousků :-N Ale zaplacených mám zatim "jen" 12. Na ty 3 se mi ještě nikdo neozval :-( Na vánoční nákupy hodlám vyrazit pouze jednou a koupit vše najednou. Maximálně na dvakrát. Já ten shon a tu davovou vánoční horečku nějak poslední dobou nemusim... Výzdoba a atmosféra Vánoce je super x-) ale ne ty nervózní a uspěchaný lidi ]-(
Odpovědět
Já teda dárky raději nakupuju sama, a't mám klid a je to překvápko a letos právě vyrazíme ve 4 tak su zvědavá. Na MMB pro sebe?? Jsem zvědavá, nechceš hodit odkazy, aspoň pár? ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
My nakupujeme dárky s manžílkem spolu. Akorát teda samozřejmě ty dárky pro sebe navzájem kupujeme každý sám :-D Třeba jsem si objednala tohle Nexťácký sáčko (snad to půjde otevřít, protože na MMB ta fotka už není, tak jsem ji dala sem): [URL=http://img231.imageshack.us/i/b28214829.jpg/][IMG]http://img231.imageshack.us/img231/2076/b28214829.jpg[/IMG][/URL]
Odpovědět
Profilova fotka
Nebo třeba tyhle šatičky: [URL=http://img99.imageshack.us/i/b24964055.jpg/][IMG]http://img99.imageshack.us/img99/5553/b24964055.jpg[/IMG][/URL]
Odpovědět
Profilova fotka
Nebo tyhle 3/4: [URL=http://img30.imageshack.us/i/a27504851.jpg/][IMG]http://img30.imageshack.us/img30/6957/a27504851.jpg[/IMG][/URL]
Odpovědět
Profilova fotka
Nebo tuhle sukýnku: [URL=http://img27.imageshack.us/i/a27782309.jpg/][IMG]http://img27.imageshack.us/img27/6586/a27782309.jpg[/IMG][/URL]
Odpovědět
Profilova fotka
No a další věci, třeba riflovou minisukýnku, růžovou mikinu, rifle, růžový šatky a tričko, atd... ;-)
Odpovědět
ja nektery darky nakupuju klidne i pul roku dopredu, jenze to pak ehm dopada nekdy tak, ze tu mam treba bonbony z Londyna, kde jsme byli pred rokem :-N ... pac se nekam zatoulaly a nasla jsem je az ted ... nad nekteryma hodne premyslim, i dlouho dopredu, ale zrovna ted mam vyhlidnuty jen jeden a ten je jewte navic pro psa :-D :-D :-D Takova ta super obro kost z opravdickyho mamuta (nebo tak minimalne vypada :-p ). Pro kamaradku jsem koupila smaltovanou konvicku. Vtip je v tom, ze je to pro ni uz druha. Poprve mi to toto prislo jako nakonec blby napad a nechala jsem si ji nakonec. A ona ji pak u ans obdivovala :-N :-N . Tak jsem koupila podobnou (ale ne tak hezkou), ale nedavno jsem u ni byla a maji velkou koncici v te same barve |-| a evidentne ji pouzivaji .... tak to asi nakonec stejne dam nekomu jinymu :-| .... A pro mamku mam uz par mesicu koupenou enjakou bizuterii.
Odpovědět
Ahoj holky...tak Kuba spí, tak stíhám něco dočíct a napsat. Moc děkujeme za pochvalu fotek.. :-) Radu: moc hezky si to popsala :-) hvězdice, jsem se fakt zasmála :-D :-D ale řeknu ti, je to fuška...vypravit do zimy sebe, malého...ale zvládáme...většonou spolupracuje, jen čepička..to je horor. :-D :-D allie: jojo hodně mě to změnilo, je to opravdu úplně něco jiného, návaly štěstí...no ale to asi každá máma musí zažít sama... koukám, že teda kolegyně nic moc, co? nechápu, proč se některé tak chovají...no jo on už je čas pedagogických rad...to utíká, že to snad ani není možné... Koukám, že řešíte Vánoce...tak to u nás je vyřešeno...do obchoďáků smalým nepůjdu, loni jsme byli jen pro jídl v Tescu a málem mě vynesli...to byl děs. takže letos vyrábím, co se dá a co stihnu. něco samozřejmě pokoupím, ale spíš tak improvizovaně....když něco uvidím a bude s emi to zdát inteligentní :-D :-D radu: taky jsme to tak dělala, nějaké dárky jsem měla třeba už v srpnu, najít je pak byl docela záhul :-D :-D :-D Nunacek: skvělý věcičky...to se to nakupuje jedna radost.. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky :-) Já jsem kdysi kupovala dárky už od srpna, ale pak mě štvalo, jak se mi válej půl roku doma a musim si pamatovat, kam jsem je dala, takže teď to dělám tak, že od srpna dárky vymýšlím a kupuju je tak koncem listopadu :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Nunacek: Taky si kupuju oblečení i na MMB, dnes jsem si zrovna zaplatila sukni a topík :-) A jinak dárky ještě nekupuju, to bude zas nahonem v prosinci.. :-D
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
To je topík..http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=27949343 Suknička..http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=26873566
Odpovědět
Teda vy umíte nakupovat :-) Já nprocvičuju (a asi ještě dlouho budu) jemnou motoriku - vyrábím strmeček štěstí na VŠ. Chtěla jsem to trochu ošulit a vzít něco hotovýho co jsem dostala (keramika, pedig) ale nakonec si udělám fakt svůj výrobek.
Odpovědět
Ahoj pani ucitelky :-) najde se tady nejaka cestinarka? Potrebovala bych vedet, ve ktere tride se uci vyjmenovana slova a shoda prisudku s podmetem (proste i/y) ;-)
Odpovědět
zezulicka: Ted si nejak nevybavuju, jestli je tu nejaka cestinarka ... =-) Kdyby se nikdo neozval, urcite se nekdo najde v Gramatice ... (vedlejsi tema).
Odpovědět
diky ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky :-) Marki: Sukýnka je moc pěkná x-) Topík je barveně taky pěkný ;-) zezulicka: Mám pocit, že vyloženě češtinářka tu asi žádná nejsme. Ale pokud už všechny základky jedou podle svého ŠVP, tak každá si může vyučovat i/y kdy chce :-| Na který rok si to dá do ŠVP, tak to učí...
Odpovědět
AHOJ, vyjmenovaná slova se učí ve 3. a 4. třídě na shoda myslím až v 5. tř.
Odpovědět
Taky bych potřebovala radu. Vůbec si nevybavuju, co jsou metody a formy výuky. Musím sepsat elaborát do technické výchovy a toto tam musím uvést. matně si vzpomínám že formy jsou individuální, hromadná, skupinová....a dál už nevím :-N A nevíte náhodou co je metodický list??
Odpovědět
Profilova fotka
Allie: Pokud si dobře vzpomínám: Formy výuky = individuální, hromadná, skupinová, diferencovaná, pak místo = ve třídě, v tělocvičně, v herně, na hřiští, v jídelně, na výletě, atd...,pak časově = denně, týdně, měsíčně, atd.... Metody výuky = vysvětlování, vyprávění, popis, výklad, ilustrace, dramatizace, názorné ukázky na modelu, námětové hry, hraní rolí, práce s knihou, práce s pracovním sešitem, videonahrávky, vrstevnické vyučování, praktické činnosti, opakování, pochvala, povzbuzení.
Odpovědět
Profilova fotka
Metodický list přesně nevím, ale viděla bych to jako návod, jaké používat metody a postupy v určité oblasti učení...
Odpovědět
tyy jo, tak na to uz bych si nevzpomnela. Bohuzel se to budu muset vsechno doucit, kdyby nahodou nekdo chtel nejakou vec vysvetlit pri obhajobe. To pak vzdycky naklusu do knihovny a stracham se tam v tech zatuchlejch knihach a hledam neco pro prvaky, abych to pochopila :-D
Odpovědět
já toto už zapomněla, přitom v praxi topoužíváme a ani kolikrát nevnímáme, že to je ta a ta metdoa nebo forma.. tak moc dík
Odpovědět
dneska jsem delala hezky adventni venec. Ve starem stylu. Je z nejakeho kudrnateho prouti, asi vinne revy, coz je samo o sobe hrozne pekne. Udelala jsem z drevenych cervenych koralku kyticky, je jich tam pet kolem dokola a na strane dole je maslicka z rucni krajky, na tom cerveny knoflik. Jeste je tam par perlicek a hnedych knofliku. Musim se pochvalit, je moc pekny. Az se mi vrati fotak od manzela z prace, tak ho dam na modrou strechu ;-) . Dneska mi to uceni hezky slo (tuk tuk). Mela jsem naradni hodiny za minuly tyden, kdy jsem litala kvuli diplomce. Asi jak jsem byla odpocata, tak to slo, i kdyz pri pravni hodine jsem byla trochu utlumena, ale nastesti jsem se vzchopila :-) . Doufam, ze to pujde tak dal.
Odpovědět
Fili co tak pozdě u počítače :-. Věněc podle popisu musí být extra super luxus krásnej ;-) Ahojky, dneska máme skoro jaro, hned má člověk lepší náladu :-) Včera jsem celej večerpachtila ten elaborát do technické výchovy. Nemám to podle čeho dělat, takže jsem psala jen a jen podle sebe, tak doufám, že s tím v pátek na VŠ uspěju. A když ne, tak to holt přepíšu :-p A co jinak, dneska?? Já tak nějak otálím, nechce semi nic dělat....Včera jsem ještě domotávala šperky, mám plnou krabičku, 4 soupravy náhrdelníků a náušnic.
Odpovědět
allie: jee, to bych chtela videt tvoje sperky! Ja je taky delam! Nemas fotku? Treba mejlem? ja jsem nocni ptace :-p . Rano nejsem schopna vstat brzy, ale vecer jsem zase schopna byt vzhuru do rana no problemo ... mam proste takovej otocenej zivot :-N
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky :-) Dneska jsme s dětma dělaly vánoční přání, ředitelka chtěla od každé třídy 4 přání (rozesílá je pak sponzorům, apod.). Nakonec jsme jich zvládli 6 a každé je trochu jiné :-) Samozřejmě jsou to jen jednoduchá přáníčka, aby to děti zvládly, ale jsou moc pěkná x-) Jsem ale nějaká hotovka (a to musim navečer ještě na dvě hodiny na znakovku), byla jsem s dětma dneska sama, kolegyně vychovatelka byla na přednášce (studuje VŠ vychovatelství), takže jsem neměla ani chvilku oddychu 8-( ty naše blešky člověk nemůže ani na vteřinu pustit z očí a nechat bez dozoru...
Odpovědět
blesky - to je mily :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Fili: Oni jsou jak blešky :-D všech 6 jich je fyzicky malinkejch :-D x-) věkově jim je pěti 8 a jednomu 10, ale fyzicky jsou to tak dvouleté - čtyřleté děti :-N
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?