Učitelky, vychovatelky, asistentky, pojďme si popovídat

Zobraz úvodní příspěvek
Už brzo nám to zase začne...Co si tady popovídat, vyměnit dobré i špatné zkušenosti a nápady, týkajácí se tého profese, nebo si jen ulevit dušičce? Co si budem povídat, ono to učitelování a vychovávání není vždycky medík...
Odpovědět
tak to je teda sila s tema prohlidkama, ale uprimne receno - moc to nechapu .... pripada mi to jako nejaky zastaraly komunisticky buzerovani. Kdo chce, na preventivku si zajde i tak .... :-| A ti doktori se evidentne nesnazi nalezt nejake problemy, tak k cemu to je? jen aby vam nekdo osahal prsa a zmeril tlak? :-S
Odpovědět
Fili: Přesně tak :-p
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky :-) Fili: Taky mi to přijde divný ty prohlídky. Stejně doktor dá většinou jen razítko, mrkne na člověka od stolu a tim to končí :-| Mě neměřila ani ten tlak :-N
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky! Tak mám za sebou 1. studijní víkend! A musím říct, že mazec!!! :-( ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky :-) Jakpak to, že mazec? V čem mazec?
Odpovědět
AHOJ, zahájení nového studijního ročníku je vždycky mazec. Já byla dnes na zápise a příští týden začnou přednášky :-p Prosba: Nevíte náhodou prosím čím zahnat škrábání v krku? Ve čtvrtek jsem suplovla a táhla družinu sama do půl 4 takže 9 hod. v kuse hlasitého mluvení a už jaksi nemůžu...ani pípnout. Hlasivky mám v ..... :-S
Odpovědět
mne pomahaji ty teple napoje typu coldrex. Taky pruduskovy caj s medem. Hodne tekutin neuskodi. Taky mi pomaha jox sprej. je to vlastne desinfekce ve spreji ... Tak to delam ja ;-) .
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky :-) Tady je šílený mrtvo :-| Mě tento týden začal ten kurz znakového jazyka, zatim se mi to mooooc líbí :-) Tak uvidim, jak budu mluvit postupem času a co vše se do prosince naučim :-D allie: Hlasivky v pr... taky někdy mám, ale bohužel mi na to nejvíc pomáhá nemluvit :-N ale to jaksi není občas dost dobře proveditelné, takže Müllerovy pastilky, Strepsils, bylinkový čaje, zábaly. Různě to střídám a vždycky to přejde, ale ne hned, chce to čas...
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky! Tak se po delší době zase hlásím..Venku je stále pěkně, tak pacujeme a užíváme si sluníčka na zahradě..V práci je to mazec, děcka jsou zlobivá snad čím dál více :-( Začala jsem chodit zas do školy, už mám po 1. přednáškách, další mě čekají až 18. 10. a pak až v prosinci 19. a 20. Sárinka nám krásně roste, je to ale divoška :-) Já jsem už 14 dní nastydlá a vůbec se toho nemůžu zbavit.. :-(
Odpovědět
Mě to naštěstí samo po pár čajících s medem přešlo. Dobrej je i propolisovej sprej. Místo užívání si sluníčka a pohody makáme jak šroubci kolem baráku :-p Marki a jakse studuje o víkendech?? Já se hlásila do HK a tam to taky tak mají. Docela mě to teda odradilo. neumím si to představit...
Odpovědět
allie: mne to prijde normalni u dalkovyho studia. Vsichni, co znam a co studovali dalkove to tak meli. markitka: to mi poivej, to nase prdly strevo furt hleda, co by kde zborilo. Vcera se mi vrhlo ma zahradku a vyhrabalo cibuloviny ]-( . ja musim priznat, ze je toho na mne ted taky moc :-( . Nejak nemam silu pracovat na ty diplomce. natoz abych se poradne pripravovala do prace. je to ted vazne narocny ... kazda skupina jina priprava, a to jich mam kolem 18ti. Navic jsem vychytala same takove "perlicky" jako jsou hooodne pokrocili anglictinari, co mluvi skoro stejne jako ja :-N , jeden maly hyper-genius, pripravy na mezinarodni zkousky apod. Same takove skupiny, kde priprava zabere min hodinu az dve, ale bylo by potreba i vic ... :-|
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky :-) Dneska jsme byli na výletě na kole v Poděbradech, bylo tam krááásněěěě x-) Jeli jsme v poledne a teď jsme přijeli ;-) Jinak taky děláme na zahradě, ale teď už není jaksi co, protože čekáme, až přistaví kontejner na odpad ze zahrady, abysme se zbavili toho bordelu a mohli si nechat od někoho navézt hlínu na srovnání části zahrady. Ještě ale vůbec nevíme, kde tu hlínu vezmeme :-| Marki: To máš příští přednášku v neděli? A v sobotu ne? Já myslela, že na UJAK jsou vždycky celé víkendy... fili: Taky jsem studovala dálkově, ale víkendy jsme neměli. Přednášky byly většinou v pátek, někdy v sobotu. Ale v neděli nikdy. A pak zkoušky v jakýchkoli dnech. To je blbé, když žák umí skoro to samé, co vyučující, určitě je to nepříjemné pro obě strany |-|
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Nunacek: Je to jen neděle, víkend mě čeká až před vánoci.. My stavíme pergolu, takže není moc času, ale aspoň jdeme na procházku se Sárou:-) Dnes jdu na nové nehtíky, tak se moc těším.. Jo a jedna perlička..po roce a 4 měs. máme DvD ze svatby :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky :-) Marki aha ;-) Jakou stavíte pergolu? My ji máme v plánu příští nebo přespříští rok. Tak to jste fofrníci, že máte tak "brzy" od svatby video :-D
Odpovědět
Ahojky holky... Tak i my jsme využili sluníčkového prodlouženého víkendu. To by byl opravdu hřích sedět doma. V sobotu jsme byli v oboře na bílých jelenech a na místních svatováclavských slavnostech :-), včera celý den u tchánovců na chatě..no a dnes tak trochu odpočíváme :-) i když takové ty běžné starosti, praní, žehlení apod. to je pořád ... Všem, co jim začlo zas studium přeji úspěšný rok, všechny zkoušky na jedničku, prostě ať vše vychází jak má. Markitko: video ze svatby po tak dlouhé době?? Taky slušný, ale aspoň si to připomenete. Jinak koukám, že jste všechny v pracovním nasazení, já se byla v týdnu podívat ve škole, trochu mě to rozesmutnělo, ale je pravda, že teď máme úplně jiné starosti. radu: no tam s diplomkou jsme se sekla i já, takže březen to jistí...i když teda musím říct, že na tom má vinu i trochu něco jiného, psala jsem si o data na ministerstvo školství ... a pořád nic, já je potřebuji a jinde mi je nedají k dispozici.... :-( no a jak je vidět, mají na vše opravdu dost času (i když v podstatě by měli mít vše do 30ti dnů..) No a jinak co se týče nás, tak vše v pořádku, ale už se to sakra blíží, budeme začínat 36tt :-o
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky :-) Dneska jsem nebyla v práci, ráno jsem jela na ORL, mám zánět zvukovodu :-| bolí to jak čert, ale snad léčba brzy zabere. Zítra jdu zas normálně do práce. Renat: V oboře na Žlebech? Dneska přijali moji kamarádku do nemocnice, ve čtvrtek jde na operaci, na laparoskopii a hysteroskopii. Tak na ní moc myslim |-|
Odpovědět
nunacek: v oboře v Žehušicích. Přeji brzké uzdravení, jak si k tomu přišla (k tomu zánětu myslím).
Odpovědět
Profilova fotka
Aha, tak to je jiná obora ;-) K zánětu nevim, jak jsem přišla, doktorka říkala, že tento zánět je většinou ze špinaví vody v rybníce nebo jezeře, ale já se ani v jednom nekoupu :-N tak prý možná z nečistot ze vzduchu, z přechlorované vody, atd...
Odpovědět
ahoj. Tak co je noveho? U mne mozna tak prvni normalni vyplata :-) , ktera uz nevypada jako kapesny :-N . I kdyz je to porad pekelne malo, jeste ze vydelava i manzel. Vecer jsem do 4 do rana delala koralky. Slibila jsem je dvema studentkam, u kterych se mi podaril slusny průšvich. (Jestli si pamatujete, jak jsem planovala ten vylet do zoo v ramci prazdninoveho kurzu, ktery mi trikrat zrusili. Tak kdyz konecne prisli, tak ja jsem na to zapomnela 8-( , a jeste jsem s sebou nemela mobil a zkontrolovala si ho az vecer. No totalni propadak. Tak jako kompenzaci si devcata udelaly nausnice u me a pro maminky a jim taky k tomu jeste delam nahrdelniky. Byla jsem z toho hodne spatna, vim, ze se to stane, ale hodne me to mrzi.) Jeste ted vezmu pejska a pujdem do mesta koupit nejaky chybejici komponenty na ty sperky. Kdyz uz jsem v tom byla, tak jsem si jeste udelala rychlovkou 2 nausnice a 1 perlickovou snurku :-p . Doufam, ze me pes necha si sednout do kavarny jeste a neco malo si precist na diplomku, ale ona se vetsinou chova naprosto desne, kazdou pul minutu ji rikam, aby si sedna a zustala. Uz jsem naucila, ze s ni nesmim chodit nikam, kde maji plastove stoly a zidle, protoze ty se behem par minut prevraci (ehm samy(i?) od sebe ,.. :-D )
Odpovědět
AHOJ Fili: To se stane každýmu, jsme jenom lidi :-D Jestli ti to pomůže, taky se mi sta,l minulej čtvrtek pěknej trapas. Měla jsem jít s dětma na přespolák a ráno v šatně jsem začala mluvit na jednu školačku, jestlimá tenisky atd. S její babičkou se moc nemusíme (spíš teda ona nemusí nás vychovatelky, protože ta holčina měla loni v ŠD průšvih jak vrata). Ta babička ji vedla ráno do školy, takže u toho rozhovoru byla. Holka samo tenisky neměla, tak valila ještě pro ně. Bydlí u školy. No já pak koukám na ten seznam a až dopledne jsem si uvědomila, že tahle holčíina už je v 5. třídě a do ŠD nechodí, že na závody má jít její mladší sestra... Taky dobrý. Chtěla bych vidět tu jejich babičku, ta si asi říká, že nejsme normální :-D Taky jsem dřív dělala šperky. Nemáš ty svoje někde vyfocený? Docela by mě to zajímalo a ráda bych je viděla, třeba mailem, kdyby to šlo :.)
Odpovědět
Jo holky, prosím vás, scháníme nějaku solidní skupinu na ples, nevíte o nějakých muzikantech za solidní cenu??? Asi ještě omrknu nějaký témátka, jestli najdu a poptám se i tam...
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky :-) fili: Holt se někdy nezadaří, jak píše allie, jsme jenom lidi ;-) Ale věřim, že to mrzí a člověk se cítí fakt trapně. Allie: Taky dobrej trapásek :-D Mě se v poslední době nic podobného nestalo, tak nemůžu sloužit se "zábavnýma" historkama :-N V sobotu jsme koukali na film P.S.Miluji tě. Viděly jste?
Odpovědět
nunacek: nevideli. Co to je? Ja jsem pri tom šperkaření koukala na romantickou komedii Město duchů- a docela se mi to libilo, bylo to i vtipny. Je to o nevrlem zubari, ktery zacne videt mrtve lidi. allie: tak to jsme na tom podobne :-N . Sperky vyfoceny nemam, ale jestli budu mit, az to dokoncim silu, tak to vyfotim. Ted delam takovy ty nahrdelniky na tom dratku, jak se koralky pripevnuji rokajly (asi to znate, ale neumim to posat). Neni to totiz tezky, ale casove narocny, to jo.
Odpovědět
Profilova fotka
fili: Je to melodramatická komedie z roku 2007, mladá vdova objeví 10 dopisů, které jí nechal manžel. Mají ji pomoct překonat bolest z jeho ztráty a začít nový život. Hl. roli hraje Hilary Swank a Gerard Butler. Upřímně - bulela jsem skoro celej film :-N |-|
Odpovědět
Ahoj drahé kolegyně :-) Tak se hlásím, sátel 2 v 1, ale už se to sakra blíží :-) Nějak poslední dobou nestíhám, uklízím, rovnám poslední věci, peru, žehlím, připravujeme ještě ložnici, vyrábím dekorace..no co Vám bud upovídat. Jinak je ale vše v pořádku, už jsem druhý týden na mateřský, bříško už je tak trochu větší :-D takže se ze mně stala taková nemotorná osoba, ale nenadělám nic. Podle dr. odhadu se Kuba asi předstvaí dřív (jsme na zač. 37tt, otevřená na jeden prst, čípek zkrácený), tak uvidíme. já tyhle prognózy moc neberu, ale pro jistotu jsme si opravdu už tak nějak vše nachystala, pk už jen drobnosti. Doufám, že školní rok probíhá zatím bez problémů, děcka už se po prázdninách uklidnila :-)
Odpovědět
renat: jujky. Tak to pak musis dat vedet, az to budete mit za sebou. To hrozne uteklo! :-o Pred chvili jsi to tady slavnostne vyhlasovala a ted jses pred porodem :-D . Hlavne drzim palce, aby to probehlo v poradku a rychle :-p . U me nic novyho. Diplomka furt stagnuje, pracovni povinnosti me nejak zmohly, je toho prilis a na diplomku nemam ani cas ani silu. Bohuzel - neni to dobre :-| . Chtela bych vetsinu studenu prekecat na ucebnici, aby mi to usetrilo praci a nemusela jsem se na jednu hodinu pripravovat hodinu. Slibuju si od toho, ze snad budu mit vic casu na tu praci ... Zas na druhou stranu jsem vazne rada, ze praci mam, i kdyz vetsinu firem krachuje a vyuku jazyku rusi...
Odpovědět
Radu: no to mi povídej, uteklo to opravdu jako voda a teď už čekáme na ten den D ;-) ale ještě je trochu čas...jen ať se dopeče. určitě písnu sms, až bude malý na světě. Musím říct, že jsem si to těhotenství fakt užívala, možná i proto, že jsme opravdu neměla žádné potíže...ťuk ťuk ťuk :-) holka s diplomkou jsme na tom stejně, taky jsme se sekla, chyběly mi údaje z ministerstva, psala jsem jim někdy v srpnu a pořád nic, pak znova a to už paní odpověděla, ale totálně o ničem, žádný údaje, co potřebuji a na které jsem se ptala, žádné zpětné vazby...co je s těma klientama po skončení ústavní výchovy...ale i to je pro mě valstně informace a upozorním na to...protože to je taky špatně... určitě se do toho taky opřeš...máš to ale teda asi do března, co? Tak to půjdeme možná stejně ;-) A to víš, že buď ráda, že prácí máš, v dnešní době to opravdu stojí za dvě věci...
Odpovědět
renat: ja si ani do toho brezna neverim :-S . Ja jsem jak vyzdimana. Z prace prijizdim po osmy, pak jeste chvili koukam do kompu, ale pracovat uz nemam silu. A vstat rano - to ja absolutne nezvladam, nehlede na t, ze pak cely den usinam a moje hodiny jsou pak taky uspavaci a to nemuzu dopustit. Ja mam vseobecne strasne malo energie, bojuju s tim cely zivot, ale ted zvladam max. tak tu vyuku, ostatni absolutne ne. Ani domacnost, ani diplomku. Je taky fakt, ze ted se snazim, aby hodiny byly co nejlepsi, aby se mnou byli spokojeni a az za chvili budu moct polevit, jinak by me mohli jeste vymenit, kdyby se jim moje prace nelibila... :-N
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky :-) Renat: Přeju zdárný konec těhu ;-) Mě tenhle školní rok taky dětičky nějak víc vysávaj energii, ale je to tím, že mám samé malé a je jich 6, takže mazec, ale je to na druhou stranu krásný ty prťátka moje :-) V práci děláme ŠVP, tenhle měsíc jsme za to dostaly i prémie, takže byla moc příjemná výplata, kéž by taková byl každý měsíc...
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky! Zdravím vás po delší době :-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?