Učitelky, vychovatelky, asistentky, pojďme si popovídat

Zobraz úvodní příspěvek
Už brzo nám to zase začne...Co si tady popovídat, vyměnit dobré i špatné zkušenosti a nápady, týkajácí se tého profese, nebo si jen ulevit dušičce? Co si budem povídat, ono to učitelování a vychovávání není vždycky medík...
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky! Docela dlouho jsem tu nebyla, nějak nestíhám :-( Jak to jde v práci? U mě docela zatím jo, mám i pohodový rozvrh, ale práce je až nad hlavu.. :-|
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj asi se co nevidět budu moci přiřadit k vám. Budu učit na ZUŠ předškoláčky huebku a výtvarku, tak už se moc těším
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky kolegyňky, je to náročný ten začátek školního roku. To zas bude něco, než se ty moje zlatíčka naučí, jak se chovat ve škole. Jim trvá všechno učení dloooouho, takže i toto. Tudíž si zatim připadám jak krotitelka divé zvěře :-D :-D :-D Rozvrh mám taky dobrý, jen jednu odpoledku :-) Mám před sebou horu papírování 8-( verusa.j: Vítej :-) Kde na ZUŠ budeš učit? A od kdy?
Odpovědět
Profilova fotka
Nunacek: Tak teď už se zaučuji a snažím se dostat do toho procesu a smlouvu mám od 1.10. je to v Městě Albrechticích, což nevím, jestli víš, kde to je. Já mám pracovní dobu tak nějak rozkolísaně, hlavně teda odpoledně, alespoň mohu dopoledne zařizovat vše ostatní, co potřebuji.
Odpovědět
Profilova fotka
Tak ať je zaučování se co nejpříjemnější ;-) A taky se tě týkají prázdniny? Nebo učíte i o prázdninách?
Odpovědět
Profilova fotka
Tak co mám info, tak prázdniny budu mít taky. Ale týkají se mě třídnice, vysvědčení apod. :-), ale děti jsou zatím super, i maminky s dětmi, teď jen ať platí pravidelně školné a nejsou nějaké zádrhely a bude fajn.Zatím je to super, i přes ty přípravy, a to se teprve zaučuji. V.
Odpovědět
Profilova fotka
No přípravy holt dávají zabrat, nejen v době zaučování... To je dobře, že jsou děti super ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
to máš pravdu, ale baví mě to, hlavně strašně kreativní když učíš výtvarku, takže to rozvíjí nejen děti, ale i mé mozkové závity :-)
Odpovědět
pripravy ajaj. Posledni dobou to trochu flakam ]-( Ale vazne to neni dobre. Ale je fakt, ze uz jsem byla nervozni, jak nejsem v zaprahu jako drive. Az ted to zacina - 4 dny natvrdo a jeste diplomka :-N nechciiiii ]-(
Odpovědět
Profilova fotka
Mě někdy přípravy sežerou hodně času, někdy ne. Je to jak kdy. Jinak já z dvojice hudebka / výtvarka mám blíže k hudebce. Mám z ní maturitu, hraju na 3 nástroje, dříve jsem dost tancovala klasické a latinskoamerické tance (soutěže, vystoupení, atd, dneska už jen s manžílkem na plese :-D ). Ale i výtvarku a pracovku mám ráda ;-)
Odpovědět
verusa: to mas dobry, ze ucis dva nejoblibenejsi predmety mladeze :-D . Ja mam radeji vytvarku, tak jsem vzdycky mohla uplatnit svoji vuli, ale zpivat se musely lidovky na vyber p. ucitelky a to nebyl nejstastnejsi vyber :-N . Ale do vytvarky jsem prestala chodit ve svych sesti letech, kdyz p. ucitelka kritizovala moj fialovou travu a ja jsem to proste nezkousla, a ze k ty blbce nebudu chodit :-D Do hudebky jsem chodila celou zakladku, ale ucil nas Rus, ktery na nas neustale rval "vys, niz, spatne..." (housle), a to bylo peklo. Spolu se mnou ten rok odesli vsichni! jeho studenti, housle mi navzdycky znechutil.
Odpovědět
Profilova fotka
Tak já učím hlavně předškoláčky,, vše je formou hry, hlavně teda ta hudebka, protože tam nejde o naučení se na nějaký nástroj, ale o to pochopit hudbu, naučit se nějaké písničky, básničky, rytmus, takže si prostě účelně hrajeme.Já teda umím hrát jen na klávesy a budu se učit na kytaru. Ve výtvarce zase spíš než malujeme vyrábíme z různých materiálů, vždy nějak tématicky. Teď bude podzim, takže všude plno inspirace. ale děti jsou fajn, zvlášť tam,protože tam chodí, protože je to baví.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
verusa.j: Je super, když tam chodí děti, které to baví. Horší je, když tam pak chodí děti jen proto, že to chtějí rodiče 8-(
Odpovědět
Mám dotaz - Nemáte kontakt na dálkové studium pedagogického minima, školní rok 09/10, Praha, Liberec, Ústí nad Labem, Mladá Boleslav?
Odpovědět
Profilova fotka
ilonaralisova: Mrkni sem http://www.sskolemb.cz/ ;-)
Odpovědět
Ahoj holky....tak zas po delší době, ale tentokrát mám dobrou omluvu ;-) včera jsme se vrátili ještě z trochu utajované dovolené v Itálii, minulou neděli jsme se rozhodli, že pojedeme za sluníčkem, vykoupat pupík v moři, takže jsme v úterý jeli :-D (to jsme prostě my:-) Bylo to super, počasí vyšlo krásně, moře teplé, zmrzlina luxusní.... Sice mě od toho odrazovali, že to je risk, že mě po 32tt nikdo nepojistí, apod. ale vše dopadlo na velkou jedničku ;-) a návrat do deštivé reality naší republiky, teda brr (i když prý i tam se udělalo už ošklivo). Radu: všechno nejlepší k svátku :-) hodně štěstíčka, zdravíčka, lásky, pohoy a úspěchů :-) ať ti vše vychází podle tvých představ a přání ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky! Renat, tak to je príma, že jste byli na dovče, taky bych jela ;-) , hold jsem už v pracovní realitě.. Radce taky přeju vše nejlepší, zdraví, štgěstí a lásku :-)
Odpovědět
Ahoj holky, pečlivě tu naši diskuzi pročítám a jaksi nevím, co napsat....jak se ten školní rok rozjel, je to jen z práce domů a z domu doo práce....Dneska se tu dost razantně ochladilo, normálně mi je i doma zima. Už abychom měli kamínka a mohli si topit. Zítra mám supl TV v 1. třídě, tak jdu kuknout ještě po nějakých hrách.
Odpovědět
tak dekuju za prani k svatku ;-) . My uz si topime, i vcera jsme topili. U nas byva hodne chladno, moc nam sem nejde slunicko. renat: vy jste teda akcni. Kde jste byli? nekde u more?
Odpovědět
Markitka: díky...někdy Vám tu pracovní realitu závidím, fakt mě to už oma nebaví a škola mi chybí. Tak si aspOň dělám pořádek v šanonech, v přípravách, dělám si krabici cvičení a her na globálku...prostě co a jak jde. docela jsem ráda, že mám i tu školu, i když se samozřejmě neučím, ale apoň nezakrním, ležím nad tou diplomkou, 30 stran mám hotovo, teorie, teď už dělám výzkum a pak valstní projekt, no stihnu stihnu do listopadu, nestihnu nestihnu, uvidíme, druhý termín je to března nebno tak nějak. radu: jak si na tom s diplomkou ty?? Jinak jsem byli v Bibione a super, na zadní pláži Pineda, skoro žádní lidi, prostě paráda. allie: jak dopadla ta němčina? už si byla?? nějak jsme ztratila přehled.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky :-) Dodatečně přeji Radce vše nejlepší k svátku ;-) Já jsem dneska byla u zubařky, vyvrtávala mi starou plombu a dávala mi novou, au au au au :-| allie: Jaká budete mít kamínka? renat: Třeba to do listopadu stihneš a budeš od toho mít pokoj ;-) V Bibione jsem byla v létě 1998 :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojík, tak se budu muset od vás zase odpojit, protože dnes mi volala paní ředitelka, že náhle na mé místo vzala někoho jiného s větší praxí a pedagogickým vzděláním, na jednu stranu se jí nedivím, je to její volba, na druhou stranu mě dost naštvala. Nechala mě vylítat všechny důležité lejstra, vypsat papíry, člověk měl opravdu za to, že je to stoprocentní, no ať žije realita.
Odpovědět
verusa: to je mi lito :-| tak doufam, ze se brzy naskytne nejaka jina prace ... Je to trochu nefer no, ale mas pravdu, ze tak to chodi.
Odpovědět
AHOJKY Reny: zkouška byla super, tvůj překlad bezvadnej, krásně jsem se ho naučila a pak jsme diskutovali o všemmožném. Tak příjemnou zk jsem ještě nezažila. Prý bylo vidět, že mě NJ baví :-) Ještě jednou ti aspoň takhle mooooc děkuju a doufám, že ti to budu moct nějak opaltit. Nun: Kamínka krbový, docela malý, ne úplně dle mého vkusu, ale na půjčení na zimu stačí ;-) Holky, mám za sebou konečně tolik obávanou preventivní prhlídku po 3 letech práce. Zážitky jsou otřesné, tak jestli se chcete pobavit, čtěte: Z hororového vyprávění kolegiň, teré tu šaškárnu už absolvovaly (Dr. se dívá do kalhotek, prohmatává prsa, má blbé řeči atd.) jsem tam šla s jednou koleginí úplně s hrůzou. Nejdřív to byl rozbor celé rodiny, nemoci, moje nemoci (nejvíc ho zajímala menstruace a antikoncepce). Byl hodně slizkej a úchylnej, ty řeči....fakt hrozný. Psal si třeba: nekouří,nepije, nemiluje...Horor byl pak samotná prohlídka, kdy jsem si musela svléknout tričko (podprsenku mi naštěstí nechal). Tak dlouho mě poslouchal, ze všech stran, jako nikdy nikdo, tlak měřil dvakrát, zdál se mu nízký a pak napsal svůj vymyšlený, co se mu líbíl. Musela jsem si lehnout a prohmatával mi břicho. Sám mi rozepl (snad nejbokovější bokovky, které ani nemusel) kalhoty a stáhl až kdo ví kam dolů a prohmatával slabiny. Myslela jsem, že mi střeva vyletí krkem, jak tlačil. Pak mě ještě vážil a to chtěl, ať se vysleču celá, tak jsem mu řekla, a't si za oblečení přičte kilo. Po 20ti min. mě propustil. Zpocená jsem byla všude, rudá jak rak...fak horor!!!! PS: Pokud se vám zdá, že moc často je použito slovo horor, tak je to zcela záměrně, protože to byl fakt HOROR!!!
Odpovědět
verusa: tak to je škoda, držím palce, ať se brzo zas něco objeví. allie: graaatulace ke zkoušce. Uff to se ulevilo o mně :-) mám radost, že překlad byl v poho a pomohlo to. a nic mi oplácet nemusíš, to byla maličkost :-) No teda ten tvůj popis návštěvy doktora fakt stojí za to, to snad ani nemá obdoby. To je opravdu nějaký úchyl, fuj. Ale máš to za sebou, a na chvilku klid, nebo....?!? Já dnes byla ve škole v Ústí, pro potvrzení o studiu a přihlásit se na státnice, mám to na únor :-) takže podrandím s kočárkem :-D ;-)
Odpovědět
allie: tak to je teda horor ]-( , fujtajbl, to ti vubec nezavidim. Vubec jsem ale netusila, ze se musi na nejaky prohlidky ... to je jako vsude normalni? =-) renat: s napovedou .. ;-) trochu nefer ne? :-p :-D Ja tam jedu zitra, doufam, ze se dostanu na řadu brzo. fronty nesnasim. Diplomka blby. Zitra si pujcim svouji prvni knizku. Ja jsem to uplne enchala plavat pres prazdniny a ted zas rozjizdim novy skupiny v praci, tak to je makacka.
Odpovědět
Fili: tyhle preventivky jsou všude povině. Naštěstí po třech letech, tak budu doufat, že ten magor bude třeba už v důchodu :-D Taky vás deptá tak to podzimní studené a ubrečené počasí????
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky :-) Dneska jsem byla na školení první pomoci, ale nic moc nového jsem se nedověděla :-( A tak jsem se na to těšila... verusa.j: To je mi líto. Je to nefér, ale holt dnešní život je docela dost boj někdy :-| allie: No to fakt musel být horor ta prohlídka!!!! My musíme chodit každé 2 roky. Já byla teď v srpnu. Naštěstí naše ředitelka vybrala celkem prima doktorku, tak to bylo v pohodě ;-) A počasí - někdy mi vadí, někdy ne. Když jsme zalezlí v postýlce a koukáme na filmy, tak mi ubrečené počasí neva, ale pak když mám náladu jít ven a ono je hnusně, tak to mi teda fakt vadí. Je to jak kdy. Ale momentálně mi vadí, protože už mám opět rýmu ]-( ]-( ]-( ]-(
Odpovědět
No je fakt, že u nás taky kolegyně chodily na preventivní prohlídky asi po těch 3 letech (já to výždycky měla jen na vstupní, tím, že jsem měla vždy novou smlouvu). Ale naštěstí tam byla paní dr., co byla rozumná... Radu: a už máš teda téma ve STAGu?? Neboj, ono to neuteče :-) A jak v Ústí? Bylo hodně lidí, co? Co jsme pochopila, byl nějaký zápis a asi to byl nápor, všechny mgr. programy od druháku výš, jeslti jsme to nepomotala...
Odpovědět
renat: jeste to nemam ve stagu, doufam, ze to nebude moc velky problem. Ja za tou docentkou hlavne chci jit az neco budu mit, aby aspon neco malo bylo hotovy, jinak mi je to trapny. Kdyz to bude problem, tak holt budu obhajovat v 7. r., ale to bych nerada.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?