Učitelky, vychovatelky, asistentky, pojďme si popovídat

Zobraz úvodní příspěvek
Už brzo nám to zase začne...Co si tady popovídat, vyměnit dobré i špatné zkušenosti a nápady, týkajácí se tého profese, nebo si jen ulevit dušičce? Co si budem povídat, ono to učitelování a vychovávání není vždycky medík...
Odpovědět
AHOJ HOLKY, tak vás zdravím :-) Taky už jsem v plněm nasazení, dnes jsme zdobily s koleginí třídu. Jsem pořád u té samé, te'd budeme mít prvňáčky a pár jich bude docela oříšek, proto tam jsem jako asistentka přidělená. Zítra nás čeká ped. rada, nejmíň na 3 hod, tak už se těším :-p až bude konec. Na zkoušky v pátek se jaxi nestíhám učit, pořád něco je kolem domečku a dnes měl náš hafík 3tí narozeniny, takže jsme oslavovali :-D Když to nevyjde, tak si to přepíšu, halvně ať už mám ten druhák ukončenej a index odevzdanej.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky kolegyňky :-) Přípravný týden se pomalu blíží ke konci. Udělala jsem pěkný kus práce, tak mám radost, ale pořád je ještě moooooc práce přede mnou. Ještě jsem ani nesáhla na administrativu (třídnice, katalogové listy, třídní výkaz, IVP, apod... 8-( :-| Jsem zvědavá, kdy to stihnu. Dneska jsem vyráběla pomůcky ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Fili: Hezké album na střeše ;-) V Roudnici chvíli bydlela moje kamarádka ;-) V pondělí jdu ráno na krev na kardiologii a pak taky odpoledne na gyndu pro jiné prášky, tak jsem zvědavá, jaké mi doktor doporučí. Koupili jsme si domů tento týden kroket, tak pořád hrajeme jak diví :-D :-D :-D :-D ;-) Koncem září mi začíná kurz české znakové řeči, tak se těším :-) Je to na čtvrt roku, tak snad se něco naučim ;-)
Odpovědět
AHOJ Konečně mám ukončený druhák :-D Nun: kroket jsme hráli na dovolené, bylo to super ;-) Znakovku jsem se učila ve škole, ale jak se pak nepoužívá, hned se to zapomene.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky :-) Tak jsem si dneska koupila nové "bačkůrky" do práce :-D allie: Gratuluji k ukončenému druháku a teď hurááá do třeťáku ;-) Ty máš bakalářské studium? Nebo v kuse magisterské? To je jasné, že když se znakovka nepoužívá, tak se zapomene, to je stejné jako u jakéhokoli jazyka. Ale ve třídě budu mít chlapečka, který se znakovku taky bude učit a budou se jí učit všichni okolo něj, takže to snad moc nezapomenu, protože s ním budu denně znakovkou mluvit.
Odpovědět
nunacek: kroket? Jaky je princip hry? To bude urcite zajimavy se naucit znakovou rec - ostatne stejne jako jakykoliv jiny jazyk. Ja jsem dostala moznost od agentury, kde ucim, chodit do nejakeho kurzu. Tak doufam, ze mi to rozvrhove vyjde s necim! Kdysy jsme s manzelem chodili pul roku na rustinu, ale pak jsem odjela do Nemecka a uz jsme nepokracovali. Ted bych chtela nejvic na nemcinu, ale pokud nebude sedet rozvrh tak cokoliv jineho. Nejaky jizni jazyk treba - italstina, fr, sp .... Dekuju za pochvalu strechovyho alba. I kdyz to jsou zatim prostje jen hezky obrazky. Nejsme ani na zacatku, ale jeste pred zacatkem :-D :-p .
Odpovědět
AHOJ, taky se Vám stává, že když se v kuse učíte a pak najedno nemusíte, že vám to jaksi chybí?? Já jsem už asi blázen.... =-) Nunacek: dělám magisterské v kuse. Teď zrovna řeším, kdy si mám do pc zapsat předměty. Já su na tyto věci trochu natvrdlá, sand to zvládnu. A co kroket?? Hrajete?? Musí to být super ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky :-) fili: Kroket = rozestaví se malé branky, těma brankama musíš projíždět koulí (za pomoci dřevěné palice), dojedeš ke kolíku a od kolíku jedeš zase zpět na začátek. Je to hraj až pro 6 hráčů. Je to fakt super. Na ruštinu jsem chodila 2 roky a bylo to super :-) allie: Jo jo, taky mi učení někdy chybělo...takže pokud jsi blázen, tak já taky :-D Kroket hrajeme každý den, jsme jak maniaci :-D :-D :-D ;-) Většinou hrajeme ve čtyřech. Ale i ve dvou je to bezva.
Odpovědět
allie: jo to znam, ne ze by mi to chybelo, ale je to "divny". treba kdyz jsem poprvy po statnich sla do kavarny, a ted jsem nevedela, co tam budu sama delat bez sanonu, papiru a ucebnic :-D . taxem jeste zaletela si udelat karticku do mestsky knihovny a popadla prvni knihu, co mi pripadala znama :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky :-) Tak zítra už v práci s dětičkama x-) ;-) Tak všem přeji super vstup do nového školního roku ;-)
Odpovědět
Ahoj, tak jak jste to dneska zahájily??? Já v první třídě jako asistentka. Všichni přišli s kamerama, foťákama, no děs :-p
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky :-) Já jsem zahájila celkem dobře ;-) Bude to sice dost záhul s těma šesti malýma blechama, ale i tak je to krásný s těma prťátkama pracovat x-)
Odpovědět
Článek se načítá
Tak hodně zdaru, elánu a pevný nervy :-D x-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj, já taky dobře zahájila. Přislíbily, že budou hodný, ale dnes malinko vystrkovali růžky..A zítra už učíme podle rozvrhu.. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky :-) Dneska jsem přišla z práce docela utahaná, bude chvíli trvat, než si na to tempo zvyknu :-D Ty prťata jsou jak blechy :-D Ale máme už první výchovné úspěchy, tak jsem ráda x-) Trochu jsme začali zvelebovat zahradu, tak jsem dala nějaké fotky na střechu, tak můžete mrknout ;-)
Odpovědět
teda nunacek: rybnicek je fakt krasnej! Akorat ta mapa na zdi doufam neni vlhkost .... =-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ta mapa na zdi je sousedů a je tam od doby, co ten jejich barák stojí :-D ;-)
Odpovědět
tak aspon ze tak :-N
Odpovědět
Profilova fotka
Ono tady všeobecně je hodně vlhkost, a oni to sousedi holt mají blbě "ošetřený"... My máme třeba ve sklepě studánku a kdyby tam nebylo čerpadlo, tak máme na baráku asi taky takový fleky :-N Ale naštěstí máme všechna potřebná opatření a vlhko tu nemáme ;-)
Odpovědět
no, my mame mapicky vsude tedka 8-( je to tu vazne na pytel s vlhkosti. Tak doufam, ze v novem uz nas to nepotka
Odpovědět
Profilova fotka
Vlhkost je mrcha ]-(
Odpovědět
Holky, po dnešku jsem totálně KO. Mám v ŠD ty nejmenší prťata, přípravku a prvňáky. Nic neznají, pořád jim vše musím vysvětlovat...no sranda :-D mám je pořád za zadkem s tím jejich:"A paní učitelko?" Někteří mi říkají teto nebo tykají :-N Po práci jsem byla stříhat jednoho neposlušnýho hafana. Holt dnes neměl asi na zkrášlování náladu a proto mi ujel autobus, tak jsem valila k rodičům, vzala bratrovo kolo a jela těch 8 (naštěstí jen 8) km na kole s batohem a jsem mrtvá!!! Snad se do toho tempa brzo dostanu...tak dobrou noc, snad zítra papa. PS: s tou vlhkostí naprosto souhlasím ;-) ]-(
Odpovědět
allie: tim me odrovnal na praxi jeden hyper ctvrtak, kdyz mi automaticky tykal, to jsem vazne necekala :-D . No budes tam mit hodne prace :-p . Na jednu stranu lepsi nez otraveny ksichty a to jejich "to je trapnyy chichichi". Tihleti prcci dokazi cloveka totalne vycucat, zvalst v takovem poctu :-N . takze preji hodne sily!
Odpovědět
Ahojky nevíte co s dětmi dělat a chcete tvořit jednoduché http://www.netvytvarka.estranky.cz/st... je u toho fotogalérie spoustu obrázků
Odpovědět
Gra: super stránky, díky ;-) Taky pracuješ ve školství?
Odpovědět
Ahoj kolegyně! Tak koukám, že už jste pěkně začaly :-) Přeji Vám, ať je celá školní rok pokud možno bez problémů a děti jsou hodné (i když, co si budeme říkat, to je asi nemyslitelné). Musím se přiznat, že mi ty přípravy a nástup apod. opravdu chyběly a i teď se mi po práci ještě stýská, takže se chci co nejdříve vypravit se tam podívat. Je mi jasné, že až porodím, tak si vzpomenu asi jen hodně málo, ale i tak ;-) Doma se pokouším "nezakrnět", takže jsem se vrhla na diplomku a to teda s pěknou vervou a taky si dělám soubor cvičení a námetů na globální výchovu :-) Jinak jsme začali 8mý měsíc a je to ted čím dál víc náročnější..ale to k tomu patří. Všechno je v pořádku, takže si to užíváme ;-) Gra: odkaz na stránky určitě využiju :-) Já teď dělám povlečení pro prcka, mamka mi ušila z plátýnka obyč bílé a já na to kreslím večerníčkové postavy :-) no nenudím se. Přeji všem hezký víkend!
Odpovědět
Reny, už osmý? To teda letí :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky :-) qra: Díky za odkaz ;-) renat: To je dobře, že se snažíš doma nezakrnět ;-)
Odpovědět
renat: ty jo, to to leti! Tak pak ty vyrobky vyfot a hod do alba na konika nebo treba strechu :-) mate nekdo nejake informace o statnich maturitach? Mam ucit pripravny kurz, ale nevim o tom vubec nic :-N . Jde mi zejmena o ty jazykove. Pry si muzou vybrat ze dvou urovni aj, nebo co ... To je hrozny. Trvalo mi hrozne dlouho si pripravit materialy pro ty stary maturity, tak doufam, ze to nemusim ted vyhodit 8-(
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky :-) Fili: O státních maturitách nevim vůbec nic :-N
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?