Učitelky, vychovatelky, asistentky, pojďme si popovídat

Zobraz úvodní příspěvek
Už brzo nám to zase začne...Co si tady popovídat, vyměnit dobré i špatné zkušenosti a nápady, týkajácí se tého profese, nebo si jen ulevit dušičce? Co si budem povídat, ono to učitelování a vychovávání není vždycky medík...
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky :-) Allie: Já když někam jedu, tak vždycky vezu mega tašku nebo mega kufr s oblečením a botama, jsem na tohle hrozná :-D
Odpovědět
Já taky, ale my jedem 4 v 1 autě tak se asi budu muset přebalit, aby se tam i ostatní 3 vešli :-p
Odpovědět
ja mam vyhodu v tom, ze jsem tak mala. Coz v praxi znamena, ze manzel si sbali jedny kalhoty a me se tam vejdou dvoje, protoze jsou dvakrat mensi :-D . Ale ja zas balim vsechno pro vsechny pripady. Mam hodne kosmetiky (oproti manzelove karacku s pastou ...). Udelali jsme si seznam pro baleni. Je to ´vyborna vec! To vam vazne doporucuju si udelat. Odpadne tim takovy ten stres s balenim. Protoze proste jedete podle seznamu a hazite tam ty veci a na nic nezapomenete. A kdyz jo, tak se to dopise a priste uz to budete mit. :-p Na boty ja vubec nejsem. Mam od kazdyho jedny (1 sportovni, 1 k sukni , sandale ...) a vic nic. Jeden student (velky boss v jedne velke firme) mi rikal, ze se pri prvnim setkani s lidmi (partnery, pracovniky) vzdycky diva na boty, ze si podle toho udela obrazek. Tak jsem si utvorila dojem, ze si o me musi myslet, ze jsem uplne priserna, protoze moje boty byly, kdyz to rikal: zablaceny, stary, roztrhany :-D. A predtim to asi nebylo lepsi.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky! Tak před chvílí jsme se vrátili z prodlouženého víkendu a s pejskem :-) Allie: Tak to máš pak k nám do Nového Města nad Metují kousek :-D ;-) Máme tu krásný zámek se zámeckou zahradou, ale celé město je hezké :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky :-) Tak další výstavní letní den, celý den jsme byli v bazénu ;-) Zase jsem se trochu víc opálila a už jsem fakt mnohem víc opálená než loni z Turecka :-D Včera se mi vdala má nej kamarádka z dětství. Inspirovala se náma a měli také tajnou svatbu x-) Jen my ji měli pouze s rodiči a oni ji měli s rodiči, sourozenci a babičkou. Tak dneska mi poslala zatim fotky, co fotil její brácha, tak se kochám. A profi fotky budou až za dýl, ale už teď se na ně mooooc těšim :-) A ve čtvrtek jsem byla u další kamarádky podívat se na její svatební fotky a fotky ze svatební cesty (vdávala se 17.7. a na svatebku odjížděli den po svatbě). Mě každá svatba tak dojme, to je děs... fili: Seznam pro balení používám už od střední školy a bez něj ani ránu :-D ;-) Marki: A co pejsek? Jak si zvyká?
Odpovědět
tak nakonec se pro me prace nasla, i kdyz teda jsem se to dozvedela vcera v noci a priprava na intenzivni letni kurzy, ktery by se mely priipravovat fakt dokonale a podrobne mi zbyva na zitrejsi rano. (haha). Takze z tohodle nadsena nejsem. Navic to vypada na zacatecniky v aj, a to zrovna neni moje parketa a aby toho enbylo malo, tak je zavrena britska knihovna a tak nemuzu sehnat poradny materialy ]-( . Proste doufam, ze z toho nebude fiasko =-) ... Zvlast tim casem na pripravu :-N . nevim, ejstli si troufnu, ale premyslela jsem, ze bych pozadala o nejakou "financni odmenu". Nebo tak neco, pac to bude hodne prace ... ale ja si nikdy moc netroufam a nevim, jak to vezme sefova ... :-| nunacek: my jsme byli na svatbe pred mesicem a to byla krasa, pekne jsme si poplakali, zavzpominali, pokochali se. A pred tydnem/dvema se brali nasi kamaradi, uplne sami se svedky v Recku! Nevesta mela nadherny lila koktejlky, proste uzasna svatbicka x-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky :-) Tady je dneska uplakané počasí, celou noc byla bouřka, spala jsem asi 3 hodiny, při bouřce se mi špatně spí :-| Fili: Ohledně odměny - za zeptání nic nedáš, ale někdy je těžké se k tomu odhodlat zeptat se na mimořádnou odměnu nebo na přidání platu :-N
Odpovědět
Profilova fotka
Nunacek: U nás navečer spadlo pár kapek a párkrát se blýsklo a ta opravdová bouřka s lijákem přišla až kolem půlnoci..Taky jsem moc nespala, kv. bouřce, vedru, ale i Sáře, byla jsem s ní několikrát venku.. Je to zlato, vcelku poslušná (až na výjimky)..
Odpovědět
Profilova fotka
Marki: A jak je teď Sára velká?
Odpovědět
Profilova fotka
Budou jí 3 měsíce, zatím je malá, ale nohatá..nebude moc velká..
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky :-) Marki: Jak si u vás Sára zvyká?
Odpovědět
Profilova fotka
Včera jsem viděla film Jana Eyrová: http://www.fdb.cz/filmy/9364-jana-eyr... Viděla jste ho některá? Pokud ano, co na něj říkáte?
Odpovědět
Článek se načítá
film jsem nevidela, ale cetla knizku a pripadalo mi to jako prvni brazilska telenovela v dejinach :-N . Jaky byl film? marki: tak co hafik? Spite s ni v pelisku, nebo je hodnoucka? ;-) :-p My jsme meli pred tydnem kamarady pres noc na navsteve, a Dasa ze nima chtela a celou noc az do peti knucela za dverma. Uz to mela odnauceny a nedelala to, ale od ty doby zase knuci kaca jedna ]-( . Sice je mi lito sousedu, protoze knuci na dvore a oni maji okna tim smerem, ale jinak to nejde nez ji nechat vyrvat, parkrat na ni vlitnout a zas jit spat, protoze jinak by to delala furt. 8-( zatim si jeste nestezovali, tak snad ji to prejde driv, nez jim rupnou nervy :-N
Odpovědět
Profilova fotka
Fili: Na to, že to byl film z roku 1995, tak byl pěkný. V dnešní době bych si představovala jiné zpracování.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky! Nunacek: Sára si zvykla hned, nekňučela a hned si nás zamilovala..Je moc hodná :-) Už se konečně chystáme na dovču, ale nevím, kde mi hlava stojí :-| Uklid, balení, práce na zahradě, kterou jsem tchýni slíbila udělat..stejně to asi nestihnu.. Hezký den! :-)
Odpovědět
AHOJ HOLKY, tak už jsme doma :-) Marki, Nové Město je fakt krásné, škoda, že jsme se tam nemohli déle zdržet. Nemáš někde fotečky toho vašeho chlupatého přírůstku? Zrovnajsem nacpala pračku a než začnu vařit oběd, musím se na vás kouknout. Vidím, že si užíváte volna, to je dobře, nějak se námto krátí... My jsme se měli dobře. Po počátečním rozčarování z chaty, kdy jeden pokoj byl jak pro královnu a další jak špeluňka pro nějaké zvířátko (samozřejmě že v tom niko nechtěl bydlet, takže bylo docela dusno) jsme začali prozkoumávat okolí a každý den jsme navštívili nějaké zajímavé místo, hrady, zámky, pevnost, koupaliště, minigolf a dokonce v noci i hvězdárnu. Strašně to uteklo. Teď semusím zakousnout do učení, abych si nemusela nic přepisovat. Neviděla jste už některá nového Harryho Pottera? V pondělí se na něj chystáme do Brna.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky :-) Prázdniny nějak moc rychle utíkají ]-( Allie: Harryho já nemusím, takže jsem ho neviděla a ani neuvidim :-D ;-) Dovču jste si koukám krásně užili, to je dobře ;-) My jsme byli v sobotu ve Dvoře Králové na večerním Safari, bylo to pěkné :-)
Odpovědět
ja mam Potterovky rada. Knizky jsem sice vsechny necetla, odrazujeme ta tloustka a nebyl cas. Ale filmy mam rada. Akorat konce ala "pokracvani priste" mi lezou krkem. Ted to bylo takovy lehce pubertalni v tom smyslu, ze s tam hodne resila laska apod. ... ale mne se to jinak libilo.
Odpovědět
Ahoj, mě se to taky líbilo. V kině je to úplně o něčem jíném než doma. Knížky mám všchny a četla jsem je několikrát :-N Už se těším na poslední díl...
Odpovědět
Ahoj holky, jak se máte? Už se nám to krátí co?:-/ Nunacek - Janu Eyerovou jsem viděla, mě se to celkem líbilo, ale vím, že spoustě lidem se to nelíbí stejně jako např. Pýcha a předsudek. Dnes by to natočili určitě jinak:-) Mě se třeba nelíbí původní zpracování FAntoma opery nebo právě Pýcha a předsudek. To nové se mi líbí víc. Harryho mám taky ráda, hlavně první díl:-D Jinak u nás lije jako z konve:-( Ale aspoň se vyčistí vzduch:-D Jj a máme schválenou hypotéku tak čekáme až pošlou penízky a předají nám klíče:-D
Odpovědět
Frid: tak to musíte být rádi :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky :-) Dneska jsme na zahradě zasadili malé zlaté deště k plotu a na jeden zlikvidovaný záhonek s kytkama jsme vyseli trávu, tak snad dobře poroste. Ještě nás čeká zlikvidovat dva záhonky s kytkama, které se nám nelíbí a tam taky přijde travička, ale to až přestane pršet ]-( No a pak je na zahradě spoustu a spoustu další práce :-| Třeba k plotu chceme rákosové pláty, na nejzadnější části zahrady byly kdysi chlévy a jsou tam po nich základy a cihly v zemi, tak je musíme vykopat a trochu to tam srovnat a dát trávu, atd. Včera jsem koukala už podruhé na Bílou Masajku, viděly jste? Co na to říkáte? Mě se ten film moc nelíbí, ale prostě mi to nedalo a koukala jsem na něj znovu :-N Holky mám dotaz na vás, které jste braly nebo berete HA. S jakými značkami máte zkušenosti a jaké ty zkušenosti jsou?
Odpovědět
Allie jojo:-) Nunacek já jsem měla Diane 35 (dobrá, ale hodně drahá), pak Pramino (v pohodě, ale taky dost lezlo do peněz - byla jsem přeci jenom student) a teď mám Triquilar, je v pohodě, cenově přijatelný ale chci přejít na jednofázovou antikoncepci (i podle mojí gynekoložky je to lepší).
Odpovědět
jednofazovou HA? Co to je? nunacek: Ja ted mam Minervu (nebo tak nejak). Je drazsi a mela by byt nejaka nizkohormonova. Bralla jsem taky drazsi predtim a myslim ze se to jmenovalo Yasmine(lle?). Melo to byt jakoze "na plet" , kterou ja bez HA mam porad jak pubertak ]-( . Pani doktorka rikala, ze i kdyz minerva na to primo enni, ze ten efekt nastaveny tou predchozi HA zustane. S tou predchozi se mi po case vratily M bolesti, a tak jsme musela zmenit. I jsem pul roku HA nebrala, ale to mi bylo zase hodne zle a ta plet, no hruza, takze jsem znovu nasadila. Vylozene si na nic nemuzu stezovat. Akorat u tech drazsich se mi hezky srovnala plet. A jeste drive jsem brala Chloe (levnejsi) a to mi nevyhovovalo. Jednak plat blba a pak se po case zase vratily ty bolesti ... Ale vis co, to je hodne individualni, musis proste vyzkouset a uvidis ... taak. Ja jeste do zitra mam intenzivni letni kurzy a pak jedem na dovcu, resp.k pribuznym na chatu. Tak jsem dnes vstala brzy, ze se jako poradne pripravim ;-) Mela jsem dnes mit ten odvolany vylet s AJ deckama do zoo, ale zase to padlo, ach jo. :-( Tak doufam, ze to jeste vyjde. Byvalo by mi to bylo jedno, protoze oni to odvolali a oni si to uz zaplatili, ale ja jsem nad tim stravila dva dny pripravy ...
Odpovědět
Profilova fotka
fridolinek: Taky myslim, že jednofázová je lepší ;-) fili: Jednofázová znamená, že v každé pilulce je stejné množství hormonů. Pak jsou dvoufázové a třífázové. tvoje Minerva je jednofázová ;-) Jinak já jsem vyzkoušla 3 značky HA - Tri-Regol, Minisiston a Jeanine. Ta mi teď přestala vyhovovat, tak chci jinou. K dr. jdu na konci srpna, tak sbírám zkušenosti druhých a jsem zvědavá, co mi doporučí dr..
Odpovědět
jj ta jednofázová je lepší. Ségra má Minervu a je spokojená. Já mám 3 fázovou a chci ji vyměnit za jednofázovou už jenom kvůli tomu, že když občas potřebuješ nemenstruovat, tak prostě bez problémů začneš brát další plato tabletek. U té třífázové musíš vzít posledních fázy (většinou posledních 7 pilulek), aby to splnilo efekt. Jenže to potom ten zbytek můžeš vyhodit. Ségra měla taky potíže, bolesti atd. a doktorka jí právě předepsala tu Minervu a je to ok. Mě se po té dražší HA zlepšila hodně pleť, teď to už to tak super efekt nemá (s tou levnější).
Odpovědět
Profilova fotka
Já chci rozhodně opět jednofázovou. Po Jeanine mám pleť takovou normální, někdy dobrý, někdy pupínky, je to jak kdy. Tak uvidim, jak se to změní s jinou značkou HA. Hlavně bych ráda kratší a méně bolestivou MS a možnost dlouhých cyklů, což se mi s Jeanine málokdy podaří :-|
Odpovědět
Já mám Minisiston.
Odpovědět
Profilova fotka
Allie: Taky jsem ho měla ;-) Ale moc se mi k němu nechce vracet, raději bych novější pilulky. No ale uvidim, co poradí doktor.
Odpovědět
Mě je dr. sám vybral, jsou to moje první a zatím i poslední, takže nemůžu srovnávat....
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?