Učitelky, vychovatelky, asistentky, pojďme si popovídat

Zobraz úvodní příspěvek
Už brzo nám to zase začne...Co si tady popovídat, vyměnit dobré i špatné zkušenosti a nápady, týkajácí se tého profese, nebo si jen ulevit dušičce? Co si budem povídat, ono to učitelování a vychovávání není vždycky medík...
Odpovědět
Profilova fotka
Holky, chtěli jsme v barvě ruby (zrzka), ale ti nejsou moc k mání..Dnes jsem mluvila s paní, má fenku 11 týdnu starou, jsme druzí v pořadí, tak se modlím, aby to dopadlo..Je v barvě blenheim (bílá s rezavými fleky) a jmenuje se Sára..Je to krásný pes :-) Fili, co vy máte za rasu?
Odpovědět
Profilova fotka
Allie: To souhlasim, když se polotovar dochutí, tak chutnají fakt dobře ;-) Marki: Tak můj manžel dobře říká, že Sára je jméno jen pro psa :-D ;-) My jsme se teď vrátili z ryb ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Vy rybaříte? Můj manžel kdysi chodil taky na ryby.. :-) Ten pejsek je fakt kouzelnej a doufám, že to vyjde..ale jak se těším a přeju si to, tak to určitě nedopadne.. :-(
Odpovědět
Profilova fotka
Můj manžel je vášnivý rybář ;-) Neboj, pejsek určitě dopadne ;-) A budete ho mít jako "venkovního" nebo jako "vnitřního" pejska?
Odpovědět
Profilova fotka
Bejsek bude "obojí" přes den na zahradě a večer s námi doma.. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Aha ;-) Doufám, že zítra bude hezky na opalovačku :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Nevim, jestli jsem to sem už psala, ale dočetla jsem knížku 12 klíčů k důsledné výchově, napsal ji Ronald G. Morrish, je to od Portálu. Fakt hezká knížka! Můžu doporučit ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Já tak nějak opět nemám na čtení čas :-( Snad v budoucnu, děkuji za doporučení.. Já to mám zítra jasné, budu se hnípat v záhonech..
Odpovědět
Profilova fotka
Marki: Tak to já si raději čtu, než se rýpat v záhonech, ale každý dává přednost něčemu jinému ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Jo to já bych si taky raději četla, ale musím tchýni pomoci.. Tak Sára je volná, včera večer paní volala, ale je problém..už by byla nejraději, kdyby byla u nás už tento týden, ale my nevíme, jak s dovolenou..přes den by to nevadilo, tito pejsci jsou na výlety super, ale večer až bychom šli do sklípku, nevím..a navíc paní je kousek od Pavlova, takže by bylo nejlepší, kdyby jsme si ji vyzvedli, až bychom jeli z dovolené..snad se nějak domluvíme.. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Snad se nějak domluvíte ;-) No u nás obě maminky na záhony nejsou, tchýně jen na kytičky a ty si obstarává sama.
Odpovědět
Profilova fotka
Tak to u nás jsou obě.. :-| A tchýně má jednu kytku vedle druhé, to aby se člověk bál, aby jí něco nevytrhl.. :-|
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Já ráda druhým pomůžu, ale s věcma, který mají nějakej smysl, bez kterých by se člověk neobešel, který jsou nutný, takže trhání plevele mezi kytkama mezi ně nepatří. Pochopila bych trhání plevele mezi jahodama, mrkví, apod, ale kytky jsou jen jako koníček a když ho nestíhám, tak ho neprovozuju.
Odpovědět
Koukám, že jste ranní ptáčata :-) Nun: :-D To jsme na tom stejně :-D Já na pěstování kytek (a ani na zeleniny) taky nejsem, natož ještě trhat plevel :-p Marki, zkuste to těm chovatelům navrhnout co nejdřív, nebo holt objetujte dovču. Pejsek ze začátku potřebuje 24 hodinovou péči a hlavně večer a v noci semu bude zpočátku nejspíš stýskat po mamince a sourozencích, tak bude chtít pomazlit. Určitě by nebylo dobrý, nechávat ho samotnýho. Teda ji :-) Na sídlišti, kde jsme bydleli, máme hned ve vedlejším baráku dvě "nevěsty španělky". Jedna je s černýma flekama a její dcera s hnědýma. Vždycky se před Nikoušem rozvalí a nechaj se oňufat :-D akorát že jsou tak 3x větší než on :-D |No nic, musim se jít pakovat, zase jedu na doučování a pak na koupaliště, pokud bude počasí, tak se tu mějte, podívám se sem asi až večer. Joo jinak včerejší oslava dopadla na 1ku, byla dlouhá procházka a pak ta pizza. Peťa mě dostal, přinesl mi růži a ještě jsem dostala krásný náušnice z chirurgické oceli. Tak se mějte kočky, já valím....
Odpovědět
Ahoj holky jak se máte? Koukám, že probíráte zahradu kytičky a záhony, což není moje hobby:-D Přiznám se, že mě to nebaví. Mám ráda květiny, ale nejsem fanda zahradník. Jinak jsem se včera zase vztekla kvůli tomu bytu...přijde mi, že za chvíli si budu muset nechat pro banku udělat i test jestli nejsem HIV pozitivní. Pořád si vymýšlí nové a nové papíry a mě to už prostě nebaví...kdyby si ty požadavky sepsali na jeden papír a ne, že mi budou co tři dny volat, že chtějí to a toto. Po prohlášení, že budeme spolu žít v jedné domácnosti si vymysleli papír od spořitelny, že ten byt vyvážou bez problémů až sem to vyběhala a sehnala, tak se jim tam zase nelíbí jedna věta:-/ Už začínám být vzteklá....
Odpovědět
Profilova fotka
Allie: Manžel vstává v 5 do práce a já pak už jen málokdy usnu :-| Vrchol mé činnosti na zahradě je posekat trávník :-D Jinak prostě nejsem typ na zahradničení. Já se taky chystám k bazénu :-) Tak to je od tvého manžílka krásné, že ti dal růži a náušnice x-) ;-) fridolinek: No občas ten test by byl to nejmenší :-D ;-) Banky se vyžívají v naprosto zbytečném papírování - ať žije šetření papíru a ochrana lesů, když vše se dělá v deseti kopiiích naprosto zbytečných dokumentů ]-( My sice nemáme hypotéku, ale úvěr ze stavebního spoření, ale bylo to to samé ]-(
Odpovědět
nunacek my máme taky úvěr od lišky, ale prostě po nás chtějí každé dva dny něco jiného:-/ AŤ žije papírování fakt:-/ Akorát ta firma od které si ten byt kupujeme, má na ty novostavby vzítou půjčku od spořitelny a liška chtěla prohlášení, že ten byt vyvážou a smažou dluh na ten byt a nebudou chtít po nás ani po lišce další pohledávky:-/ A když jsme to konečně obvolali a sehnali, tak se jim v tom zase nelíbí jedna věta, že ji má spořitelna odstranit. Mě fakt trefí. Jsem si říkala, jak budu mít prázdniny a přestěhujeme se v klidu a to vypadá, že to budeme stěhovat v září vrr.
Odpovědět
markitka: pejska mame madarskyho ohare (celej zrzavej vcetne oci a cumaku. Hodne podobny vymarskymu ohari, to je ten celej "modrej". Ten nas je ale mensi a povahove vyrovnanejsi (by aspon mel byt :-p ) ). Kyticky ja teda zboznuju, rada se na ne divam, kdyz sedim venku. Tak jsem asi jedina :-D . Ale ted jsou hodne zanedbany. Utratila jsem na jare tezky penize, ale pak prisly statnice a cely zahon mi zarostl matou. Hnusnej plevel, naprosto neoblomnej a udusil mi vetsinu kyticek. Tak jsem asi 2 hodiny vytrhavala matu pred tydnem a ted trham kazdy den novy vyhonky. Doufam, ze ji to prestane bavit, pac ma hoodne hluboky poreny 8-( . Ptala jsems e znamyho, co ma bar, jestli ji nechce, ale neuspela jsem, tak jsem, i kdyz mi to bylo lito ´vyhodila mega-kybl maty do kompostu. fridolinek: toho presne se desim, az to zacne :-| . I kdyz papiry jeste preziju, spis se desim neodborne provedenych praci remeslniku a reklamaci a hadek s nima, jak uz to pri stavbe byva |-| . Aha takze vy jdete do uplny novostavby? Bude podle vasich predstav, nebo se chystate jeste na nejaky predelavani? My jsme zatim ve fazi pred koupi (jeste to neni na urade jako stavebni parcela), ale do konce praznin by to snad mohlo byt nase x-)
Odpovědět
Profilova fotka
Fili, Výmarský ohař je krásný, maďarský taky ;-) Tak Sárinka bude naše a my až budeme na dovolené, tak nám ji pohlídá kamarádka :-) My na tu zahrádku s tchýní dlouho neměly čas, já až Teď tak jsem se do toho pustila..Odpoledne asi půjdu zas..
Odpovědět
Sara je pekny jmeno. Mne by se libilo i pro decko :-D , ale pro psa taky pekny :-p . Uz jste meli pejska, nebo je to vas prvni? Jee, tak uz jsme odpovedela do vsechn svych pravidelnych diskuzi a musim jit makat ]-( ale nechce se miiii :-N Dostala jsem bojovy ukol od manzela, pomoc s vyhledavanim dat o okolnich mestech a vesnicich pro nejaky projekt, takze jdu najit karku a hura do knihovny :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Já měla pejska u našich, jinak společný je 1. :-) Ale máme králíky, papoušky, tak budeme mít více zvířectva a určitě si poradíme :-) Taky bych měla jít něco dělat.. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Dobré ránko! Je tu někdo??? :-)
Odpovědět
Ahojky, jáá ;-) Ale asi zas jen na chvilku. Marki toje super, že se to s pejskem vyřešilo. Pamatuju, že jedni známí si koupili bígla a hned druhý den letěli do Řecka, tak ho dali na hlídání mojí babičce a já jí tam zrovna dala i svýho prdíka, protože jsem na víkend nebyla doma....byla to mela. Bígl v 6ti týdnech větší jak Nicky, pořád se honili, babi na mrtvici....prý do 3 do rána nespala. Dneska musím jet do knihovny a pak balit. Teď sejdu vrhnout na prádlo a na učení. Nevim,nevim, jak tu geometrii zvládnu. Je to šílený. Rýsování jakš takš chápu, ale ty definice!!!!!! To nemám šanci a kor když jedeme na týden pryč.
Odpovědět
Profilova fotka
Určitě zvládneš! Jedete na dovču? :-)
Odpovědět
Jojo konečně. Sice nás tam bude 10 a mimino,ale snad to bude dobrý. Nějak se neumim vybrat, co na sebe,tak tu mám celý gauč zavalený hadrama, budu to muset nějak zredukovat :-S Ježiš, mě se od toho netu nějaknechce a ještě nebyla divá zvěř venku. Včera jsem ho ošmikala a máme z něj pudlíka. Viděla jsemto na jednom jorkovi, tak jsem se pokusila o stejný střih. Je celý na krátko a jen na konci nožiček jsem mu nechala takový delší třásničky, který mu zakrývaj paciny. Vypadá to strašně legračně, když utíká :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Jo chystání na dovolenou, budu to mít to samé..čeká mě to za týden..My jedem jenom 4.. :-)
Odpovědět
Těším se na výlety a koupání...že vypadnem :-) Tak tašku mám úplně plnou, ale myslím, žeje lepší toho vzít víc, než pak nadávat, že něco chybí ;-) Ještě musím zbalit kosmetiku, to nechám asi až na zítra večer. Myslím, že z učení dnes nic nebude, za chvilu dopere pračka, pak ji zapnu znova, oběd a hurá do města. A kam jedete, Marki?
Odpovědět
Profilova fotka
Taky jdu věšet prádlo..je krásně, brzo uschne :-) Těším se, že změníme prostředí, nebudeme muset nic dělat, jen provozovat výlety, koupání a pití vínečka..Jedeme totiž na Pálavu do Pavlova. To je 6 km od Mikulova. A vy?
Odpovědět
no ja jdu na pripravy. vecer asi udelam ryzovy nakyp. Dostali jsme kilo svestek, tak co s tim? :-N Bud kolac, knedliky, anebo nakyp. Tak jsem zvolila tohle. Ale bude to ma premiera. Ani ryzovou kasi jinou nez instatni jsem zatim nedelala /resp. delala, ale stala jsem u toho asi pul hodiny a michala a míchala, to asi nebude normalni postup, ne? :-N ) A vecer mozna dame nejakou hru s manzelem, mi sliboval pekny vecer, tak doufam, ze bude :-p jee, markitka: tak to bude parada na Morave! Snad bude pekny pocasi a kdyz ne, tak nevyezete ze skipku, co? :-p To taky neni k zahozeni. ;-) My pojedeme na par dni k Lipnu, uz se taky tesim. Vubec to tam neznam, povezem doufam zasobu knizek a vina :-D - tak takhle nejak si to predstavuju. allie: a kamze se chystate tedA?
Odpovědět
Holky my jedeme do Krkonoš kamsi k obci Libňatov. 12 km od tama jsou Ratibořice a 22 km Náchod. Dnes jdu naposlední doučování před dovo, pak nám přijede návštěva, manžel má v práci akci, tak přijede až večer, tak budu balit a šílet, páč se mi zdá, že mám jaxi pořád hodně oblečení :-N
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?