Učitelky, vychovatelky, asistentky, pojďme si popovídat

Zobraz úvodní příspěvek
Už brzo nám to zase začne...Co si tady popovídat, vyměnit dobré i špatné zkušenosti a nápady, týkajácí se tého profese, nebo si jen ulevit dušičce? Co si budem povídat, ono to učitelování a vychovávání není vždycky medík...
Odpovědět
Profilova fotka
Allie, jsi šikula, gratuluji!!!! :-)
Odpovědět
Byl to můj životní výkon!!!! Holky, ani nevíte, jakej panickej strach já z výmiku mám, fakt! Ale musela jsem se holt kvůli dvěma kreditům překonat. Nejhorší je, že ten náš kolega, který nám všem pomáhal, to nakonec nedal :-( Nechápu, proč jsou tak příšní, kdy na 1. st. stejně děti výmiky a kolenotoče učit nebudeme. Prý deňáci to musí všechno dělat sami bez dopomoci. Tak to je teda lituju. A jak trávíte první dny prázdnin?? Já mám manžela v práci, tak trochu lenoším u pc, peru a odpoledne pojedu na preventivku k zubařce. Pořád přemýšlím, čím se tady v domečku krom uklízení zabavit. Nějak si nemůžu zvyknout na tu místní nudu. Nejrači bych si vytáhla ven deku a opalovala se, ale to se stydím, protže z obou stran sousedi staví a makaj....Asi si vytáhnu učení, jelikož jsem si matiku nechla až na 18.8. a čeká mě ještě HV dějiny a němčina. Jsem asi jediná, koho z HV vyhodil :-( A to jsem měla přípravu na A4 a nestačilo mu to. Tak divný způsob zkoušení jsem nezažila. přípravu si vzal a už mi ji neukázal (v té nervozitě jsem zapomněla i to co jsem tam sesmolila) a ptal se vyloženě na věci, co jsem tam uvedené neměla (které jsem samozřejmě neuměla).
Odpovědět
Profilova fotka
Allie: Jsi šikulka, že jsi to zvládla ;-) To je smutné, že ten kolega to nedal a možná i trochu nespravedlivé :-( Já zatim ty dva dny prázdnin užívám hezky :-) Manžílek je od včera v nové práci, tak je vždycky brzy doma, tak je to super :-) Já bych se nestyděla a šla se opalovat, ať si sousedi klidně makaj ;-) Bydlení na vesnici má holt i své nevýhody v podobě "místní nudy". My jsme na malém městě a je to podobné. Kklidně bych brala větší město, ale to manžel nechce.
Odpovědět
Já bych taky nejraději zůstala ve městě, kde jsem zvyklá (cca 10 000 obyvatel). Ale bohužel finanční situace nám nedovolila koupit pozemek tam, takže jsme museli na vesnici. Je to 8 km od města, ale pro mě jako pro neřidičku je to malinko zádrhel a musím být odkázaná na autobusy. Manžel chtěl stůj co stůj domek, do bytovky by ho nikdo nedostal a já jsem holka z paneláku, tak je to víc šok pro mě než pro něj. Byla jsem zvaklá courat po městě, s kamarádkama na kafíčka, do knihovny...se švagrovou na koupaliště. To teď budu muset dojíždět.
Odpovědět
my nakonec budeme stavet ve meste. Uz nekolikrat jsme skoro kupovali pozemek vetsinou par km od mesta, ale nakonec uplne nahodou, jak to byva, se nam naskytlo tohle. Jestli to financne vubec zvladnem a nakonec postavime to je otazka, ale snad ano, udelame nejaky pididum s moznosti dostavovani. Ceka nas do roka koupe novyho auta, coz se ted moc teda nehodi, ale manzel auto nutne potrebuje k praci, takze nam zacinaji krusne casy. Na vesnici jsem v zadnem pripade nechtela, protoze vim, ze bych tam nemohla byt stastna. Ja mam hruzu z rizeni, takze autem nejezdim (budu to casem muset prekonat asi, ale je to tezky). A jsem vylozene meskej typ :-D Taky bydlime na malomeste a po paty tady chcip pes a i to mi obcas vadi - neco bych treba vecer podnikla, zasla na kafe nebo tak, ale je tu mrtvo ... Na vesnici bych si pripadala odriznuta od sveta ...
Odpovědět
Tak si nějak připadám já. S řízením to máme podobné. Taky se bojim.
Odpovědět
allie: jeste ze mas ten net, co :-D Seznamili jste se uz s enjakyma sousedama, se kteryma se pak treba budete slejzat na kafe a grilovacky? ja jsem ted propustila aj decka. Pekly jsme jablkový pie. Ja jsem teda priserna pekarka, :-D , kucharka taky nic moc :-N . Navic jsme meli nejakej divnej recept a testo jsme delali 3X protoze ho bylo furt malo :-N. Spis me mrzi, ze jsme kvuli tomu, jak to dlouho trvalo nestihli daslis program, ktery je vlastne v cene toho kurzu, tak ted nevim, jestli to mam nahradit jindy, nebo co ,,, =-) Ale vypada dobre ten kolac. Jsem zvedava, jak bude chutnat a jestli se nebude rozpadat, protoze spodni testo je hrozne tenke :-| ...
Odpovědět
Net je záchrana ;-) Sousedy máme, ale moc s nima nekomunikujeme. Jinak kolem jen samí důchodci. Nikde nikdo v našem věku :-(
Odpovědět
to je blbe. Do toho bych asi nesla. Ja vlastne v tomhle meste, a to tu ziju asi tri roky, vubec nikoho neznam. Jen manzelovo rodinu. Jeden cas jsme se bavili s jednema lidma, ale to nejak uvadlo. Vlastne tu taky zadny kamarady nemam ... Neni to lehky ani v tom meste si nejaky udelat. Do hospody ja nechodim, sem tam dem na oldies party, ktera se tu kona, ale to vzdy s pratelema od jinud, takze k seznamovani ani neni prilezitost, ani me nenapada, jak bych se tu s nekym seznamila. Chodime na powerjogu, ale tam chodi starsi pani a nebo holky, se kteryma si nemam co rict. U vas je to jeste horsi, pokud tam ani nikdo neni, doufam allie, ze mate alespon v tom meste pratele a schazite se takhle. Mne se ti pratele nejak rozprchli po skole (vsech skolach vlastne :-N ). Zbylo jen opravdu minimum, s tema se sejdem jednou za cas. ted se mi stehuje dalsi kamaradka z VS, se kterou jsme meli "nase" pondelni kaficko v Usti ... ... proste je to taky na ,,, ]-(
Odpovědět
Mě zbyla jen švagrová, která byla dřív a je pořád kamarádka a jedna kolegině z práce, se kterou se scházíme i mimo práci. Ta je sice o jednu generaci starší, ale rozumíme si. Jinak se mi všechny kamarády ze studií rozprchly, vdaly a roděj mimina. Chtěla bych tu mít nějakou spřízněnou duši, ale ma'doši dosdud spíš prchaj a stěhujou se sem lidi ve věku mých rodičů. Sousedi, co staví vedle nás maj kolem třicítky, ale s těma moc nepečeme. No nic, musím se chystat na výlet do civilizace, čeká mě proeventivka u zubařky a musím jít vyvenčit hafoše. jelikož nemáme plot, chodíme jak pitomci po dědině na vodítku. Na zahradě vedle řádí dětičky u bazénu a to by tam Nicky mezi ně hned vlítnul. Tak zatím ahoj a dík za pokec.
Odpovědět
jsem si ted musela jit lehnout :-S , jsem porad jak prejeta vlakem po tech statnicih a uplne bez energie, ale za chvili me zase ceka hodina a priprava na zitrek :-| , takze to vidim na velky kafe ...
Odpovědět
Profilova fotka
Allie: Já mám vyzkoušené bydlení na malé vesnici (260 obyvatel), na malém městě (3200 obyvatel) a ve větším městě (47 000 obyvatel). Teď jsme na tom malém městě. Je tu sice hezky, ale je děs být odkázaná na auto nebo bus. Sice tady základní občanská vybavenost je, ale větší město je prostě větší město. A v okolí samí důchodci a nebo libi, který nám "neseděj", žádný v našem věku a normální tu zatim nejsou a asi jen tak nebudou. Mě se taky většina kamarádek rozprchla, odstěhovala, takže sice jsem s hodněma v kontaktu, ale jen "elektronickém" a jen občasném osobním, a na ten častější osobní kontakt mi zbylo jen pár kamarádek. Jsem sice spíš samotář, ale někdy si ráda pro změnu někam vyrazím...
Odpovědět
Článek se načítá
JJ, já taky. Momentálně mě nejvíc štve jeden osamělej soused důchodce, kterej mě odchytává, pokaždé, když projdu kolem jeho baráku (chodíme se tam venčit). Dneska hned vystartoval k brance a nabízel mi rybíz a kytky. Až se trpchu vzpamatuju, začnu se učit matiku a z terasy\mě nikdo nedostane, pokud teda bude počasí. Zatím nic moc...
Odpovědět
allie: se chce kamaradit no :-N ... My se se sousedy tak nejak navzajem enchavame zit. Skoro o sobe nevime. Akorat se pozdravime a jednou od nas sousedka chtela pujcit karku, ale naposledy jsme s nima mluvila pred dvema lety, kdyz jsme jim nesli kolacky ze svatby :-N ... V mnohem uzsim kontaktu jsme s jejich detmi, kteri k nam v lete obden zvoni, ze jim tam spadnul mic ... Nechapu, jak se jim to neustale dari :-N ... Navic parkujeme auta (teda tchanovci) na dvorku a takovej fotbalovej mic na kapote neni zrovna nejlepsi ... Jednou to bylo tesne vedle, ale zatim mely decka teda pekny stesti, ze tam nepristal!
Odpovědět
jdeme zitra na svatbu, taxe moc tesime. Zavzpominame, poplaceme si ... :-D z darku jsme si zamluvili carcassonne, a jeste jsme koupili takovy ty slanky, jak vypadaji jako objimajici se panacci. bohuzel meli jen cernyho a cervenyho, ale coz. Jeeezis, ted mi uplne doslo, ze to nemam zabaleny :-N ... tak jdu trochu poklidit, pac sem prijdou tchanovci vyvencit psa a nakrmit krysy, a balit darky.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky :-) Allie: Taky máme jednu sousedku, jakmile vylezu ven, okamžitě je taky venku a pořád má chuť se bavit. Ona je mentálně postižená, tak s ní musim trochu opatrně, ale zase čeho je moc, toho je příliš! Fili: Tak si svatbu krásně užijte ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
My jsme dneska byli u bazénu, dokud nás nevyhnala bouřka. Pak jsme až do teď hráli s tchánovcema Vlajky a Česko :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Jinak moji kamarádce se včera 3.7. narodila dcera Anna, 2700 g, 50 cm. Porod klidný a rychlý, bez nástřihu, bez šití, prostě pohodička :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky! Tak jsem vás dočetla..od čtvrtka jsme byli s manželem v Praze u známých, bylo to fajn, ale rychle to uteklo a od zítra budu zase sama, manžel bude pracovat.. Já utekla z vesnice se 70 obyvateli do města s 10 000 obyvateli a zcela mi to vyhovuje.. :-) Na té vesnici to bylo fajn, měla jsem tam kamarády, ale postupně jsme se rozprchli a zůstala tam má nejlepší kamarádka, která se taky bude stěhovat k příteli..ale dost daleko, tak jsem zvědavá, jak se budeme vídat, když takhle se vidíme tak 2x do týdne..na té vesnici jsme spolu trávily veškerý volný čas a teď se snažíme vídat se co nejvíce..teď bych se tam asi unudila..i když.. tady ve městě se dá taky pěkně nudit..Zrovna dnes, jsem bez nálady, nic neděláme a tak půjdu žehlit :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky :-) Dneska máme 1. výročí svatby (bavlněnou svatbu) x-) x-) x-) Přesně před rokem mi touhle dobou kadeřnice dokončovala svatební účes :) Až manžílek dorazí z práce, tak se chceme jet podívat na zámek, kde jsme se brali :) Mám pro manžílka nachystané dva dárečky a návod, jak si je v baráčku najde (aby to neměl tak jednoduché :-D ).
Odpovědět
Profilova fotka
Allie: Gratuluji ke 2. výročí svatby ;-)
Odpovědět
nunacek: jee to je pekne. Tak si to pekne uzijte a zavzpominejte ;-)
Odpovědět
allie: no jo, vy mate taky vyroci ;-) tak taky pekne slavte. Nas ceka az po prazdninach, mame pekne ucitelskne datum 1.zari ;-) Darek uz mam vymysleny, ale psat ho nebudu, manzel se na beremese obcas mihne, i kdyz ted uz spis ne, ted kouka na strechu hodne ...
Odpovědět
Nun: nápodobně :-) Taky moc moc moc gratuluju :-D utíká to, viďte?! My si to dnes jen připomněli a zavzpomínali u fotek, pak honem udělali oběd a manža šupajdil na odpolední směnu, tak jsem tu sama. Ani dárečky jsme nestihli pořídit, protože jsme v nedělu měli akci pro 30 lidí a všechen čas a peníze padly na to. Takže se těšim, až s manželem někam vyrazíme a něco si darujeme. Zatím nemám ani nápad, co mu koupit, většinou věci, co by si měl vybrat sám, a to nechi. Nemáte nějaký tip na pěkný překvápko??? A co jinak prázdniny? Já se musím konečně donutit začít učit tu geometrii, jinak teď se chystáme 18. na svatbu, tak musím doladit ohoz, k šatům nemám boty a bižu asi taky pořídím novou.
Odpovědět
Profilova fotka
Holky, také vám gratuluji k výročí.. :-)
Odpovědět
tak tipy na darky pro chlapy ja nevedu :-D Mne po tech osmi letech uz totalne dochazi inspirace. K narozeninam jsem zacala davat zazitky. Jednou jsme byli v Praze v lanovym centru /doporucuju!/, jednou projizdku Hummerem, taky jsem chtela zaplatit skolu smyku, ale to stoji 3-4 tisice. Nebo napr me ted napadlo: k Vanocum jsem manzelovi dala kafemlejnek (po internetu koupeny, delany ve starem stylu). My jsme kavovi fandove a ta vune cerstve namlety kavy je uzasna. Prazdniny jsem si planovala odpocinkovy, ale dneska se ukazalo, ze to tak nebude, protoze budou potreba nejaky korunky navic, porouchalo se auto a do toho dalsi vydaje, takze si hledam brigadu. I kdyz vubec netusim, po cem se mam koukat, protoze jsem nikdy nebyla na jiny brigade nez na tresnich, nebo u mamy v praci, nebo doucovala, coz ani jedno neprichazi v uvahu ... Neumim moc pocitat, takze servirka bych byla asi hrozna, ale uvivime, jestli se mi podari sehnat neco jinyho ... :-N
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky :-) Díky za gratulace k výročí, moc jsme si to užili x-) Allie: Co jste měli za akci? Já jsem k výročí manžílkovi koupila kraťasy Helloween, který už dlouho chtěl, ale kvůli ceně si je sám nekoupil, a pak jsem mu dala erotickou společenskou hru Harašeníčko - můžeme vřele doporučit ;-) Já jsem od manžílka dostala kytičku, velké perníkové srdce (šířka 55 cm) a náramek na ruku :-)
Odpovědět
teda tak to jste pekne slavili :-) . harasenicko se nas snazila klmaradka presvedcit, abysme si asi v 6ti zahrali na silvestra, ale neuspela :-D
Odpovědět
Profilova fotka
fili: Ve více než ve dvou bych Harašeníčko fakt nehrála, na to jsem moc velká žárlivka :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Do svatebního alba i do přípravného jsem dala fotečku ze včerejšího výletu na zámek, kde jsme se brali ;-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?