Učitelky, vychovatelky, asistentky, pojďme si popovídat

Zobraz úvodní příspěvek
Už brzo nám to zase začne...Co si tady popovídat, vyměnit dobré i špatné zkušenosti a nápady, týkajácí se tého profese, nebo si jen ulevit dušičce? Co si budem povídat, ono to učitelování a vychovávání není vždycky medík...
Odpovědět
Profilova fotka
Je mi z ní blbě..
Odpovědět
Profilova fotka
Marki: Ta její představa o učitelských platech je opravdu úúúúplně mimo :-D Jen tim ukazuje jak je trošku jednodušší, když si to ani nedokáže ověřit a dá na nějaké řeči jedna paní povídala, že soused je ve 12 doma a má 25 čistýho... :-D Já když jsem učila na klasické základce, tak jsem nastupovala s platem 11 tisíc hrubého! A byl to záhul, učila jsem na I. i II. stupni hodně předmětů, takové ty zbytkové, takže dějepis, zeměpis, hudebku, výtvarku, rodinku, vedení domácnosti, takže miliony příprav a desítky a desítky dětí, žádná stálá třída. Pak jsem naštěstí odešla dělat do svého vystudovaného oboru. Jinak nevim, jak bych s těm penězma vyžila! Teď to taky není žádná sláva, ale vyřít se s tim dá...
Odpovědět
tak koukam, ze se mi v dusledku podarilo namichnout i vas :-D jsem emla drzet kušnu co :-N . Ja jsem se nedavno divala na inzeraty a nastupni plat, samozrejme uz s Mgr. v mem oboru na severu Cech -- 13 - 15 tis hrubeho. jak rikam, pokud nebudu muset, tak na ZS radeji jeste nepolezu, ale jako moznost to taky beru a ejstli se mi podari udelalt statnice :-p , tak doufam, ze bud naberu vice soukromych hodin u sebe/ v agenture, nebo teda ta ZS. no, a uz nevim ktera jste to psala, i manzel me kdysy taaaak vytocil - si dovolil poznamku ve smyslu "doufam, ze ty budes "normalni" a ne jako ty ostatni ucitelky" :-N ale myslim, ze uz si to nedovoli :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
fili: Ne ne to je takové to zdravé namíchnutí, no ani vlastně ne namíchnutí, spíš zábava nad tím, jak někdo dokáže být úúúplně mimo a "kecat z hladu", jak se u nás říká :-D Některé učitelky jsou opravdu prdlé, ale zrovna tak se najde prdlá právnička, prdlá doktorka, prdlá uklízečka...není to o tom povolání ;-)
Odpovědět
no - svym zpusobem ma manzel trochu pravdu -- ja jsem na ZS bylajen v dobe praxe, i kdyz me samozrejme vyuzili jako supl na vsechno, takze jsem tak mela asi dvakrat vic hodin, nez jsem mela mit :-D - skoro normalni uvazek, a me to tak vysavalo, ze jsem byla vazne neustale nastvana, unavena, bez nalady, a i jsem si pak uvedomila, ze jsem se zmenila po tyhle zkusenosti. (Z meho pohledu k lepsimu - zacala jsem byt vic asertivni). takze kdyby to prostredi melo na me pusobit leta, tak by se ze me mozna stala stara nevrla uca.
Odpovědět
Profilova fotka
Je to podle mě hodně o povaze lidí, někdo je tou nevrlou účou po roce, někdo po dvaceti letech a někdo nikdy :-)
Odpovědět
markitka: já jsem neaprobovaná, mám bc. tiutul (konečně!) a státnice z aj a výplatu na náš region taky pěkný - mám zhruba tolik co ty + něco málo z jazykovky. Jenže se tím nikde nechlubím a nikomu o tom moc neříkám, protože pak se stane to, co se stalo tady v té diskuzi (četla jsem ji a no comment ta holka je úplně mimo). V přítelově rodině si půlka lidí že je VŠ zbytečná a jak se mi musí žít a kolik mám peněz! Když mi přítelova babička řekla, že není jak učitelům, tak jsem myslela, že něco poletí oknem.....taky mám tu práci ráda, ale přijde mi zcestné, když někdo kdo neučí a neučil háže ramena jak vše dokonale zná. Já jsem spokojená i za to co mám, na živobytí a hypotéku nám to stačí tak co?
Odpovědět
Profilova fotka
fridolinek: Souhlasím, že je zcestné, když někdo kdo neučí a nikdy neučil neustále psát, že vše dokonale zná, že být učitelkou, tak je nejšťastnější na světět a podobně. Ale když jsem jí napsala, ať jde teda ten lehký peďák studovat, tak měla jen miliony výmluv, proč to nejde. Ale to není o tom, že to nejde, to je o tom, že ona nechce, nemá na to vůli, kdyby to fakt chtěla, tak si za tim půjde stůj co stůj a ne se jen blbě vymlouvat...
Odpovědět
Profilova fotka
Holky, me spise prijde, ze ji nic jen tak nevoni...to mate jako kdyz reknete, ze doktor mam more casu a kupu penez..ja bych doktora nemohla delat ani za boha se svou citlivou povahou, asi bych nedokazala zavrit dvare a zapomenout. nasla jsem si treba zubare, ktereho bych nejradeji odlila do zlata. udelal si cas na Stedry den, s sobotu a pokud mam penize, ma je zaslouzene...kazdy by chtel byt milionar a za nic:)
Odpovědět
Profilova fotka
kami: Jo jo dneska bych chtělo hodně lidí být nejlépe milionářem bez práce :-| A pak taky česká závist je hrozná věc :-|
Odpovědět
Profilova fotka
Kami, naprosto souhlasím... Fridolinek: Já se s tím taky nechlubím, nikomu to neříkám, jen jsem chtěla dát najevo, že těch 25 čistého opravdu nemám..vycházím s tím co mám, nestěžuju si, protože jsou lidi, kteří mají podstatně málo a můj život jen na penězích opravdu nestojí :-) ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Holky, myslím, že nám za rozčilování nestojí :-) Pojďme se bavit radši o něčem příjemném ;-)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Já se s platem nikde taky nechlubím. Veřejně ho nikde sama od sebe neříkám ani nepíšu, ale když se mě někdo narovinu zeptá, tak mu narovinu odpovím, není to nic tajného. Ono člověk se nesmí srovnávat s těma, co berou 600 000,- měsíčně někde v europarlamentu, ale je potřeba se někdy srovnat s tím, kdo bere za svou podstivou práci třeba 8 tisíc čistého a musí s tim vyžít...!
Odpovědět
Profilova fotka
Dnes jsme měli v práci pana policistu a domlouval dětem.. :-D
Odpovědět
Profilova fotka
My jsme dneska měli v práci taky vzrůšo :-D Ve vedlejší třídě mají kolegyně žáka, 13 let, 140 kg, 150 cm, dřív chodil do zvlášťky, ale dali ho k nám s odůvodněním ředitele té zvlášťky, že chlapeček je nezvladatelný :-| No a dneska obě kolegyně odešly ze třídy, nechaly ho tam samotného dodělat zadaný úkol, on té jedné ze zavřené kabelky sebral mobil a zavolal z něj na 158!
Odpovědět
nunacek: hm - pekny kvitko :-N. markitka: co jim vypravel? to bych chtela videt :-) Nebylo to jako z toho filmu ... muz s kozenou brasnou - rozkaz znel jasne? :-D
Odpovědět
filipovi: :-D To byl dobrej postřeh:-D :-D S tím policajtem:-D Nebo dětem ukazovali jak hrají pinec pálkama, kterýma zastavují auta:-D
Odpovědět
joo to video jsem taky videla, pekny :-D !
Odpovědět
Profilova fotka
Holky píšete někdo na vysvědčení slovní hodnocení?
Odpovědět
Profilova fotka
Byl to takový ambiciózní státní pan policista, který se sám nabídl, že se projde po škole a udělá přednášku o čem budeme chtít..Tak jsme si vypsaly body, jako šikana, krádeže (jeden náš žák ukradl v jiné škole holce mobil), malování hákových křížů, vulgarita a agresivita mezi dětmi apod..Pár našich výlupků zná, oslovoval je "pane".. Říkala jsem, že mohl být trošku tvrdší, aby měli strach..Někteří se mu pouze vysmívali do obličeje..Ale snad to k něčemu bylo.. Nunacek: My píšeme každý rok někomu slovní hodnocení, já nepsala 2 roky..
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky kolegyňky mé drahé :-) Marki: Takže většině dětí píšete známky? My píšeme všem slovní hodnocení a je to děs. je to nejhorší práce za celý školní rok, vyplodit slovní hodnocení 8-(
Odpovědět
Profilova fotka
ted jsem holky dostala misto v DDm, budu ucit vytvarku a dramatak:úsice na brigadu, ale i tak..uz se tesim na zari:)
Odpovědět
Profilova fotka
kami: Tak to je super, gratuluju! ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
dekuji:)jen musim najit knizky a vymyslet napln, neco v hlave mam a uvidim:)
Odpovědět
nunacek mě to slovní hodnocení čeká další rok a nevím jak se s tím poperu...:-(
Odpovědět
Profilova fotka
U mě ve třídě má výtvarku na starosti převážně vychovatelka, já mám to vše ostatní, ale když je třeba nemocná, nebo zrovna nemá čas na přípravu, tak něco vymyslet pro ty naše dětičky, aby to pořád nebylo to samé, je někdy nadlidský výkon. Ony naše děti toho samy moc nezvládnou, takže vše musíme zjednodušovat opravdu na co nejvíc primitivní a navíc u všeho musíme sedět u nich a pomáhat jim. Neexistuje nějaká samostatná práce. Takže já lovim veškeré nápady na výtvarku a pracovku fakt těžce :-|
Odpovědět
nunacek to je tak u mě s angličtinou na první stupeň...někoho napadlo objednat nové učebnice. Jsou sice krásné a s motivy Walta Disneyho ale bohužel dost nepraktické a děti umí strašně málo slovíček a na 4. třídu tam toho moc není a vymýšlej pořád nové a nové věci aby je to bavilo. Tu lekci máš pobranou za chvíli a ještě když jim dají počítače na AJ každý týden to je taky záhul vymýšlet nové a nové věci, co je budou bavit.......ikdyž se to nezdá, tak výukové programy mají hotové za 10 minut...
Odpovědět
Profilova fotka
Kami, taky gratuluju! Určitě něco vymyslíš :-) Nunacek: My z 50 dětí píšeme tak dvěma..
Odpovědět
Profilova fotka
fridolinek: To věřím, že to je záhul :-|
Odpovědět
Profilova fotka
Holky co máte v plánu na letní prázdniny?
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?