Učitelky, vychovatelky, asistentky, pojďme si popovídat

Zobraz úvodní příspěvek
Už brzo nám to zase začne...Co si tady popovídat, vyměnit dobré i špatné zkušenosti a nápady, týkajácí se tého profese, nebo si jen ulevit dušičce? Co si budem povídat, ono to učitelování a vychovávání není vždycky medík...
Odpovědět
Profilova fotka
Spoustu lidí si neuvědomuje, že kdyby nebyli učitelé, tak by nebylo pak žádné jiné povolání, protože kdo by naučil děti číst, psát, počítat a všeobecné znalosti, aby se ty děti pak mohli dál uplatnit, dál studovat a pracovat?
Odpovědět
Profilova fotka
Nikde nikdo, ale stejně přeji hezký den :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, tase se k vam pridavam..psat o nekom, ze profese ucitelky je takova a makova, a nema o tom ani tuchu, nechapu no...nikdo si neuvedomu, ze kdxby nebylo ucitelek, narod by byl samy anafabet...
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky! No, tak do tý diskuse nevlezu se ani podívat, bych byla taky nas..Bych ty ženy poslala učit k nám, rychle by utíkaly a nemysleli by si to..
Odpovědět
Profilova fotka
rict, ze vystudovat cestinu atd. je jednoduche..kdo nestudoval cestinu, podle me neumi cesky nebo si neumi predtavit ty chutovky jako je "staroslovenstina"...to same matika atd. 90% se z toho nevyuzije. svagrova studuje materinky a to, co musi umet na ZK, ja absolutne nechapu. ma syntax a dalsi jobovky. nunacek:presne to, jsem tam psala...
Odpovědět
Profilova fotka
Oni si všichni myslí, že být učitelem je v dnešní době terno..tu práci mám ráda, ale stojí hodně sil a nervů..Ať ty dámy jdou studovat, ony pak změní názor!
Odpovědět
Profilova fotka
markitko.ja zatim neucim, ale praxe ve skole je uz i tak vyzivna:)s detmi delam v DDM a i kdyz to je polacene, deti jsou pekne neposlusne potvurky... kazdy vidi jen prazdniny...
Odpovědět
Profilova fotka
Koukla jsem do té distkuse a věděla jsem, kdo to napsal..bylo mi to hned jasné..Ta už se do učitelů navážela jednou.. Já učím třetí rok a můžu říci, že je to záhul..Obzvláště v našem speciálním školství...
Odpovědět
Profilova fotka
Kdo nikdy neučil, tak nemá právo kafrat nějaké takovéhle kecy o tom, jaké to je učit ]-( To platí i o všech ostatních profesích, když ji člověk nevyzkouší, tak nemá soudit! ]-( Marki: Jo jo, ta dotyčná má na učitele averzi a nejen na ty. Přijde mi závistivá, nepřjící, styl všechno vím, všechno znám, vše jsem zažila a ostatní jsoou jen naivky, ale přitom je trochu omezeňoučká, podle toho, co vyplodí přes klávesnici za nesmysly...
Odpovědět
Profilova fotka
A to že existují špatní učitelé, to je pravda, ale existují i špatní doktoři, ekonomové, právníci, prodavači...je to o člověku, ne o profesi ;-) A co se týče jednoduchosti vysokých škol, každá škola je v něčem těžká a v něčem lehká, nedá se to porovnávat a kor pedagogika a ekonomie, to jsou přece dva naprosto neporovnatelné obory! Co musí umět pedagog nemusí umět ekonom a naopak.
Odpovědět
Profilova fotka
Ono v kazdem zamestnani se najdou Ti, co to delaji, aby neco delali. ta dotycna slecna je chytra jako radio. vzdy rikam, ze studovat je pro kazdeho a at si zkusi pedagogiku a uvidi, jaka to je "leva zadni"
Odpovědět
Profilova fotka
Raději jsem to tam do diskuze nepsala, protože to je trochu mimo, ale sem to napsat můžu, ta dotyčná psala, že má Bc nějakou ekonomku či co (mimochodem dělá, jak když je Bc nějaký minimální trojitý velký doktorát :-D ohání se svým vzděláním v každé druhé větě) a psala, jak je to těžká škola a jak peďák je lehký. Tak moje známá má Bc ekonomku a bc peďák a říkala, že ekonomka byla procházka růžovou zahradou oproti peďáku, a to v tom, že prostě v ekonomice to stačí pochopit a nic se nemusíš učit, vše je logické, ale na pajďáku je spousta teoretických věcí, které člověk logicky neodvodí a musí se je prostě naučit.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Nun: asi tak.budu rada, az budu mit konecne bc., ale chlubit se tim nebudu. zaprve studuji kvuli sebe, ne pro chlubeni a podle me Bc. je nic a v dusledku to neni ani vysokoskolske vzdelani:)to je od Mgr a Ing. :)
Odpovědět
Profilova fotka
kami: Mít Bc je super, ale člověk to nesmí podávat jako ta dotyčná a chlubit se tim, jak kdyby měl osm titulů ]-( Bc dneska může mít každý, kdo se snaží a chce to, není to nic vyjímečného, aby se tím takhle chlubila. Chápu, že je na to pyšná, to každý, já byla taky, ale všeho moc škodí :-D A Bc je vysokoškolské vzdělání I. stupně, a Mgr a Ing je vysokoškolské vzdělání II.stupně ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Nun: tak to nevim, ale mamca dela na primarnim vzdelavani a uz i 1.stupen ma Mgr., materinky maji Bc.ale ruku bych ohne nedala.paradox je, ze strejda delal VS v Moskve, udelal si i doktorat a ja jeste par let zpatky nevedela, ze je RNDr. :)nekdo se tituly chlubi tak, ze je ma i na hrobce...a nekteri jsou skromni a titul maji jen v oficialitach..zalezi asi na povaze a mire "dravosti".
Odpovědět
Profilova fotka
Jen Nun vsimni si, ze ucitelky maji vzdy lepsi slovni zasobu a argumenty, co se tyce bohatosti slova a ne omilani jednoho a toho sameho:)
Odpovědět
Profilova fotka
Bc se v seznamu vysokoškolských titulů uveden jako jeden ze stupňů vysokoškolského vzdělání. Je to ten nejnižší stupeň, ale je. Ovšem záleží na zaměstnavateli, jestli Bc. akceptuje jako plnohodnotný vysokoškolský titul nebo ne. Ale měl by. Já si někdy přijdu, že mám slovní zásobu dobrou a někdy fakt nenacházím slova :-N :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Holky, nemá cenu se nad ní rozčilovat, je to pipka, která o tom prd ví..Může si jít zkusit studovat pajdák a uvidí..Já budu mít taky Bc., pak možná Mgr.a dělám to jen a jen kvůli sobě, určitě to nikomu necpu :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Presne tak:)my vime a pokud ona nevi, jeji chyba...
Odpovědět
Profilova fotka
Souhlasim holky :-) Jen jsi mě kami znejistěla s tim Bc, byla jsem přesvědčená, že jsem někde četla, že je to normálně uznané jako vysoká škola, jen prostě ten nejnižší možný stupeň, pak druhý stupeň je Ing a Mgr a doktoráty a rigorka jsou jako třetí stupeň. Trochu jsem pohledala na netu a všude to čtu fakt takto.
Odpovědět
Profilova fotka
treba to tak opravdu je, ale vim, ze v mnoha lejstrech se rozlisuje uplne vysokoskolske vzdelavani a pak bakalarske vzdelavani. ale je to fuk:)hlavne, ze diplom je:)
Odpovědět
Profilova fotka
kami: Tak to jsme se možná jen blbě pochopily, protože v různých dotaznících jsou vždycky možnosti: ZŠ vyučení maturita bakalářské vysokoškolské vzdělání magisterské vysokoškolské vzdělání postgraduál Takže obě asi myslíme to samé :-D
Odpovědět
Profilova fotka
no, ja jsem videla to Bc. bez vysokoskolske:)je to fuk.)statnice a praci musis mit.)
Odpovědět
Profilova fotka
A ta dotyčná si stále myslí, že máme pořád prázdniny..kdybych jí tam chtěla oponovat, tak jí napíšu, že to tak není, volno záleží vždy, jak dá ředitel, ne jak to mají děti..já třeba o jarničkách byla pár dnů v práci.. :-D A myslím si, že velké prázdniny mám zasloužené! :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Marki: To si myslí každý, kdo nedělá vě školství, že jsme furt jen doma na prázdninách ]-( Ale oni do toho nevidí, takže ví kulový :-D Vše není je dovolená, ale i studijné volno, které jako pedagogové musíme využívat k dalšímu vzdělávání. Není to, že by učitel jednou dodělal školu a pak už na učení ani nemrknul, ale to ta dotyčná taky asi nevidí :-N
Odpovědět
Profilova fotka
Ano ano, byla jsem v práci a pak zbylé dny studijní volno..to jsem se připravovala do práce na inspekci..Dříve si to myslel i manžel, ale brzy jsem ho vyvedla z omylu..pak byl u nás ve škole dělat přednášku a hned mi říkal, že by to nemohl dělat..změnil názor. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
A hlavně mě dostává její myšlenka, kterou teda myslim nenapsala přímo, ale dá se jasně vyčíst mezi řádky, a to ta, že učit může každý :-D Myslim, že by se holčička divila, kdyby ji někdo postavil před plnou třídu prvňáků nebo deváťáku a šup, zaujmi je, nauč je to a nebo kdyby ji někdo postavil do třídy plné dětí s postižením a starej se... Pak by takhle určitě nemluvila, že učit je havaj :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Nejlepsi nazor je, ze na zakladce by ucit mohl kazdy, vzdyt i kazdy ma a znalosti tam nejsou hluboke:)
Odpovědět
Profilova fotka
Souhlasím! A fascinuje mě její myšlenka, že makáme za 25 čistého..U každého to tak není..Já jsem nekvalifikovaná, učím 3 roky a musí mi stačit necelých 13 tis. čistého..a musím našetřit 25 tis. na studium..je to pipina..
Odpovědět
Profilova fotka
ne i ale ji:)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?