Učitelky, vychovatelky, asistentky, pojďme si popovídat

Zobraz úvodní příspěvek
Už brzo nám to zase začne...Co si tady popovídat, vyměnit dobré i špatné zkušenosti a nápady, týkajácí se tého profese, nebo si jen ulevit dušičce? Co si budem povídat, ono to učitelování a vychovávání není vždycky medík...
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky :-) Marki gratulace ke zkoušce ;-) Fridolinek gratulace ke státnicím ;-) Jaký máš titul? O víkendu jsme vyrazili na výlet. Celé 2 dny nám ale propršelo, ale existují nepromokavé bundy, deštníky a topení v obytném autě :-D Byli jsme na Seči, kde jsme obešli kousek přehrady a vyškrábali se ke zřícenině hradu Oheb, pak jsme byli na prohlídce zámku Žleby, pak jsme byli v Kutné hoře, tam jsme byli v chrámu Sv. Barbory (patronka havířů) a v muzeu stříbra, navštívili jsme i tamní stříbrné doly - dostali jsme havířský plášť, helmu a svítilnu a vyrazili jsme na prohlídku štoly, kde kdysi havíři kutali stříbro. Je tam několik pater, nejhlubší je 300 metrů pod zemí, ale tam lidi nesmí. Nejníže jsme mohli do 35 metrů pod zemským povrchem. Prohlídka byla strašně zajímavá, viděli jsme, jak havíři pracovali (používali k hledání stříbra jen sluch a čich, světlo skoro žádné, protože knoty byly strašně malé a slabé), jak to bylo těžké, slyšeli jsme téct podzemní vodu, na vlastní kůži jsme poznali, co to je 100% vlhkost vzduchu a co to je absolutní důlní tma. Když jsem nemyslela na to, že nade mnou je 35 metrů země, tak to bylo super. A pak mi byla strašně nepříjemná ta absolutní tma, to jsem myslela, že se zbláznim, úplně se mi začala po chvíli točit hlava, dělaly se mi mžitky, srdce mi málem vyskočilo z hrudníku, fakt drsný, ještě, že pak dala průvodkyně pokyn k rozsvícení, jinak bych asi fakt zmagořila. No a klaustrofobik by tam asi umřel, prolézali jsme i chodbičky, které měli 40 x 120 cm. Mě vadí jen výtah, jinak toto mi nevadilo. Příjemné to sice nebylo, ale nešílela jsem z toho.
Odpovědět
Profilova fotka
V pátek moje bývalá kolegyně z práce udělala na UJAK magisterské státnice se samýma jedničkama ;-)
Odpovědět
Ahoj holky díky. Jj, jednu zkoušku jsem dělala 2x, ale teď nám vyměnili komisy (ta co tam byla pustila napoprvé jen minimum = 5 lidí včetně těch, kteří na tu školu dlabali celou dobu). Mám titul Bc. takže bych měla jít dál na Mgr. ale tak mě vytáčí třetí třídy, že nevím jestli to učitelství malých dětí je šťastné řešení (pro mě):-/ Jsou to sígři neposlušní uřvaní a když na ně zařvu tak to moc nepomůže, pak na ně zařve kolega a je ticho...si pak připadám jako blbec, že je neumím zkrotit:-(
Odpovědět
Profilova fotka
Nunacek: Tak to je dobrá, já slyšela, že magistr na UJAKU je docela těžkej..
Odpovědět
Profilova fotka
fridolinek: Tak jdi na navazující na trochu jiný obor ;-) marki: No je jí 45 a nedělá nic jiného než se učí a připravuje do školy. Tím, jak je starší, tak ji to učení neleze do hlavy už tak rychle jako za mlada. Ale jak je vidět, tak se jí příprava vyplatila ;-) Druhá kolegyně, co studuje na UJAKU magisterský, tak není vyloženě studijní typ a prolízá naprosto v pohodě...
Odpovědět
Profilova fotka
Každému to jde jinak :-) Tak nějak přestávám uvažovat o učitelství na ZŠ, ale asi spíš pro střední školy..No, ale ani nevím, zda to dálkově studovat jde..Pokud se mi teda bude chtít po bakaláři ještě dál.. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Učitelství na SŠ jde studovat dálkově mám pocit jen něco, vše ne. Jde o to, na jaké SŠ by jsi chtěla učit, pokud na peďáku nebo někde jinde, ale spec.-pedagogický předmět, tak tam můžeš učit hned se speckou ;-)
Odpovědět
Navazující magisterský na základky není:-( Teda aspoň jsme ho s kolegyní nenašly...možná na SŠ, začínám o tom uvažovat, protože ZŠ to je prostě děs hlavně před prázdninama:-/
Odpovědět
Profilova fotka
fridolinek: A ty máš teď co za obor? A studovala jsi denně nebo dálkově?
Odpovědět
Profilova fotka
Měla bych možnost učit na škole se sociálním zaměřením, kde učí moje teta..Chtěla bych učit přímo předmět Speciální pedagogika a měla bych možnost tam vést odborné praxe..ty praxe už s Bc..
Odpovědět
nunacek: já mám management pro neziskovky (takže i pro školy), ale protože mám státnice tak učím ( učila jsem na jazykovce a teď na té ZŠ). Ale na ty malé děcka si zvykám těžko:-( Od 4. třídy pohoda, ale ta 3. třída co mám = masakr fakt výběr:-/)
Odpovědět
Profilova fotka
Marki: Co je to přesně za školu? fridolinek: Tak jdi dělat přímo do managementu a neuč, když si na malá děcka nemůžeš zvyknout.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Nunacek: Já na ní dříve studovala, jmenovala se Evangelická akademie (název podle zřizovatele), jsou tam dva obory, sociální vychovatelství (z toho mám maturu já) a sociální pečovatelství..Spec. ped. jsme měli 4 roky a maturovala jsem z ní.. Na UJAKU je navazující Mgr. studium speciální ped.
Odpovědět
fridolinek: nejses ty taky anglictinarka? pamatuju si to dobre? My muzes delat treba konkurenci ne :-D . Ucit firemni kurzy, sokromy hodiny nekde v agenture. Ja jsem tam hrozne spokojena!! Ale je fakt, ze pocitam s tim, ze budu muset treba jeszdit do tri mest, abych mela dost hodin a penez (do dvou agentur ve meste me nevezmou ze jo ]-( ), popr. dojizdet do tech firem, takze zahul to bude desnej z tohodle ohledu. Taky samozrejme delam na zivnostak, ale kolegove pracuji nejak na dohodu nebo co, to je mozna lepsi. Ale ja hodlam nabrat co nejvic studentu an sebe a tady si to trochu "rozjet". Jedinej problemek vidim v danich, socialnim atakovejdlech vecech - ted, jak studuju nic neplatim, ale pocitam, ze pak budu makat jak sroub a tretinu mi pak vezmou ;-( . Zatim jsem si to radeji nezjistovala, ale vim, ze jsem sla do kolen, kdyz mi to mama ucetni vysvetlovala :-N
Odpovědět
Profilova fotka
marki: To zní zajímavě ta akademie. Určitě by to byla hezká práce.
Odpovědět
filipovi: no já to tak měla na jazykovce...učila jsem na živnosťák a ikdyž jsem byla student tak jsem něco málo platila. Dneska tam mám jen večerní kurz a to mám na dohodu, jinak jsem ve škole. Nunacek: trošku mi to zní, jako bys mě napadala, já jen řekla, že si na ně nemůžu zvyknout na tak malé děcka. Učit mě baví, ale tahle třída je terčem hádek učitelů, protože je nikdo nechce. Proč je otázka na 20 řádků....prostě je to výběr ze 3 tříd = děti, které nikdo nechtěl, že jsou zlobivci a já jako jediný učitel z 2. stupně (ostatní skupiny mají učitelé 1. stupně co ty děti znali) do toho těžko budu zasahovat. Prostě jsou mi bližší větší děti. A management dělat nechci...vím co jsem vystudovala a vím, že mě to nebaví.
Odpovědět
Profilova fotka
fridolinek: Rozhodně to nemělo být napadání, to fakt nemám za potřebí, od toho jsou tady na beremku jiné osoby ;-) napsala jsem jen to, co si myslim bez jakýchkoli jiných úmyslů ;-)
Odpovědět
nunacek v pohodě, mě prostě jen baví učit a ne dělat paci paci pacičky a ještě s dětma, s kterýma to pořádně ani nejde, třetí třída je podle mě na tyto děti brzö, nevím proč se to musí tlačit do hlavy všem dětem už tak brzo a hlavně tohle si zvládnou podle mě odučit i učitelé prvního stupně, nechápu proč je bývalý ředitel tak podceňoval.......
Odpovědět
Ahoj holky, tak než zasednu zase k učení, tak pár slov. Koukám, že se řeší školy..to je věčné téma... No abych se přiznala a přidala mou zkušenost, tak všechny, co jsou na prvním stupni obdivuji, protože já si to u sebe nedokážu představit. Já studuji učitelství pro střední školy, ale te´d jsme tza zkušenosti na základní škole vděčná, protože to je k nezaplacení. Navíc prostě vím, že teď na střední bych nic nesehnala, gympl je u nás o ničem, tam se to měnilo nedávno, církevníé je taky zašitý a nějakou průmyslovku, veřejno-správní apod. nechci (protože tam ty jazyky jsou o ničem a zeměpis jen nějaký hospodářský...a na to nestuduji 5 let jak magor...) fridolinek: jaký si dělala management, přímo na školství? Tak ten chci třeba dělat já na mateřský, abych pak případně mohla na ředitelku (ale s tím, že hchci učit, ruku na srdce, vím, že ten zeměpis bude pořád a němčina na ZŠ uppadat)...Kde si ho dělala? Vím, že se dá dělat dálkově, ale nějak jsem ztratila odkazy, ale to bude stejně řešit tak za rok - za dva, až budu mít hotovo tady Mgr. nebo tu specku...?? Já fakt nevím, ještě to bude ve fázi rozhodování Jinak se musím pochlubit, všechny testy nám vyšly negativní, takže podle všeho čekáme zdravé miminko :-) Radu: jak si na tom??? Já začínám propadat panice, dneska končím druhý okruh, ale teda že bych si něco pamatovala...přijde mi, že mám víc vygumováno než předtím :-(
Odpovědět
Profilova fotka
Fridolinek: Já se připojím, taky radši učím větší děti.. Renat: Gratuluji, že máte zdravé miminko! :-) Nunacek: Mě ta specka baví právě od té střední školy, zajímá mě a ráda bych jí do budoucna učila..Tak uvidím, jak to všechno dopadne..U nás na škole asi nechci zůstat, ve 30 letech bych byla na nervy :-S a že děti jsou čím dál horší..
Odpovědět
renat: no právě bych jednou mohla dělat ředitelku, když si dodělám Mgr. Ten obor je management pro neziskový (dřív veřejný) sektor. Tam už spadají i školy. Já to studovala v Ostravě:-)
Odpovědět
mne se tak nejak vseobecne do skoly nechce. Teda - ja bych rada, ale zjistila jsem, ze na to mam malo autoritativni povahu a ti prckove to poznaj a delaj si co chtej, ja bych jim snesla modry z nebe, navymyslela hry a projekty, jenze kdy to pak vidim, jak me pokazdy nastvou a neposlouchaj (to i vdim, jak ze me maji prcu), tak jsem si stoprocentne jista, ze bych po roce uplne vsechno vzdala a chodila do skoly jak na pohreb. Nehlede na to, ze me se spatna nalada dlouho drzi a je mi jasny, ze pokud bych ucila na skole, tak bych byla permanentne nas...., takze to neni predstava peknyho zivota :-S . Trochu doufam, ze po diteti treba dospeju k tomu, ze zjistim, jak na ne -na decka. A pak ze konecne nastoupim na ZS, no uvidime. renat: spatny. Pevne doufam, ze si nevytahnu americkou, ale britskou lit., protoze to proste nezvladam a docist to za tyden asi pujde tezko. Tahle prof. je vyhlasena tim, ze u statnic dusi (no - i u zk, to uz jsem si zazila) a vyhazuje zasadne ona. ta moje kamoska vylitla prave na tomhle a podruhy to bylo s ni taky peklo prej, ze si taky myslela, ze ji to neda. ze prcka pozdravujem, at pekne roste a prospiva! ;-)
Odpovědět
boze: 8-( hlavne nelezto do "Hledam praci a je to des" --- jak ja vzdycky kvetu pri tehlech hovorech, jak maji ucitelky 20 cistyho, nic nedelaj, jdou po obede domu, skolu si vystudujou jen tak bokem a "mimocodem" a jak to zvladne kazdej co prosel zakladkou, jezis to jsem ani nemela cist, zase jsem namichnuta, jdu si radeji dat poradnej kotel kafe a cist tu americkou, at je ze me expert. :-p
Odpovědět
filipovi kašli na to, nemá cenu jim to vymlouvat, vidí to dost jednostranně nebo černobíle, jen ať si zkusí být v pozoru každý den tak 5-6 hodin, pořád mluvit a něco vysvětlovat...ono každá práce je něčím vykoupená.......na to se musí člověk povznést na takové rozumbady, co všechno ví a znají......
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky :-) fridolinek: jasně, každého baví něco jiného. Já jsem si vyzkoušela učení 15ti letých i to paci paci pacičky (na prvním stupni) a větší smysl pro mě má to paci paci pacičky :-) Ale tak to vnímám teď, třeba to jednou budu vnímat jinak. Jinak někdy bych si ráda vyzkoušela specku učit na střední nebo na Vošce nebo tak. Dá se to asi i s Mgr, ale pokud se někdy dokopu k tomu PhDr, tak se mi takové místo bude shánět asi lépe. renat: Gratuluji ke zdravému miminku x-) ;-) Necháte si říct pohlaví? Jinak co se týče toho managementu, tak u nás organizuje toto studium i Služba škole, ale ne ja bakalářský obor, ale jako dvouletý kurz, ale na ředitelování to stačí ;-) fili: Takovýhle lidi nevědí, o čem mluví, mluví úplně mimo mísu 8-( Ale jdu se tam ze zvědavosti mrknout :-D
Odpovědět
Profilova fotka
fili: tak jsem tu diskuzi přečetla a fakt jsem se pobavila :-D hustýýýýýý :-D :-D :-D :-D
Odpovědět
ja jsem tam chtela neco napsat, ale udrzela jsem se a paxem ten odstavec smazla :-D. Bch uz na to mela byt zvykla ne? ze jsem looser :-N , kdyz to slysim ze vsech stran (a docela casto, zvlast ze strany mych pribuznych |-| ) tak ja nevim, proc me to furt rozciluje :-D
Odpovědět
Profilova fotka
fili: Taky jsem tam měla v plánu napsat sáhodlouhý odstavec, ale nemělo by to význam...ty pochybné ženštiny si stejně budou mlít ten svůj omezený názor a rozumnej člověk ví, jak to doopravdy je, tak na co to nějak moc řešit :-D Fakt tenhle názor mají i tví příbuzní? Tak tohle já naštěstí neznám, nevim proč, ale možná proto že nejsem "klasická" učitelka...zatim se setkávám jen s obdivem, že dělám takovou práci jakou dělám...tak mě to těší :-)
Odpovědět
u tech me to mrzi nejvic. Mamka a segra jsou takova nerozlcna dvojka, jedna jako druha, jejich nazory je vetsinou lepsi prejit - manzel je pro ne "pan inzenyr, no jooo" a ja zas "no to vite - ucitelka" ... sestra dela ucetni na skole, takze kdyz mame vypravi ty pribehy o tech "husach tam u nich" to se mi chce jit vylit kafe do zachoda a odejit ... Mama zase zpiva ve sboru se samejma ucitelkama. Nejhorsi je, ze jim snad ani nedochazi, ze by aspon mohli prede mnou mlcet. Me to pak desne demotivuje - si vzdycky rikam, k cemu vubec studuju, kdyz jsem pro vsechny jen blba uca. Ale jinak jsou teda jako fajn :-D :-D jen by se obcas mohli naucit drzet kušnu.
Odpovědět
Profilova fotka
fili: Člověk si to nesmí moc brát, ale je fakt, že by mě to na tvém místě taky demotivovalo :-( Jestli máš čas, tak jukej na tu diskuzi o hledání práce, fakt zábava :-D
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?