Učitelky, vychovatelky, asistentky, pojďme si popovídat

Zobraz úvodní příspěvek
Už brzo nám to zase začne...Co si tady popovídat, vyměnit dobré i špatné zkušenosti a nápady, týkajácí se tého profese, nebo si jen ulevit dušičce? Co si budem povídat, ono to učitelování a vychovávání není vždycky medík...
Odpovědět
Ahoj, tak jsem taky doma...a musím uznat, že dnes paráda, nevím jestli je to prízdninama, ale děcka byla naprosto hodná a ani moc neřvala, ale oni se ještě rozjedou - to se nebojím. Jinak jsem si možná dohodla školu v přírodě a vodák:-):-) jupííí. No a s tou zkouškou...možná to tady už taky někdo řešil...v ten čtvrtek nepojdu, nejsem vůbec zapsaná (nevešla jsem se, prošvihla jsme zápis a všechno je total plný....), psala jsem mu maila, a nic...dneska u něj byla spolužačka, na zkoušce jich bylo asi 15, a k tomu dalších asi 1č, co vyhodil minulý týden...a choval se jak magor...spolužačku a dalších 14 lidí z těch zapsaných vyhodil a zbyteku řekl, že dnes pospíchá a nevezme je.....no nevím, co si tím dokazuje. Spolužačku vyhodil za slovíčkaření už na první větě...nechápu!!!! na druhou stranu to prpostě nebudu riskovat, moc jsem tomu nedala a učitě ještě potřebuji čas na naučení, takže se s ním domluvím, aby mi dal někdy v semestru.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky :-) Tak jsme před chvílí do okna vylepili ceduli "stavba povolena" :-) a zítra začínáááámeeeeee :-D Renat: Takovýhle zkoušející jsou děsní ]-(
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky! Jak dnes bylo?? :-)
Odpovědět
Ahoj Markytko!! mě o dněšku ani nemluv, nejdřív jsem přechválila dětičky, jak jsou hodné a neřvou a pod., a za tři hoďky nám shodili před kabinetem nástěnku, ta se samozřejmě rozpadla, stokrát jim říkám, ať nekopou do štětce, seberou h a odnesou do třídy a pak vidím, jak to dělá kolegyně (já měla plné ruce, nemohla jsem ho sebrat)...no a všechno vyvrcholí tím, že miv somičce jeden inteligent řekl, jak má vědět, ke je východ?!? tak mi trochu ujely nervy a řekla jsem mu, že jestli to myslí vážně, tak ať se sebre,. že mu už teď ádávm pětku a bude si opakovat ročník.... No a podruhé mi ujely zase při zeměpisu v osmičce, kdy na mě jedna žačka, že píšu zkratky (upozorňuji, že to bylo hl. evropské rozvodí - a ona se zeptala, že co je to hl. - kdyby poslouhchala výklad, neměla by problémy...jenže to ne, a pak na mě, že tomůže třeba každý pochopit jinak, že to může být hlava apod. tak jsem ji odpálila s tím, že to spíš souvisí, co v té hlavě je...slečna se urazila, její problém. Kdybych psala ve zkratkách nějaké termíny (fakta) appd, tak neřeknu, ale hl.??? Hlavně, že je hl, nádraží, apod. No takže celkově děs...už se těším na břišní tanečky až se odreaguji:-)
Odpovědět
Profilova fotka
Renat: Tak to je mazec..opravdu inteligence našich dětí dost klesá..ti naši se ani nestydí před námi mluvit dost sprostě..to ani já říct nemůžu.. U mě třeba dneska v dějepise remcali, že mají napsat 6 vět zápisu, těch keců, mazec.. Někdy se dost držím, abych nebyla sprostá..
Odpovědět
Mě to strašně štve, když to vidím, kam ten národ spěje,s takovým materiálem...to přece daleko nejde dojít. jenže oni josu bohémové, myslí si, že jim vše spadne do klína..no děs. Já po nich nechci žádné extrémy a náročnosti, jen všeobecně známé věci, ale bohužel... ach jo No já pádím na břišáky, pak se ještě ozvu
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky :-) U nás je pěkný blázinec, o klidných prázdninách si nechávám jen zdát, každé ráno vstávám ještě dřív než do práce, protože řemeslníci jsou časní, ale jsou šikovní a rychlí :-) Jen ten bordel, to je děs. Můžete mrknout na MS, občas tam přihazuju nějaké fotečky ze stavby. Renat: Tak to je síla ti osmáci ]-( Souhlasím s Markitkou, že inteligence dětí hodně klesá. Řekla bych až nebezpečně. Vždycky si vzpomenu na Slunce, seno - "No uznejte, že s tímhle materiálem do Evropy nemůžeme" :-D :-D :-D vždycky se směju, ale je to spíš k pláči...
Odpovědět
to jsou teda decka, huby nevymachany. ]-( nunacek: tvoje nadseni je uzasny :-D ale za par tydnu tady budes nadavat "uz aby to skoncilo" :-D Hlavne pozor na remeslniky, furt se jim musi stat za pr... , jinak by to nemuselo dopadnout k vasi spokojenosti. My zatim moc nestavime (jen sem tam neco predelavame, ale nechceme v tom starym baraku zustat, takze to nerozjizdime), ale u nasich jsem si to zazila. Vetsina remeslniku musela veci predelavat, protoze to i laikovi bilo do oci. Vite co - oni maji prace dost, i kdyz ji neodvadeji poradne. Ale nerikam, ze vsichi!!! Ovsem tak polovina, se kterejma mam zkusenost takova byla. Takze duveruj, ale proveruj. mame uzasny story - vazne! jak nam malem podpalili barak, dali na strechu izolaci az za zatepleni (takze voda by se nejprve nacucla a pak teprve zarazila, haha), dreveny schodiste bylo (vazne) koupeny v Obi a oni si mysleli, ze to nepozname, kdyz to melo byt na miru ..... Strejdovi zas zapomneli zednici na baraku nechat diry na okna a staveli a staveli, az by se tam snad zazdili nebo co... Navic staveli "po pameti", ani nemeli plany ... :-N jinak ja jsem s hruzou zjistila, ze mi uz v pondeli zacina skola - ani jsem ne nerozkoukala po statnicich a zkouskach a zase tohle :-|
Odpovědět
Profilova fotka
filipovi: Aby to skončilo jsem si říkala ještě než to začalo :-D Mé nadšení zůstává jen v tom, že ten výsledek bude stát za to, ale jinak z toho kraválu a bordelu nadšená nejsem ani v nejmenším :-| Ale jinak to nejde. Máme stavební dozor + jim ještě i sami pořád stojíme za zadkem, takže zatim vše v pohodě ;-) Z dřívějšího bydlení vím, že jsou řemeslníci, kdy by člověk byl rád, kdyby je vůbec nepotkal, ale jsou i řemeslníci, který jsou šikovný a spolehlivý. Teď na přestavbě zatim jsou naštěstí jen ti šikovní, vše klape jak má, ale myslim, že je to hlavně díky tomu, že stavební dozor je na ně opravdu přísný, až je mi jich někdy líto těch chlapů :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Mě v pondělí taky začíná škola - práce, po prázdninách :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky :-) Jak se máte?? U mě to dnes vcelku šlo..teď jedu na nehtíky, tak se ukážu večer :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Halo, halo, kde jste kdo???
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Já jsem tu :-D Dneska to řemeslníci nějak protáhli a pořád ještě vrtaj a sekaj a tak :-D Ani večer nemá člověk klid :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Nikde nikdo =-) :-(
Odpovědět
Profilova fotka
Jako každý den poslední dobou :-( Ale chápu to, je práce nad hlavu.. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Nějak nám to tu upadá :-| :-(
Odpovědět
Profilova fotka
Taky mi to je líto :-( Já tu sem každý den..
Odpovědět
Profilova fotka
A jak jde rekonstrukce? ;-)
Odpovědět
Ahoj, kdepak jste? Chvilku tu nejsem a nike nikdo :-D Koneččně příští týden začnou tolik vytoužený prázdninky ;-) alemám každej den nabitej, tak si snad ani neodpočinu. Zítra dopoledne jdu do práce chystat občerstvení naples a večerto vypukne. Už se těším, snad si zas nepřivodím nějakej úraz. Tak pište,pište, jaxe máte...
Odpovědět
Profilova fotka
Já tu jsem taky celkem často. Někdy to každý den nestihnu, ale často ano. Rekonstrukce jde celkem dobře, jdu přidat na MS nové fotky. Allie: No já už mám jaksi prázdninky za sebou a v pondělí zas do práce. Ale tyto prázdniny jsem si vůbec neužila, každý den jsem kvůli řemeslníkům vstávala ještě dřív než do práce :-( ale nedá se nic dělat. Vy máte školní ples?
Odpovědět
AHOJ, jojo školní ples na zámku :-D Právě jsem se vrátila z příprav. S holkama devá'tačkama jsme udělaly krásnou valentýnskou "nástěnku" s nápisem Reprezentační ples, nachystaly tombolu, stoly atd. Letos jsem se teda podílela maximálně vzorně. Ráno ve sboroně příprava občerstvení, pak příprava sálu, převoz tomboly...a to jsem ještě stihla nechat přeočkovat pejska na veterině, uf jsem totálně KO. Včera jsem usla u televize ještě před Tudorovcema, takže se na to jdu kouknout, nastavila jsem si pro jistotu video. Ale nejdřív se mrknu na MS, na tu vaši přestavbu.
Odpovědět
Ahoj holky, tak jak je? já jsem tu byla skoro každý den, ale tady nikde nikdo:-( Ale je pravda, že občas jsem jenom nakoukla, zda se něco neděje, protože nestíhám...úplně jsme se zbrala do učení, teda myslím do práce, jakože připravuji opravdu hodiny, aby byly sice dynamické, ale hlavně zábavné, apod. a musímříct, že sklízím úspěchy, takže te´d jsem vymyslela super věc na zeměpis, kteoru chci dělat jako projekt a to samozřejmě znamená spousta času na přípravy, musím velkoformátově vytisknout mapy, apk rozstříhat, udělat z tvrdého papíru šablony, protože děcka by to zničily, takže když neležím ve skriptechc, lítám po městě. Jsem zvědavá, jak to dopadne:-):-) ale pevně doufám, že budou prémie :-D :-D :-D :-D i když teda co jsem slyšela, tak ty 4mld. do školství se někde ztratily, což jsme teda pochopila, když jsem viděla výplatu. No a taky jsem se strašně zakousla do břišních tanců...sice jsem tomu dávala 100%, ale ted mi to přijde na 200%, trénujo co nejvíc i doma, kromě toho, že skoro denně cvičím:-) V květnu jedu totiž na dvě super akce, na jedné budeme vystupovat s břišníma tancema na plese v Praze:-) pokud to nepadne a pak mě čeká jakoby takový seminář soustředění) - n a celý víkend a jen budeme trsat a vlnit se apod. V jižních Čechách:-) A samozřejmě ještě dodělávám poslední věci ve škole, končím s docházkou na konci března a mám do té doby 3 zkoušky (jednu, co jsem se nedostala teď na termín, tak si chci domluvit individuál a pak dvě , ale snad to bude v pohodě), musím to stihnout, protože chci odevzdat index:-) a pak se už nestresovat dojížděním do Ústí a jen a jen myslet na státnice:-) Nikdy ybch nevěřila, že už je konec, že jsme dolezli do páťáku, strašně to letí:-) ale na druhou stranu se fakt, těším, až bude úplnýýý konneeeeccc:-) Allie: tý jo reprezentační ples, pak hod fotky.-) Nunacek: jdu taky okouknout rekonstrukci, jak to jde?
Odpovědět
ježíš, to je zas román!! pardon:-)
Odpovědět
Profilova fotka
Renat: Ty když sem něco napíšeš poslední dobou, tak je to pěkná slohovka ;-) Allie: Ať se ples povede, pak sem dej fotečky..mrkni ke mě do alba příprav, mám nové nehtíky :-D Nunacek: Hezky jste se opřeli do rekonstrukce :-) My byli dnes s manžou na výletě v Holicích (zas další výstava :-) ), vzali jsme to přes Hradec domů a ve Futuru jsme se pěkně rozšoupli, co se týká nákupu :-( A to jsem tvrdila, že nic nepotřebuju :-N Teď se válíme na gauči a papáme buchty od tchýně,..prostě jsem neodolala, dieta šla stranou..
Odpovědět
Reny žádný romám, náhdoou! apoň víme, co se u tebe děje! Tak to má být. Fotky asi nebudou. Moji spoluplesatelé jsou odpůrci focení na plesech, přijde jim to trapné, takže vždycky fo'ták zůstal v kabelce, proto ho letos ani neberu, bylo by to zbytečný. Loni milej manžel svolil k jedné sedící fotce a tak se na ní schválně ksichtil, že jsem ji hned smazala. Mám to já s tou rodinou těžký....ale určo se budou dělat fotky pro školní web, tak pak něco stáhnu, ju. Moc mě zajímá to vyučování, taky bych brala nějaký ty prémie, nechceš se s náma podělit o nápady? Jinak mám novinu - od pondšlí ze mě bude na čas paní učitelka druhé třídy. Kolegině musí do nemocnice, tak za ni budu suplovat. K tomu mě čekají 2 kola recitace, kam budu doprovázet naše finalisty, takže se těším. Jen mi kazí radost ty pitomé hospitace, protože se týkaj i mě, už jsem se i zapsalala, ale dali mi na ten den tu recitaci, takže to budu přepisovat. Kolegině mi radila, ať pozvu vedení na projektovou hodinu prvouky, budem brát zdravou výživu a dělat i salát. Už se těším na děcka, jsou super a mají interaktivku, takže to bude snad fajn. Jen mi třeba nikdo z vedení neřekl, co bude s družinou atd. To mě dost štve, že oficiálně jako nic nevim... No nic, jsu se pomalu chystat, musim si vyžehlit šaty a zlidšitit se. Dnes raději bez kuplmy, ještě mám jizvu z minula. Mám takovou teorii, že výrazná by měla být na člověku jen jedna věc, buď šaty, nebo účes, nebo make-up, takže to s tou úpravou nebudu moc přehánět :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Allie, ať to dobře dopadne..a hezky si to uži :-D A gratuluji k učitelování ;-)
Odpovědět
Děkuju, bude to jen na dva týdny ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
A až dostuduješ, budeš moct učit? Koukala jsi na nehty? ;-)
Odpovědět
Jojo koukala, jsou krásný x-) Až dostuduju (jestli dostuduju) snad jo. Ráda bych zůstala na té škole, kde jsem, zatím jen jako asistentka a vychovatelka, tak uvidíme, třeba nahradím nějakou kolegini, co půjde do důchodu...Zatím o učení ale nepadlo ani slovo.
Odpovědět
Profilova fotka
Dlouho jsem váhala, zda jít do tý fialový, ale nakonec jsem šla..zas změna po bílých :-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?