Učitelky, vychovatelky, asistentky, pojďme si popovídat

Zobraz úvodní příspěvek
Už brzo nám to zase začne...Co si tady popovídat, vyměnit dobré i špatné zkušenosti a nápady, týkajácí se tého profese, nebo si jen ulevit dušičce? Co si budem povídat, ono to učitelování a vychovávání není vždycky medík...
Odpovědět
Profilova fotka
Já bych hladovět nevydržela :-) Taky si dám všechno, jen v menších porcích. A čsp. dieta je fajn, už jsem si ho taky kupovala..Mají svatbu 25. 4., chci si vzít bílé kalhoty do kterých potřebuju tak 5 kg dolu, obléknu je, ale nezapnu tak chybí těch 10 cm asi..
Odpovědět
Já taky ne a nechápu to...protože o tom to nění, prostě srovnat jídlo a pohyb to je to nejdůležitější. jsem zastáncem toho, že kdyby byly nějaké zaručené doety, super prášky apod., tak by byli všichni hubení...a to nejsou. Já mám třeba teď problém pochopit jednu věc - mám kamaárádku a ta se taky dala do hubnutí, je výž. poradce apod., ale samozřejmě je to přes hebralife...no a to já neuznávám, takže nejdřív všechno dobrý, ža zdravé hubnutá je tak cca 2 kila za měsíc...apod. No a ted mi psala, že za dva měsíce má dole 13kg...což je podle mě strašně moc a jak jídla nahrazují koktejlem...Sice je to hezký úbytek, ale přijde mi to hrozně moc, chápu, že ze začátku to jde hodně u lidí, kteří jsou fakt obézní, ale to ona nebyla....no ale nenaděláš nic, já ji to sice řeknu, ale prostě je to její věc...Přeji jí to, ale jsem zvědavá, co bude pak...protože nevěřím, že ty koktejly se dají pít nějak dlouho...a co pak..
Odpovědět
Profilova fotka
No, to je opravdu hodně, doporučuje se 0,5 až 1kg za týden. A na tyto zázračný přípravky už nevěřím..Jak říkáš, pohyb a pravidelná strava, to je to nejdůležitější :-)
Odpovědět
přesně tak, teorii máme ale zmáklou, co? Tak teď ta praxe. No já jdu pověsit asi prádlo (už druhou pračku, kdo to bude zase žehlit :-( a pak se asi vrhnu na to učení. I když že by se mi chtělo...
Odpovědět
Profilova fotka
Já půjdu taky něco dělat, měla bych utřít prach a zalít kytičky :-) Praxi určitě zvládnem taky, jsi napřed :-) Kdyžtak se přidej k nám na Dieta - rady, zkušenosti... :-)
Odpovědět
Holky,vy si tedy lebedíte. Prázdniny vám závidím.
Odpovědět
Profilova fotka
Dneska se mi vůbec nechtělo nic dělat, ale zítra už musím :-) Neboj, taky budeš mít brzo volno :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky :-) Já taky ještě neprázdninuju, až příští týden. Jinak u nás ples takový průměrný, zažila jsem lepší, ale i horší. Z plesu jsme odcházeli jako poslední. Spát jsme šli kolem páté ráno :-N :-D V neděli jsme celý den odpočívali :-D Dneska jsem přijela domů až po třetí hodině, byla jsem s bráchou na obědě. Pak jsme s tchýní uklízeli naši půdu, vyhazovali jsme nepotřebné věci a tchýně si brala věci, které jsou jejich a dávala je k nim do patra, abychom měli půdu pro sebe. Firma nám začne barák přestavovat asi už v půlce února, takže máme fofr, abychom vše vyklidili, uklidili, roztřídili do pater :-D Bože to bude bordel, až se začne přestavovat. Já to nechci vidět.
Odpovědět
nunacek: my budeme mít prázdniny zase příští týden viď?
Odpovědět
Profilova fotka
Evi: Jo jo my budeme prázdninovat zase příští týden :-)
Odpovědět
Profilova fotka
To vám to budeme pěkně závidět :-) Nám bude zbývat 14 dní do inspekce,to budou nervy :-|
Odpovědět
nunacek: jojo už se těším. Docela to utíká ;-) markitka: nám tenkrát řekli, že přijede inspekce před Vánoci a po Vánocích hned první týden proběhl nájezd
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Ahojky :-) Já doufám, že nám žádná inspekce v brzké době nehrozí. Ať si přijde, až budu jednou na mateřské :-D
Odpovědět
Profilova fotka
U nás ve škole je teď asi po 8 letech..
Odpovědět
Profilova fotka
Tady je nějak mrtvo =-)
Odpovědět
ahoj holky, tak jsem tu a ty státnice se nepovedli...vyhodili nás všechny - překvapivě. To říkám ironicky, protože napoprvé to u nás tady z toho předmětu skoro nikdo nedal za posl. tři roky (jenom 3 děcka a paradoxně lajdáci). No aspoň jsem uspěla ve zbylých dvou, což se o ostatních říct nedá:-( Teď mám jenom strach, co mi řeknou ve škole, kam mám zítra nastoupit....myslím na to, že nemám ten titul. Mám strach, že mě tam nenechají ;-(
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj fridolínku! To je mi moc líto! :-( Je zajímavy, že to neudělal nikdo, je to divný..to není asi ve vás, ale v těch profesořích! Budeš mít opravu? Já myslím, že nechají, pokud jsou solidní! ;-)
Odpovědět
markitka jj budu mít jeden řádný opravný a jeden děkanský pokud nedám ani druhý ]-( no děkanka už loni řádila, že to nikdo neudělal, ale komise nějak zůstala stejná a opět vše zopakovala...uvidím budu mít půlroční zkušební dobu a pak se rozhodne...hlavně budu muset dodělat toho bakaláře, jinak mě čeká dálkové magisterské studium na jiné vysoké a pěkně od začátku na 4 roky brr. ASi mám holky hloupej dotaz, ale když jsou prázdniny (třeba pololetní nebo jarní) tak jste jako učitelky doma nebo musíte chodit do školy a dělat si přípravy?
Odpovědět
Profilova fotka
Frid, určitě to dobře dopadne.. Já mám třeba teď studijní volno a připravuju se na inspekci, třeba jsem měla i dovolenou nebo se šlo jednou či 2x do práce, záleží to na řediteli..ale není samosřejmostí, že když mají děti prázdniny, že učitelé je mají zákonitě taky..v tom se občas lidé mýlí..
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky :-) Jsem tu zatim jen na skok, za chvíli přijede pan "dveřař" :-D a budeme vybírat vchodové dveře :-) A pak jedeme do města, chceme koupit zvonek, poštovní schránku, zámek na branku, mrknout na nějaké kachličky do koupelny, apod. tak snad něco vybereme. fridolinek: Je mi líto, že se státnice nepovedly :-( Určitě to příště dáš ;-) Jak to, že máš půl roční zkušební dobu??? Ze zákona je zkušební doba 3 měsíce a poté je buď pracovní poměr na dobu určitou nebo na dobu neurčitou! Ohledně těch prázdnin záleží na řediteli/ředitelce. My máme většinou vždy dovolenou, studijní nebo náhradní volno. Přípravy děláme doma.
Odpovědět
nunacek no ředitel mi řekl, že jemu 3 měsíce nestačí, že dává půl roku a pak se rozhodne...akorát mám strach, co mi teď řeknou, že jsem tu jednu zkoušku nedala...upozornil mě, že do 4 let musím zahájit to magisterské studium. Já bych ráda, ale jít znovu studovat 4-5 let se mi nechce:-( Uvidím jak to dopadne, třeba to v červnu dám a potom už bude klid a budou mi stačit dva roky na navazujícím :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Frid, určitě to dobře dopadne..a když mám půlroční zkušební dobu, tak si to hezky stihneš dodělat.. ;-) Já taky si po Bc. musím udělat ještě Mgr..
Odpovědět
markitka jj, ale obdivuju to, já nevím jestli budu mít sílu se vrhnout na další 4 roky kdyby mi to nevyšlo :-S Musím věřit, že mi to vyjde a udělám opravné :-)
Odpovědět
Profilova fotka
fridolinek: Ale na to nemá ředitel ze zákona právo ;-) On ti po měsíční zkušebce může dát jedině pracovní poměr na dobu určitou - v tvém případě tedy na 3 měsíce, aby z toho měl toho půl roku co chce (3 měsíce zkušebka + 3 měsíce na dobu určitou) . Ale zkušebka jako taková je prostě ze zákona 3 měsíce a přes to nejede vlak, tedy neměl by, v dnešním světě je možné cokoli ]-( Neboj, toho bakaláře napodruhé určitě dáš ;-) A Mgr si bohužel musí chtě nechtě udělat každý, kdo chce učit a být kvalifikovaný.
Odpovědět
Profilova fotka
Jinak na nákupech jsme byli celkem úspěšní, můžete mrknout na MS, už máme dvě alba :-D http://www.modrastrecha.cz/album/albu... http://www.modrastrecha.cz/album/albu...
Odpovědět
nunacek jj já vím. Dneska jsem byla poprvé na celý den na základce a celkem dobrý:-) Jsem sice trochu unavená, ale to je o tom si na to zvyknout. Jinak si myslím, že snad problém nebude, ikdyž teda zkouší někteří hodně. A taky mě pobavil výraz, který se objevil u několika dětí v průřezu 4 tříd - hyperaktivní tabule..myslela jsem že máme interaktivní:-D
Odpovědět
Ahoj holky, fridolinek: to dáš na podruhý. Je to nepříjemný, ale zmákneš to. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky :-) fridolinek: Tak to je super, že to bylo v práci dobrý ;-) A hyperaktivní tabule je teda úžasný pojem :-D
Odpovědět
jj děti jsou občas studny perel a pokladů, hlavně slovních:-D
Odpovědět
fridolinek: to je mi lito se statnicema :-( . nechapu, co tim sledujou. Je bezvadny, ze to ve skole zatim jde dobre. Mas teda jen ten prvni stupen, nebo i vyssi? S tema detickama mi to pripadne prijemnejsi, i kdyz vice vycerpavajici. Ony jsou jeste takove celkem mile, anebo nanejvys bezprostredni ("jeee, to je nuda, to delat nebudu") kdezto pubertaci uz jsou schopny te poslat nekam - a takovyhle situace je moc nezvladam :-S ja mam ted uz od zkousek pokoj (jupii), ta posledni usla. Mela jsem stesti na otazky (uz bylo na case x-) ). Ted chystam nejakou ocistovaci kuru, no - chtelo by to i odtucnovaci, bohuzel :-| A doufam, ze se budu moct konecne venovat i studentum, ktery jsem v posledni dobe flakala. Zvlast proto, ze ma sefova chodit na inspekce =-) ajaaj. Ale jsem tak mrtva, ze je to zatim vse ve stadiu planu. :-| mejte se pekne, ja se jdu pripravit na zitrek. pa
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?