Učitelky, vychovatelky, asistentky, pojďme si popovídat

Zobraz úvodní příspěvek
Už brzo nám to zase začne...Co si tady popovídat, vyměnit dobré i špatné zkušenosti a nápady, týkajácí se tého profese, nebo si jen ulevit dušičce? Co si budem povídat, ono to učitelování a vychovávání není vždycky medík...
Odpovědět
To není všechno, právě jsem zjistila, že se mi kryjou 4 Zk. napsala jsem si na jeden den NJ a v ten den musíme psát test z HV. Jiný termín na NJ není. A dnes jsem se zapsala na Zk ze stylistiky a teď jsem našla, že na ten den i stejný čas je vypsaná Zk z matiky, kterou musím jít, protože jsem si ji přepsala z prváku. A co teď??? Mě ta VŠ asi zničí.
Odpovědět
nunacek moc děkuju:-) Allie tak to přeju pevné nervy!
Odpovědět
Profilova fotka
Allie: Tak to je opravdu zapeklitá situace! :-| :-( Mě by z toho asi šlehlo...Naštěstí se mi to nikdy nestalo a doufám, že ani nestane :-D
Odpovědět
Teď to pořád řeším, takže na NJ půjdu a test z HV to nevim, snad se domluvíme, protože jedna spolužačka je na tom stejně, taky zapsaná na únor a ta stylistika snad dopadne, protože to je kolokvium, tak se holt budu muset přehlásit do jiné skupiny na jiný termín. Ta samá spolužačka nemá s kým jít, tak budem aspoň dvě a snad ještě někoho splašíme. Mám z toho hlavu v péru, právě jsem se přijhlásila na Zk z matiky co dělali dneska a dostali to všichni faskt zadara. mám na to týden, půjčený všechny matriály. snad ještě dnes na to sednu, namatiku fakt nejsem a bude to asi o náhodě, protože jen týden je strašně málo času, ale zkusit to půjdu, loni se mi nevyplatilo čekat na poslední termín...Už vás s tím nebudu zatěžovat, nezlobte se, ale já jsem vždycky v pátek, když se vrátím z VŠ totálně vyřízená, kolik se toho na nás zas navalilo...
Odpovědět
nunacek: gratuluju ke stavebnímu povolení. allie: nikdo se na tebe určitě nezlobí, naopak tě všechny chápeme. Klidně si vylij srdíčko
Odpovědět
Profilova fotka
Allie: Nemáš to snadné :-( Ono to studium někdy hodně vysiluje. Já mě někdy pocit, že to naprosto nemůžu zvládnout, ale brzy mě to přešlo. Uvidíš, že bude líp ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Evi: Děkuju ;-)
Odpovědět
Ahoj holky, potřebovala bych od vás rady a pomoc:-D Nějak mi přiřadili víc hodin na 1. stupni (angličtina) a já mám obavy, jak to budu zvládat, protože doteď jsem měla dospěláky...a ty malé děti neumí udržet pozornost tak dlouho, chci se vás zeptat, jak je bavíte, příp. konkrétní hry pro tak malé prcky (3. a 4. a 5. třída)
Odpovědět
Myslíš přímo hry hodící se na angličtinu?? Právě jsem spáchala úkol kk zápočtu z práce na počítači: příprava jedné vyučovací hodiny. Zvolila jsem HV, snad to vezme, dal nám přímo osnovu, co tam chcemít. Jen si nejsem jistá, co jsou organizační formy. To je skupinové, hromadné a individ. vyuč?? A osvojené kometence - co se děti tu hod.naučili?? Pak ještě materiální a didaktické prostředky - co používáme za pomůcky?? Třeba magnetické tabulky, klavír atd.???
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky :-) fridolinek: Já jsem aj nikdy neučila, ale když jsem kdysi učila na klasické základce na 1. a 2. stupni, tak nehledě na věk všechny děti hodně bavila taková ta klasika, třeba soutěž typu pořadu "Kufr" ;-) Nebo slovní fotbal není špatný. Nebo soutěž typu "jméno, město, věc". Je toho hodně. Allie: Organizační formy jsou ty, které uvádíš + třeba v rámci hromadného ještě kooperativní nebo týmové vyučování. Kompetence chápu něco ve smyslu jak uvádí RVP, kompetence k dalšímu učení, kompetence sociální, personální, komunikativní, k práci, k občanství - prostě všechno, co se naučili a můžpu využít v dalším životě nebo předmětech nebo k dalšímu učení a tak. Ty materiální didaktické prostředky bych chápala jako všechny možné pomůcky k výuce.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky. Holky, náhodou nedělaly jste k ŠVP ještě projekty?? My pár projektů k tomu máme, ale vůbec nevíme, jakou tomu dát formu, jak by to mělo vypadat..nikdo to neví..
Odpovědět
Profilova fotka
markitka: My na ŠVP zatim pracujeme jen hodně obecně.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Aha, my máme asi 9 projektů a ty bychom měli rozpracovat a my vůbec nevíme jak..
Odpovědět
U nás se dělaj projekty snad na všechno, ale já jako asistentka do toho bohužel nevidím.
Odpovědět
Profilova fotka
Třeba je téma člověk a příroda, nebo sousedé a my nevíme jak to pojmout, jakou tomu dát formu..
Odpovědět
fridolinek: ty nestudujes ucitelstvi, ze ne? nebo taky? Ja jen jestli jsi mela praxi ... Moje zkusenosti s deckama jsou vicemene jen z praxe. Doporucuju se domluvit s ostatnima jazykarkama na skole, aby ses chodila divat na jejich hodiny, to ti hrozne pomuze! Snad budou ochotny. Pro takhle maly prtata, jak pises, plati, ze nevydrzi delat nic moc dlouho. Tzn. Ja jsem mela co pet minut, nekdy i treba dve minuty jinou aktivitu. Ze zacatku nejaky, ktery je uklidni a az na konec nejaky "litaci". Pokud byly hodne neposedny, tak se s nima nedalo moc pracovat a bylo lepsi jim dat na chvili nejakou hru, pisnicku, basnicku s pohybem. Milovali treba "simon says.." (pokud neznas: - ty jim davas rozkazy a oni je plni "s says - stand up! take a pen..." pokud se nerekne S says ale jen rozkaz, tak kdo to udela vypadava. ) Je dulezity mit hodne veci "v rukavu", protoze ja jak jsem chvili nevedela, co dal (treba jsme vsechno stihli za 20 min :-N ) tak se behem pul minuty tak rozdovadeli, ze jsem je uklidnovala dalsich deset minut :-D . Taky me zaskocilo, ze treba nez si napsali jedno slovicko tak jim to trvalo deeeesne dlouho! tak je dobry s tim pocitat. Az budu mit po ZK tak ti klidne dam nejaky materialy a tipy. Prosimte ale prihlas se, ja na to zapomenu. (4. mam snad posledni ZK) tak hodne stesti a pevne nervy :-p
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky :-) Marki: Nás toto taky čeká. Ale zatim to řešíme jen obecně, nijak do podrobna zatim ne. Jen by mě zajímalo, kdy to chce šéfová jako stihnout, když podle toho máme 2010 začít uči! Nějak pořád má pocit, že je dost času, ale ono není :-N V srpnu jsme na RVP - ŠVP měli školení, jak ho tvořit a tak, ale nic moc jsme se nedověděli. Fili: Ať se zkoušky podaří ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
My jsme dneska s tchýní vyklízeli naši komoru, protože tam ještě měla nějaké jejich věci, no to bylo krámů...zabralo to celou halu :-D :-D :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
My ani to školení k ŠVP neměly :-|
Odpovědět
ahoj holky, jsem tu jen na skok, nějak nestíhám, ale myslím na Vás, takže vás chci pozdravit. Raduško, tobě přeji na zítra hodně štěstíčka, tfuj, tfuj, tfuj.....ale ty to zvládneš, hlavně hlavu vzhůru. A pak mi dej určitě vědět, jak to dopadlo, co komise apod. Já nakonec nedorazím, musím do práce....ale budu na Vás myslet:-) ale stejně ti ještě písnu sms.
Odpovědět
tak zitra vite, co mate delat, jasny? Drzet palce!! ;-) jdu na ty statnice. priznam se,ze jsem pripravu dost podcenila. Zvladla jsem to vazne jen jednou precist. Tak doufam, ze se budou ptat a navade, jinak jsem v pytli. |-| Ted jeste dohanim, ale uz se ani nedokazu prinutit. :-| pa
Odpovědět
taky držím pěstičky:-D Mě to čeká za týden:-/
Odpovědět
Profilova fotka
Určoo, držím pěstičky! Jsi šikula, dopadne to na výbornou!!! :-)
Odpovědět
Ahoj holky, tak nám nešel celý víkend internet, tak píšu až teď. filipovi: doufám, že jsi dopadla dobře.
Odpovědět
tak devcata za 3. Je videt, ze nekdo z vas se mi poradne nevenoval! a nerikejte, ze ja sama! :-D komise celkem mila, ale otazka blba. No - je to takovat at trojka, co cloveka mrzi, protoze by si ji nedal, ale aspon ze si muzu tohle odskrtnout, ovsem radost z toho nejak nemam, spis jsem zklamana no. Vubec jsem nespala, rano se mi na stridacku chtelo zvracet a omdlit - proste statnice jak maj bejt :-p . Blby je, ze se ted akorat vyspim a rano zacinam znova, protoze 4. jdu na silene tezkou zkousku k postrachu katedry ... takze to jeste nekonci :-| takze oslavy az potom ]-( . diky za palce a pesti x-)
Odpovědět
filipovi gratuluju a ber to pozitivně hlavně že to máš:-)
Odpovědět
Radu: i když jsem psala už i sms, tak ještě jednou velká gratulace, na známku se vykašli!!!!!!!!! No a co otázky? jaký teda byly?? Jsme zvědavá, chci vědět všechno? A co ten Horák, byl nakonec dobrej ne?? Prý jsme tam měli Doulíka no tak to je pohoda:-) U koho děláš zkoušku, na angličtině? já takhle byla ve středu na celé oborové didaktice u postrachu germanistiky a za jedna ;-) neboj se toho, teda specielně u mě pak nejhorší zkoušky dopadnou na výbornou
Odpovědět
Renat a kde studuješ vysokou?
Odpovědět
fridolinek: renat je taky na UJEPu v Usti nad Labem prave. renat: Otazky prave debilni. jsem na to chvili koukala a nejak ne a ne prijit na to, co si mam pod tim predstavit -- podle toho to taky vypadalo. Byl tam Doulik a Fleishman, Horak (asi - takovej ten obtloustlejsi 50tnik) byl celkem OK. Jako byli mili, to se musi nechat. Zkousku mam u nasi metodolosky Orlovy -ale ta je jen "nase" tak tu asi neznas, je to Ruska.
Odpovědět
filipovi: tak gratuluju a nebuď smutná.Hlavně, že jsi to udělala.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?