Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Rada bych si povidala o vsem, co se tyka zivotniho stylu, ktery se trochu vymyka beznym zvyklostem. Jak vas ovlivnuje ve vasem zivote, vyznavani budhismu ci vitarianstvi, proc se vyhybate eckum, pouzivate prirodni kosmetiku a jakou, jste vyznavaci alterativni mediciny, nepouzivate teflon a vyhybate se plastum, perete ve slizu atd ..... ???? To vsechno a jeste mnohem vic snad budeme moci probrat na tomto tematu.
Odpovědět
Profilova fotka
rosi, to puree je fakt bozi. Muzes z nej pect a nahradit cast jablek jim, nebo z nej delam pudingy nebo se da jist jen tak jako presnidavka. Svestky mozna moc cukru nebudou potrebovat, samy ho maji hodne.
Odpovědět
@rosina Ahoj :-) U nás se jablka moštovala, ve vsi je obecní moštárna, ten čerstvý mošt je něco fakt ukrutně dobrýho a když ho bylo víc, tak ho tatka ve sklenicích steriloval. Takhle jdou zpracovat i hrušky a z nich je ten mošt ještě lepší :-) jinak to pyré, křížaly, ze švestek povidla, jak psala Josefka, nebo je usušit. A ryngle bych jedla jen tak, páč ty mám nejradši. A sliz x tvrdá voda, jde to, my měli dřív dost tvrdou a problém jsem s tím neměla, ted máme naopak měkkou, jsme si polepšili v tomhle :-D (taky jsme přestěhovaný ;-) )
Odpovědět
Profilova fotka
krizaly to je teda napad!!!! To nam delavala babicka a ja se po tom mohla utlouct. Cerstvy most je opravdu mnamka, akorat je blby, ze moc dlouho nevydrzi, musi se celkem rychle vypit. :-(
Odpovědět
Na ty švestky píšou v návodu 6 kg, n2 deci octa a kilo cukru, já bych tam dala tak půl kila. Na křížaly jsem teda taky úplně zapomněla, možná si půjčím od našich sušičku :-) máme jich tu fakt tuny.
Odpovědět
rosi, sice nevim, co to jsou ryngle, ale tuhle jsem na farmarskym trhu koupila merunkovy chutney a bylo to vyborny, takze jestli mas cas experimentovat, tak bych to zkusila i svarit s ruznym aromatickym korenim. Pak je to moc dobry ke grilovanymu masu. Taky jsem tam minuly tyden koupila burcak z visni :-) A do mostu dat treba zazvor... Fantazii se meze nekladou :-)
Odpovědět
Ahoj catf, zkusim svestkovkou omacku k masu, neco na zpusob čatní. Dusí se to s červeným vínem a kořením. Jestli to bude poživatelný tak hodím recept.
Odpovědět
@rosina ahoj, ja tvrdou vodu mam a sliz normal funguje, nekdo pridava vic sody, ja ale ani ne... no a k ovoci nemam uz zadnej dalsi navrh, nez co tu padlo :-)
Odpovědět
@butt @aemmi supr, tak to jste mě potěšily, s tou tvrdou vodou :-) My nově totiž čepujem vodu z Moravskýho krasu, takže doufám, že to sliz zvládne :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, doporucuji bezvadne detske mydlo: http://www.ayurteka.cz/mydla/17-ajurv...
Odpovědět
Nazdar, dlouho jsem tu nebyla a vidím, že to tu žije :-) @rosina Rosi, u nás se horší ovoce dává do té bečky (bych to zas tak úplně nezatracovala :-D), na jablka je fajn mít dobrý sklep (kdybychom je cca v únoru nesnědli, vydrží tam ještě dýl), švestky odpeckované mrazím. Anebo taky nasušit ;-) Naši mošt převařují a plní do lahví, vydrží tak věky. A tchán ho mrazí (ale na to je třeba mít obrovský mrazák a nevím, jestli nemáš problém s PETkama). @josefka Ahoj :-) Od stejné firmy je dobré i mýdlo Visaka.
Odpovědět
Profilova fotka
@herminka - ahojky :-) .... take jsem na nej koukala, az pojedu do CR, chci si je koupit. Z toho jasminoveho jsem byla uplne mimo :-), porad jsem se chtela koupat :-)
Odpovědět
Koukám, že to tu trochu ožilo! :-) @josefka @herminka Když jsme u těch mýdel, já mohu doporučit toto: http://www.a-cosmetics.cz/zvlacnujici... Neměla jsem čas podrobně studovat a kontrolovat složení, ale je naprosto super a hlavně už jsem bez prasklin a ekzémů, kterýma jsem začala trpět po pobytu v porodnici z těch jejich "mýdel" :-p, doma se mi to pak ještě rozlezlo, ale nevinila bych Alverde mýdlo, co jsme doposavad používali, ale taky to, že si teď ruce myji mnohem častěji. Jinak, kdo máte zahrádku, tak fakt doporučuji měsíčkovou mast. Květy jsem jen povařila v nesoleném vepřovém sádle a rozmixovala a super, krásně hojí, zvláčňuje, hlavně na spáleniny a obecně regeneraci pokožky není nic lepšího. Navíc je to jednoduché a levné. @rosina Asi vše už tu padlo. My ten mošt sterilujeme s trochou cukru a používáme místo šťávy. Švestky doporučuju nasušit, když se to povaří, tak ta voda z toho, to je naprosto nejspolehlivější přírodní lék na zácpu (u děcek i dospělých). A jinak sníst jako křížaly. Mňam x-). Z ringlí (rynglí? :-N :-D - nevím, co je správně) je dobrá marmeláda a zbytek do bečky! Jako léčba začínající angíny je to pak geniální :-D . Z jablek vařím takovou přesnídávku, chci to začít dávat miminu jako příkrm až bude vhodná doba. Myslím ale, že je to něco jako to puree, které zmiňovala Josefka.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@anysek85 - tu sadlovou mesickovou mast jsme taky kdysi delavali, fakt byla super. Ja si nemuzu vynachvalit levandulovou vodu na plet. Taky krasne hoji a dokonce ji pouzivam i na psa :-) A jeste doporucuji koloidni stribro, tez super na ekzemy, vyrazky, stipance ....
Odpovědět
to mydlo visaka jsem taky pouzivala, krasne voni a bylo super na holeni(dela jemnou penu), ale desive to spinilo sprchovej kout, takze jsem od toho musela upustit ja zas na plet pouzivam jasminovou vodu s morskou soli od aromediky(nebo tak nejak)..maji to ve viva natura plus teda ruzova vodu od nobilisu je skvela, ale uz se neda od nich zadna kvetovka koupit, maji pry problem s kazenim mydlo z dm pouzivame tekuty a s tim jsem spokojena, nevysusuje..kdyz si myju ruce nekde v restauraci na wc, tak vidim ten rozdil, to aby si clovek hned namazal ruce
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj dámy! Jste tu znalé všeho možného zdravého a já bych potřebovala pomoc. Tohle počasí mi nějak nedělá dobře, i když piju jak duha, na slunce chodím jen, když je to nezbytné, skoro pořád mě bojí hlava rozdíl je jenom i intenzitě. Za ty 4-5dní jsem slupla už 3 brufeny, když bylo nejhůř. Neměly byste nějaké typy, jak se obejít bez prášků? A dotaz číslo dvě: Občas se tu odkazujete na téma o zdravém vaření, to je tady nebo na Koníkovi? Jsem asi slepá, ale nemůžu ho najít.
Odpovědět
Profilova fotka
@nirwen - a ses si jista, ze te boli hlava z horka? Nemuze to byt treba, ze nejis dost? Zdrave vareni je nekde tady na beremku, ale uz jsme ho dlouho nepouzili, tak je zahrabany .... http://www.beremese.cz/diskuse/tema/v...
Odpovědět
Profilova fotka
Na bolesti hlavy nijak zvlášť netrpím, jím myslím taky celkem stejně, takže mě nenapadá čím jiným by to mohlo být.. I když jednu věc si přece jenom uvědomuju, dnes je mi celkem fajn a vařila jsem si konvici ovocného čaje místo roibosu, tak jako předchozích pár dní. Mám ho hodně ráda, ale je pravda, že normálně ho nepiju v takovém množství. Děkuju za odkaz, nakonec jsem se k tomu prokousala, i když jsem si nebyla jistá, jestli je to ono.. Aspoň mám co číst :-)
Odpovědět
Profilova fotka
tak zkus pit misto roibosu neco jineho, treba ti nedela dobre on. Ale muzes byt citliva na horko, ale jinou radu nez hodne pit nemam :-(
Odpovědět
nirwen - mně na hlavu většinou pomohl hořčík, měla jsem období, kdy mě fakt dost bolívala a hořčík zabral, musela jsem ho brál ale fakt pravidelně a docela velký dávky. Pokud by tě ale hlava bolela víc jak několik dní v kuse, tak bych zašla pro klid duše za doktorkou. Josefko, krásmá fotka! Tento týden se chystám na ty povidla, bude to ale docela makačka :-D
Odpovědět
Profilova fotka
holky, ja vam uz strasne dlouho chci doporucit tenhle olej na vlasy: http://www.cestaprirody.cz/index.php?... Je naprosto uzasny, vlasy po nem rostou, zpevnuji se a dokonce mi i zarostly kouty. Moje kadernice pokazdy rekne, ze cokoliv si davam na vlasy, dela jim to zatracene dobre :-). A kdysi davno jsme se tu bavily o tuzidlech, tak toto od Lavery take muzu doporucit: http://www.cestaprirody.cz/index.php?... neslepuje, nemasti a vazne dodava objem
Odpovědět
Holky, bacha :-| : http://www.dm-drogeriemarkt.cz/aktual... @josefka Díky za tip, ten olej asi objednám, padají mi po porodu vlasy, tak to třeba pomůže...
Odpovědět
@nirwen Zkus ten hořčík, jak radí rosina a zajdi si preventivně k Dr. zvlášť pokud bereš HA a nemáš udělané testy na Leidenskou mutaci a jiné trombofilní mutace. Sestřence to začlo jako neopodstatněné bolení hlavy a skončila s embolkou na ARU - ale to tě nechci strašit, snad to bylo jen počasím a už jsi zase fit :-) ;-).
Odpovědět
Profilova fotka
@anysek85 - nestras ji :-D .... urcite to je jenom pocasim a horkem :-D, navic ji neboli porad, ale jenom v horku ..... a olej by na vlasy mohl pomoct a zkus si nechat zmerit zelezo, muzes ho mit nizke, tim by taky mohlo byt to padani.
Odpovědět
@anysek85 me prijde, ze po porodu padaji vlasy uplne vsem a upravi se to samo :-) naopak ja ted mam ukrutnej nedostatek zeleza :-( a vlasy mi nepadaji vubec... tim josefko samozrejme nechci zpochybnovat tvoje vedomosti :-D ;-) @josefka
Odpovědět
@butt nestraš :-D to s mojí "bujnou hřívou" budu hnedle plešatá :-N
Odpovědět
@aemmi to nemelo byt straseni :-D jen jakoze vlasy padaji vsem, ale pak samy zas zacnou rust ;-)
Odpovědět
Ahoj holky, já bych brala, kdyby mi trochu pačesů vypelichalo, už nevím kam s něma. Přitom se zdá, že pelichají, jsou všude, že by se z nich dala poskládat druhá paruka :-D mojí ségře pomohlo proti padání selen a zinek. Josefko, na tý fotce máš vlasy supr, závidím, že ti drží tvar v takovým účesu, je to velmi šik :-) Uvařila jsem povidla - dvě várky - a při té druhé jsem našla odvahu to vůbec nemíchat, jak stojí v předpise v apetitu a fak - vůbec se to nepřipálilo! Cukru jsem přidala jen minimum a dala tam asi deci jablečného octa a jsou moc dobrý, ale úplně jiný než kupovaný.
Odpovědět
Profilova fotka
Všem vám zpětně děkuji za rady, už je mi zase hej. Na takové teploty nějak nejsem stavěná..
Odpovědět
Profilova fotka
@rosina, diky za pochvalu vlasu, celkem drzi tvar, to je fakt @nirwen - tak to je fajn, ze je ti fajn :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Jedna recenze z Cesty Prirody na kulickovy deodorant od Primavery: Musím říct, že když jsem viděla uvedenou funkčnost 24 hodin, tak jsem se trochu naštvala a řekla si, že ještě žádný přírodní deodorant mi nikdy nefungoval celý den a že jestli ani tenhle nebude, tak jim to v téhle mé recenzi pěkně vytmavým. Nicméně jsme po 14 dnech testování (počítám do toho i týden plný 30°C veder) musela hluboce smeknout a téměř jsem povyházela všechny své dosavadní deodoranty. Tahle kulička je nejdokonalejší přírodní deodorant jaký jsem kdy měla!... http://www.cestaprirody.cz/index.php?...
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?