Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Rada bych si povidala o vsem, co se tyka zivotniho stylu, ktery se trochu vymyka beznym zvyklostem. Jak vas ovlivnuje ve vasem zivote, vyznavani budhismu ci vitarianstvi, proc se vyhybate eckum, pouzivate prirodni kosmetiku a jakou, jste vyznavaci alterativni mediciny, nepouzivate teflon a vyhybate se plastum, perete ve slizu atd ..... ???? To vsechno a jeste mnohem vic snad budeme moci probrat na tomto tematu.
Odpovědět
Profilova fotka
@erinka83 - pokud je to z kukurice vypestovane v Evrope, tak snad ne .... ale pokud je puvod z Ciny nebo Jizni Ameriky, tak bych uz tak duveriva nebyla.
Odpovědět
Diky Vam moc za rady....ifoun ja si prave ze tu stranku,ktera resi psi krmiva nasla,ale zdalo se mi ze slo hlavne o americkou zalezitost...Jinak Acana a Orijen jsou zhavi kandidati....jen na ten Orijen jsem nasla i nejake negativni reakce,pac ma jen maso a nekteri psi to muzou hur snaset(prujem,zvarecni...zvlast ti kteri maji oslabeny traveni)....Tak mam zatim tipa na Acanu...Jenze jelikoz mame bileho pudlika....tak zase resim aby to neobsahovalo moc cerveneho barviva...co do Acany se davaji sladke brambory a mrkev a brusinky apod. ,tak zas aby mi nezacal cervenat...pac pudlove,zvlast ti bili jsou na to nachylni...Josef ty s tim problem nemas?
Odpovědět
Profilova fotka
@chloequest - az budes prechazet na jinou stravu, tak musis strasne pomalu. Musis to michat s tim straym zradlem a co nejdele to jde. My jsme zacali po 1/3 a pri skoku na 1/2 to Tango odsrandelkoval .... nejlepsi je treba po 10g, mozna u vas po 5g protoze je malickej .... a fakt doporucuju dlouho. My uz prechazime asi 14 dni a porad neni na pulce. Ja jsem zatim na Tangovi nezpozorovala zadne barevne zmeny, ale ja v tom zadne cervene veci nemam. To nase ale neni tak kvalitni jako Orijen, neni to ciste maso .... je v tom hneda ryze, jecmen, amarant a jak tak koukam, tak bohuzel trosku kukurice :-( .... je to ale z Nemecka, tak doufam, ze to jeste neni GM kukurice, musim jim tam napsat. Jinak popravde nevim, co si mam vybrat. Nekdo pise, ze psi jsou striktne masozravci a jini zase, ze vsezravci, a ze by meli mit ve strave nejake karbohydraty .... nevim. Ja hledala neco, kde je kvalitni maso a zadna psenice a bilek, protoze Tango ma nejakou alergii (asi na mlecne vyrobky, vzdycky se zacne skrabat po jogurtu) a bilek pry psi netravi dobre a Tango ma to traveni fakt citlive (a zrovna Orijen ho tusim obsahuje) .... takze zkousime tu Real Nature a az prejdeme uplne, tak uvidim, jak na tom bude s travenim a se srsti .... kdyztak mam Orijen v zaloze - ta je z tech tri, co jsem ti psala jedina, co se tu da sehnat.
Odpovědět
Profilova fotka
@chloequest - a muzes kouknout sem: http://www.dogfoodanalysis.com/dog-fo...
Odpovědět
Profilova fotka
@chloequest - a tohle je to co ted zkousime: http://www.realnature-tiernahrung.de/ .... ale neumim nemecky :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@chloequest Orijen má hodně proteinů (ale rozhodně není jen z masa), takže to chce mít aktivního psa, někomu to navíc nesedne, protože obecně na to není zvyklý. Ale za zkoušku to stojí. S bělostí srtsti neporadím, mám psa rezavého, takže naopak přidáváme betakaroten a mořskou řasu. Zkus projít složení všech Orijenů a všech těch Provincial Acan a uvidíš, jestli je tam i něco bez (nebo s málo) červených složek. Když byl pes mladý, tak jsme taky řešili ten postupný přechod, ale pokud pes není nějak extrémně citlivý, tak to zvládne během dvou dnů. Určitě jde psovi vařit, alejá toho nejsem zastánce, odhadnout přesné složení stravy je dost těžké, nechtěla bych mít zodpovědnost za dostatek všech látek. Navíc pro ašeho dost aktivně sportujícího psa bych si to už vůbec nelajzla. Pes je obecně vnímán někde na hranici masožravce a všežravce. Spíš se odbornící kloní k všežravci.
Odpovědět
Profilova fotka
@ifoun - to ti zavidim, jak mas odolneho psa .... my co mame pudliky mame bohuzel citlivky na zazivani, takze to za dva dny rozhodne nebylo a neni ..... :-(
Odpovědět
Profilova fotka
@josefka každý má něco, ten náš má zas divné chutě, některé čerstvé maso nepozře (např. pštros a tuňák), ale zase se může umlátit po bio špaldových sušenkách a dýňové polívce :-D Naši mají pudlíka taky a nemá problém se zažíváním, on teda moc jídlu obecně nedá, ale že by mu vadily nějaké granule, to si neuvědomuju.
Odpovědět
Profilova fotka
@ifoun - ten nas ma divny chute taky, neboj :-D. Je to nas 3. pudlik v rodinach a jeden mel zazivani dobre, ale mel silene problemy s kuzi a epilepsii a druhy mel take problemy s travenim. Tenhle nas ma alergii na mlecnou bilkovinu a citiva streva ..... ale podle me to ma z toho, ze jako male miminko mel silna antibiotika, protoze ho jeho maminka starsne kousla do bradicky a podle me to rozhodilo imunitu ..... a pak mu nase vet dala antibiotika jeste 2x - prave na tu kuzi a na nejaky kasel a v te dobe se mu to zhorsilo. A taky je bily - takze jako albini je vic citlivy ..... ale je to nas milacek x-)
Odpovědět
Profilova fotka
@josefka Já mám pro pudlíky slabost a je mi trošku líto, že sposuta lidí říká, že jsou hnusní... přitom tomu akorát nerozumí a neví, proč mají ty svoje střihy, grrr. No, už jsem trošku mimo téma :)
Odpovědět
Profilova fotka
@ifoun - to naprosto chapu :-D :-D .... my teda toho naseho nemame vystavniho (ma krivy zoubek a jak ho jeho maminka kousla do brady, tak tam ma jizvu a mene chlouku, takze by neuspel :-N), ale je krasne rostly a ostrihany vsechno stejne ..... nema typicky pudli strih, to se priznam, ze se mi taky nelibi, i kdyz to ma svuj vyznam ... ja pudliky miluju x-) x-) x-)
Odpovědět
Profilova fotka
@josefka Nači nechávají stříhat podobně. Mně se líbí moderní a baby střih, kasika mě moc nebere, i když to chápu... No, já jsem ráda, že mám psa, který se nestříhá a srts si očistí sám jak kočka :-D
Odpovědět
Článek se načítá
zdravim vas po delsi dobe, ale poctive vas spehuju, to jo :-) koukam, jaka je veda ostriha pudliky :-D a rada bych znala vas nazor na jezeni brambor, kamoska mi rikala, ze nekde cetla, ze by se jich nemelo jist moc, ze nejsou z nejakyho duvodu, kt si uz nepamatuje, uplne koser...ja o nic nikdy moc nestudovala, a kdyztak jen, ze jsou zdravy a dobrym zdrojem drasliku..tak jsem si rikala, ze vy tady mozna budete vedet :-)
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj @butt .... ja mam k bramboram to, ze je to zdroj rychleho cukru (skrobu), takze kdyz se ji moc, tak mohou vest k pribirani na vaze a k rozhazeni rovnovahy cukru v tele .... ja doporucuju jist je stridme a se slupkou. Mas pravdu, ze jsou zdrojem horciku, ale treba bataty jsou jeste vetsi ....
Odpovědět
@josefka dekuji moc, kamaradce jsem vyridila, moc nadsena nebyla :-D
Odpovědět
Však se říká, že z brambor je nejlevnější tloušťka, nebo tak nějak...já jsem teda z bramborového kraje a brambory můžu na všechny způsoby, ale říká se, dávat přednost vařeným před pečenýma, který více zasytí, ted nevím, jak se tomu říká odborně...
Odpovědět
Ahoj, to koukám, že z brambor se přibírá, to jsem nevěděla. jinak ale i léčitel Ferda myslím moc brambory ve velké míře nedoporučoval, kvůli nějaké látce v nich, která je pro organismus tak trochu jed, bohužel si napamatuju podrobnosti, ale radil dávat při vaření hodně kmínu, že to proti tomu pomáhá..
Odpovědět
@ladulav no, ono že se po nich přibírá, to je zjednodušeně řečený :-)je to sice sacharid, a le i ty je nutný konzumovat, kdo hubne, tak v omezený míře, ale jinak sacharidy jsou důležitý zdroj energie ;-) ale tak když jich člověk nesní kilo v jedný porci, tak to nebude tak zlý...jinak s tím kmínem, to je pravda, bez něj ani ránu...
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj holky - presne jak pise aemmi. To o te "jedovate" latce v bramborach jsem slysela, ale porad se nemuzu dopidit, co to je za latku .... co vim, tak zelene brambory jsou "jedovate", ale o zralych bramborach si nejsem jista, jestli tomu mam verit. No, budu to muset zkusit zjistit.
Odpovědět
@josefka no, na druhou stranu, kdyby brambory byly jedovaté, tak by se asi nekonzumovaly... teda bez kmínu jsem je nikdy asi nevařila, ale stejně si myslím, že i bez kmínu by to člověku nic neudělalo...
Odpovědět
Profilova fotka
@aemmi - no prave .... ja tedy kmin nemam rada a varim je zasadne bez nej a nepozoruju nic .... ale zkusim se na to podivat.
Odpovědět
@josefka fakt :-o no tak vidíš, no asi je to fakt jedno...
Odpovědět
Profilova fotka
mate na mysli solanin, jakoze ten jed v bramborach? ten je napriklad i v zelenych rajcatech, to si pamatuju od maminky, ze zelene brambory nesmim nikdy jist :) a jinak kmin pry solanin do urcite miry neutralizuje.
Odpovědět
Profilova fotka
solanin v zelnych bramborach vim, ale nekteri lide prave mluvi o nezelenych bramborach a necem v nich, co je udajne spatny .... ja prave nemuzu prijit na to, co to je :-)
Odpovědět
Profilova fotka
solanin je i v zralych bramborach, hlavne pod slupkou a okolo oci. v zelenych bramborach je "akorat" jeho koncentrace xkrat vetsi. ale mas pravdu v tom, ze kolem brambor (a nejen brambor, ze) koluje tisic hoaxu, tudiz kdovi, jak to teda je :-)
Odpovědět
Profilova fotka
kocky, viete poradit nejaku dobru zehlicku???
Odpovědět
alpiinko a kolik za ni chces dat? ja mam s parnim generatorem a uz bych "obycejnou" naparovaci nechtela, ale jestli si dobre pamatuju, tak stala kolem 3000kc, je to phillips..uz ji mam cca rok, takze urcite maji v tehle cenove kategorii zehlicky podobnyho typu s lepsi vybavou
Odpovědět
Profilova fotka
@catf no mne bude musiet obycajna stacit :-| ale kvoli priestoru, zacinam mat klaustrofobiu z naseho bytu :-p ako pribudaju veci pre babo, tak mam pocit, ze uz sa tu neda pohnut...vcera som si robila prieskum a zatial ma najviac zaujala tato, nema niekto skusenost??? aj sme si ju vyskusali, super sadne do ruky, ma automaticke vypinanie, samocistenie.... http://www.rowenta.co.uk/rowenta/fram...
Odpovědět
Profilova fotka
pozeram, ze to neotvori presne tu, na kt. mam zatial zalusk ... je to PRO MASTER DW8010
Odpovědět
Profilova fotka
@alpiinka cha, dobra otazka, mne prijdou klrasicke naparovaci zehlicky vsechny na jedno brdo! Lisi se snad jenom materialama, barvou zasobniku na vodu - no a sem tam nejaka specialni funkce. Taky zalezi, kolik a ceho budes chtit zehlit - teda samozrejme po sestinedeli ;-) je mi jasny, ze si kvuli mimcu prvni tydny docela zazehlis. Kazdy to ma nastavene jinak, nekde se zehli i ponozky a trenyrky (uf... proc...), no a u nas mame nezehlivou domacnost. Zehlim akorat kosile (= tak ctyri do mesice), bluzy, jeden ubrus :-D a takove ty mackave tenci bavlnene kalhoty a sukne + operativne to, co vypada opravdu jako vytazene krave z huby. Mam levnou naparovaci z Tesca a bohate mi to staci - jednou za dva tydny tu hromadecku zpacifikuju u Big Bang Theory. Pokud chces nejakou "klasickou", sla bych po znacce (rodice maji Philips uz asi 10 let a vypada i funguje jako nova) a ergonomii (kazdemu padne neco jineho...) - a vzdy tankovala jenom destilovanou vodu (vodni kamen, to je previt). A rekla bych teda, ze Rowentou nic nezkazis.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?