Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Rada bych si povidala o vsem, co se tyka zivotniho stylu, ktery se trochu vymyka beznym zvyklostem. Jak vas ovlivnuje ve vasem zivote, vyznavani budhismu ci vitarianstvi, proc se vyhybate eckum, pouzivate prirodni kosmetiku a jakou, jste vyznavaci alterativni mediciny, nepouzivate teflon a vyhybate se plastum, perete ve slizu atd ..... ???? To vsechno a jeste mnohem vic snad budeme moci probrat na tomto tematu.
Odpovědět
Ahoj holky, máte prosím některá zkušenost? http://www.ekozbozi.cz/panve-greenpan... Chci ji koupit, ale neznám nikoho, kdo by ji měl a nenašla jsem moc recenzí |-|
Odpovědět
Ahoj holky, tak dneska ráno jsme si šla vařit kaši a v ovesné mouce zase lezly takový dvě svině, co jsme tam měla už v létě a musela kvůli nim vyházet celou špajzku ]-( ]-( ]-( přitom ta mouka by la zakolíčkovaná a ještě va zavázaném pytlíku....tak nevím, přemýšlím, jestli si na takovýhle věci nemám koupit nějaký hodně těsnící dózy :-| v čem to máte vy? anysek, na to jsou ted všude reklamy, že....ale zkušenost s tím teda nemám....
Odpovědět
Aemmi: Já mám vše ve skleněných dózách. Něco jsme koupili v Ikea a pár věcí mám normálně v obyč. zavařovačce s dobrým šroubovacím víkem, co nám zbyla třeba po sterilované zelenině nebo okurkách. To je taková levnější varianta a taky dobrý. Když jsem to vzala čistidlem a vařící vodou, tak ani ta po okurkách nesmrdí. Všude reklamy na greenpan, jo? =-) Já žádnou neviděla =-), jen zoufale hledám nezávadnou pánev. Někdo mi doporučoval Woll, ale ta se v ČR těžko shání, tak koukám i po jiných :-)
Odpovědět
@anysek85 vidíš, zavařovačka mě nenapadly, pár větších jich tu možná najdu, do Ikea se chystáme brzy, tak se tam rozhlédnu :-) mně se zdá, že jsem to viděla už aspoň ve třech časopisech, ted tu mám zrovna Pošli recept žijeme zdravě, reklamují tu od nich pekáče...pak to určitě bylo někde v Tině, prostě v těhle slepičárnách :-D ale je tojen krátká reklama, nic víc...
Odpovědět
@aemmi jinak já nic doporučit nemůžu, my máme teflonovu jak pánev, tak i formy :-N můžu říct, že po půl roce se to začíná olupovat ]-( sice se říká, že darovanýmu koni na zub nehleď, ale asi se brzy vrátím ke klasickým keramickým...
Odpovědět
teda proč to posílám sobě :-N
Odpovědět
@aemmi Aha, tak to se mi do ruky nedostalo :-). Já mám teflonku zatím v pohodě, ale na smažení chci něco zdrav. nezávadného. Hrnce ale titanové pořizovat nebudu, to mi přijde konina - vždyť jde především o teplotu, tak na co dávat 3 000 za hrnec, ve kterém vařím při 100 stupních rejži.
Odpovědět
@anysek85 my máme pánev taky v pohodě, jen ty formy jsou na ho... hrnce bych si taky nekupovala, ty mám vyhlídnutý klasický smaltovaný ;-) jen je blbý, že tu ted máme plynový sporák a všechno je od toho očouzený, takže nekonec koupíme asi kotlíky :-D :-N
Odpovědět
@aemmi :-D Dobrý :-D. Kotlík a do něj gulášovku - to byly časy x-) x-) x-)
Odpovědět
@anysek85 to jo x-) ale spíš vyhraje varianta B a to, že si koupíme elektrický sporák a pak ty hrnce :-)
Odpovědět
anysku, ja greenpan mam a jsem spokojena, efekt stejny jako u teflonu - tzn. nepripaluje se a dobre se myje, pouze jsou o dost tezsi samozrejme se nesmi prepalit, muze se tim znicit ta keramika mam malou 24cm, vetsi 28cm panev a jeste wok... vsechny pouzivam pravidelne co se tyce nezavadnosti, tak uz jsme tady o tom nekolikrat debatovaly..je to vychvalovana novinka, melo by to byt nezavadne, ale jestli se za 10 let ukaze, ze je to jed jako teflon, to nikdo nevi, i kdyz ja osobne predpokladam, ze se snad poucili od teflonu a zkousely ty panve pri vysokych teplotach josefka zas doporucuje titanove panve..nedavno sem davala odkaz na nejakeho vyrobce no a co se tyce hrncu, tak co treba nerez? ten by mel byt na plyn v pohode, ne? a clovek nemusi kupovat hned celej set, staci jen ty velikosti, ktery clovek fakt pouziva aemmi, ja mam z makra takovy supr plastovy hranaty dozy, ktery maj priklapavaci viko...hlavne je dobry, ze je delaj v dobrejch velikostech - v ikea jsem nikdy nevidela nadoby, kam by se veslo kilo mouky a nebo naopak, ktery by byly akorat na 500g cocky apod..bud jsou moc maly nebo zas velky no ale pokud si koupis neco uz se zarodkama breber uvnitr, coz si myslim, je ten problem, protoze ja mam vsechno uzavreny a stejne se mi v ryzi vyrojili, tak s tim neudelas nic, no alespon se ti nerozsiri do dalsich veci
Odpovědět
@catf na ten plyn není nic v pohodě ]-( prostě je to otevřenej oheň a nádobí je z toho očouzený ]-( jak nerez, tak smalt, všechno...drbu to pokaždý jak debil, skoro pokaždý by to chtělo potom vyhodit houbičku na nádobí ]-( kastroly si chci koupit už dávno, máme nějaký levný nerezový, co si m. kupoval ještě na koleje a všechno se v tom připaluje a pak různě, co jsme kde posbírali :-N takže mám v plínu nový...jen se budou prostě kupovat, až bude ten novej sporák, protože ta čerň prostě pořádně vydrbat nejde, tak at nejsou hnedka zničený ;-)
Odpovědět
Článek se načítá
aemmi, mamce jsem koupila taky nerezovy hrnce a vari na plynu a v pohode - obcas to chce vydrbat tou dratenou houbickou, ale tim se hrnec vubec neznici...ja varim na elektrice a taky musim hrnce ze spodu jednou za cas odrbat, protoze se tam pripaluje vsechno, co mi obcas vysplouchne ;-)
Odpovědět
@aemmi Nemáte fakt v nepořádku ten plyn? Naši mají kvalitní nerez hrnce a plyn a mají je krásný =-). A nebo to může být opravdu špatnou kvalitou (povrch. úpravou) těch hrnců. Dneska jsem to už slyšela od manželky kolegy jako ověřené info, že bude zákaz bylinkářů a prodeje bylinek obecně (spolupracuje shodou okolností s Dr. Jonášem). Jeden by z toho zvracel ]-(. Už jsem m. řekla, ať mi za domem od vyhradí dva záhony a od jara jdu zkoušet, co vypěstuju. Stejně jsem se na to chystala, tak mám aspoň motivaci :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@aemmi vařím na plynu, mám nerez IKEA 365plus i obyč starej smalt a nic černýho nemám, tak se přidávám k holkám, problém asi nebude v těch hrncích ;-)
Odpovědět
@anysek85 @erinka83 jsem si říkala, že je to divný... :-N my jsme se ted přestěhovali a ten plynový sporák tu prostě byl, já jsem se s tím nikdy nesetkala, vlastně jo, v Chorvatsku na dovče, ale tam se tohle nestávalo =-) říkala jsem si, jestli něco nedělám blbě, ale co by šlo dělat jinak na "otočit knoflíkem a podpálit" :-N no, jak jsem říkala, koupíme si svůj sporák a bude to ;-) tohle je prostě systém na ho....mám popálený prsty, je to málo citlivý, tzn., že to nejde ztlumit třeba na papiňák, navíc i to škrtání je zdlouhavý... http://elektro.avizo.cz/sporak-classi... je to přibližně tento, jen s plynovou troubou @catf já to musím drbat denně, jinak by to vypadalo fakt jak takový ty kotlíky, co se používají v přírodě...ono na tomhle sporáku bude asi fakt něco špatně...když to dám víc jak na minimum, tak z toho šlehají plameny, že bychom si na nich mohli i buřta opékat :-N týjo, zákaz bylinkářů =-) to teda nechápu proč...jo, taky se chystám letos pěstovat ve větším, ted máme balkon, tak už se těším ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@aemmi já teda plyn miluju, jsem na něj zvyklá a nic jinýho bych nechtěla :-) když nejde elektrika, plyn jde, takže můžeš ohřát vodu :-)
Odpovědět
tak my mame tiez hore plyn, a hrnce su uplne v poriadku =-) nic nedrhnem
Odpovědět
@erinka83 to je fakt, že můžeš vařit ikdyž nejde elektrika, to je velká výhoda ;-) asi jde o zvyk no...ale tenhle sporák je podle mě teda asi na vyhození, prostě mi to přijde nebezpečný, jak jsem psala, šlehají z toho plameny a mám popálený prsty a nejde to ztlumit tak, jak by bylo potřeba ;-) taky je moc úzkej...možná, že kdyby tu byl nějakej novější, tak si taky zvyknu, ale tohle mě odradilo, že chci zase radši elektriku :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@aemmi to jo, toho bych se teda bála =-) nechcete si někoho pozvat? nebo kdy budete mít ten novej?
Odpovědět
Jinak vám všem děkuju za komentáře :-) podle toho, co všechny píšete tenhle sporák evidentně není v pořádku :-N pošupajdí do sklepa a my si dáme svůj ;-)
Odpovědět
@erinka83 navíc to smrdí trošku jinak, než by mělo, nebo než bych čekala :-N no, ono, my jsme se sem nastěhovali asi před 3 týdny, ten sporák tu byl a není náš, nechat to spravovat asi nemá cenu, vzhledem k tomu, jakou má asi cenu...až přijde m. z práce, tak to probereme a dohodneme se...musíme zjistit, jestli tady el. utáhne ještě i sporák...ale asi na tom budu trvat co nejdřív ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@aemmi asi jo, to vypadá fakt nebezpečně :-|
Odpovědět
@erinka83 :-N paní co tu byla před náma, tak si na to nestěžovala...nám se to teda zdálo divný, ale já jsem se fakt setkala jen s el. sporákama, tak jsem si říkala, že je tohle asi nějaký výběhový typ, no... :-N
Odpovědět
@aemmi Nemám tušení, na kolik to vyjde, ale možná by stačilo jen nějaké malé seřízení. Ale moc na mě nedej, mluví ze mě člověk, který vařil celý život na plynu a nic jiného bych nechtěla :-)
Odpovědět
@herminka no, probereme to s manžou a uvidíme...koukám, že je to fakt o zvyku, já už se zase těším na sklokeramockou desku :-) jo, ted jsem si vzpomněla, že tu vlastně není zaveden plyn, že je to na bombu, která je v sektorce....ta kdyby zmizela, tak bych se taky nezlobila, zabírá tam dost místa...
Odpovědět
@herminka jo a prosím tě, vy máte ty deky, co jsi mi na ně házela odkaz před vánocema? jste s nima spokojený? já do nich asi půjdu, protože tu dvojitou jsem fakt nikde nenašla a tyhle vypadají dobře a jou docela levný... ;-)
Odpovědět
@aemmi Spokojení jsme moc. Akorát nevím, kterou máme gramáž, ale je pod nimi celkem teplo (spáváme při teplotě okolo 15 °C). Dvojité má teď Tchibo: http://www.tchibo.cz/Celorocni-prosiv... nebo http://www.tchibo.cz/Celorocni-prosiv...
Odpovědět
@herminka jé, moc díky za odkazy :-) to jsem se právě chtěla zeptat, jak jsou asi tlustý a při jaký spíte teplotě... my ted řešíme, že tu máme strašný horko na spaní :-N teda mně je horko, manželovi je akorát, já jsem zvyklá z domu taky tak na 16 stupňů, ted máme asi okolo 20 a tlustý peřiny :-| nechci ani vidět, jak to bude v létě 8-( tak možná přece jen budou lepší ty dvojitý...
Odpovědět
@aemmi Taky máme s manželem boje ohledně teploty na spaní :-D Obzvlášť teď, když jsme se vyměnili a on spí u okna. Ty naše deky se ani nezdají tlusté, naopak spíš celkem pěkně okolo člověka přilnou, ale teplo pod nimi je. V létě by to bylo k nevydržení, to povlékám larisy (to jsem už myslím psala).
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?