Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Rada bych si povidala o vsem, co se tyka zivotniho stylu, ktery se trochu vymyka beznym zvyklostem. Jak vas ovlivnuje ve vasem zivote, vyznavani budhismu ci vitarianstvi, proc se vyhybate eckum, pouzivate prirodni kosmetiku a jakou, jste vyznavaci alterativni mediciny, nepouzivate teflon a vyhybate se plastum, perete ve slizu atd ..... ???? To vsechno a jeste mnohem vic snad budeme moci probrat na tomto tematu.
Odpovědět
hermi a muzu se zeptat na co presne jsi alergicka?vis premyslim, jestli se da tohle praktikovat pri alergiich na celorocni alergeny, jako jsou treba ti roztoci...ja totiz mam zkusenost, ze kdyz delsi dobe xyzal neberu, tak pak mi nepomuze si ho vzit a hned dobry, ale nejakou dobu k tomu musim kapat ty kapky a pak uz staci jen ten xyzal...proste u me zobani obcas nefunguje :-( ja jsme u sebe zatim nezpozorovala souvislost mezi projevama alergie a napr nejakym tim jidlem..ale ono je taky fakt, ze kdyz clovek je furt na praskach, tak se to zjistuje tezko :-D kazdopadne jsem rada, ze slysim o nekom, kdo jako alegik muze zit i bez antihistaminik ;-) ja to chci s doktorkou probrat, jestli ona z pohledu klasicke mediciny vidi fakt jako jediny reseni dozivotni zobani prasku...a ted me napada, nemuze se to nahodou jeste zhorsit, kdyz se ty projevy nekroti?
Odpovědět
herminka, u mě to bylo noc co noc :-N :-D vůbec nevím, kde a proč se to vzalo, celý život až do 21 let jsem neměla jediný projev alergie a pak, jak když to na mě hodí...obvoďačka mě doporučila na testy, říkala jsem si, že je to stejně zbytečný, že alergii mít nebubu a ejhle, všechny vpichy mi zreagovaly, některý dost silně, některý míň...fakt nechápu, kde jsem k tomu přišla...no, moje babička se taky pořád diví, že to beru denně, ale jedna známá Dr, mě ujišťovala, že tohle zrovna není žádný svinstvo...ikdyž těžko říct, že....mi říkala kámoška, že se ji třeba po xyzalu chtělo pořád spát a byla dost unavená :-N
Odpovědět
Butt, jsem alergická na pyl (hlavně trávy), roztoče, peří, kočky, psy. Takže i u celoročních alergenů se to dá. Mně se projevy naopak zlepšily, v dětství a ještě třeba kolem 20 let jsem trpívala víc. Nevím, jestli je to tím, že stárnu :-D nebo si tělo nějak zvyklo (plus poslední asi 3 roky chodím na vakcínu). Ale třeba noční potíže jsem měla opravdu jen jako dítě, to už dlouho neznám. O Xyzalu (levocetirizin) jsem kdysi četla, že je šetrnější než předchozí léky (Zyrtec apod.), kamarádka taky říkala, že po něm jen spala. Mně problémy nečiní. Potravinové alergeny se asi při braní antihistaminik neodhalí, nicméně si myslím, že je možná omezit zkřížené alergeny (asi víte, oč jde) - pokud jde o sezonní alergeny, tak aspoň v jejich sezoně. Já jsem to dlouho nevěděla, vesele jsem si denně jedla vločky a divila se, že se nemůžu zbavit ekzému 8-(
Odpovědět
Neumím psát, mělo tam být "že je možná DOBRÉ omezit zkřížené alergeny".
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj holky, tak jsem si precetl avasi diskuzi o alergii :-( ..... jestli muzu prispet s troskou do mlyna. M. je alergicky na psy a kocky a po mem druhem potratu jsem na tom byla psychicky dost spatne a m jsem postavila do situace, ze bud se stehuju do Cech nebo si poridime psa .... vysledek byl, ze jsme si jeli pro psa. Zacala jsem m dopovat vapnikem, horcikem a probiotikama. Domluvili jsme se s majitelkou, ze si ho zkusime na 1 noc pujcit a budeme s nim spat, a kdyz se m projevi alergie (slzeni, kychani, astma), tak ze hovratime. Spali jsme s nim v malem stanu a alergie nebyla zadna, druhy den jsme s nim stravili cely den v aute a taky v pohode, i treti den doma a ctvrty den se najednou m vratilo astma. Tak jsem pro zmenu dostala ultimatum ja - bud ho z toho za mesic dostanu, nebo bude muset pes pryc ... a vyhrala jsem :-D. To, ze se ta alergie objevila az po 4 dnech (presto, ze obvykle miva reakci po 30min) bylo zrejme tim, ze jsem m vybudovala silnou imunitu .... pak to ale uz telo nezvladlo. M byl znova na inhalatoru :-(. Alergie se zbavil tak, ze jsme vyradili z jidelnicku vsechno, co v tele zvysuje histamin a zahlenuje - vsechny mlecne vyrobky, cokoladu, kavu a psenici (tu ani ne kvuli tomu, ze by zvysovala histamin, ale proto, ze je to jeden z nejvetsich alergenu). Omezila jsem rajcata a zacala jsem do jidla pridavat chilli, ktere vysusuje. M. povinne pije zeleny caj a ji jablka, oboji prirozene snizuje histamin. Z potravnich doplnku ji probiotika, Quercetin (3 x denne 500mg) a homeopatika Histaminum. Ten quercetin je prave v jablkach a zelenem caji a v paprikach. Mozna, ze bude na Quercetinu cely zivot, ale porad lepsi prirodni quercetin nez inhalator. Obcas se stane, ze se mu hur dycha, ale vypozorovali jsme, ze je to vzdycky, kdyz udela dietni chybu - treba kdyz neodola a da si kavu s mlekem. Cokolada je uplne nejhorsi - jejiho efektu se zbavuje strasne dlouho. Nebo kdyz Tango lita s cizimi sabaky :-D :-D :-D a oni ho moc oslintaj :-). Taky vzdycky po ockovani nebo nejake injekci, to Tango asi vylucuje nejakou latku a m vzdycky reaguje ........... Na ten ucpany nos bych rozhodne zkusila i akupunkturu. S roztocema je to tezke, ale stalo by za to, investovat do dobreho vysavace, ktery ma filtr a kdyz se bude prestavovat doma, tak uvazovat o podlahach bez kobercu a co nejmene zaclon ..... proste co nejmene tkaniny, ve ktere se roztoci dobre drzi. Postel prevlekat 1x za 14 dni a nechat periny vetrat (hned je nezastylat, ale rozhodit je nekam k topeni, aby vyschly) .... atd.
Odpovědět
Kopíruji z jiné diskuse (zrovna se to hodí k těm alergiím - ale asi tam nějaká víra v účinek homeopatik být musí): "Ačkoliv homeopatii doteď tak napůl nevěřím, tak musím říct, že Coryzalia mi na rýmu zabrala hned a překvapivě dobře - ne že bych jí už neměla, ale je mnohem snesitelnější. Takže Coryzalii doporučuju (dle letáku je jak na rýmu z nachlazení, tak na alergickou rýmu, prostě na otok sliznic)."
Odpovědět
Herminko diky za tipa na tu Coryzalii...ja ji beru jen kdyz jsem nachlazena a tak zkusim i na alergii...take nejak v posledni dobe trpim na ty sliznice...
Odpovědět
Chloe, není zač :-) Jen abych to uvedla na pravou míru (protože to z toho není zřejmé) - ta zkušenost s Coryzalií není moje.
Odpovědět
heri pokud vim, tak neni nic neobvyklyho, kdyz se alergie behem zivota meni, tak u tebe se meni tim dobrym smerem :-) josefko diky za "manual", jak na to!jediny, co jsem praktikovala a o cem vedela, bylo zadny zavesy, koberce atd. jinak jsi mi zas uzasne rozsirla obzory ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
but, neni zac :-) ... ty jsi vzdycky na me takova mila :-) :-)
Odpovědět
mne zas pomaha v sezone homeo Rhinallergy od Boironu, ten je presne na alergie. no a samozrejme olej z cerneho kminu.
Odpovědět
josefko, díky za tak dlouhý komentář ;-) týjo :-o přiznávám,že jsem se nad alergií x strava vůbec nezamýšlela, já mám vlny, kdy čokoládu jím ve velkým a pak ji zase nějaký čas nemusím vidět, s kávou je to taky tak, takže zkusím něco vypozorovat...nemáme a ani v novám bytě nechci koberce, ani těžký závěsy, ale momentálně spíme v klasických péřových dekách, což dělá asi dost neplechu, ale to bude jedna z prvních věcí, která se bude kupovat teda, máš hodnýho manžela :-) myslím, že polovina chlapů by nebyla schopná přestat pít kafe...
Odpovědět
Článek se načítá
Josefko: Perfektní a přínosný komentář, jako vždy :-). Dovolila bych si přidat jeden ozkoušený tip. Uvolnit šuplík v mrazničce a nechat roztoče pěkně přemrznout :-). Vyzkoušeno, funguje. Jinak žijeme bez koberců, tkanin a záclonky máme taky jen mini. My ale naopak budem muset pořídit koberce alespoň na čas, kvůli miminu, aby bylo víc v teple (máme plovoucí podlahy). Jinak manžela chválím, to máš v dnešní době fakt skvělého chlapa! Mám to s manželem podobně, ale vím, že to není samozřejmost. Bohužel.
Odpovědět
josefko, prece na tebe nemuzu byt nemila, kdyz ty sama jsi takova mila osoba, kt se tu s nama treplive deli o svoje moudra ;-) anysek, my mame vsude podlahu drevenou, v zime samozrejme studenou, ale koberec kvuli male porizovat nebudu.i kvuli tomu decku, vzdyct udrzovat koberec v cistote da peknou fusku..my jsme poridili takovy ty penovy puzzliky a krasne to izoluje a v cistote se udrzujou lehce...az se zacne hejbat, tak mozna zmenim nazor, ale zatim to fak vidim tak, ze koberce ani kvuli decku... aemmi perovy duchny vyhodit z okna! damy a mam na vas dotaz ohledne vanoc,jak reste vanocni stromecek?my teda, co jsme s manzelem spolu stromek zadnej nemivame, ale kdyz bude mit mala pristi rok uz z toho rozum, tak by to asi bylo vhodny...jenze prici se mi ten system, kupovat zivy stromky, aby doma za par dnu opadaly a umely jsou hnusny...
Odpovědět
my zas bojujem s m alergii, akorat on neni ochoten ze sveho jidelnicku vyradit nic(mlecne vyrobky, psenici, kavu..uz vubec ne), takze to mas josefko dobry, ze je tvuj m tohle ochoten obetovat ja ted koupila u primavery bambucke maslo a mazu m suchy fleky(na ktery cas od casu dostava kortikoidy) a doufam, ze to treba pomuze me m alergie nijak neobtezuje, spis mam strach, aby se to vyrazne nezhorsilo, kdyz mu ted k sennym rymam pribyly ty suchy fleky herminko, ani ten olej z cernyho kminu jsme nebyli schopni pravidelne brat(je to fakt humus :-D ) alpinko, s tim difuzerem ses spokojena? ja do francie psala a odpovedeli mi ,ze po v pohode do cr dorazi, ale uz nenapsali za kolik, tak se budu muset zaregistrovat a zjistim to snad pri objednavani
Odpovědět
Butt: Chápu, máš pravdu. Moje představa (možná naivní) je, dát koberec jen na příští zimu, kdy by mimino event. lezlo a pak pryč s ním. Buď ho event. vyčistím, zabalím a schovám pro druhý (jestli se vůbec někdy odhodlám druhý mít :-D) a nebo ho daruju jiným. Ty puzzlíky jsou super nápad, díky :-)! Ten koberec je skutečně myšlen jen na dobu, kdy mimino leze po čtyřech, což u nás opravdu pravděpodobně bude v zimě (pokud vůbec všechno dobře dopadne, že), kdy je ta plovoucí podlaha hodně studená :-p.
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj holky - diky za pochvalu m :-) ..... musim priznat, ze je v tomhle uplne uzasnej. Co se tyce te alergie, tak ho samozrejme zene laska k Tangovi, take by se ho nechtel vzdat (a asi se boji, ze bych sla s Tangem :-N). Jinak celkove se m strasne zlepsilo zdravi od te doby, co jime tak jak jime a jemu se to libi. Co ted chodil 2 roky do skoly, tak nemel temer cas na sport a porad se chlubi tim, ze jako jediny ze tridy za ty sileny 2 roky nepribral :-D :-D .... a samozrejme, kdyz prileti do Cech, tak zvlada i ten nasup psich chlupu (2 dalsi psi) a dokonce zvladne byt i chvilku u nasich, prestoze maji 3 kocky, na ktere je extremne alergickej .... takze to jsou motivace silne. aemmi - perove periny jsou siiiiiiiiiiiiileny alergen. Udelej si financni prioritu - nove periny. catf, co vim, tak alpiinka je s difuseru nadsena :-) .... uz me skoro taky naladila :-). Ja jsem ted ve ctvrtek, v patek a v sobotu lezela doma v krecich u meho 3. potratu :-( a hrozne mi pomohlo dychat hermanek s rozmarynem. Strasne me to uklidnilo a pomohlo od bolesti .... ale z te aromalampy to proste jde jenom chvili, tak k tomu clovek musi furt litat a doplnovat kapky a nebo svicky.
Odpovědět
Profilova fotka
kdo to tady ma nizky krevni tlak - anysek???? Mam babskou cinskou radu :-) ... jahly, cocka, cervene ci cerne fazole a 15 minutove koupele nohou v horke vode - nepotvrzeno :-D
Odpovědět
Josefko, já ne. Myslím, že Aemmi? :-)
Odpovědět
Profilova fotka
S tím nízkým tlakem jsem já :-D Intenzitu konzumace jáhel, čočky a fazolí můžu zvýšit, to nebude problém. Jen ta 15 minutová koupel brzo ráno, před odchodem do práce :-N
Odpovědět
Profilova fotka
no, tak to jsem byla uplne mimo :-) .... no, zrovna o te koupeli si myslim, ze by mohla pomoct :-D .... tak budes muset vyhupkat z postylky o 15 min driv a dospavat na zidli s nohama v kyblu ;-). Ber to s rezervou, nejsou to potvrzene rady :-).
Odpovědět
s těma peřinaka já vím :-S "nejlepší" je, když spíme u tchýně, tak oni mají v té místnosti naskládaných asi 10 peřin, jako fakt super ]-( doma u našich jsem měla suprovou deku z umělého vlákna, byla dvojitá, takže se dala na léto rozepnout, na zimu zase sepnout.. .jenže m. ty péřové deky dostal do výbavy, společně s povlečením a všechno je to prodloužená délka, jinak bych si přivezla tu svoji...ale ted hned po vánocích jsou deky na řadě, tahle dosavadní jsou navíc stršně nacpaný a je v nich hroznej hic :-N jinak včera večer jsem šla spát bez kapání do nosu a dneska jsem taky ještě nekapala a zatím to je celkem dobrý...tak si říkám, že to možná byla zase jen zduřelá sliznice...
Odpovědět
nízký tlak mám taky :-N , atopický ekzém, alergie :-N hypochondr hadr :-D
Odpovědět
anysek:vsak uvidis, ale ja hlasuju spis pro ty puzzliky, jsou i sirsi typ, co ma 1,6 cm (vetsina ostanich 8mm nebo 1 cm) takze ja jsem poridila ten sirsi a jsem spokojena... josefko strasne moc me mrzi, ze jsi prodelalal dalsi potrat ;-( ;-( ;-( ;-( ;-( moc na tebe myslim! aemmi takovy veci do vybavy by meli zakazat :-D
Odpovědět
Profilova fotka
but dekuju moc :-) .... to je proste zivot, no :-|. Nastesti to tentokrat zvladam psychicky dobre, zivot jde dal, priste to treba vyjde :-) ........ a s tou vybavou mas naprostou pravdu :-D :-D
Odpovědět
je fakt, že naše dlažba v obýváku taky asi nebude eventuálně nejvhodnější pro lezoucí dítě :-N
Odpovědět
holky a prosím vás, nemáte někdo tip, na MS bolesti? kromě kontryhele, femigardu, teplého obkladu?
Odpovědět
josefko to je moc dobre, ze psychika dobry! aemmi sport nebo orgasmus :-D
Odpovědět
Catf, vidíš, měla jsem za to, že právě Tvůj muž je taky jeden z těch ochotných změnit své stravovací návyky. Aemmi, máme buď tyto http://www.sebat.cz/seba-t-sonata-pri... nebo tyto http://www.sebat.cz/seba-t-sonata-pri... peřiny a jsme s nimi spokojení. Před 3 lety na nich ještě měli nějakou speciální povrchovou protiroztočovou úpravu (možná je mají i teď, ale nedoklikala jsem se k nim). Na MS bolesti vynechat bílý cukr, bílou mouku, jíst pupalkový olej.
Odpovědět
hermi, díkec, já bych teda chtěla zase tu dvojitou, co mám u našich, je to super ptaktický ;-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?