Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Rada bych si povidala o vsem, co se tyka zivotniho stylu, ktery se trochu vymyka beznym zvyklostem. Jak vas ovlivnuje ve vasem zivote, vyznavani budhismu ci vitarianstvi, proc se vyhybate eckum, pouzivate prirodni kosmetiku a jakou, jste vyznavaci alterativni mediciny, nepouzivate teflon a vyhybate se plastum, perete ve slizu atd ..... ???? To vsechno a jeste mnohem vic snad budeme moci probrat na tomto tematu.
Odpovědět
Profilova fotka
josef presne tak, to vidim u sve matky, ta uz mela vic prasku nez znudenej duchodce 8-(
Odpovědět
Profilova fotka
me z tech raubiru klepne, jim peru pelisky a dusty stoji na miste kde byl jeji a na zem a na me, na zem a na me :-D :-D :-D
Odpovědět
holky, tak dík za povzbuzení :-p už zase nepochybuju...já jsem teda ted mlsnáá rozežraná koza, ale pochutnávám si většinu zdravě (i když vím že i po bio fair trade 90% čokoládě se přibírá, že :-D )...taky nechápu, že když je někdo nemocnej, že ani to ho nedonutístravovací návyky změnit...
Odpovědět
u mýho táty to před pár lety vypadalo na rakovinu tlustýho střeva (ačkoliv je celej život jak z vyžebranejch vajec :-D ) no a rázem vyměnil salámky s cibulí, buřty s hořčicí a párečky za vločky, otruby a jogurty :-) jo a že zdravý jídlo je výbornýýýýý.........to tu nemusím vůbec říkat...jsem teď ráno začala ujíždět na kašičkách z ovesný celozrnný mouky, otrubama a rýžovám mlékem :-p mňam ;-)
Odpovědět
jo a dneska jsem dělala rizoto s kuřecím masem a zeleninou a víte co udělal můj manžel? nakrájel si na to půlku syrovýho špekáčku ]-( bídák jeden ]-( kdybysme nebyli ve při, tak ho nakopu do pr... 8-(
Odpovědět
Profilova fotka
aemmi ja sem zacala obednavat celozrnny cerealie bez prichuti cukru a m si na to sype rano cukr :-N smeje se mi kvuli tomu ze piju ryzovy mliko a kdyz udelam neco bez masa tak tomu rika priloha a pta se kde ma hlavni jidlo 8-(
Odpovědět
mia? to mi teda solně něco připomíná :-D m se tuhle divil, že jím cizrnu s bramborem, na rýžový mlíko taky koukal divně, srašně se divil, že se něco takovýho vyrábí :-N
Odpovědět
Mia tak to s tim jidlem bez masa jsi to trefila...Presne muj m.byl tak vychovany,ze pokud jidlo nema maso tak to neni jidlo a vse ostatni na taliri povazuje za podradne...a to i omacku se kterou se vzdy varim sto let aby doplnila to co je na taliri,tak on ji splachuje do zachodu,pac z ni sni jen maso a zbytek s prilohou ne 8-(
Odpovědět
Profilova fotka
chloe jo jo presne, udelala sem spenat s bramborem a vajickem a koukal na to jako kdybych ho tyrala :-N
Odpovědět
Mia tak to by u nas neproslo :-D ...To ja vzdy musim neco namaskovat jako ze to zdalky videlo nebo vypada jak maso... :-D :-D ...Ono je to psychologicke...mu musim rict,ze ma neco s masem,i kdyz tam dam trebas jen nudlicku a on uz je spokojeny pac vi ze tam to maso proste je :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
chloe taky se snazim, zrovna delam mexickej hrne, hromada rajcat, fszoli a ryze a troska masa :-D
Odpovědět
chloe, tak to je dobrej nápad, aby to vypadalo jako maso :-D začnu taky dělat...hodím mu do jeho porce kus salámu a řeknu, že je ho tam málo proto, že musíme šetřit... :-D a vlk se nažere... tak třeb brambory se špenátem a vajíčkem se u nás dělaly normálně, jedl to jak táta, tak mý dva bráchové a nikoho nenapdalo, že je to podřadnější jídlo...a ted m říct, že máme tohle, tak si skočí koupit plátek sekaný... to jsme jednou večer grilovaliu, tak jsme si řekli, že oběd bude lehčí, brambory na loupačku...m si k tomu koupil kousek sekaný...no, takk jsem mu na talíř nedala tvaroh...a on na to, že kde jako má to bílý? :-N jako pak zase mííchat tvaroh a sekanou, to mi přijde na poblití :-N
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
aemmi no na nej je ten spenat moc zelenej a neni k tomu biftek :-D
Odpovědět
Profilova fotka
teda, ja mam zlatyho m. kdyz to tak ctu :-) ..... kdyby vylil do zachodu neco, co jsem uvarila, to bycha si vylitla z kuze :-N koupila jsem si ciste mineralni pudr od Bare Minerals :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Jo mia, ty mi vzdycky delas chute, dostala jsem chut na spenat, zitra ho musim uvarit :-) ..... a nedas mi recept na :-) ten mexicky hrnec???
Odpovědět
Profilova fotka
josef jasne ze jo :-) na cibulce osmazis mlety maso ( jedno jaky, ja mam rada s krutim) pridas sekany rajcata z konzervy ( urcite se daji dat i cerstvy) chilli, sul, trochu vody, rejzi a cerveny fazole ( jestli mas namoceny suseny tak je pridej hned na zacatku, jestli z konzervy tak ke konci) a vsechno to uvaris dohromady, akorat prilivej vodu tak aby se to nespalilo, nema to byl uplne ridky jako polivka ani uplne bez vody a okorenis, sul, pepr a ja sem pridala bujon kostku, je to mnamozni a diky tomu kolik je v tom veci m ani nedojde kdyz osidim to maso :-)
Odpovědět
Profilova fotka
mia diky .... mas ted novou praci, kazdy den mi musis rict, co jsi varila :-)
Odpovědět
Profilova fotka
josef ale u nas to vetsinou neni podle tvych standardu :-D jako ja se snazim ale mega zdravy vareni by mi neproslo :-N ale delam maximum co de x-) hodne varim podle toho Jamieho
Odpovědět
Profilova fotka
mia to neva, me jde o ten napad, ja si to pak uz prizpusobim :-)
Odpovědět
Profilova fotka
aha tak to ja budu hlasit, zitra budu zrovna vymyslet, asi projdu Jamieho italsky recepisy x-)
Odpovědět
ahojte, zijete niektora aj na makrobiotike?bez masa, cukru, bielej muky a zemiakov? ja sa do toho pustam, bo sa chcem zbavit cysty a pripravit telo na babo.. ;-) :-) viem ze som na zaciatku cesty, ale snazim sa.. ucim sa.. len napady mi dosli,tak hladam recepty na nete.. ;-) :-) papate tak niektora tiez?
Odpovědět
Profilova fotka
marriynka, bez pridaneho cukru, bile mouky vicemen ziju, ale rozhodne ne bez masa a brambor :-) .... prestoze oboji jim v malem mnozstvi, myslim si, ze obzvlast maso (ovsem jenom dobre kvality) je pro nas potrebne.
Odpovědět
len ja som sa docitala, ze zemiaky obsahuju jedy, ktore sa ukladaju do kosti a prave preto ma tak vela zien oesteoporozu.. :-| a zriekli ste sa aj mlieka? mliecnych vyrobkov? ktore zevraj zahlienuju a prekysluju organizmus?
Odpovědět
Profilova fotka
mariynka, osteoporoza je zpusobena jinymi vecmi nez konzumaci brambor .... ja popravde neverim, ze jsou jakkoliv jedovate, zvlast pokud jsou dobre zrale. Jejich problem skvi v tom, ze obsahuji hodne skrobu a maji vysoky GI, pri velke konzumaci se po nich pribira ... Mlecne vyrobku opravdu zahlenuji a prekyseluji, ale zalezi na kvalite. Problemem jsou hlavne vsechny homogenizovane a pasterovane vyrobky. Cerstve mleko tyto vlastnosti nema .... ale tady je zase problem s hygienou a kvalitou. Ja osobne stale jim probioticke neochucene bio jogurty kvuli probiotickym bakteriim a obcas kozi nebo ovci syr (spis z kulinarskeho hlediska). Muj m. mlecne vyrobky prestal jist uplne a zbavil se astma a alergie nejen na naseho psa .... :-)
Odpovědět
josefka, tak to je vyborny dokaz toho, preco nekonzumovat mliecne vyrobky :-) taketo zive dokazy ma posuvaju dalej :-) :-) :-)
Odpovědět
Profilova fotka
mariynka to je pravda :-) . Ja osobne znam jeste jednoho kluka, ktery si vysazenim mlecnych vyrobku totalne vylecil alergie .... ja jsem silne pro to, nejist mlecne vyrobky a nebo jenom velmi kvalitni a v malem mnozstvi.
Odpovědět
Profilova fotka
ja teda jim syry a u mlika se mi uz podarilo ze ho piju jenom trosku v kafe, tam mi to ryzovy moc nechutna ale uz sem celkem dobre postoupila, na zacatku sem mela uplny abstaky :-D s uzeninama teda jeste bojuju, ja totiz miluju jidlo a mam silenou uchylku na dobrou kvalitni parma ham a na cokoliv co je udelany z kachny krome tech hogo fogo jater ale uz je to hodne na minimu, je fakt zvlastni jak ma clovek uplnou zavislost ja urcitych potravinach, nebo v mym pripade skoro na vsech :-D
Odpovědět
ja som sa docitala, ze tvrde syry sposobuju zenam problemy s maternicou a vajecnikmi, ze sa im tam usadzuju.. :-| ja zase neviem odolat cokolade.. :-| neviem ako s tym bojovat, sice papam uz len horku, ale jedla by som ju stale.. a kedze s tym este len zacinam, tak neviem co varit na obedy, tak som momentalne troska vyhladovana.. :-| :-| 8-(
Odpovědět
Profilova fotka
maryinka, ja bych nebrala vsechno tak smrtelne vazne. neni potreba se z toho stresovat a kdyz chces zmenit stravu, tak zacni od nejdulezitejsich veci .... 1. bych prestala kupovat rafinovane oleje v plastovych lahvich a kupovala jenom oleje za studena lisovane 2. prestala bych smazit na olejich, pokud potrebujes lehce osmahnout cibulku, tak na prepustenem masle, nebo olivovem oleji a jen to rychle promichat a podlit vodou. 3. omezila bych rafinovany cukr a bilou mouku 4. omezila bych mlecne vyrobky S tmavou cokoladou si nedelej zas az tak hlavu, az se ti srovna cukr v krvi, prestane ti kolisat, tak i prestanes mit chute .... a z moji zkusenosti, ja ji bud nesmim vubec (a pak ji ani nechci) a nebo si pak nesmim nadavat, ze ji jim moc :-N .... jakmile si dam dilek, tak bych snedla celou tabulku.
Odpovědět
Právě sleduji Sama doma a řeší tam hormonální antikoncepci a hormonální substituci. Překvapilo mě, že doktorka přiznala, že jsou známa úmrtí zdravých 18 letých dívek, které zemřely a byly to uživatelky HA. Doporučovala udělat před braním HA vyšetření na trombogen, celkový rozbor stojí 2700 a rozbor na nejčastější leidenskou mutaci 800 kč. To je poprvé, co to takhle slyším někde řečeno od doktora, že opravdu může dojít k úmrtí. Že by se blýskalo na lepší časy? ;-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?