Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Rada bych si povidala o vsem, co se tyka zivotniho stylu, ktery se trochu vymyka beznym zvyklostem. Jak vas ovlivnuje ve vasem zivote, vyznavani budhismu ci vitarianstvi, proc se vyhybate eckum, pouzivate prirodni kosmetiku a jakou, jste vyznavaci alterativni mediciny, nepouzivate teflon a vyhybate se plastum, perete ve slizu atd ..... ???? To vsechno a jeste mnohem vic snad budeme moci probrat na tomto tematu.
Odpovědět
Profilova fotka
http://www.jamieoliver.com/campaigns/...
Odpovědět
Profilova fotka
jo a jeste neco a uz du fakt spat :-D sem zjistila ze se normalne celkem dost lidi stit brambor co na sobe maji hlinu, neocisteny brambory tady stoji strasne malo a ocisteny sou tak trikrat drazsi a pri tom sou to uplne stejny brambory ze stejnyho pole a stejne sklizne a vyhazuje se tu zelenina a ovoce co ma divnej tvar a neni podle reguli, napriklad zeleny fazolky musi byt rovny, jak je zkroucena vyhodi se, banany musi mit urcitej tvar a velikost jinak se vyhodi, fakt sileny, ja vyrostla na starym baraku na dedine s velkou zahradou, vsechno jsme si pestovali a kdyz sem v kuchyni rozbalila sacek s bramborama od hliny tak svagrova malem omdlela :-D :-D a to pri tom tchanovci sou dost vyjimka a zahradnici :-N ona tvrdi ze ji jenom salat a i kdyby se rajce jenom dotklo jejiho salatu tak to prej nesni, tchyne by pry nejedla nic s cesnekem, kdyz sou nas na jidle tak se ta cpou ze maji boule za usima a ja do vseho davam zeleninu a tuny cesneku, miluju cesnek, nedavno jsme tchyni vysvetlili ze ji cesnek uz roky a dost velkych davakach a kdyz o tom nevi tak vylizuje talir a nevedela co na to rict, svagrova ktera tvrdi ze rajce by do huby nedala u nas spucuje skoro celej plech lasagni, samozrejme s kilama rajcat, nam cechum to prijde fakt smesny protoze jsme zvykli doma varit
Odpovědět
josefka, myslela jsem ze severu ČR republiky na šumavu ;-) teda spíš takhle ]-( :-|
Odpovědět
maii,jak ten eko prostředek na nádobí z lídlu vypadá? Jsem tam byla včera a měli tam jen W5, nemělo to certifikát, nic tam nebylo napsané, že by byl eko a stál 25 kč, což se mi taky nezdá. Nic jinýho jsem nenašla. :-|
Odpovědět
Když jsem byla v Anglii, tak jsem pracovala v základní škole. Na svačinu jsem si vzala toastový chleba s máslem a v něm třeba okurku, nebo rajče. Děcka na mě hleděli, jak na nějakýho chudáka, že kde mám brambůrky, nebo tyčinku :-D ]-(
Odpovědět
Aemmi, aha, škoda, myslela jsem, že třeba z Čech na Moravu :-) Kessinko, díky za názor. Škoda, taky jsem slyšela na alverdí krémy spíš negativní ohlasy :-| (jinak jsem snad se vším od nich maximálně spokojená), ale Primavera či něco jí podobného u mě nepadá v úvahu. Mio, Ty vždycky přijdeš s takovýma tragikomickýma historkama od tchánovců =-) A brambory s hlínou mě vyloženě pobavily :-D Ale připadá mi, že i u nás se nějak rozmáhají umyté brambory (i když je nesladuji zas tak detailně - kupuji je vlastně jen v létě, jinak mám vlastní), ale třeba i mrkev apod. Když už jsme (pokolikáté už?) u dětského jídla - včera jsem na koni zachytila téma, zda dát 9měsíčnímu dítěti kuře na paprice s knedlíkem, které vaří pro sebe. Připadá mi pozitivní, že proti se vyslovily asi 2/3 holek, které jí odpovídaly. Ale samozřejmě se tam objevily i odpovědi, že my jsme to dostávali taky a žijeme :-p
Odpovědět
Profilova fotka
betelgeuzz jojo, bramburky a tycinka :-D :-D synovec uz si zvykl u nas ale ze zacatku taky cucel ze kde sou bramburky a tak a byvalej svagr sem jednou vzal jeho dve decka ve veku kolem 12 na grilovani a to bylo neco, jeho dcera to teda jeste rozdychala ale jeho syn byl hlady a utrpel silenej sok, uplne na me koukal jak to ze nemam velky bily pecivo, klasicky hamburgery a hromadu cedaru, kdyz vyfasoval dva platky tmavyho chleba, salat, mini hamburger a salt tak na to ziral v uplnym soku a zacal nasrane ze teda at mu dam aspon syr ze si udela cheese burger kdyz sme teda takovy chudaci a nemame na jidlo tak sem mu donesla z lednice kozi syr a on se priserne nasral, prasknul s tim o talir a sel pryc :-D :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
hermi jo no kdyz u nich tech zazitku je :-D nebo se ptam svagrove jestli ji cerstvej spenat a ona ze nevi ze spenat nikdy nejedla :-N me to u neprestane fascinovat ty jejich stravovaci navyky, treba to jak ji lasagne s prilohou, treba s bramborovou kasi nebo s hranolkama nebo cesnekovym chlebem, ja si myslela ze se zblaznili kdyz mi to poprve donesli, a bramburky ji jako prilohu ke vsemu :-D
Odpovědět
Mia, jo to jsem taky nechápala, v univerzitní jídelně ale i v restauraci - lasagne nebo pizza s hranolkama. =-) :-D
Odpovědět
Profilova fotka
loony vid? :-D ja z toho mela sok a bramburky k sendwici :-D kdyz sem se jim snazila vysvetlit ze lasagne sou samostatny jidlo tak ne ma koukali jak z marsu :-D
Odpovědět
Profilova fotka
mia, k tomu nemam co dodat :-D ... tady je to stejny. Pozitivni ale je, ze detem v nekterych skolach nedovoluji nosit si sladke a musi mit s sebou nejake ovoce na ovocnou svacinu. Co ale obedvaji mimo skolu, to uz je ve hvezdach :-D :-D aemi - no, ja to pochopila, jenom jsem se ptala protoze mame na jihu Cech chalupu :-) herminka - me se ted deje neco podobneho s pleti - vecer se mazu sipkovym olejem a presto, ze ho pouzivam na vlhkouplet, mam pocit suche a stazene pleti .... Kazdopadne mi na to zabira, kdyz si pak na plet sriknu trochu ruzove vody.
Odpovědět
miamia, tak teď jsem se pobavila s těma dětma na grilování, fakt hustý :-D ale tady to není v některých rodinách o moc lepší, znám lidi, jejichž 12 letý děti jsem asi 10 let neviděla bez brambůrek v ruce :-N jinak co se týče alverde krémů, tak mám jeden univerzální na normální a smíšenou pleť, je to ten fluid a taky dělá takový ten firm...a navíc mi teda moc nevoní :-S mazala jsem se s ním jen v zimě na lyže... a teď jsem si koupila noční krém na citlivou pleť, je docela příjemnej a není mastnej, což mi vyhovuje, ale na suchou pleť by moc nepomoh...jinak já se snad konečně zbavuju pubertální pleti, ale čistící kosmetiku na probl. pleť používám pořád...někdy mám ale pleť taky trochu vysušenou a staženou, ale zdá se mi, že když to máznu něčím mastnějším, že se mi zase hned ucpávají póry, tak nevím...
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
aemmi jo ja mela taky dost, sem mela co delat abych se nesmala protoze ten kozi syr vzal doslova jako osobni urazku :-D :-D :-D jako ze si z nej delam prdel :-D :-D a pri tom na stole bylo grolovany nakladany kureci maso :-N tak jako oni vubec zvlastni pristup, sem uz slysela nazor ze asi nepiju moc Coca colu ( priznam se ze kdyz mam hodne blbou opici tak to obcas piju) nepiju limonady a naucila jsem se varit protoze my chudaci v tom komunismu jsme nemeli takovy vymozenosti jako maji oni takze jsme se museli naucit varit :-N :-N :-N :-N ja se malem zadavila smichy :-D :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
trosku mimo tema jako dodatek, asi tri roky zpatky se me m strejda ptal jestli uz jsme z tech evropskych dotaci zacali opravovat domy po valce :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
smarja Mius ta Tvoje rodinka.... :-D :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
veru me uz v tedle rodine neprekvapi asi absolutne vubec nic :-D ale jak se cpou ( krome tech deti byvalyho svagra) kdyz uvarim, to je primo festival obzerstvi, mam co delat abych zachranila kastroly :-D :-D kdyz sem u tchanovcu byla poprve na grilovani tak me malem kleplo, tchyne vytahla z mrazku zmrazeny maso, praskla s tim o mrazak aby opadal led, flakla to do mikrovlnky na deset minut, pat to tchan flakl na pet minut na gril a bylo uvareno :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D salat dela tak ze veme co ma zeleninu, vykoupe ji a hodi do velke misy a flakne na stul :-D :-D :-D od te doby sem tchanovi dala ochutnat nalozeny, pomalu grilovany maso a salat s dresingem ( v sebeobrane to nosim sebou i k nim) tchan nevytahuje gril az na posledni chvili a ceka na nas, jak vjedem na prijezdovku tak vylitne, prosacuje me, sebere mi vsechno co mam a leti k nim na zahradu, rychle vyklopi to moje maso na gril a nez se tchyne stihne dokolibat s tim fujtajblem tak ji rekne ze uz se to gril nevleze :-D :-D :-D :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
:-D :-D :-D N mamka je jedna z nejlepsich kucharek co znam, takze mi to znacne ztezuje pozici :-S ale zase mam diky ni rada anglicke jidlo, protoze vari skvele :-)
Odpovědět
Profilova fotka
veru tak to se mas :-) co ja uz musela snis za fujtajbly :-N este ze uz se zname tak dlouho a uz konecne muzu rict u nekterych veci ze to nejim nebo nechci :-D
Odpovědět
mia, tak to je teda mega hustý :-N :-N :-N to jejich vaření a stravování...no, ale na druhou stranu, taky jsou živí a zdraví, že...
Odpovědět
Profilova fotka
aemmi - zivi jsou, ale zdravi ne .... vetsina z nich je tlusta nebo az obezni a cpe do sebe hromadu leku na tlak, na srdce, na cholesterol, na cukrovku a boli je zaludek, klouby a tak ..... takze asi tak
Odpovědět
josef, jasně, já jsem taky toho názoru, že zdravá strava = základ zdraví... ;-) jen někdy trošku zapochybuju...ale teda já jím, nebo se snažím jíst zdravě a problémy s kloubama a s trávením mám taky :-N ale i tak, prostě mám dobrej pocit, že se pro svý dobro něco snažím dělat :-)
Odpovědět
Josefko cockovou biofarmu neznam, das kontakt?
Odpovědět
cockovu, ne cockovou :-D
Odpovědět
Profilova fotka
butt, jsi na FB? Jestli jo, tak mi pisni do IP jak te najdu. Kdyz ne, tak ti ho poslu vecer, az budu doma. aemmi - nepochybuj. Ja jsem driv zdrave nejedla a tak jsem si rozhodila zdravi a traveni, ze i ted po 4 letech zdrave stravy mam stejne slaby travici trakt a jakakoliv chyba mi ho rozhodi. To je ale jediny pozustatek, jinak vsechno ostatni se mi upravilo. Ten efekt spatne stravy na zdravi je dlouhodoby ..... neznamena to, ze kdyz si das klobasu, ze druhy den budes nemocna ..... ale uz si treba lehce zvysujes riziko rakoviny zaludku.
Odpovědět
Profilova fotka
aemni zdravy nejsou ani omylem, tchyne uz byla na operaci s rakovinou strev, s kylou, tchan s cimsi na pindovi a ma cukrovku a to je jenom o cem vim a tchyne ma desnou nadvahu, tchan mel taky ale zhubl kvuli te cukrovce ze se zacal trochu kontrolovat
Odpovědět
Profilova fotka
mia, tchyne mela rakovinu strev a porad takhle "ji" :-. ?? .............. Tohle nikdy nepochopim 8-(. Jak nekdo, komu zivot da takovehle varovani to muze nebrat vazne?? Copak jsou ty umely hnusy tak neodolatelny, ze se jich nejde vzdat???? Jak muze nekdo preferovat nacpany bruch smejdama pred zdravim .... vzdyd i zdrave jidlo muze byt vyborne. Moje mamka se konecne vydesila, protoze ji rekli, ze ma nabeh na cukrovku (ja do ni teda hucim uz asi 2 roky). Uz zhubla 16kg a vari takove dobre a zdrave mnamky, ze bych ji hned najala jako sefkuchare, kdybych mela restauraci. Co tu byla pet dnu, tak mi vyvarela jak diva a ja vsechno sezrala a pribrala jsem 1kg :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
josef no ona je na jidle uplne zavisla a nechce se moc hybat, tchan to vzal vazne tu cukrovku, zacal jist jinak a ted je hubenej a cukrovka se spravila trochu ale tchyne je nepoucitelna
Odpovědět
Profilova fotka
to fakt nechapu 8-( ... nojo, kdo chce kam .....
Odpovědět
Ale proč by lidi měnili stravování nebo dělali cokoli jiného, když stačí se sebemenším problémkem zajít k doktorovi a ten napíše prášky, a pokud nezaberou, tak nějaké silnější nebo je pošle pod kudlu? :-p
Odpovědět
Profilova fotka
no jasne .... a na to co zpusobi ty prasky pak jine prasky :-|
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?