Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Rada bych si povidala o vsem, co se tyka zivotniho stylu, ktery se trochu vymyka beznym zvyklostem. Jak vas ovlivnuje ve vasem zivote, vyznavani budhismu ci vitarianstvi, proc se vyhybate eckum, pouzivate prirodni kosmetiku a jakou, jste vyznavaci alterativni mediciny, nepouzivate teflon a vyhybate se plastum, perete ve slizu atd ..... ???? To vsechno a jeste mnohem vic snad budeme moci probrat na tomto tematu.
Odpovědět
Profilova fotka
aemmi - ricinovy olej dela presne to, co psala maii, ale pozor na nej, neda se vymyt. Je strasne husty a spatne se vymyva ... rozhodne doporucuju s nim nezacinat. Ja bych byt tebou zkusila ten dynovy. Pak musis nanest sampon 2x po sobe a mit teplou vodu .... tenhle olej se pak vymeje dobre .... ..... a zviratka jsou skvely, ja z toho naseho pakouska taky porad lezu na dvere :-D alpiinka - tak vidis, napadu na to, jak zuzitkovat vodku mas vic nez dost :-)
Odpovědět
Rakytník bych chtěla pěstovat, i když, jak nás znám, něco z něj udělám a stejně to tu bude stát =-) Aemmi, nejsem si jistá, jestli je olejování slučitelné s radou nedávat šampon do délek - ať nám pak nevynadáš :-D Ricinový olej jsem zkoušela na řasy (vždycky jsem ho na ně mázla na noc) a opravdu pomohl, porostly trochu do délky. Akorát jsem potom měla opuchlé oči (na noc nesnesu nic mastného na očích, ani lehký oční krém). Jinak jsem taky nedůvěřivka a olej na vlasy nedávám - maximálně trošku do henny.
Odpovědět
ja si davam kokosovy olej pravidelne, minimalne na konceky :-) aaa v domacnosti sa odvcera nachadza aj ricinovy olej, zeby som to skusila na riasy? :-D ale aj mne opuchaju oci z mastnych pripravkov. inak - dobry babsky recept na chytene priedusky, chrapot v nich : par kvapiek ricinoveho oleja nakvapkat na hrud, na to jemne platno (alebo latkovy kapesnik), a pritlacit kilo (v mikrovlnke) zohriatej soli v platenom sacku. vydrzat lezat, kym sol nevychladne a opakovat denne, kym problemy nevymiznu.
Odpovědět
Alpinka, gratuluji k těhotenství. Já mám oba alverdí krémy na ruce a vyhovují mi oba. Brusinkový používám v létě, měsíčkový na zimu. Tady má někdo problémy na co použít vodku :-D U nás by zkončila v ořechovce :-D
Odpovědět
jó, ořechovka :-p ta je fajn, tuhle jsme ji s bráchou dopili... :-D ale samovýrobu neumíme
Odpovědět
Aemmi, ona se v podstatě vyrábí sama. Jenom do vodky nebo slivovice naložíš suroviny a necháš stát. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
kocky, vsetkym vam dakujem :-) no to je teda vodkovych napadov... :-D no ja si teraz dlhsie nic nedam, ale mne ani predtym vodka moc nesla, ale dobra slivovica to uz hej ;-) a moj m hovori, ze vsetko, co konci na -vica je uplne super :-D ale vsetky vodkove napady odkladam :-N ja tiez mozem odporucit dynovy olej na vlasy, vlasy su po nom pekne, nadychane, skusala som aj olivovy, ale to bola hruza, este tyzden som ich mala extra jemne, vobec ziadny tvar, splasnute :-p
Odpovědět
Profilova fotka
herminka, termin mam 10.4., musim to zaktualizovat aj na konikovi...
Odpovědět
Profilova fotka
dynovy olej, pisu si! ;-)
Odpovědět
alpiinko taky moc gratuluju! maii no je to veda..hlavne u te kuze mam zkusenost, ze doktori skoro vse resi kortikodama..ja kdyz mela pred nejakou dobou na kuzi ruzny divny fleky, tak mi kozarka na rovinu rekla, ze by se dalo zjistovat drahyma testama, z ceho to je, ale ze je jendodussii tak kortikoidy ]-( a ja se mozna blbe vyjadrila, kdyz se mi to uz udela, tak promazavat nutne musim, nez se to zhoji...pak mam ruce normalni a nevim, jestli v te dobe, kdy mam ruce normalni, pomuze promazavt, aby se to priste neopakovalo..tak to bylo mysleny :-)
Odpovědět
Butt, jak už jsem psala, myslím, že promazáváním něčím neškodným bys neměla nic zkazit.
Odpovědět
Profilova fotka
tak jsem dneska koupila alverde zubni pastu. je s fluorem, skoda, ze nemaji (zatim?) i bez... za 1,95 EUR, meli i ustni vodu. chut je prijemne matova. taky jsem koupila sampon pro chlapy s pivem, tak treba mi ten bude vyhovovat... a kdyz ne, tak MP se ho rad ujme.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
alpiinko, to jsem rada, ze chvalis dynovy olej ..... a aemmi - muzu potvrdit, ze alpiinka ma jemnoucke vlasy.
Odpovědět
alpinko, gratulace!! :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Holky, mam dotaz, nemate nektera keramicke noze? A jake? A jste s nima spokojene?
Odpovědět
josefka, my dostali jeden ke svatbě, jaké značky nevím, ale nepřijde mi, že je nějakej zásadní rozdíl mezi normálním a keramickým...jinak máme sadu od tescomy, ale prostě mi to přijde tak na stejný úrovni, vařím docela hodně a právě jsem zkoušela stejnou surovinu krájet třeba jednou keramickým a podruhý normálním, ale nic jsem nevypozorovala,uvidíme časem, jestli se ten keramickej stupí... jo a já se chci zeptat, jestli perete ve slizu normálně i svetry? asi jo, že...my máme doma nějakej speciální prášek na vlnu, chtěla jsem ho dopotřebovat, ale oblečení z toho smrdí jak vůně co se dávaj do záchodu :-N (kupoval to kdysi manžel) tak se chci ujistit, že můžu prát i vlnu ve slizu...
Odpovědět
aemmi, vlnu peres v pracce a nebo to mas na rucni prani? mne se osvedcilo na vlnu olivovy mydlo(na rucni prani) - moc hezky to voni nejaky jemny svetry, ktery jsou urceny na prani v pracce peru v ecoveru na vlnu, myslim, ze jsem ji nikdy neprala ve slizu, takze nevim
Odpovědět
Aemmi, mám jen syntetické nebo směsové svetry a peru je v pračce slizem nebo tekutým Ecoverem či Ulrichem (obyčejným, ne na jemné).
Odpovědět
no, já jsem myslela v pračce...asi to příště zkusím slizem, uvidím, co to udělá...
Odpovědět
Profilova fotka
tak jsem keramicke noze zavrhla - nemate nekdo navrh na nejake dobre klasicke ocelove? - dobra kvalita za malo penez :-D catf, jak noze pouzivas ty?
Odpovědět
Josefko moji rodice maji dva keramicke...No samo normalni k tomu...A ty keramicke pouzivaji hlavne na ovozel,kvuli vitaminum...Sama jsem je zkousela...No bala jsem se kvuli te krehkosti a celkove se mi zdalo,ze maji jiny balanc...Tak krajeni s nima je o zvyku...Mozna trochu malo pruzne na muj vkus...Ale domu si chci jeden urcite koupit,prave kvuli tomu krajeni ovozel... Perlicka...Koupila jsem si urologicky caj...Na krabicce je malym pismem napsano,ze neni vhodne pro lidi s obtizema ledvin :-D
Odpovědět
Profilova fotka
chloe, to s tema vitaminama je jenom marketingovy (ale genialni :-D ) tah - je to blbost. Vitaminy se vetsinou ztraci tim, ze je ovozel vystavena svetlu (takze jakymkoliv nakrojenim, proste jenom to, ze se otevre) a teplu nebo se dlouho skladuje nebo se sklidi malo dozrala. Nuz nema na ztrate vitaminu takovou vahu. Ja ho prave kvuli te krehkosti nechci. Docela dost lidi mi rikalo, ze maji bud ulomenou spicku, nebo ze maji po roce uzivani zuby na ostri, jak se odlamalo. Ostatne, to mi prijde dost nebezpecne, pokud se ti neco ulomi do jidla. Zkratka jsem je zavrhla :-), ale chci nejake klasicke, ale dobre.
Odpovědět
No jo ale nerika se,ze trebas salat se nema krajet kovovym nozem prave kvuli tomu,ze ten kov vse znici??A proto se trha?Ja nevim,ja je videla prvne u nasich,tak mi mamka predlozila vsechny jejich vyhody,az jsem ji podezrivala,zda neni reklamni agent :-D ...Ale odrazovalo me s jakou peci se o ne musi starat...chapes...mamka za zady,aby mi nahodou neupadl :-D :-D 8-( .... Hodne dobre byvaji japonske noze.... No kdyz se uz probiraji kuchynske zalezitosti....Ja zas shanim dobrou panev,ne wok,ale klasickou panev...ale neprilnavou,ale zaroven ne teflonovou...Tak nevite jake jsou moznosti????
Odpovědět
josefko, mam nerez noze Azza s masivni rukojeti od tescomy, jsou vyborny do ruky a pekne ostry z japonsky nerez oceli http://www1.tescoma.com/cz/scripts/ka... keramicke noze mi nic nerikaji, my jak hodne varime, takze potrebujem neco solidniho, co vydrzi chloe, josefka psala pozitivne o titanove panvi.. ja mam greenpan a jsem taky spokojena
Odpovědět
Ja bych prave chtela neco na cem udelam jak palacinky tak masko...Mame litinovou,ale na tu se vse hned priskvari,takze je leda tak na steaky...
Odpovědět
Profilova fotka
kocky, este raz vdaka za gratulacie :-) chloe, tak my mame tiez titanove panvice (josefkin tip) a musim povedat, ze obrovska spokojnost, investicia dost velka, ale bola to asi najlepsia kupa, co sa tyka kuchyne...celkom nic sa neprilepi, cize aj umyvanie je hracka a rychlovka, moze ist aj do truby, co sa mi tiez paci, akurat to ma nevyhodu, ze su dost tazke, ale da sa na to zvyknut...pamatam si, ze ked som isla na prieskum (zrovna nam dosla mala panvica) a povedala m cenu, tak nebol moc nadseny, ale nakoniec suhlasil a len po jednom odskusani bol taky uneseny, ze sme museli ist na nakup a dostala som aj hrniec a velku panvicu x-) a vzdy ked na nich nieco robi, tak sa tesi, ako sa mu tam nic nelepi... noo a dobre noze by sa hodili aj nam...
Odpovědět
Profilova fotka
chloe - to je kravina s tema vitaminama. a na titanovou panev nedam dopustit - uz mam i woka x-) ..... jedina nevyhoda je, ze jsou tezsi, ale jinak varit, smazit, pect na nich je fakt bajo. delam na nich palacinky na sucho, maso na sucho ..... jsou fakt k nezaplaceni .... a muj m. reagoval stejne jako alpiincin :-D :-D :-D
Odpovědět
AHoj holky, krátce zdravím, vůbec teď nestíhám :-) titan taky vřele doporučuju, ale jen ten fakt hodně tvrdý a těžký, nakupujeme to postupně, protože jedna věc stojí kolem 2 000. Úplně nasucho na tem ale nedělám, vždycky tam dám tak oříšek ghí nebo něčeho, ale psíš ze zvyku ne chuť. Greenpan bych chtěla ale taky zkusit. Keramické nože považuju za kravinu, mamka je má a moc to nekrájí teda... my máme nože klasickou nerez nějakej základní typ od tescomy, nic spešl.
Odpovědět
Profilova fotka
rosino, jakou znacku tech panvi mas? Premyslim, ze ji koupim mamce a nechci ji vozit odsud - nehlede na to, ze je tady jeste drazsi.
Odpovědět
tak ja sa idem trosku zastat keramickych nozov, ono su totizto "keramicke noze", ktore zozeniete za 900 korun 3ks v sade a keramicke noze, ktore stoja okolo 130€ za 1 kus maleho univerzalneho nozika. kamoska ma jeden kvalitny, pouziva uz rok, ziadne znamky poskodenia cepele, je brutalne ostry, netreba vyvijat takmer ziadnu silu pri krajani. vyrobca garantuje, ze po pade na zem sa nerozbije (neodskusane, pochopitelne :-D) mala som moznost noz vyskusat a viem, ze ho chcem :-D titanove panvice - palec hore, mame aj hrniec aj panvicu a su to najvytazenejsie veci v kuchyni
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?