Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Rada bych si povidala o vsem, co se tyka zivotniho stylu, ktery se trochu vymyka beznym zvyklostem. Jak vas ovlivnuje ve vasem zivote, vyznavani budhismu ci vitarianstvi, proc se vyhybate eckum, pouzivate prirodni kosmetiku a jakou, jste vyznavaci alterativni mediciny, nepouzivate teflon a vyhybate se plastum, perete ve slizu atd ..... ???? To vsechno a jeste mnohem vic snad budeme moci probrat na tomto tematu.
Odpovědět
Maii diky...ja jsem si nejdriv hrala na hrdinku a myslela si jak se s tim vyporadam sama,ale vubec se to nelepsilo tak jsem dostala antb....nejaky Augmentin a samo tisic vedlejsich ucinku....Tak mam z toho mirnou depku... :-| Tedy ja si uz v nacti davala prouzky...pak jsem se barvila cela na blond...ale uz vic nez rok jsem barvu na hlave nemela...jen preliv tu a tam...Me stejne nebavilo stale resit odrosty...Pravda az zacni sedivet tak nevim co budu delat...volbu sediny versus barva budu resit asi uplne stejne jako Josefka :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Josefka je tady jedina duchodkyne :-N 8-( 8-(
Odpovědět
Josef neboj :-D :-D ...Moje mamka zacala sedivet dost brzo,kolem 30ky...takze mam takovy neblahy pocit ze...ehem.... :-S
Odpovědět
Profilova fotka
chloe, presne, zachvat :-D to sedi :-D Jako normal si davam kokosak nebo mandovak+sampon+kondik+masku, ale ted jsem mela fakt zachvat :D jo a btw. nesplachujte vajicko teplou vodou, pokud ho zrovna nechcete veceret michany primo z hlavy :-D :-D :-D catf, mas nejakej link na ten hreben? jojo, stastna jsem jak blecha, pac nemam rada kadernika a vubec smrad z tech barev brrr, u kadernika si vzdycky prijdu jak pani kadrnozkova a jeste aby me na hlavu placli tu folii, no tyjo, to bych mohla jit vysilat za Ládínkem :-D maii, prolakovany vlasy jsou hnusny, to jsem driv taky zkousela, a jsou matny a vrzou :-( josefko, to ses ale fesacka duchna :-D :-D josefko, prosimte, nevis, jak presne se ziskava urea a konkretne z jakyho zvirete? Konkretne me jde o tenhle pripravek http://www.lekarna.cz/excipial-u-lipo...
Odpovědět
Profilova fotka
abra, podle me se vyrabi umele, ale nejsem si tim jista .....
Odpovědět
abro, nemam, ja ho videla u kadernika, kam chodim...pouzivam na fenovani takovy ty kovovy kulaty hrebeny a tenhle mel byt spesl antistaticka verze..az tam budu mit cestu priste, tak ho koupim a dam vedet, co je to zac ;-) jojo, lak na vlasy jsem taky v davnych dobach aplikovala, ale ted bych si ho uz nedala, zbytecne to vlasy akorat zatezuje a spini
Odpovědět
ahojte holky, jdu vás sem zas jednou pozdravit :-) pěkne jste se v poslední době rozjely, skoro nestíhám dočítat :-) a abych se vyjádřila k tématu...já osobně mám zkušenost, že když vlasy dlouho neumyju, až je to fakt nechutný..tak pak po umytí vydrží dýl se nemastit... jinak, co se týče barvení vlasů, jsem v tomhle jako abra naprosto bez zkušenosti..já se strašně bojím toho, že by mi jiná než moje barva nesedla a vypadala bych jak debil :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
ahojte dievcata :-) maii, rada alverde na velmi citlivu plet je fakt naprd... a urobila som presne to co ty, siahla som po balei med na citlivu plet a fakt super... az tak super, ze sa bojim dalsieho experimentu s prirodou :-| na telo davam jedine prirodu, minule som dostala palmolive sprchac a myslela som, ze po nom zosaliem, vsetko ma priserne svrbelo... ad vlasy... farbila som, melirovala, ale teraz mam cca 2 roky svoju farbu a som spokojna ako nikdy... moja prirodzena farba je tmavohneda... catf, co pouzivas na tuzenie ak nie lak???
Odpovědět
Profilova fotka
gwen > ja pouzivam uz jenom balea med denni krem, obcas i pletove mleko - to mi ale makeup z oci nedostalo, tak pouzivam alverde odlicovac s mesickem, a ted mi doslo i tonikum, tak jsem zkusila jinou prirodni znacku, a tuktuktuk, zatim dobry :) a s tim palmolive mam uplne to samy, kdyz jedu k rodicum :-) jediny, co na sebe snesu z nemaleho arzenalu rodinne kosmetiky, je intimni sprchac :-) jo a jeste jsem si vzpomnela, jak jsem v 17ti zatouzila po melirech, a samozrejme jsem nesla ke kadernici :D ale poridila si nejaky "kvalitni" odbarvovac, ktery mi na hlavu nanes muj tehdejsi pritel :-D 8-) nadhera velika, ale to bylo krome henny ten nejvetsi barevny zasah do vlasu. abra > PRESNE, smazenice se mi taky podarila. jsem si rekla, jakou si tu hennu udelam vyzivnou, prd tam vejce do 90° vody, a koukam, co to tam je za zlutobily cucky...
Odpovědět
Abra:Pani Kadrnozkova :-D :-D :-D ...to je z Mach a Sebestovy ne?Ta s Jonatanem?? :-D :-D :-D Tedy ja jsem jednou cetla ze na vlasy je nejlepsi majoneza...samo domaci uplne nej...Toz jako dava to smysl...jsou tam pro vlasy vsechny ty nej slozky...vajicka,olej,ocet/citron...a je to vse smichane v jedne hmote jak maska...pry to vlasy krasne vyzivi...Ja to jeste nezkousela pac jsem lina si to umichat,ale asi si jednou spravim majonezovy zabal a dam vedet :-D Maii a co ta Balea obsahuje?Ja chtela najit slozeni na netu,ale nepodarilo se mi...Ja nechci Alverde pomlouvat,nektere veci maji fajn,ale trebas jejich kremy a vody atd mi take nesedely... Kartac na vlasy mam ze stetin divocaka a je uplne super :-D ...Zrovna dnes me popadl cistici zachvat a desinfikovala jsem si kartac na vlasy i stetce z kozy apod...proste celou zologickou zahradu :-D
Odpovědět
Profilova fotka
chloe > jj, ten kartac mam taky. na jemny vlasky se docela osvedcil :-) jo a s tou majonezou teda fakt dej vedet, to jsem zvedava! slozeni baley kremu nemam, protoze je na papirove krabicce, a tu jsem samozrejme zlikvidovala, ale behem tak tydne dvou krem musm koupit beztak (pouziva ho i mladej), tak ti to vypisu. pletovou vodu taky nemam. balea pletove mleko: voda, paraffinium liquidum, pentylene glycol, glycerin, octyldodecanol, polyglyceryl-3 methylglucose disterate, ethylhexylglycerin, panthenol, glyceryl stearate, tocopheryl acetate, dimethicone, xanthan gum, sodium acrylates/c10-30 alkylacrylate crosspolymer, sodium carboxymethyl betaglucan souhlasim, ze alverde je proste lowcost prirodni kosmetika. jejich mejdla (zvlast to zeleny x-) ) miluju, stejne jako sprchace (zvlast ty v tube), mesickovy odlicovac, "morsky" deodorant a dekorativku. ale na plet teda nic moc, a to jsem vyzkousela uz snad vsechny rady - krome problemove a starnouci pleti, i kapsle s olejem, masky, atd. - nic moc... ale o tom jsme tady uz klabosily ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
jo a hlasim ze proplachnout koprivou+hermankem vcera docela sedlo, vlasy jsou dneska celkem normalni ;)
Odpovědět
Článek se načítá
Jojo, přesně tak, Alverde má prostě levné a "obyčejné" suroviny, které holt můžou dráždit :-| Já krémy nepoužívám (pleť si mažu oleji), ale jinak nemůžu říct křivé slovo skoro na nic - nahouby byla snad jen tlustá černá řasenka, jinak mám samé dobré zkušenosti, přestože jsem ekzematik s citlivou kůží.
Odpovědět
gwen, pouzivam jenom bambusove tuzidlo ve spreji od logony( to je zatim pro me z prirodnich produktu nej) a uz nic jineho
Odpovědět
holky tak me napadlo, ze byste mi mozna mohly poradit.v druhe pulce tehotenstvi se mi zacly pri stresu dit s pokozkou na rukach divny veci, coz pretrvava doted. nejdriv me zacne ta kuze tak palit a citim, jak je napnuta a pak v par hodinach zcervena a popraska mistama i do krve..po odezneni stresu se to zhrubne a zacne se hojit a svedit a je ta kuze takova vysusena... a hoji se to nekolik dnu. tohle se deje na hrbetu rokou a jde to i mezi prsty..nenapda vys co s tim?krom teda vyhnuti se stresu :-) nemam s nicim takovym zkusenosti...
Odpovědět
Profilova fotka
butt, zkus si potrit vlhky ruce kokosovym olejem a dej je do bavlnenych rukavic. Jis ryby? Kuze byva sucha a popraskana pri nedostatku omega 3 a vitaminu A ....
Odpovědět
Profilova fotka
josefko myslis ze by se dala vyrobit umele? tyjo, co uz se nevyrabi taky... catf, oka, urco dej, ja mam taky kulatej na foukani a brala bych nejakej co by me ty vlasy nejezil :-D teda pokud nebude stat petikilo, to za hreben nedam :-D maii, jee, to jsem rada, ze nejsem sama, kdo si michal vajo na hlave :-D :-D :-D ja jsem si rikala, jakej jsem kus vola, ze to nemuzu nikde rict :-D chloe, jojo :-D presne ta :-D jak mela to paco jak marge v simpsnech :-D juu, zoo na vlasy :-D :-D mnam mnam, domaci majoneza, ale teda na vlas? :-D :-D no kdyztak k tomu primichej ty vaja a mas veceri :-D butt, tyjo, to je teda reakce :-( holky, co si mam dat na oparenou nohu? Vcera jsem varila medunkovej sirup a oparila jsem si nohu od kolene po lytko a pali to furt :-(
Odpovědět
Abro, taky jsem kdysi měla škaredě popálenou nohu a pomohl mi na to propolis - nemám po tom ani památky. Ale nevím, jestli pomohl i proti pálení (je to fakt už 10 let zpátky). A pokud to budeš potřebovat zavázat, ptej se v lékárně po mastném tylu (nevím, jestli ho prodávají, ale snad jo) - je v něm sice určitě vazelína nebo něco podobného, ale díky němu se Ti obvaz na ránu nepřilepí, to pak dělá paseku.
Odpovědět
abro, na popaleniny levanduli a sipkovy olej a primavera ma primo extrakt z aloe na hojeni ten hreben bude urco minimalne petikilo, spis vic...dam vedet
Odpovědět
Profilova fotka
catf, mam doma levanduli a. od nobilisu, myslis, ze si muzu udelat redenou koupel a omachat to v tom? to by mohlo byt fajne :-) hermi, dikec za tip s tim tylem, to se hodi :-) nastesti zatim vazat nepotrebuju, ale nevedela jsem o tom. Propolis mam, uz ho redim :-) jo a postrech, v tescu prodavaj hodne moc vyrobku frosh (ale nevim, jestli prasek, to vysonduju priste) a videla jsem tam i ecover universal!!! wooooow!!!
Odpovědět
abro, a nevadi ti na to teplejsi voda? vetsinou to pak docela pali, tak abys to jeste nezhorsila ja takhle m delam levandulovou koupel, kdyz mu neni dobre a desne si to chvali, ale na spaleninu fakt nevim, to by se spis melo resit studenym obkladem
Odpovědět
josefko dekuji za reakci.ryby jim, ale asi malo |-| cca tak dvakrat do mesice... kdyz bych ty omega tri mastny kyseliny a A chtela kupovat v podobe tabletek, mas nejaky tip?respektive podle ceho vybirat? abro no jsem z takove reakce fakt nadsena :-| a tobe drzim pesti, at se noha zahoji...
Odpovědět
Profilova fotka
catf, ja myslela samo studejnou koupel a jen na tu nohu, ale pomohlo to je to zklidneny, ponorila jsem to do škopíčku :-D
Odpovědět
Profilova fotka
butt nemam, nejlepsi by byl nejaky kvalitni olej z rybich jater, ale vetsina je dost spatne kvality, tak to zase radsi nic ... jeste jsem se vlastne chtela na neco podivat.
Odpovědět
abra, v tescu? wooooow!!!! :-)
Odpovědět
Profilova fotka
butt -> nemate v rodine lupenku? nebo nejaky jiny kozni problem, jehoz spoustec by mohl byt stres? jinak na vysusene a popraskane ruce tradicni recept, mesickova mast (veprove sadlo, mesicek), nejlepe homemade... abra -> to je docela velka plocha, auuu... to bych mozna vedle ciste prirodnich prostredku urcite zkusila i panthenol... zadne stracny :-D me se casto stavaji takovy kixy, jako smazenice na hlave. pak se sama sobe smeju cely den, nejlepe nekde v autobuse, aby na me spolucestujici jeste vic koukali... jo a jinak antistaticke atd. hrebeny a kartace s nejakym extrazvlastnim jadrem maji i v DM, vsechny pod 10 EUR...
Odpovědět
Profilova fotka
butt, zatim nejlepsi rybi olej, co jsem nasla je na Slovensku .... zkus se jich zeptat, jestli by ti ho poslali a kolik by to stalo: http://www.nutraceutica.sk/sk/produkt... Vitamin A nevim, nejlepsi by byl na chvili ze zivocisnych vyrobku a pozdeji beta karoten. Jenomze zivocisny vyrobky jsou jatra :-( .... a pak vajecny zloutek. Z rostlin je to mrkev, bataty, mango, spenat ....
Odpovědět
tak mě taky zklátila podzimní viroza :-S hlavně že užívám echinaceu, céčko a všechno možný ]-(...taky se mi rapidně zhoršila pleť, na obličeji mám místy beďary, některý místa jsou totálně vysušený, některý místa zase strašně citlivý se sklonem k červený virážce :-( no a o vlasech radši vůbec nemluvit...mastný, divný, neurčitý...teď jsem si od alverde koupila šampon oliva s henou a ten březovej, tak jsem zvědavá, jaký budou...ale zdá se mi, že nějak tak nejlepší vlasy mám doma u našich, když si je omeju nějakým obyčejným levným chemickým, tak nevím, jestli se k tomu nevrátím...
Odpovědět
maii ja se v tech koznich radostech vubec nevyznam a tak poradne nevim, co by s tim mohlo souviset...muj bracha mel akorat atopickej ekzem, kdyz byl malej a moje mamka ma neco divnyhoho v hlave, zapomnela jsem, jak se to jmenuje..takovy vridky, chvilku horsi, chvilku lepsi...doktorka ji rekla, ze se to poradne neda lecit, ze obcas se daji dat antibiotika, kt to trosku zklidni, ale problem uplne nevyresi a ze ji z toho i uplne vypadaji vlasy =-) a super diky za tip na tu mast, mam tu sadlo, ale v jidle mi strasne smrdi :-N takze ho vyuziju aspon takto :-D josefko dekuji moc!jsi fakt poklad, jeste ze te tu mame ;-) a muzu se zeptat, proc ten smutnej smajl u jater? =-)
Odpovědět
butt: já mám na rukou atopák, někdy je to lepší, jindy horší, ale jakmile to popraská, tak je to teda hodně nepříjemný,...jako prevence mi doktorka radila hodně promazávat jakýmkoliv krémem, což pomohlo, předtím jsem si ruce nemazala, neměla jsem ráda ten mastnej pocit a taky se mi událo, že je mi na ně pak zima, ale ted jsem si zvykla, mažu fakt každou chvíly a už se to neobjevuje...jinak moje kamarádka která má 4 měsíčního chlapečka má to samý co ty a vím že moje mamka s náma měla to samý, ale jak jsme odrostli, tak ji to přešlo...jo a sádlo je fakt super, mamka dělala na jatkách a právě říkala, že řezníci si tam mažou ruce sádlem a prej je maj jak miminka :-D
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?