Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Rada bych si povidala o vsem, co se tyka zivotniho stylu, ktery se trochu vymyka beznym zvyklostem. Jak vas ovlivnuje ve vasem zivote, vyznavani budhismu ci vitarianstvi, proc se vyhybate eckum, pouzivate prirodni kosmetiku a jakou, jste vyznavaci alterativni mediciny, nepouzivate teflon a vyhybate se plastum, perete ve slizu atd ..... ???? To vsechno a jeste mnohem vic snad budeme moci probrat na tomto tematu.
Odpovědět
Profilova fotka
pivo je mozna dobrej napad :-)
Odpovědět
chloe, v gw prodavaji nove radu essentials nebo tak nejak a ta ma myslim nekolik kvetovych vod bez alkoholu primavera mi prave nevyhovovala, hrozne to vysusovalo zkouselas na myti obliceje tu salvejovou radu od primavery? je to takovy nazelenaly gel s pumpickou, to je ted muj nejoblibenejsi - cisti pory a tolik nevysusuje..pouzivam to s morskou houbou tou nejjemnejsi(wool) josefko, olejem odlicuju ocni make up, hlavne tuzka jde dost blbe a pak si cely oblicej myju gelem od primavery, cimz se olej umeje, ale okoli oci se nevysusi, zatim mi tenhle postup vyhovuje, tak to snad vydrzi:-) maii, jestli mas jemne vlasy, tak to bude s mastenim asi porad trochu problem...osobne si myslim, ze jemne vlasy jsou vic v kontaktu s pokozkou hlavy, ktera je zmasti(vlasy se samy o sobe nemasti ze jo) zkouselas sampon briza/salvej od alverde? ten mi prisel, ze docela dost vysusuje ja mam taky jemne vlasy a pouzivam logonu pivo/med, ktera mi nejvic vyhovuje, ale stejne bych nemohla byt bez umytych vlasu dyl nez 2 dny...ale ja si je stejne myju denne, jsem na to uz zvykla jinak mam s vlasy podobnou zkusenost jako holky, prestala jsem je barvit, takze mam uz stopro svoji barvu a zjistila jsem, ze jsou diky tomu mnohem hustsi, protoze hlavne konce vlasu tolik netrpi a neztencuji se
Odpovědět
maii, jeste k tomu jabku..kosmetika primavera neni takova babkovsky smradlava, ta rada granatove jabko voni moc pekne :-)
Odpovědět
maii: nejseš sama, kdo má jemný a mastící se vlasy ]-( já mám dokonce brutálně se mastící vlasy ]-( jsme myslela, že se to po pubertě trochu srovná, ale je to pořád stejný, vlasy meju denně, kromě toho pořád řeším, jestli barvit, nebo ne, zdá se mi, že po melírech jsou trošku silnější...taky se momentálně rozhoduju, jakej učes...mám jich navíc docela málo, takže dlouhý vypadaj blbě, krátký mi nedržej tvar, fakt nevím...te¨d taky uvažuju, že se přestanu barvit a uvidím, co to udělá, když nic, tak aspoň po 10 letech uvidím svojí původní barvu :-D pivo užívám hodně, hlavně zevnitř :-D ale vliv to na vlasy asi nemá... ze šamponů jsem toho vyzkoušela hodně, ale s žádným to není tak dobrý, abych nemusela mýt denně... jo a navíc mi te'd pěkně padaj :-(
Odpovědět
Maii, pivo je dobrá věc - tedy zevně na zpevnění/natužení (sama si musíš vyzkoušet, zda Ti sedne ředěné, případně, jak, nebo neředěné), ale hlavně na vlnité či kudrnaté vlasy, nevím, jak by se chovalo na rovných. Vnitřně jsem ho nikdy nepila dostatečně soustavně :-D Jinak si myslím, že na vlasy - sílu i maštění mají velký vliv hormony. Teď v těhotenství mám vlasy naprosto úžasné (silné, nemastné), ale takovou radu jsi asi nechtěla, že? :-D Zpevňuje i kofeinový šampon Alverde (ale nevím, jestlis to nebyla Ty, kdo na něj nadával a psal opak). Henna je taky dobrá, ale ne příliš často.
Odpovědět
Profilova fotka
Ja mám s farbením podobnú skúsenosť, odkedy som prestala farbiť tak mám vlasy podstatne kvalitnejšie, lesklejšie, a keďže mám dlhé vlasy tak konce si ešte chémiu pamätajú, a rozdiel v kvalite je očividný, aj v hrúbke vlasu (prirodzená časť je hrubá a potom zrazu obrovský skok a farbená časť je tenučká...a to som pri tom poslednou dobou v svojom chemickom období farbila len cca raz za 3-4 mesiace) Čo sa týka padania tak som poslednou dobou dosť poľavila v strave, vôbec sa mi ňou nechcelo zaoberať a jedla som strašne veľa sladkého (som stále nezamestnaná, a väčšina spolužiakov už má robotu, nie je to veľmi povzbudzujúce :-() a začali mi padať vlasy. Tak dúfam že keď som sa dokopala zase k tomu aby som sa začala zase pozerať na to čo jem, tak snáď sa to zlepší :-)
Odpovědět
Herminko to je fakt,ze ja nejakou dobu take pouzivala kofeinovej sampon a dost pomohl na vypadavani i masteni...ale ted jsem zpet u Logony co ho zacala take vyrabet...Hm ale ja si vlasy myju take kazde dva dny jako Catf...dyl bych to nevydrzela...Ale jak zas Herminka pise dost je to take v zavisloti na cyklu...tak tyden pred m.je to des bes :-p ... Ja se take statecne vzdala blond vlasu a jsem u sve puvodni barvy...kterou obcas ozivim prelivem...Preliv vlasy obali a jsou takove pekne leskle,silnejsi na omak... Musim to zaklepat,tehu nejsem,ale vlasy se mi od min.roku dost zlepsily...jak po tom pivu :-D,tak po vlas.peci...A jeste se mi osvedcilo brat zelezo...Ale zas je pravda ze mam i obdobi,z niceho nic mi padaji vlasy jak dive...Asi je to ovlivnene ruz.vecma....
Odpovědět
mně ten kofeinový šampon vlasy netpevnil, navíc mě po n ěm svědila hlava (jsem byla já, kdo tu na něj nadával... :-D ) taky doufám že v těhotenství se to zlepší...stejně jako pleť
Odpovědět
Chloe, s tím železem máš pravdu. Divila jsem se, že mi dlouhodobě padají vlasy a celkově je mám strašné, a ono to bylo dlouhodobou anémií :-S Aemmi, člověk nikdy předem neví, jak bude na těhotenské hormony reagovat. Přeju Ti, abys to měla jako já :-) (pěkná pleť i vlasy, minimální nevolnosti...).
Odpovědět
Profilova fotka
koukam, ze jsem vas vsechny naladila na nebarveni se a ted jsem jedina, kdo se zase zacal barvit :-N .... ale jsem tady nejstarsi, tak se holt nic neda delat :-N :-D
Odpovědět
josefko, ja pevne doufam, ze ty sediny jeste chvili vydrzej na ustupu, abych si to nebarveni mohla poradne uzit...teda nehlede na to, ze diky tomu usetrim kolem 15tis rocne za kadernika...a i strihat ted potrebuju ne tak casto, protoze se ty konce tak neztencujou a ty se barvis doma prirodni barvou a nebo chodis na klasicke barveni ke kadernikovi? rikala jsem si, ze az bych se uz musela zacit barvit, ze bych to sfoukla doma treba logonou
Odpovědět
Holky, ale vy máte poměrně světlé vlasy, ne? V tom se nějaká šedinka ztratí ;-)
Odpovědět
Článek se načítá
já teda pořád nevím, jestli se přestanu barvit...první přeliv jsem měla asi v 14 a od tý doby to jede :-D navíc mám svojí barvu takovou hnědou myší, tak nevim, jestli to vydržím...a máte teda někdo více zkušeností s henou?
Odpovědět
Aemmi, mám celkem dost zkušeností s hennou. Co by Tě přesně zajímalo?
Odpovědět
aemmi, celou dobu jsem si taky myslela, ze mam sedomysi, ale ve skutecnosti mam barvu peknou a vsichni mi rikaj, ze mam moc peknou barvu od kadernika a nikdo nemuze uverit, ze je to moje vlastni:-) vekem vlasy tmavnou, takze treba budes mile prekvapena
Odpovědět
Profilova fotka
aemmi, ja som si farbila tiež od 14tich, nepáčila sa mi moja myšia hnedá...:-D mala som všetko od blond po čiernu, najčastejšie nejaké ryšavé či červené odtiene... ale zistila som že moja pôvodná farba je pekná, som s ňou spokojná a myslím že aj vyzerám lepšie :-) a henna jej dodá pekný odlesk...teraz chcem namiesto medenej hnedej skúsiť hnedý odtieň, tak som zvedavá :-)
Odpovědět
Tyjo, barvit od 14, to by mi taťka ruky urazil :-D Já jsem měla na hlavě chemii jen 2x - poprvé v někdy v 19 takový ten přeliv na 24 (nebo tak nějak) umytí a potom jednou melír, který mi celkem zničil vlasy. Jinak mám buď svou barvu (s tou jsem spokojená, měla jsem ji i na svatbě) nebo henním (jsem nadšená z toho lesku a regenerace).
Odpovědět
herminka: jo, u nás byl taky dycky křik :-D ale já jsem nikdy neměla nic zase tak výraznýho, aby si toho táta všim, nikdy jsem nezesvětlovala, šla jsem jen do tmavších odstínů...ale ještě ted když si dám barevnej melír, tak se bojím k babičce :-D moje teta si jednou dávala henu a obarvilo jí to krk nazeleno a nešlo to asi tejden dolů, tak se bojím, aby se mi to taky nestalo...a kde se vlastne hena koupí? v normální drogerii?
Odpovědět
jednou jsem dostala sáček balení heny od jedný známý a nebyl tam žádnek návod?
Odpovědět
Aemmi, tato henna http://www.henna.eu/ se dá koupit v DM nebo i jiných drogerkách, ale není moc kvalitní a kupodivu i vyjde poměrně draho. Lepší je Hennecolor http://www.hennecolor.cz/, Lamda http://web.telecom.cz/lamda/, Urtekram http://www.urtekram.cz/produkty/barvy..., Lush http://www.lushcz.cz/e-shop/katalog/5... nebo přes net http://www.prodejbylin.cz/henna_cerve... Henna se nasype do nějaké misky, zalije horkou vodou (okolo 90 °C), pokud chceš zvýraznit červenou, tak raději ibiškovým čajem, červeným vínem nebo řepnou šťávou, červenou prý taky vytáhne tea tree oil. Aby se uvolnilo barvivo, je dobré přidat něco kyselého (citron - na Tvou délku cca půlku, ocet, pomeranč) a trošku oleje. Někdo přidává i papriku (koření), kakao, kafe, vajíčko, perníkové koření, skořici - fantazii se meze nekladou. Finální směs by měla být hustá cca jako kysaná smetana (hladká, ale ne drobivá ani moc tekutá). Naneseš ji na hlavu (zchladlou, abys ji na hlavě snesla a nespálila ses, ale je dobré, když je ještě teplá), nejlíp se nanáší rukama, hlavně ji nevčesávej, zbytečně by sis vytrhala vlasy. Potom překryješ hlavu igelitovou čepkou, potravinářskou fólií nebo sáčkem, já to dole ovazuji starými silonkami, aby nikde nic neteklo, na to dáš teplou čepici nebo ručník a necháš na hlavě tak dlouho, jak vydržíš (na té DMkové henně píšou 6 hodin, ale můžeš klidně i přes noc). Smyješ šamponem, vydrhneš po sobě vanu :-D a hotovo.
Odpovědět
Ještě pro pořádek - spojila jsem omylem dvě věci, které k sobě nepatří. Olej se dává proto, že někomu henna vlasy vysušuje, ne kvůli uvolnění barviva. Záleží na vlasech každého a na tom, jak reagují na hennu, já dávám jen symbolické množství oleje, ani ne čajovou lžičku.
Odpovědět
Profilova fotka
catf, chodi me tp domu delat jedna Slovenka kadernice, davam ji prirodni melir, ale davaji toho tam malo, tak vzdycky prida trosku sveho. Ted naposledy jsem to nechala na hlave dele a je to svetlejsi, minule to bylo lepsi, vic prirozene .... je ale stejne draha jako pr ... :-( , jenze jinde me vlastni barvou neobarvi :-(. Bohuzel moje prirodni barva se ukazala byti celkem tmava - takova do hneda, takze sediny byly zatracene videt a delaly me starsi, tak jsem vymekla .... trochu me to stve, ale vypadat starsi me stvalo jeste vic :-D
Odpovědět
josefko, to chapu, nedokazu si predstavit, ze bych byla jedna z tech sedivejch zen, to se mi nikdy nelibilo.. i kdyz upraveny ty zensky vypadaj sofistikovane, ale ii tak nejak tvrde ja doufam, ze jeste tak pet let by to vydrzet mohlo jen s par sedivejma, i kdyz moje mamka byla pry hodne sediva brzo, tak doufam, ze jsem to po ni nepodedila
Odpovědět
Profilova fotka
to mam stejne z toho stresu, mamka zacala sedivet az nekdy kolem 45 .... a nebo to vlastne muzu mit po tatovi .... nu coz, radsi to neresim :-)
Odpovědět
herminka: dík za popis a odkazy :-) te'd asi chvíli počkám až mi odroste to onarvený a pak se do toho dám :-)
Odpovědět
teda fuj, já píšu jak prase :-D
Odpovědět
Profilova fotka
holky, jsem superprirodni, nikdy jsem na hlave barvu nemela :-D :-D je to ale moje osobni uchylka, pac se me libi proste jenom moje barva a zadna jina :-D doufam, ze me jeste dlouho vydrzi :-) v tehotenstvi me vypadala pulka vlasu, pak me rostly dost podrustky, ze kterych se nekonec vyklubaly dalsi vlasy, tak mam zas normalni :-D ale rekla bych, ze je mam ridsi a trochu min kvalitni, teda nepocitam tento tyden, kdy si hraju na uplne eko a dala jsem si na vlasy kokosak, pak vajicko, pak oplachla samponem, pak maska, pak citronovej oplach a nefenovala jsem to a nechala jen tak proschnout. Rovnou rikam, ze to byl desne blbej napad, pac vypadam jak pero (pardon za vyraz :-N ) Jinak co je dobry, tak ze se me vlasy moc nemasti, myju je 1x za tyden (driv to bylo ob den) a mezitim je jenom prostriknu kvetovkou a je to :-) ...no ja myslim, ze proste si ty vlasy zvykly, ze davam prednost spanku pred mytim vlasu a upravily se podle toho na myti 1x tydne, pac tusi,ze casteji by jim to stejne neproslo :-D
Odpovědět
Hm Abro tak obcas me take prepadne podobny zachvat pece o vlasy a je to horsi nez bez pece...Ono pokud se to nedela systematicky tak nejak stale tak takovy ten eko den jednou za pul roku to vse zhorsi nez zlepsi...Vlasy v soku jako co je to za prival zdravi :-D Jinak jsem skoncila na antb... 8-(... Mam hroznou radost...Na 7 dnu,tak ted jdu nakoupit zasoby jogurtu :-p ...Proste Echinacea byla skvela ale ne samospasna...Ach ju
Odpovědět
abro, tak to ses stastna zena :-) ja se nebarvila do nejakych 18 let a pak mi sestra byvalyho odbarvila vlasy na blond(samozrejme koupila barvu v nejaky drogerii) - asi si dokazete predstavit, jak to dopadlo (ruda zare nad pacifikem hadr) a jeste k tomu to bylo pres vikend v Bratislave a ja v nedeli pred odjezdem do prahy hledala kadernici, ktera by to nejak dala do poradku..a mam pocit, ze prave od te doby jsem mela blond meliry a postupne jsem sla do tmava a pak uz jenom tmavsi prelivy a ted uz cca 1,5 roku mam svoje..nejdriv hrozne elektrizovaly a postupem casu se to zlepsilo(stejne mam vyhlidnutej spesl hreben a taky fen mam nejakej antistatickej druh)
Odpovědět
Profilova fotka
ooo dekuji za rady! chloe, tak se co nejdriv uzdrav..!! hermi -> ano ano, ja jsem presne jedna z nadavajicich :-D alverde sampony mi proste nesedly zadne, ani ten brizovy. ted tady douziju ten avokadovy, co tady mam, a asi zkusim nejakou logonu. objevila jsem u nas vytecny bio supermarket. maji i vlastni znacku - YALIA , vyzkousela jsem od nich pletovou vodu (bez alkoholu, jen voda, kvetinove vytazky a parfem na bazi eterickych oleju) za bratru 3 EUR... a to jsem chtela koupit tu od primavery, ale meli jen posledni kus a notne vystrikany ]-( ale tahle znacka teda voni nadherne! no tak ted jen doufam, ze se mi po tyhle v ode nic nerozjede :-) to by me teda dvakrat mrzelo. jednou tydne!! ACH!!! :-D nojo, jak psala catf, jemne vlasy se promasti za chvili. pry je dobra strategie je "prolakovat", zaschnout, poradne rozcesat. zkouseno vcera, dneska vlasy nemyte a docela to pomohlo. JENZE vlasy jsou proste hnusny :) zitra zkusim koprivu s hermankem dohromady :-) a dost mozna i to pivo x-) vne, samozrejme! (chocho)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?