Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Rada bych si povidala o vsem, co se tyka zivotniho stylu, ktery se trochu vymyka beznym zvyklostem. Jak vas ovlivnuje ve vasem zivote, vyznavani budhismu ci vitarianstvi, proc se vyhybate eckum, pouzivate prirodni kosmetiku a jakou, jste vyznavaci alterativni mediciny, nepouzivate teflon a vyhybate se plastum, perete ve slizu atd ..... ???? To vsechno a jeste mnohem vic snad budeme moci probrat na tomto tematu.
Odpovědět
:-N :-N to mi pripomina odposlechnutou predvolebni diskuzi jedne pani a asi jeji stare matky. "Ale mami, prosimte, vol VV. Tam je takovej milej pan". - "Jakej, ja ho neznam." - "No vzdyt vis! Jeho manzelka hraje doktorku v Ordinace v ruzovy zahrade nee?" - "Aha, no, ta je mila .... taj jak myslis" :-N jsem si koupila od Alverde kulickovy deodorant. Marne jsem hledala nejaky tuhy bez hliniku :-| . Ale bohuzel ja jsem na pachy hodne citliva a nemela jsem z toho na konci dne dobry pocit :-|
Odpovědět
Holky, jedna diskuse lepší než druhá :-| Filipovi, měla jsem kdysi kuličkový deodorant Alverde a opravdu moc nevydržel, lepší mi připadají jejich spreje - do toho šalvějovo-limetkového (nebo co za citrus tam je) jsem si ještě přikápla šalvějový eo a celkem fungoval. Ve sprejích je totiž dost alkoholu, který celkem brání pachu sám o sobě. Ylang taky není špatný, ale imho vydrží míň, a letos ve vedrech jsem používala chemii (ač nerada), protože mi prostě nic přírodního nechtělo zabírat :-|
Odpovědět
:-D :-D :-D teda ono to zas tak vtipný není :-( lidi mají dneska posunutý chutě blbým směrem, což je z těch dochucovadel, kterejch jsou děsný kvanta a všichni tomu podléhaj...bych je nechala 3 dna o hladu a jak by jim pak přišly k chuti obyčejný vařený brambory nebo kořenová zelenina!
Odpovědět
Profilova fotka
no, ta prvni diskuze mi silne pripomina moji babicku :-( .... polevka bez Podravky nejde a rizek, ktery neni na troud spaleny neni udelany ]-( .... a to je kazdy vanoce fakt boj .... bud je nam spatne, kdyz to snime, nebo je babicka nafucena, kdyz to nesnime a vysvetlit se ji to neda a neda :-( abra, Tango se ma dobre, my ho nezlobime, on nas zatracene :-) .... kouse vic nez bychom si predstavovali, obcas i ze vzteku, tak nevime, jak ho to odnaucit. Jinak je to mazel a je uplne hedvabnej :-) poslu ti odkaz na fotky do IP, uz jsme tam i my, tak to nechci daty zverejnovat :-D .... ale neni jich moc, neboj :-)
Odpovědět
Profilova fotka
jo jsem zapomnela, o vikendu jsou slevy v GW: Primavera Krém na ruce Zázvor Limeta + 40% ZDARMA >> info > 370 Kč Primavera Aromalampa >> info > 580,- Kč Primavera Výživný krém Neroli Cassis >> info > 279,- Kč Primavera Intenzivní oční krém Růže Granátové jablko >> info > 799,- Kč Primavera Sprchový krém Růže Rakytník >> info > 259,- Kč Primavera Tělový olej Zázvor Limeta >> info > 259,- Kč Primavera Cold therapy Roll-on >> info > 139,- Kč Dr.Hauschka Růžový krém >> info > 449,- Kč Mádara Ochranný pleťový krém pro děti + Jemný dětský šampon ZDARMA >> info > 349,- Kč Mádara Šampón všechny druhy + 25 ml Kondicionér ZDARMA >> info > 249,- Kč Mádara Kondicionér všechny druhy + 25 ml Šampón ZDARMA >> info > 249,- Kč Mádara Tónovací fluid MOON FLOWER >> info > 469,- Kč Mádara Čistící pěna >> info > 275,- Kč Pranaróm Aroma difuzér YAO >> info > 640,- Kč Pranaróm Aroma difuzér LOTUS >> info > 1.790,- Kč Tropicai Sprchový krém EXOTIC/SENSITIVE >> info > 150,- Kč Tropicai Vlasový krém EXOTIC/SENSITIVE >> info > 150,- Kč Tropicai Panenský kokosový olej 750 ml >> info > 429,- Kč ECO Cosmetics Deo stick Olivovový list – Sléz >> info > 149,- Kč Hanf und Natur Tělové mléko 200 ml >> info > 499,- Kč Hanf und Natur Bio Konopné těstoviny >> info > 59,- Kč Lavera Basis Sensitive Sprchový krém + Tyčinka na rty ZDARMA >> info > 179,- Kč Lavera Basis Sensitive Balzám na rty DUO PACK 2 ks >> info > 99,- Kč Lavera Dětská zubní pasta + 33% ZDARMA >> info > 99,- Kč Lavera Šampón Růže/Mango + cestovní balení ZDARMA >> info > 235,- Kč Simon Levelt Bio Zelený čaj EXOTIC LIME nebo MYSTY GREEN > 33,- Kč YOGI všechny druhy čajů >> info > 89,- Kč Dolphin Výběr Neapolitánek v boxu 16x2 197g > 159,- Kč
Odpovědět
Holky, mrkněte sem, jsou to webovky kamarádky, třeba tam najdete nějakou inspiraci: www.biolenka.cz
Odpovědět
Profilova fotka
lennus, ty jsi byla tak naaaaaaadherna nevesta - ty saty a uces - no proste lahoda pro oci x-) x-) x-)
Odpovědět
Profilova fotka
filipovi, tyjo, podle ceho lidi volej to je teda neco, ufff... a prej milej pan, no radsi no comment aemi :-D dobrej napad, hlad je nejlepsi kuchar :-D josefko, jako kouse vas nebo veci? Veci to je normal, je potreba mu vytycit jeho vlastni prostor a treba kdyz nejste doma, tak by nemel mit velkej vybeh, spis fakt hodne omezenej prostor, treba ohradku, nebo tak neco, byt to vypada nelogicky, tak pro psy je to vazne dobry. Stejne celej den pes chrni, tak co :-D Dikec za fotky, tango je naprosto uzasnej :-) musim to vecer ukazat m., ten se zas bude rozplyvat :-)
Odpovědět
Profilova fotka
abra, prave, ze kouse nas i veci. Kouse, kdyz je hodne rozblbnutej a chce si hrat a nebo kdyz mu delame neco, co se mu nelibi .... jako treba my mu chceme utrit packy a on chce dovnitr. Nebo mu nechci dovolit, aby mi tahal pradlo z kose a odhanim ho pryc .... asi jsme nekde udelali chybu a nebo ma takovou tvrdohlavou povahu. Kdyz je doma sam, tak moc velky vybeh nema, jenom do kuchyne a chodby, ktere jsou spojene a bez dveri. Rad spinka na chodbe u dveri a tam se uz zadna ohradka nevejde, tak nevim, jak to vymyslet :-(
Odpovědět
Profilova fotka
abra -> öko test je neco jako cesky d-test, takze nemusi automaticky znamenat, ze to je ekologicky, ale proste ucinny. treba kdyz testujou pletovy kremy, tak naposled vyhral nejakej z lidlu...
Odpovědět
josefko, díky za pochvalu! ;-)
Odpovědět
Lidi mají fakt posunutý chutě. Jeden známý říkal, že zjistil, jak chutná zelenina, když začali doma vařit pro děti bez soli. :-) A občas mě pobaví matky, které píšou, že vaří dětem blivajzy, že chudáci děti. Přitom mně v podstatě všechno, co malé vařím, chutná a dojídám to po ní. Aby viděla, že ji nedávám nic špatného :-D Josefko, kousání psů jsme řešili tak, že jsme na oplátku kousli toho psa :-D Většinou to brzo pochopili.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
betel, to jsem vlastne taky jednou zkusila a pak jsem na to zapomnela .... "kousu" ho ted jakoby prstama a docela to funguje, ale je to takovej palicak, ze se furt "nenapadne" ohani, aby to byl on, kdo kousne posledni :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Holky, mám horkou novinku, že v budoucnu (do 2 let) bude Rebio i v Praze :-) Co říkáte na ten bleskovej nástup podzimu? =-) Pořád doufám, že ještě bude babí léto, no nevypadá to zatím. Momentálně je tu olověno.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, zajimava stranka o kosmetice: http://www.safecosmetics.org
Odpovědět
ahojte baby ja sa sice nejdem zapojit do vasej temy ale neviete sa mi niekto kuknut preco mi boli stopnute inzeraty??? neviem na koho sa s tym obratit :-( :-( :-( :-( :-( :-( :-(
Odpovědět
Profilova fotka
barborkach - ja som ti na tvoju otazku otazku zodpovedala v Ip, tak nechapem preco pises do fora a hlavne do temy, ktora s tym nijako nesuvisi? 8-(
Odpovědět
Petuli bleskovy nastup podzimu mel u me za nasledek bleskove nachlazeni :-( ,tak se tedkons kuryruju,ale nejak se me to nechce pustit...Myslite,ze by mi mohla pomoci Echinacea? A propos uz jsi zacala brat ta homeo na dermosku??? Josefko ja ci take fotky Tanga x-) ...Musim uznat nas pudl je take ukousany a nezvladatelny...Ten mini je ok...ale druhy mel v detstvi traumu a od te doby je strasny...Ale i tak ho mame radi i kdyz nekdy je to boj :-N
Odpovědět
Profilova fotka
Chloe, to mě mrzí, že se to tak rychle projevilo :-( Echi klidně ber, a co zkusit dračí kapky? (Drugs Imun, Energy) Na chuť jsou příšerný, ale zabíraly mně i m. Já jsem taky začala uvažovat o tom, jak teď v těhotenství podpořit imunitu a neonemocnět. Jinak už jsem s homeo začala, užívám Terebinthina 30C 1 tbl za 12 dnů a mám se pozorovat, jestli mě to rozhodí, nebo budu o.k. :-D Tak zatím nic výraznějšího nepozoruju, pleť je celkově lepší, což přičítám zmírnění stresu (jsem na nem.), a co na to bude říkat dermoška teprve uvidím.
Odpovědět
Profilova fotka
petuli, mrkni prosím do vaření :-)
Odpovědět
Profilova fotka
chloe, zkus vit C 2g denne a zinek (chelat nebo pikolinat), echinacea je spis na dlouhodobejsi podporu imunity. Fotky Tanga ti poslu pozdeji, uz musim ted mazat.
Odpovědět
Profilova fotka
josefko, mohla bys mi poradit, co za vit C koupit? když chci v lékárně vysokodávkový, dají mi šumák, minule dokonce s úžasným ne moc košer barvivem 8-(
Odpovědět
Josefko diky...Ja stale piju cerstve vymackany pomeranc.dzus...a zinek mam v dyn.oleji,ktery si cpu do vseho :-D ...Ale vyslala jsem m.koupit mi Echinaceu,pac jsem uz sla vyskocit z kuze a se pochlapil,prinesl nejake 100pro eko kapky...Dala jsem si ji asi 2-3krat a zazrak...Jsem skoro vylecena..jeste vcera jsem necitila chute...A dnes bez rymy,kasle,citim co jim...Tak se mi ulevilo...tedy pokud za to muze ta Echi pak super vynalez :-) ... Petuli tak ja jak jsem tedkons nemocna,asi ze se furt nepozoruju v zrcadle pac nemam k nemu ani silu dojit...dnes jdu koukam a dermoska nikde...A to mam pritom nos usoptenej...Hm to bude asi tim,ze tam nemam kolem nej zadnou kuzi tak se mi tam logicky dermoska nema kde delat 8-( :-D...No ale jidlu jsem tyto dny moc nedala az na ten pomerancovy dzus...Az jsem sama prekvapena jakou mam skvelou plet...Telo je nevyzpytatelne
Odpovědět
Profilova fotka
Chloe, tak to je dobrý :-D Dá se v Tvým případě říct, že jestli jsi doma, může na to mít vliv i to, že jsi v klidu a bez stresu, na rozdíl od třeba hektických dnů v práci? Zkouším, jestli by i u Tebe mohla fungovat psychosomatická teorie o dermatitidě :-) Josefko, užívání echniacei v doporučeném množství v těhotenství není kontraindikací, je to tak? Zítra jdu k zubaři :-S , ulomil se mi kousek stoličky. Při tom mě napadlo, jak bych poznala, že mám nedostatek minerálních látek, když krevní testy v těh. tohle nezkoumají? Uvažuju teď, jestli mám začít užívat vápník (piju makový mlíko, rýžový mlíko s calciem, jím jogurty), nebo ten zub byla čistě náhoda (i když se mi to ještě nestalo); a stejně tak co ostatní minerální látky...
Odpovědět
Profilova fotka
petuli a jis nejake tehu vitaminy? A jake mas nehty, mas je lamave a suche a nebo jsou pevne? petuli nevim s echinaceou, mam pocit, ze by se v tehu nemela uzivat, ale nevim, proc si to myslim, podivam se doma. chloe, tak to je super, ze to tak zabralo :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Josefko, beru druhé balení Prenatalu: http://www.001shop.cz/Prenatal Nehty pevné, vlasy taky, žádné odlišnosti nebo zhoršení stavu něčeho na sobě nepozoruju, to ne. S tou echinaceou mě to napadlo, protože jsem o preventivní protichřipkové těhu péči nic neobjevila, a nejsem si jistá, jestli bych se zvýšením podílu citrusového ovoce nějak nepředávkovala céčkem nebo tak :-N Běžně jsem touhle dobou jedla právě víc tohoto, dračí kapky, med v čaji, zeleninu a zabíralo to, už jsem chřipku neměla pár let (klepu to).
Odpovědět
Profilova fotka
petuli, tak to s tou stolickou spis byla nahoda. Jinak ceckem se z ovoce previtaminovat nemuzes a vlastne ani z piluli, jenom pri vetsim mnozstvim najednou muze mit cecko trosku laxativni ucinek .... takze je dobre ho brat po max 500mg najednou. 2g za den ve 4 davkach nejsou problem, telo odplavi to, co nepotrebuje ... ovoce a zeleninu muze sjist jak chces, pokud te z toho nezlobi traveni. Draci kapky ted asi nejis co? Echinaceu ti zjistim.
Odpovědět
Profilova fotka
O.K., děkuju :-) Dračí kapky nejím, nevím, jak by působily, tak to neriskuju. Na céčko jsem se dívala taky od Solgaru, ale mají tablety s 1000 mg. Imuno C komplex od Klasu má složení s nižším obsahem: Celuloza, Vitamin C 250 mg, fosforečnan vápenatý, metylceluloza, quercetin 30 mg, citrusové bioflavonoidy 25 mg, výtažek ze šípků 25 mg, rutin 25 mg, kyselina stearová, stearan hořečnatý Ten se mi zdá celkem o.k. Nebo ještě vit. C 550 mg od Natural Factors, ale nemají tam přesné složení, jen tenhle popis: Cucavé tablety s ovocnou příchutí borůvky, maliny, ostružiny. Vitamín C obsahující bioflavonoidy, hesperidin, rutin, šípky a acerolu, slazeno javorovým sirupem.
Odpovědět
Profilova fotka
petuli, oboji vypada dobre. Ty bioflavonoidy jsou super, pomahaji vstrebat vitamin C .... telo najednou nevstreba vic jak 200-250mg, takze bych rekla, ze tech druhych mozna vstrebas maximalni davku, ale zase bude vetsi odpad, jestli to dava smysl? ja uzivam tenhle: http://www.iherb.com/Garden-of-Life-V... a jako prenatalni vitaminy uzivam tyhle: http://www.iherb.com/Garden-of-Life-V... a nebo tyhle: http://www.iherb.com/New-Chapter-Orga... Jsou sice drahe, ale nejsou umele, jsou zive, lepe se vstrebavaji a neda se s nima predavkovat. Ja nemam rada umele vyrobene potravni doplnky. Ty draci kapky je dobre ze neberes.
Odpovědět
josefka aky mas nazor na doplnky od jamieson-u? dnes som si kupila od nich zinok 25mg a echinaceu 350mg, tak snad to ma tato firma ako-tak kvalitne :-| btw. tato kombinacia sa mi osvedcila minuly rok ako prevencia pred chripkou/nadchou v jesennom obdobi :-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?