Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Rada bych si povidala o vsem, co se tyka zivotniho stylu, ktery se trochu vymyka beznym zvyklostem. Jak vas ovlivnuje ve vasem zivote, vyznavani budhismu ci vitarianstvi, proc se vyhybate eckum, pouzivate prirodni kosmetiku a jakou, jste vyznavaci alterativni mediciny, nepouzivate teflon a vyhybate se plastum, perete ve slizu atd ..... ???? To vsechno a jeste mnohem vic snad budeme moci probrat na tomto tematu.
Odpovědět
Měsíci s malým m samozřejmě :-D
Odpovědět
Profilova fotka
peti, nechcu te strasit, ale v tehu budes mit celkove s pleti jeste boj :-( me se vratila k normalu az tedko, je to tak dva tydny zpet, co jsem si mohla rict, ze jsem na tom zas jak driv, no a to planujem brzo malyho abrouna, takze to zas budu jak pubos :-| Hele na tech mistech neco bude, ta teorie se me libi :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Uááá, nestraš mě :-p Jů, malej, tak brzo po malé abře? Mmch je tak náádherná, koukala jsem na fotky, je ti hrozně podobná :-) Mně se zdá ta teorie taky uvěřitelná. Je možná čas opustit Brno ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
peti dikec :-) to jsem rada, ze se me trochu podoba :-) Nojo, brzo po ni musi byt, jinak ja bych uz do dalsiho pak nesla, jsem z ni hrozne vyrizena, treba dneska jsem vstavala 17x, vcera 12x, vedu si statistiku :-( takze to chci mit brzo odbyty tady to sileny obdobi u obou, takze jsme se rozhodli to urychlit. A ja nechcu mit jedinacka, chtela bych aby byli aspon 2 sourozenci, takze se to musi zmaknout rychle. Zrovna vcera jsem rikala, ze budu jak nejaka mula, jedno decko na zadech v ergu, druhy vepredu v satku pes kolem, to bude cirkus :-D
Odpovědět
Profilova fotka
To je obdivuhodný, právě kvůli tomu vyčerpání a náročné péči bych viděla ideální dobu na druhé, když to první je trochu samostatnější, chodí, je bez plen a tak; máte můj obdiv :-) Jedináčka taky nechceme, dvě nebo i tři bych klidně brala, když bude všechno ok. Bude to možná cirkus, ale bude to krásný 8-)
Odpovědět
abro ty jsi uzasna, ze jste se rozhodli tak brzo (nebo aspon podle me :-N ) na dalsi :-) ale uvidis, ze druhy mimco bude zlaty a hodny ;-) a ty jo, vstavat 17x... :-( ja jsem momentakne ve fazi, ze se smiruju s tim, ze mala bude jedinacek :-N
Odpovědět
Profilova fotka
peti, ja pevne doufam, ze mala abra bude bez plen, kdyz se druhy narodi :-D jen co zacne chodit, tak ju budu smerovat na nocnik, uz je na drzeni nad nocnikem tezka :-) holky, vubec to neni obdivuhodny, je to takovej pud sebezachovy, nebo jak to nazvat, proste nechcu aby mala byla sama, tak radsi hned nebo pak vim, ze bych do toho uz nesla, pac druhy bude na sto pro stejnej podes jak tohle :-N no ale to tady trochu spamujem s detma, tak konec ne? ;-)
Odpovědět
S tou pletí to nebude tak horké, je to individuální jako všechno - já ji mám teď naopak celkem obstojnou. Abro, obdivuhodné to JE! ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Abro, souhlasím s herminkou :-) Znáte značku green force? http://www.countrylife.cz/green-force
Odpovědět
Abro, 17x vstávat? :-o Co takhle opustit ložnici a nechat malou napospas manželovi? (teda pokud spí s váma v ložnici). U nás to zabralo, malá pochopila, že m se s ní tak párat nebude :-) Najednou se budí mezi 2 - 4 na kojení a spí dál. Ale s tím druhým chápu. Mám pocit, že kdybych si zvykla na klidnější dny i noci, tak se neodvážím jít do toho znovu :-D . Musí to příjít dřív :-D Jak vypadá ten kofeinový šampon? Musím se podívat, jestli ho u nás mají, když si ho některé tak chválíte. Momentálně používám ten na hnědé vlasy a jsem spokojená, ale proč nezkusit něco novýho.
Odpovědět
A vítám všechny z dovolené :-) Jsem sem nakukovala jednou týdně, když se tu nicmoc nedělo a najednou je tu 5 nových stránek :-)
Odpovědět
Profilova fotka
abro dej jenom pozor, abys to neodskakala zdravotne .... telo se udajne vzpamatovava z porodu 2 roky |-|
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
bet, m ju hlida a je to stejny v bledemodrym, ona mezi nama rozdily nedela :-D a rekla bych, ze u me je hodnejsi, pac ja jsem ten, kdo se s ni tolik nemaze :-D Vis co, my uz jsme toho zkouseli a nic nefunguje, ale dneska po tydnu takovyhle noci pochopila, ze to nejde furt a cumakovala jen 5x :-) paradne jsem si odpocala :-) josefko, fakt 2 roky? Ja jsem si po dvou tydnech pripadla uplne v pohode, tak to bych vubec netipla, ze dva roky, no tak snad to dobre dopadne, nebudu jedina, kdo ma deti takhle rychle po sobe, no ale jeste se taky musi zadarit zejo. Ono mozna to telo se ani do druhyho tehotenstvi nepusti driv, nez je pripraveny ne? peti to neznam a ty tablety do mycky me zaujaly :-) videlas to uz v nejakym obchodu?
Odpovědět
Profilova fotka
Abro, aspoň že je malá takhle spravedlivá ;-) Já si vyloženě užívám spánek, momentálně je pro mě představa pěti vstávání vlastně nepředstavitelná, a při sedmnácti se ani nevyplatí usínat, co? Tedy mít tu energii... Mají to na Lidické, zkoušela jsem prací gel a voní víc, než ecover (ale po uschnutí už ne), přijde mi taky, že líp pere. Do slizu jsme se pustili po delší době zase až teď nedávno.
Odpovědět
Bet, ten šampon má světle zelený vršek a na obrázku je myslím zelená snítka kávovníku a u ní i pár kávových zrn (doma prohlédnu a případně uvedu na pravou míru :-)). Josefko, fakt 2 roky? Vždycky jsem si myslela, že doba, za kterou se tělo z těhotenství vzpamatuje, bude +- stejná jako délka samotného těhotenství. Takže bych osobně do dalšího dřív nešla, ale myslím, že u mě ta pauza stejně bude v řádu let (ráda bych se vrátila mezi dětmi do práce, nedovedu si představit být třeba 5 let v kuse doma).
Odpovědět
Profilova fotka
fakt dva roky nez se telo da uplne dohromady - alepson podle cinske mediciny. abra, ja vim, ze maji lidi deti hodne brzo po sobe, nekdo to zvladne dobre nekomu se pak objevi zdravotni problemy - moje kamaradka si pravdepodobne takhle vyvolala Crohnovu chorobu .... vetsinou jsou to takovehle problemy, ktere nejak souvisi se stresem a imunitou .... ale nemusi to tak byt. Ja treba asi taky nebudu cekat cele dva roky, preci jenom nejsem nejmladsi a kdybych otehotnela letos, tak mi bude 34, az budu mit 1. dite, takze druhe by bylo az v 36 a to je uz docela dost .... ale jeste nejsem ani tehotna s prvnim ditetem, tak nema smysl planovat az tak moc dopredu. Nejradsi bych dvojcata :-D abra, koupila jsem na Tanga tenhle prirodni sampon a je fakt super: http://www.feelunique.com/p/TheraNeem...
Odpovědět
tak se vlozim do baby debaty :-D mne se absolutne prici jakykoli planovani v oblastni plozeni deti, podle me to akorat vyvolava u zensky stres nechala bych tomu volnej prubeh, vicemene kazdej prece vi, jak se citi a jestli se na to citi(pokud ma vsech pet pohromade) ;-) hlavne neblbnout a neplodit deti jenom proto, aby jedinacek mel sourozence..to je u me nejvetsi hovadina :-p
Odpovědět
Profilova fotka
peti, ta energie prijde, no spis nez energie, ono nic jinyho nezbyde, je fakt ze jsem se ze zacatku plizila jak stin a nevylejzala z domu protoze jsem chrnela kdykoli mala jenom zavrela oko, a taky jsem vecne poslouchala od znamych a rodiny, ze si stezuju, ze to je jako dan za dite a vlastne vsechny deti nespi (moje nespalo opravdu skoro vubec prvni 3 mesice, byli jsme ko oba dva) no a tak jsem o tom prestala mluvit a snazila jsem se sama sebe na to nejak zvyknout, no jde to, ale uprimne, mam dny, kdy vazne rikam, ze uz nemuzu :-( Ten spanek ti mooooc zavidim, ja kdybych mohla prospat celou noc a dopolko se valet a odpolko si delat co chci aspon jeden den, tak bych byla nabita elanem jeste mesic :-) tyjo, jeste vic nez ecover? brrr, tak to nechci :-( josefko, ja na dejva davam alverde na hnedy vlasy :-N :-N :-N dvojcata ????????? =-) =-) =-) moje nocni muuura :-. :-( :-(
Odpovědět
Profilova fotka
catf s tim tak uplne nesouhlasim. Kdyz uz vis, ze dite chces, tak je dobre si to trosku naplanovat, zvlast, pokud ty nebo tvuj manzel nemaji zrovna zdravy zivotni styl (coz je fakt u tebe odpada :-)) Je dobe pul roku pred tim zmenit stravu a 3 mesice pred tim uz byt na spravne koleji. Taky je potreba zacit brat kyselinu listovou .... snizis tim riziko mozneho potratu. Navic, pokud uz jsi na dite pripravena a chces ho a nejde to, tak se stejne neubranis stresu a planovani, i kdyz se snazis to neresit ..... No a tehotenstvi telo obere o spousty energie a zivin a nez se da dohromady, tak to trva .... neni uplne super telo vystresovat jeste vic, neni to dobre pro tebe ani pro dite. Muzes se citit fyzicky dobre pul roku po porodu, ale vnitrek jeste neni uplne obnoven. abra - ja ho taky prvne umyla nasim samponem, ale pak jsem zjistila, ze v tech psich jsou latky, ktere uvolnuji kuzi, aby nesvedila, a odpuzujou blechy a ruzny takovyhle brebery .... tak jsem mu koupila jeho sampon :-)
Odpovědět
Hermi, děkuji za popis šamponu, dneska jsem ho tam našla. Má k sobě i kondicionér. Tak příště zkusím ten.
Odpovědět
Profilova fotka
betel, mozna ten kondicioner nebudes potrebovat, ja po nem mela pekny jemny vlasy ..... zkus to a uvidis.
Odpovědět
Profilova fotka
josefko uz vim proc se mi ta jizva nehojila, nevzstrebavaji se mi ty stehy, uz mi zase jeden vylezl |-|
Odpovědět
Profilova fotka
jeziiis mia :-. .... do ceho ses to navezla 8-(
Odpovědět
Profilova fotka
josef do paradniho pruseru :-N jako ovsem vzdy :-D
Odpovědět
Josefko, já to blbě napsala, chci vyzkoušet šampon. Kondicionér mám meruňkový, ale používám ho tak jednou měsíčně, takže ho mám na dlouho. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
mia, to teda jo ]-(. mazes si tu jizvu necim?
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj damy, mam na vas kozmeticku otazku, doniesla som si z Maroka arganovy olej (kozmeticky, nie na varenie :-D ), ale neviem, ako ho mam pouzivat :-D jasne, mozem si to vygooglit, ale zaujimali by ma skor skusenosti, ak nejake mate... vopred vdaka ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
laleeta - ja bohuzel nevim
Odpovědět
Ahoj všem, včera jsem byla na návštěvě u tety, která mi říkala, že jim dvakrát za sebou do roka a do dne odešla lednička, když tam dávala skleničku s octem kvůli pachům (pak jí řekl opravář, že je to tím) tak jsem se lekla, já totiž, jak jsem se dočetla tady v diskuzi, přidávám ocet do pračky když peru ve slizu, prostě se bojím, jestli se s pračkou nemůže taky něco stát :-o nemáte někdo radu?
Odpovědět
Profilova fotka
Abro, já pevně věřím, že energii budu mít, ale takovej maraton, jakej máte všichni za sebou, klobouk dolů. Mrzí mě, že jsem vám v tom nemohla nějak pomoct, u takhle malinkýho miminka se můžu nabídnout leda občas s výpomocí v kuchyni ;-) Já si myslím ohledně "plánování" dětí, že to záleží nejvíc na tom, jestli jsme připraveni. Můžu si to plánovat jak chci, ale příroda to zařídí podle svého. Můžu mít jen svou představu. Já třeba chci více dětí z více důvodů, myslím, že jsme oba s m. připraveni přijmout je takové, jaké budou a milovat je, a doufám, že i jim se bude líbit u nás a přijdou :-) A v jakých rozestupech - prostě až budeme zase připraveni. Laleeta, bohužel nemám s arg. olejem zkušenosti.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?