Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Rada bych si povidala o vsem, co se tyka zivotniho stylu, ktery se trochu vymyka beznym zvyklostem. Jak vas ovlivnuje ve vasem zivote, vyznavani budhismu ci vitarianstvi, proc se vyhybate eckum, pouzivate prirodni kosmetiku a jakou, jste vyznavaci alterativni mediciny, nepouzivate teflon a vyhybate se plastum, perete ve slizu atd ..... ???? To vsechno a jeste mnohem vic snad budeme moci probrat na tomto tematu.
Odpovědět
petuli80: přesně tak, já v živým okolí taky nemám odezvu :-D ale teď jsem posílala tetě recept sliz a i mamku to zaujalo, tak se třeba konečně někdo chytne...jo a gratuluju k těhu :-)
Odpovědět
ja jsem se stazinou v kontaktu, myslim, ze u ni vse pri starem ;-) Akorat si ted zacala zase cesat ofinu nahoru a mela parkrat vlasy v takovem lezernim copu, takze byla jeste krasnejsi :-D
Odpovědět
Aemmi a co mycí olej Intima od ATOKu? Já ho používám, ale spíš jako prevenci, problémy nemívám, ale prý si ho chválí i ty, co trpí na různé záněty a mykózy.
Odpovědět
Aemmi, používám toto http://www.cannaderm.cz/cs/produkt/in... Přiznám se, že jsem se nikdy nedokopala k tomu, abych složení prozkoumala úplně podrobně, zda je 100%, ale na pohled se mi zdá celkem OK a Cannaderm je mi velice sympatický a tato emulze příjemná.
Odpovědět
Profilova fotka
Ještě jednou díky za gratulace ;-) Lakuco, tím copem jsi mi připomněla, že se mi stýská po dlouhých vlasech :-N Nechávám teď dorůstat, z hodně krátkých je to docela opruz :-| Herminko, jak jsi psala, že je malej o 5 cm větší, než by měl být, kolik naposledy vlastně měřil?? Náš měl v 10+5tt 8 cm vč. nožiček, tak váš má kolem 13? Teda pardon za ot. Zkoušela jste některá granátovou řadu od Weledy?
Odpovědět
Petuli, o 5 dní, ne o 5 cm :-D Mně vždycky měří jen CRL - tj. temeno-kostrční délku (bez noh), takže psát číslo by asi bylo nesrovnatelné.
Odpovědět
Profilova fotka
Tak to jo :-D Přehlídla jsem se v jednotkách, proto mi to taky nešlo do hlavy ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
aemi, ja jsem hodne spokojena s timhle mydlem na intimni hygienu: http://www.krasa.cz/aloedermal-intima... Ja hodne moc trpim na zanety a ten Cannaderm mi to trochu zhorsoval (kamaradka ma dceru s cukrovkou a ta hodne moc trpi na kvasinky a tenhle Cannaderm si nemuze vynachvalit). catf, kocouri to zvladnou, neboj .... budou z nich nakonec velky kamaradi :-), budou mu lezt po hlave a spat u nej v pelisku :-).
Odpovědět
holky, všem dík za tipy, něco časem určitě prubnu, až dodělám ten co mám...
Odpovědět
Petuli no presne s tou dermoskou...a ne a ne prijit na to proc se me stale drzi a z ceho to vlastne vzniklo... ]-( Ja se na granatovou Weledu uz koukala min.rok v Nemecku...akurat toho granatu je tam fakt malo...viz. https://www.weleda.cz/produkty/pece-o...
Odpovědět
petuli, zkouselas primaveru s granatovym jabkem? ted ji pouzivam..intenzivni pletovy krem + ocni a jsem moc spokojena, taky maji olejicky, ktery mam jenom jako testry, a zkousela jsem je na noc smichany s kvetovou vodou a bylo to super :-)
Odpovědět
Profilova fotka
caft, zrovna som si asi pred 5 minutami objednala ten ocny krem ;-) , segra mi ho donesie v septembri, tak som nan zvedava a tiez som si k nemu prihodila aj cistiace mlieko neroli :-)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
herminko, petuli, gratulujem a želám veľa šťastia ;-) inak spomínanú čistiacu penu na citlivú pleť od Alverde mám a som spokojná :-) šampón mi pomaly dochádza tak asi vyskúšam ten kofeinový, keďže väčšina referencií je dobrá, tak som zvedavá :-) a tá granátová Weleda vyzerá veľmi dobre, škoda že som ju u nás ešte nevidela :-(
Odpovědět
kessinka: bacha na ten kofeinovej ;-) já vím, že se tu už řešil tak před 2 měsíci a moc chválenej nebyl...
Odpovědět
Profilova fotka
josefko, parada, tak preju samy vycvikovy uspechy :-) tyyjo, jak ja bych sla na aginy, chjooo catf, nedavno jsem si na tebe vzpomela, sleduju porad prostreno, tam vzdycky vari 5 lidi, kazdej den nekdo jinej a soutezi mezi sebou kdo je nejlepsi hostitel, kdyz vidim, co ti lidi tam ji a co jsou schopni umichat k jidlu, tak jsem si rikala, ze bych te tam rada videla, jak varis uzasne zdrave a dobre :-) :-) :-) akorat to by asi nas narod nepobral. Minule me dostala marinada na nakladanej syr, co obsahovala kecup a jakejsi worchestr nebo co bleeee :-( aemi, ja mam na intim mysta mesickovy mydlo od weledy a pro me super ale jestli mas paleni, tak bych tam mydlo vubec nepouzivala, ani sprchac :-( peti, narust vlasu to je peklo, brr, jsem milionkrat za dobu, co me dorustaly chtela hlavu ojet masinkou na jezka, nastesti uz jsou dlouhy a tak je to dobry, jenom je musim hlidat v kadernictvi, tam desne radi strihaji :-D holky, nevite jestli maji nekde vzorky makeupu od hauschky? Ja bych si chtela koupit jeden od nich, ale bez vzorku ani ranu a patala jsem se tady po vsech moznych shopech a nic :-( jo a naprosto jsem propadla SUSHI :-D :-D :-D
Odpovědět
abro, jednou jsem to chytla v tv, bylo to dost trapny a o receptech ani nemluvim..osobne nechapu, ze tyhle porady vubec nekdo sleduje uz vidim, jak mi stoleta tlusta baba kritizuje vegetariansky jahly :-D s tema testrama taky nevim, ja mam 01 a je to supr odstin, uplne prirozene splyne s moji pleti, je krasne lehouckej..00 je hodne svetla, to je fakt pro uplny bledule a od 02 je to uz dost tmavy(bud pro tmavsi typy a nebo pro lidi, co jim nevadi, ze je videt, ze maj makeup - cili oblicej o par odstinu tmavsi nez zbytek tela :-p :-D )
Odpovědět
Profilova fotka
catf, me to bavi, libi se me koukat kdo co a jak vari i kdyz jsou to obcas uplny silenosti :-) dokonce se tam najdou i lidi, co me inspirujou :-D treba ta zenska se sushi :-D no ale doma bych to teda nedelala, to musi byt piplacka... no ale nikdy nerikej nikdy zejo treba by nekritizovala a byla by prekvapena :-D samozrejme mile :-D prave jsem taky slysela na ty makeupy samou chvalu, presne jak pises, splyvavy, lehoucky... no ale fakt bych potrebovala ten vzorek sakys :-|
Odpovědět
abro, ja asi narazila na blbej dil, mne ty lidi prisli jako takovy socky proste, varit neumeli a byli hrozne trapni, skoro nemluvili a vubec to nemelo zadnou stavu no :-| ¨ co se mi libilo vic jsou kluci v akci(nebo tak nejak)..prislo mi to fajn jako osveta pro ty cesky maminciny mazanky :-D sushi je fajn, ale doma bych ho taky nedelala, nedokazu si totiz predstavit jist doma syrovou rybu - mam to v hlave zafixovany, ze jedine v restauraci je to k jidlu :-D i kdyz se da udelat hafo sushi s jinejma ingrediencema a parkrat uz jsme dostali na sushi ruzny pomucky a ingredience, nikdy jsme se k tomu nedokopali
Odpovědět
Catf, prosím, kde se dá v Praze koupit nějaké indické či jiné exotické koření? Dělala jsem dneska kari s květákem (bylo úchvatné - obvykle ho dělám jen s mrkví, a vůbec se to nedá srovnat) a říkala jsem si, že by to chtělo nějaké "opravdovější" koření než české kari :-D Josefko, dá se ten Aloedermal koupit i jinde než na netu, třeba v Greenwave? Prostřeno jsem párkrát viděla, jednou tam byla ženská veganka (nebo skoroveganka), která dělala dýňovou polévku, bulgur s tempehem a tuším polentu a moc chvály nesklidila :-|
Odpovědět
Profilova fotka
catf, no nektery dily stoji za prd, ale nektery jsou dobry, kluky v akci mam taky moc rada, stejne jako ano sefe, hell´s kitchen (to me asi 90% lidi ukamenuje) a itala v kuchyni, vubec vsechny porady o jidle mam rada, jsem hrozne na jidlo :-D :-N x-) Sushi nemusi byt jen syrova ryba, klido i nalozena zelenina nebo varena nebo sparena ryba, ja jsem teda ochutnala od kazdyho neco a vsecko bylo super, jenom v california roll byl ten kousek syrovyho lososa na me moc velkej, chutnalo me to jenom s tema mensima kouskama :-) Ja bych to doma prubla, ale teda musela bych se hodne nudit, coz tedko vubec nehrozi :-D hermi, kvetak na kari mnaaaaaam :-) to je moje skoro nejoblibenejsi jidlo x-) x-) x-) Delam ho na tehle paste: http://bombaybazar.ie/product_info.ph... maji i hot, ale ta je teda drsna, tahle mild je prijemna :-)
Odpovědět
Profilova fotka
herminko, v Greenwave se ESI da koupit .... nemaji to ale vzdycky, tak by mozna stalo za to jim zavolat dopredu a objednat to. Ja sushi doma delam - ne tedy ze syrove ryby, ale bud zeleninove s avokadem, mrkvi a okurkou nebo s krevetama nebo uzenym lososem. Neni to az tak slozity, jak se zda :-) Dejte nekdo do receptu recept na kvetak na kari, prosiiiim :-).
Odpovědět
herminko, v praze napr v myslikove ulici v orient shopu je velkej vyber a pak v jakymkoli velkym supermarketu sezenes kari pastu ve sklenici
Odpovědět
Catf, děkuji. Jde mi právě spíš přímo o obchod s kořením, kde bych koupila i ten římský kmín apod. Kari pastu má Albert snad i u nás v zapadákově :-D Zkusím tedy tu Myslíkovu.
Odpovědět
herminko, v myslikovce maji vsechno..kdybys chtela, muzu tam zaskocit a poslat ti to postou..neni problem ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Chloe, čím dál víc mám dojem, že to má co dělat s vodou, protože jsme tento víkend byli přes noc ve Zlíně a tam se pd po mytí večer ani ráno nezhoršila, jako obvykle, naopak jsem měla dojem, že se zmírňuje. Zítra jdu k homeopatce, tak budu doufat, že něco vhodnýho najdeme. Catf, momentálně kvůli stavu pleti používám jenom základ - lávovku, pleťovou vodu primavera neroli, ráno laveru aloe vera a makeup od hauschky. Jinak nic nového nezkouším a začnu s tím, až budu mít pleť o.k. Dobrý reference na primaveru, díky za ně, jejich výrobkům bych docela důvěřovala (že jsou kvalitní a mohly by mi sedět). Ta granátová weleda mě zaujala spíš ze zvědavosti, kvůli vůni, nedá se k tomu v dm přičichnout ;-) Abro, někdy mi musíš ukázat svoje fotky s krátkými vlasy :-) Tý jo, sushi mi taky zachutnalo :-D Kam na něj chodíš? Já ho ochutnala poprvé před pár dny v borgo agnese, měla jsem tři různý kousky a nadchly mě x-) Tam ale pravidelně určitě chodit nebudu :-D Máš nějakýho víc economy tipa? Ty jo, já už jsem jenom u toho výčtu pořadů o vaření trnula, jestli se tam objeví taky babicovy dobroty ;-) :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Tak dneska v Prostřeno opakovali ten díl jak jste se o něm bavily - skoroveganka vařila :-) Je fakt, že polenta s pestem by mě nenapadla, ale musí to být dobrý :-)
Odpovědět
Profilova fotka
peti babica neeeeeee :-S :-S :-S to je silenec, kdyz nemate banan, dejte tam kapky do nosa :-p :-| 8-( na tom sushi jsem byla jednou, ale teda zbodla jsem toho mraky :-D byli jsme tady http://shop.momosushi.cz/ v patek tam maj jednotnou cenu vsech talirku a k tomu miso a caj :-) Ale teda o eko tam nic psanyho nemeli. Jeste jsem slysela hooodne velkou chvalu na tuhle http://www.koishi.cz/ tam pujdu pri nejake zvlastni prilezitosti aji s m. teda doufam, ze ho presvedcim :-D eri, koukala jsem a hnedka jsem si vzpomela :-) Presne, ten predkrm vypadal suprove :-) akorat ten dezert me prisel na pohled divnej, to bych ochutnala, jakou to melo chut :-)
Odpovědět
Petuli tak s tou vodou me to take napadlo...jsme s m.jezdili po Rakousku a vsude plet hruza...pak jsme prijeli do Salzburgu,vecer jsem se osprchovala a rano koukam a pusa hladka jak nikdy predtim ,po dermosce ani pamatka...No a nebo ze by to byl ten pullitr piva co jsem tam k veceri vypila??? :-D ...No a nebo jsem uz byla rada,ze je cesta za nama a byl to psychologicky efekt... =-) ...Tak pak napis co Ti homeo poradila,zajimalo by me to...
Odpovědět
Profilova fotka
Abro, no já si to právě myslela, ale ten výčet už byl tak širokej... :-D Tak o tomhle momosushi už jsem taky slyšela (ono v tom Brně toho taky je, co by se na jedné ruce dalo spočítat), tak to určitě vyzkouším x-) Chloe, návštěvu mám za sebou a mám objednaný nějaký lék z UK, takže léčba samotná začne za pár týdnů, až to dorazí. Probíhalo to formou dotazů, mluvení o sobě, vyplynuly na povrch některý věci, který na mě sedly jak ... na hrnec a zajímavá byla myšlenka, že by to nemuselo být až tak vodou, jako místem, kde se cítím velmi dobře a spokojeně. Zkrátka je to opět v hlavě a tenhle konkrétní lék má pomoci uklidnění, srovnání atd., to už by bylo spíš na ip.
Odpovědět
Catf, děkuji za nabídku, ale v nejbližším Měsíci se asi do Prahy chystám, tak to všechno očichám a prozkoumám :-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?