Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Rada bych si povidala o vsem, co se tyka zivotniho stylu, ktery se trochu vymyka beznym zvyklostem. Jak vas ovlivnuje ve vasem zivote, vyznavani budhismu ci vitarianstvi, proc se vyhybate eckum, pouzivate prirodni kosmetiku a jakou, jste vyznavaci alterativni mediciny, nepouzivate teflon a vyhybate se plastum, perete ve slizu atd ..... ???? To vsechno a jeste mnohem vic snad budeme moci probrat na tomto tematu.
Odpovědět
aemmi, hauschku sezenes podle me pouze v obchode s prirodni kosmetikou a nebo zdravou vyzivou..mozna,ze neco by mohli mit i v normalni lekarne
Odpovědět
holky, kdokoli mate napady na unavovej syndrom, sem s nima :-) podle m na to pomaha psycholog :-N hypnoza =-) pripadne autogenni trenink
Odpovědět
mio - ja to mrazim normalne v tvoritku na led, ktery napechuju nasekanyma bylinkama, a pak do polivky jen vytlacim kostku.
Odpovědět
ja jsem je teda dala normalne do sacku nasekany a je to ok, i se to dobre droli podle potreby a sype normalne. rosina: nevim, jestli by psycholog byl schopnej pomoct =-) . Problem je v tom, ze ani lekari nevi jak na to :-N . Doporucuje se neprepinat se, min pracovat, "vyhybat se stresu" (krasna formulace, jako kdyby to slo :-N ), zejmena vyloucit vsechny mozne zdravotni duvody unavy (vcetne depresi apod.), hybat se, postupne vic a vic cvicit, zdrave jist, hodne pit, a to vsechno se musi hodne pomalu zvysovat, jinak se zas clovek slkouzne zpatky. Je toho strasne moc. Snazim se vse tak nejak dodrzovat, ale i kdyz se ted citim o hodne lip, tak si pripadam jak totalni debil, co vubec nic nedela a jen se "flaka" (nehlede na to, ze tak me vnima okoli :-( ). Pritom bych tam moc chtela pracovat, moje prace me moc bavi a naplnuje, ale nemam na to silu a posledni rok jsem se hrozne moc zhorsila a desne me to stve :-|, uz jsem z toho unavena i psychicky a pripadam si, jak kdyby mi nekdo vygumoval mozek - proste mi to nemysli a to ja potrebuju jak v praci, tak ve skole. Takze mi ted sice je relativne dobre, ale to jen proto, ze jsem se vzdala normalniho zivota a jen odpocivam, chodim po doktorech a hledam cesty zpet :-S ... Chtela jsem zkusit treba makrobiotickou stravu: nemate nekdo s tim skusenosti, nebo alespon envite o tom neco?
Odpovědět
ty bylinky davam do mrazaku v plastovy krabicce filipovi...mrkni tady..http://www.macrobios.cz/cs/makrobiotika-navod
Odpovědět
catf: dekuju, je to dobry odkaz. Ale je to nejak slozitejsi, nez asi dokazu vstrebat, asi se budu muset poradit s nekym, kdo se v tom vaze vyzna =-) .
Odpovědět
Profilova fotka
dekuju holky, ja mam uz na zahrade hromadu bylinek a rostou desne rychle a nestiham to spotrebovat tak musim zamrazit :-)
Odpovědět
filipovi, taky nevim, jestli by byl psycholog schopnej pomoct, ale vim, ze se tady ten syndrom hypnozou a autogennima treninkama leci, jen nevim, s jakou uspesnosti. Vychazi se u toho z toho, ze unava nemusi byt jen fyziologiscka, ale ze muze jit o stav psychiky (u nekoho samozrejme, u jinych lidi to muze byt zapricineno treba tema strevama)
Odpovědět
Profilova fotka
josefka, jasne, make-up je odlozeny pre teba, pri najblizsej prilezitosti donesiem...som zvedava, co nan povies =-) tak mam za sebou dalsi experiment, v pondelok som sa popasovala s kalichom :-D a vyzera to tak, ze mi zostanu dva spomienkove tampony...nooo myslela som si, ze to bude horsie, ale nejak to tam hned vhuplo, tak som to tam aj nechala na noc, rano to sice vyzeralo ako "tahala babka repku", ale podarilo sa a vyzera to, ze budeme kamarati :-D :-D :-D caft a na com melies to ruzove korenie? pytala som sa v jednom obchode, ci ho mozem dat do mlynceka na cierne korenie, ale ona mi to neodporucala, ze ruzove korenie je nieco ako berries a ze to nepomelie iba rozpuci, alebo ako keby prepasiruje, tak teraz neviem, co s nim =-)
Odpovědět
alpinka, ja koreni vetsinou rozdrtim v misce palickou(ted nevim, jak se tomu rika)..proste postaru ruzovy pepr je opravdu mekky a v mlynku to nejde umlyt to je ale jedno, ze se to jen tak rozpuci, jak pises, jde o to porusit tu slupku, aby chut, ktera je uvnitr, mohla ven a pri vareni se to rozpadne jeste vic...a nebo muzes ruzovy pepr pouzit vcelku a pak ho vybrat pred servirovanim jidla
Odpovědět
Profilova fotka
caft, dik, ja uz som rozmyslala, ze ho tiez len nejako "umlatim", tak vidim, ze som sa nemusela bat :-N a aky ocny krem odporucate? dochadza mi chemicky, tak sa zacinam rozhliadat, cim by som ho nahradila...
Odpovědět
alpiinka, pouzivam hauschku a muzu doporucit...az mi dojde, tak chci zkusit primaveru(ted mi vyhovuje ruzovej primavera pletovej krem, tak jsem zvedava na ocni) pred tim jsem mela ruzovej ocni od weledy a ten byl taky fajn
Odpovědět
Článek se načítá
caft: hmoždíř? :-D tak já jsem konečně sehnala bělidlo ecover a už jsme třikrát prala ve slizu. zatím jsme spokojená, tak doufám, že mi to nebude zatuchat, nebo dělat jinou neplechu, ať nemusim vyhazovat za prášek. jen přítel tomu nechtěl věřit, si myslel, že to dělám jen tak ze srandy a že koupíme zase tide, ale peru já, tak je to po mým :-D
Odpovědět
aemmi, jo :-D mne nekdy vypadnou ty cesky nazvy, ze je musim hledat i na internetu ve slovniku z aj :-D
Odpovědět
Profilova fotka
catf, tak ty si moj clovek, ja mam pocit, ze uz nehovorim ziadnym jazykom poriadne 8-( ked sa niekedy pocuvam, tak sa az divim, ze mi ludia rozumeju :-D po slovensky hovorim uz len sa raz za cas, ked sa stretnem so sestrou, alebo josefkou, prip.ked volam nasim a s kamoskami, ale veru niekedy mam problem sa vykoktat =-)
Odpovědět
No, mně by se teda líbilo, kdybych uměla cizí jazyk líp než můj rodnej...nebo aspoň stejně tak dobře :-)
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj holky, uz jsem zase na chvilku pri smyslech a jdu to sem trosku oprasit :-D Od alpiinky jsem dostala kofeinovy sampon od Alverde a jsem s nim moc spokojena, kamaradka mi ted privezla kofeinovy stimulacni sampon od Cannadermu. Vubec nepeni a nevoni, ale taky po nem mam pekny vlasy a mene padaji ... takze kofeinonve sampony me celkem nadchly. A taky mi moc vyhovuje telove maslo s makdamiovym orechem od Alverde. Krem pod oci Hauschka mi nevyhovoval, zdalo se mi, ze mam po nem hlubsi vrasky. Od trilogy je mozna trosku lepsi, ale taky to neni 100% .... MK je MK :-D :-D .......... alpiinko, nekolik slecen v health shopech si chvalilo ocni krem od Burton's Bees ... rikala jsem si, ze ho mozna priste zkusim. Ja ted vecer pouzivam ten rosehip oil od Trilogy a to na cely oblicej, vcetne oci a cokoliv s nim delaj na me funguje :-D. Ten co jsem mela prvne mi zablokovval pory a mastil me, ale tenhle ne .... Od Primavery se mi libi ten ruzovy hydrtacni gel, ale pri delsim pouzivani se mi vzdycky zhorsi plet, tak ho musim prestat pouizivat a kdyz se k nemu pak vratim, tak je na chvili uplne super.
Odpovědět
josefko, myslis ten intenzivni nebo tu odlehcenou verzi? ja mam ted tu odlehcenou a ac jsem driv na primaveru nadavala kvuli prevonenosti, tak tohle mi po dlouhy dobe vyhovuje taky jsem zkousela nejakej krem s konopnym olejem a byla to hruza, z konopneho oleje teda odvazana nejsem hauschku ocni chce nanest ve vetsi vrstve a nejlepsi je kombinace s neroli kvetovou vodou..nastrikat na oblicej, nechat malicko uschnout a pak hned nanest ocni i pletovy krem x-) jinak skvely jsou kvetovy vody od nobilisu..predevsim neroli..a ted mam levanduli a taky je moc prijemna pani ve viva natura mi taky rikala, ze nobilis ma nove prirodni zubni pastu
Odpovědět
Profilova fotka
catf tu odlehcenou verzi .... je to fakt desne prijemny. konopnemu oleji jsem na chut taky neprisla, ale v tom samponu mi to vyhovuje. Ocni krem nanasim stejne .... nastrikam nejakou kvetinovou vodu a pak dam ocni krem nebo i ten olej ... :-)
Odpovědět
jj, ja si ted odlicuju oci sipkovym olejem a pak postrikam kvetovou vodou a dam krem od primavery ted pouzivam i cistici gel na oblicej..to mi taky hodne vyhovuje..nejak se mi neodsvedcily cistici mleka, pripada mi, ze se po nich desne ucpavaj pory
Odpovědět
Profilova fotka
Tak som vám dočítala...som si musela mojusvadbu (a pár ďalších stránok) zablokovať v rámci dokončovania diplomky a učenia sa na štátnice, nech mám čo najmenej rozptyľujúcich činiteľov :-D ale už som titulovaný magor a oficiálne nezamestnaná, tak sa zase vraciam :-) čo sa týka byliniek tak tento rok sa mojim veľmi nedarí, nechcem ich dávať na záhradu do zeme kvôli nášmu chlpáčovi, už aj tak mám problém ju odohnať od tých veľkých kvetináčov... inak neviem v čom je problém, napríklad mäta je taká, veľmi nízka (asi centimeter od zeme), ale zase hustá, tak neviem či ju pretrhám, či tomu pomôžem..hm, uvidíme... inak sa chystáme konečne na dovolenku, treba nejako osláviť titul a za 5 rokov čo sme s priateľom spolu sme ešte nikde na klasickej dovolenke ani neboli, tak snáď budú mať alverde opaľovací krém, alebo aj nejaký iný, neviem kde v BA ho mám zháňať odkedy zavreli naturshop, objednať si ho už nestíham... je prípadne nejaká alternatívna chémia čo sa týka opalovákov? Juju, síce trošku oneskorene, ale gratulujem k synátorovi, nech ste obaja zdraví a nech sa vám darí ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
kessinka, gratuluju k titulu :-)
Odpovědět
Kessinko, gratuluji k magorovi ;-) Pokud neseženeš přírodní opalovák, asi bych volila raději něco z lékárny (myslím, že kdysi někdo někde psal, že Daylong nemá špatné složení).
Odpovědět
Profilova fotka
kessinko uprimnou soustrast, krasny a bezstrostny studentsky zivot ti prve skoncil :-( .... ale grtuluju k uspechu :-) holky, ja jsem nekde ztratila/vymaala svuj senam ingredienci co je prirodni a co ne ... nemate to nekdo, prosim
Odpovědět
Profilova fotka
ďakujem holky :-) josefka, pre mňa nebol ani posledný rok bezstarostný, som perfekcionista a stresák :-( takže teraz som v podstate najbezstarostnejšia, no, aspoň teraz, po dovolenke to už bude horšie pri hľadaní roboty |-|
Odpovědět
Profilova fotka
kessinko, tak si hlavne poradne uzi dovolenou :-)
Odpovědět
kessinko, taky se pridavam ke gratulantum a preju ti hodne stesti pri hledani prace..a dovolim si jednu radu..jdi delat pouze to, co te bavi a co te bude naplnovat..jedine v takovyhle praci se totiz muzes poradne realizovat :-) jinak, dobra zprava..v hypernove cili albertu prodavaji kompostovatelne pytle na odpadky 25l :-)
Odpovědět
Ahojte...mate nekdo zkusenosti nebo znalosti o koloidnim stribru a jak ucinkuje??Zda se na to byt dost kontroverzni nazoru...tak by me zajimalo...
Odpovědět
Profilova fotka
Co používáte na čištění WC? Já už delší dobu Frosche a ocet, ale nějak to není ono.
Odpovědět
Střídám sliz a Frosch. Připadá mi, že čistí dostatečně.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?