Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Rada bych si povidala o vsem, co se tyka zivotniho stylu, ktery se trochu vymyka beznym zvyklostem. Jak vas ovlivnuje ve vasem zivote, vyznavani budhismu ci vitarianstvi, proc se vyhybate eckum, pouzivate prirodni kosmetiku a jakou, jste vyznavaci alterativni mediciny, nepouzivate teflon a vyhybate se plastum, perete ve slizu atd ..... ???? To vsechno a jeste mnohem vic snad budeme moci probrat na tomto tematu.
Odpovědět
chloe, tak sa ohol v sprche vecer=-)a do rana nebudes mat nic podrazdene. mne prave taky mastnejsi makeup vyhovuje, taky kremovy. ten co hned ide "do pudru", tak pri tom type mam pocit masky|-|
Odpovědět
tak ja to mam naopak :-N . Tim,ze mam mastnou plet v T zone, tak se mi leskne i tak, natoz s mastnym makeupem :-p a pak vypadam jak pako. ]-(
Odpovědět
Profilova fotka
ahojte, tak som tu po dlhsom case znova a ja mam skusenost s makeupom od logony a teda des a hruza...hlavne teda pre nas, co mame mastnejsiu t zone, tym co maju suchsiu pokozku by mozno vyhovoval, ale cakala som, ze aspon troska zjednoti pokozku, ale celkom nic, vyzera, ako taka mastna silna vrstva kremu, kt. sa nevsaje do pokozky ani po 2 hodinach... :-p ...je mi ho luto vyhodit, ale ani sa mi ho nechce nikomu ponukat, no napriek tomu, ak by mal niekto zaujem, rada poslem...no a kupila som si mac make-up, lebo nas cakali svadby a bala som sa dalsich prirodnych experimentov |-|...ale asi este vyskusam hauschku, ked ste s nim spokojne caft, v tvojich receptoch sa vyskytuje ruzove korenie, kupila som ho v m&s, ale teraz neviem, ci ho predtym pomelies, alebo tam davas cele gulicky??? dik
Odpovědět
alpinka, ruzovy pepr melu, lip se pak rozvine chut a vune
Odpovědět
=-) mam dotaz ohledne tech ekologickych prasku na prani ted jsem je videla ve zdravy vyzive. (E-cover) Ale bylo tam toho nekolik - co tedy pouzivate, to tekute? Nebo existuje i prasek?
Odpovědět
Filipovi, používám převážně sliz (výroba viz strana 1), ale mám doma vždy i něco "normálního", především na ruční praní "lepších" věcí. Preferuji tekuté prostředky, líp se vymáchají z prádla. Ecover kupuji tento http://www.biosfera.cz/ecover-tekuty-... , peru v něm i vlnu, jemné prádlo, bundy s membránou apod.
Odpovědět
filipovi, mam uplne stejny ecover jako herminka, plus pouzivam na vlnu jeste ecover specialni prostredek na vlnu a pak i ecover avivaz(voni jen lehce nevlezle) mam radsi tekute prostredky, protoze se lip rozpousteji a vymyvaji
Odpovědět
diky, ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
filipovi, ja jsem zjistila, ze prasek mi pere lepe nez tekuty Ekover .... ale je fakt, ze macham 2x. alpinka, nez tu Logonu vyhodis, mohla bych ji zkusit???????
Odpovědět
Profilova fotka
jak jste resily ty krystaly, tak jak mam pocit, ze potassium alum je prirodni a amonium alum ten vedlejsi produkt ... ale nejsem si jista, jestli je to pravda. Pokozka je po holeni poskozena, ale taky nevim do jake miry a jestli to vadi .... nekde jsem cetla, ze tyhle krystaly se davalu na poraneni, ze se pak lepe hojilo. Jinak ja se pro jistotu holim vecer :-)
Odpovědět
tak vyzkousim oboji :-) ...
Odpovědět
josefko, myslim, ze to tak je....potassium alum je v urtekramu a amonium napr v sante, v alve apod.
Odpovědět
Článek se načítá
tak mně od pátku stojí v koupelně první várka slizu :-) sice mi přešel trochu tuhej, resp. čekala jsem, že to bude řidší a je to takovej tvrdší rosol, tak nevím... ale už jsem v něm prala, napoprvé jsem zkusila tmavý prádlo a dobrý :-) oblečení nesmrdí nepřijde mi tak tvrdý jako po koupeným prášku, ale vypraný je krásně... a dočetla jsem se, že na bílý prádlo je třeba přidat bělidlo, jenže nemůžu ho nikde sehnat, prolezla jsem 2 DM, rossmana, shleckera a nikde nesehnala. ale sliz super, ani to není tak náročný na výrobu a ta cena ve srovnání s pr. práškem je taky hodně pozitivní :-)
Odpovědět
Aemmi, pokud neseženeš nic jiného (u nás mívají Ecover i Sonett bělidlo ve zdravých výživách), kup si v DM bělidlo DenkMit. Není ale prý tak eko a ani tak dobře nebělí. Ale aspoň něco :-)
Odpovědět
aemi, to muze byt vetsi davkou sody, mne se to postupne promichavanim vic rozbredlo nemate u vas zadnou zdravou vyzivu nebo tak neco? tam belidlo mit budou a nebo si ho objednej pres net..bily pradlo opravdu pranim bez belidla sedne, tak abys pak nebyla zklamana
Odpovědět
Jojo, zdravé výživy máme, teď jsem při cestě na nádraží zjistila, že skoro naproti škole je krámesk s biokosmetikou a ekodrogerie, tak tam až zase pojedu do školy hnedka naběhnu, ale zdá se mi, že ten denkmit jsme v DM neviděla...
Odpovědět
aemni, poradne ten sliz rozmichej a on se zredi :-) ja nevim, jestli si na cas zas nekoupim jedno baleni prasku, ted se mi parkrat za sebou stalo, ze mi to blbe vypralo. Mozna to ale predtim zacnu namacet do sody, to co mam vic zaspineny.
Odpovědět
filipovi, nemas unavovej syndrom? (teprv ted jsem se k tomu tvymu prispevku proskousala.)
Odpovědět
rosina: mam, ale to je diagnoza naˇprd.. je to souhrny oznaceni pro moje problemy, ale tim to konci, zadna lecba an to neni. Ona existuje i nemoc CFS (Chronic fatigue syndrome), o ktery se tady v CR ale houby vi, ale podle popisu mi to neprijde jak muj pripad, teda doufam =-) , protoze kdyz o tom ctu, tak upadam do chmurnych nalad :-N .
Odpovědět
mně se to napoprvé ve slizu vypralo ve srovnání s práškem uplně stejně, ale musim říct, že se mi někdy taky stalo, že se to i v prášku vypralo blbě, ale je fakt, že normálně nemáme prádlo moc zašpiněný, jen montérky a věci na ven a ty se perou jednou za čas, jinak když vidím nakěj flek, tak to radši přepírám...
Odpovědět
Profilova fotka
Já mám teďka nově tekutej sonet na barevný prádlo, předtím Ecover, no a jaksi mi smrdí 8-( Peru v tom malé oblečky, protože s nima peru i flísový plínky a ty se neperou ve slizu, protože potom nesajou :-N A mně přijde, jako že ty oblečky jsou zatuchlý :-( ]-( Ten Ecover byl až moc citronovej, ale pořád lepší jak toto, nepomlže ani ocet s levandulí do máchání....
Odpovědět
Profilova fotka
filipovi, CFV je v podstate unavovej syndrom. Spatne se to leci, ale jde to ... ale klasicka medicina to nezvladne, leky nepomuzou, musis mit nekoho kdo na tebe ma cas a leci te komplexne - pohyb, strava, regulace stresu atd... bohuzel me v CR nikdo nenapada.
Odpovědět
Profilova fotka
jo k tomu pradlo, me prestalo smrdet zatuchle, kdyz jsem presla z tekuteho Ecoveru na prasek
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj, holky jak si zamrazit cerstvy bylinky? staci jenom dat do krabicky a do mrazaku? nebo to musim nejak upravit pret tim? =-)
Odpovědět
josefka: Ja vim no :-S . Je to na houby. Uplne me to vyradilo z provozu a normalniho zivota |-| . Kdybys mela nejaky napad, tak mi treba napis IP. Budu rada, ale nemusis, protoze je to na dlouhe premysleni a nechci si tady z tebe delat poradnu :-D . erinka: a dat pak do pradla nejakou hodne vonavou vec az po ususeni? Mne pradlo krasne voni po medunce, protoze tam mam nastrkany takovy ty rozpustny koule do koupele z Lushe (pokud to znate). A co kdybys do tohoslizu pridala nejaky mydlo? =-) ... me taky napada ...
Odpovědět
Profilova fotka
Josefko, s Ecover jsem neměla problém, až se Sonetem... Filipovi, se slizem taky nemám problém, ten je čichově neutrální, ale bohužel v něm nemůžu prát věci s flísem, proto ten Sonet a po něm mi právě prádlo smrdí zatuchle :-(
Odpovědět
Profilova fotka
vidíš, ale mohla bych zkusit dát do skříně alverdí tuhý mýdla, třeba to provoní :-)
Odpovědět
jo takhle.
Odpovědět
miamia: bylinky můžeš dát do sáčku a hodit je do mrazáku, nebo je nacpat do tvořítek na led a zalít vodou a nechat zmrazit - takhle jsou dobrý třeba do polévky, omáček, všude tam, kde nevadí, že z nich je voda. žádná úprava předem není potřeba...
Odpovědět
jo a ještě jsem se chtěla zeptat, kde se dají sehnat věci od Hauschky? v žádným řetězci jsem tuhle značku nenašla...
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?