Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Rada bych si povidala o vsem, co se tyka zivotniho stylu, ktery se trochu vymyka beznym zvyklostem. Jak vas ovlivnuje ve vasem zivote, vyznavani budhismu ci vitarianstvi, proc se vyhybate eckum, pouzivate prirodni kosmetiku a jakou, jste vyznavaci alterativni mediciny, nepouzivate teflon a vyhybate se plastum, perete ve slizu atd ..... ???? To vsechno a jeste mnohem vic snad budeme moci probrat na tomto tematu.
Odpovědět
Profilova fotka
noooo, ja teda o bio certifikacich taky zacinam mit zatracene velky pochybnosti .... a zvlasteo potravinach prodavanych v TESCU :-S
Odpovědět
josefka - no a to tesco je jeste dobry, akorat bio je v uz i v Penny a můžeš sitam koupit třeba báječné biopárky ]-(
Odpovědět
biopárky? :-D to trošku ztrácí smysl, chtěla bych vidět, jak se takovej biopárek vyrábí...ale tuhle jsem si dala klobásu, byla doma vyráběná z vlastního masa a musím říct, že mě děsně překvapila ta "masová chuť" se kterou se u kupovanejch klobás nesetkáme. Teda ale ne že bych to ňák jedla, za posledních 6 let silně výjmečně s tím bio je to těžký, já znám malofarmáře, jejichž produkty jsou skoro bio, ale nikdy nebudou splňovat ty podmínky, aby dosáhli na certifikát, tomu bych asi dala přednost, než bio výrobkům z Penáče...
Odpovědět
Profilova fotka
souhlasim s aemi, TESCO nebo Peny, vsechno je to na jedno brdo. Problem je ve stale se zmirnujicich regulacich? Po bio je vetsi a vetsi poptavka a zemedelci to nejsou schopni pokryt, takze se napr. zkratila doba, kdy puda musi lezet ladem, aby se plody z ni mohly nazyvat bio - ze 3 let na 6 mesicu :-( . Kurata krmena 14 dni pred zabitim bio stravou se muzou prodavat jako bio a atd atd .... takze o certifikacich si iluze uz taky nedelam a kdyz nahodou nakupuju v TESCU nebo podobnym kolosu, tak se ani nenamaham kupovat bio ovozel. Nastesti mam sanci chodit na lokalni bio trh, kde se i aktivne podilim, takze tomu trosku vidim pod poklicku :-).
Odpovědět
Josefko, souhlasím. Pak se není co divit, že v nějaké biopotravině najdou pesticidy apod. a vrhá to špatný stín na vše :-| Navíc asi pořád v obecném povědomí setrvává trend že bio=zdravé, tak si člověk řekne, že když si dá biopárek, vlastně si tím ještě prospěl. Achjo.
Odpovědět
Profilova fotka
A právě z toho důvodu jsem začla zahradničit jak vzteklá :-D Máte vyzkoušené bio bedýnky? Si říkám, že bych to vyzkoušela, hlavně brambory, vajca.
Odpovědět
Profilova fotka
herminko presne tak :-( .... proste mam posledni dobou pocit, ze v tehle spolecnosti se neda nicemu a nikomu verit, ze i dobre myslenky a veci se nakonec zvrhnou v business :-(, ze mit nejakou ideu a snazit se delat veci poctive je skoro spatne ... pokud se to nekomu povede a jde mu to, tak ho nakonec stejne schramstne nejaky kolos. Tak a ted koukam ze tohle je jedna velka negativni myslenka a ja se snazim se jich zbavit :-D .... no, byla jsem vcera na schuzi na marketu, tak tam me to vzdycky trochu srazi :-| No, nejlepsi je opravdu to, co dela silvija.
Odpovědět
ja se taky chystam nejaky plodiny zasadit, ale bude to poprvy (vyrostla jsem v bytovce a ted nekolik let bydlim v domku s dvorkem -tzn. minizahonkem na par kyticek). Ale tchanovci maji opustenou zpustlou zahradu, tak bych tam neco vysadila. jen doufam, ze mi to nikdo neocese ]-(
Odpovědět
Profilova fotka
josefko to mi taky pekne stve, uz v posledni dobe taky bio v supermarketech tak neberu, ale uz mame zahradku, mame tam hromadu ovozel, krasne uz nam to roste tak uz se tesim x-)
Odpovědět
jasně, nejlepší je zahradničit, my se výhledově chceme přestěhovat na venkov a až budu na mateřský, tak snad na to bude i čas. Ale teď v bytě v centru města to jaksi nejde. jo a místo tržnice nám teď postavili horoleteckou stěnu, takže z toho plyne Tesco ;-(
Odpovědět
jdu si udělat hlávkový salát ze zahrádky :-)
Odpovědět
=-) a taky jsme si zjistili, kde je pobliz biofarma, kde pestuji sezoni zeleninu, takze budem odebirat spis odtamtud a ujidat rajcata tchanovcum a uvidime, jak dopadne ten muj pokus ... Ale samozrejme to asi nebudem moct delat kazdy tyden, protoze ta farma neni uplne blizko - tak spis jen sem tam a neco asi budu muset spsi zamrazit nebo tak ... A kousek od mesta maji zas pstrosi farmu, tak si tam rikam, cim ty ptaky krmi - jestli to maso nebude zdravejsi nez ty nadopovany kurata ... Co myslite? Protoze ja jsem ejste nikde(!) nevidela nejaky bio kure nebo tak neco ...
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
fil co vim tak pstrosi maso je zdravy ale nevim podrobnosti
Odpovědět
nema tolik cholesterolu jako cerveny maso - prijde mi to jako neco mezi bilym a cervenym masem. Ale jde mi spis o to, co v tom "ptakovi" je, abych v dobre vire nekupovala maso drahy jak pul kravy a nakonec stejne nejedla hormony neb tak neco ... =-) ale kdyz potrebuju jist maso a nesmim morsky ryby (coz mi pripada jako nejlepsi varianta masa a nejzdravejsi) ... tak hledam neco jinyho. I kdyz bych to maso nejradeji vubec nejedla :-p
Odpovědět
Profilova fotka
filipovi a proc musis jist maso?
Odpovědět
protoze mi zjistili tolik alergii, ze nemuzu jist skoro nic :-N a maso muzu. Ale nechutna mi a navic se mi zda, ze je mi po nem tezko. Nesmim soju a pomalu ani zadny prilohy a zelenina se zeleninou mi prijde tak nejak malo :-N
Odpovědět
... navic chci zkusit, jestli mi treba s tema vice bilkovinama nebude lepe ... =-) i kdyz si to nemyslim, kdyz to telo moc nechce a lezi mi to pak jak sutr v zaludku ... ale tak treba nejaky mensi porce s necim ... (?) =-) Ae zas jim minimalne jednou tydne, vetsinou i vickrat lusteniny ... i kdyz si nejsem uplne jista, co mam jist, abych to maso plnohodnotne nahradila ,..
Odpovědět
filipovi, to me zajima, co vlastne jist nemuzes? a co se tyce masa, tak nejlepsi volba je zverina...a sladkovodni ryby muzes?
Odpovědět
Profilova fotka
filipovi, biokuře mají u nás ve velkým Albertovi, myslím za 200kč/kg
Odpovědět
Profilova fotka
a co krůta? Ta by taky měla být OK, ne?
Odpovědět
Catf, ted jsem si na tebe vzpomnela... padl mi tu u rodicu do ruky nejaky casopis s TV programem a byl tam rozhovor s nejakym nepalskym joginem, ktery se nekde podivoval tomu, jak si nejaka slecna u nas mase porad luj na pusu a rikal ji: To mas spatny zlucnik. Kazdy den po sprse si 15 minut mazej olej kolem pupiku a rty se ti nebudou vysusovat. Takze tak... a takovy jogin to prece musi vedet :) Josefko, dostala jsi muj posledni email? Kam ti to mam poslat?
Odpovědět
Profilova fotka
lakuča, to byl magazín pátek z Lidovek, taky jsem o četla... Ten jogín je doopravdy z "jiného světa", zajímalo by mě, jak to s ním bude dál :-)
Odpovědět
lakuca, hlavne nevim, kde bych vzala rano 15min na to mazani :-D
Odpovědět
Eri, biokuře v Albertovi? To si můžu nechat zdát. Ptala jsem se i ve zdravé výživě a maso nevedou, protože nemají dodavatele :-| Holky, za jak dlouho musím zpracovat dýni? Můžu ji třeba rozříznout, udělat půlku a tu druhou uchovat v lednici? A zkoušely jste ji mrazit? Koupila jsem včera hokaido bio pro malou do příkrmů, tak přemýšlím, jak to nejlíp zpracovat.
Odpovědět
Profilova fotka
bet, já mám domácí zamraženou dýni od podzimu, je furt OK, tak by to šlo určitě.... Já tu Hokaido chtěla koupit u nás v malým Albertovi, ale je až odkudsi z Ameriky =-) A nový brambory z Egypta... Tak já fakt nevím :-N
Odpovědět
Ahojte po "ocistcove" lecbe masti s tetracyklinem,kterou jsem pouzila hned dvakrat-tedy poprve a naposled se vracim mezi zive :-D ...Jiz nikdy vice...Zapomnela jsem dodat,samozrejme mast nic nevylecila... K tomu vsemu jsem manzelovi znicila uplne novou tiskarnu a ntbk :-N ,pac jsem zapomnela hlidat aromalampu a jak se olej vyparil tak se ty zbytky rozsprskly vsude do okoli...Takze tiskarna,i ntbk maji vsude po sobe vyzrane dulky od variciho oleje...Tot nastrahy aromaterapie :-D...M.se sice drzel a predstiral,ze ho to nestve...ale zname se :-D ...Z casti to byla i jeho vina,byli jsme tam oba a tedy jeho polovicni zodpovednost :-D :-D ... Nebyla jsem tu ted...Juju uz by mela mit male? Betel,pokud mam rozrizlou dyni v lednicce dyl nez mam chut z ni neco delat...casto zacne plesnivet...
Odpovědět
Catf, vstát o 15 minut dřív :-D Ale komu by se chtělo, že? :-D Eri, Albert (malý) mívá i české hokkaido (z farmy nějakého pána na Š, myslím), ale možná už se české zásoby vyčerpaly, tak je odkudsi vozí :-S Mám i dojem, že české dýně vyjdou levněji (cca 40 Kč/kg, teď je mají tuším za 69). Chloe, Juju porodila před 5 dny synka.
Odpovědět
Profilova fotka
lakuca, promin, ale kdyz mi prisel, tak jsem nestihala odepsat a pak jsem na to zapomnela .... poslu ti email ... snad :-) M. posloucha hodne ruzny "podcasty" a prisel s tim, ze nejaky dva vedci se rozhodli, ze budou tyden pouzivat klasicky myci a cistici prostredky a delat si rozbory krve na ruzny toxicky latky a prej i po pouziti klasickeho tekuteho mydla se jim koncentrace urciteho toxinu v krvi zvysila treba 300x .... bohuzel vam nemuzu rict co se jim zvysilo a po cem, protoze je to ve spanelstine, ale rozhodne me to zaujalo. Jinak jsem musela koupit jeden malej klasickej prasek na pradlo. Koupila jsem Ariel, kde pisou, ze je "enviroment friendly", ale .... 8-( .... vyprala jsem v tom uterky a jsou krasne vyprany bez fleku :-N a pak jsem v tom vyprala jednu varku obleceni a nejsem schopna to nosit, jak moc mi to prijde prevoneny.
Odpovědět
ahojte holky, jdu na vas zas s dotazem :-N nevite, jak muzu ovlivinit, aby se mi lip vstrebaval horcik?mivala jsem ho na dolni hranici normy, cely tehotenstvi ho beru v tabletach, ale nejak to nestaci, uz ho mam pod normou...navic mam ted kazdou noc krece v lytkach, coz jsem driv vubec nemela..tak mam pocit, ze sice hezky, ze ho beru ale moje telo ho asi nechce moc vstrebavat, kdyz to nema moc zadnej vysledek :-( josefko tak to je teda dost desivy, na co prisli ti vedci ]-(
Odpovědět
catf: k te me diete: tech alergii se tam naslo hrozne moc a buhvi jestli nebudou jeste dalsi na to, co se netestovalo. Spis mi ale pripadne, ze je to signal, ze neco neni v poradku s imunitou. Nejvetsi problem je kravske mleko :-( Podarilo se mi nekde schrastit ovci syry, kozi jogurt a ryzovy mleko nasstesti. Pak nesmim soju, celer, orisky, morsky ryby, a spousta dalsiho ]-( . byla tam i mensi reakce na psenici. Ale chtela jsem zkusit i bezlepkovou dietu, i kdyz se alergie na lepek nepotrvrdila. Proste zkusit, co to udela, jestli se mi neulevi. Chvili jsem ji i drzela (a kombinace bezlepku a bezmlecny diety je vazne vrazedna :-N , k tomu ta ma nechut k masu), ale pak jsem od toho upustila, kdyby nahodou chteli delat nejake doplnujici testy, takze jim pecivo jako driv (tzn. moc ne) a testoviny a tak zase jo. Za tyden mam volat pro dalsi vysledky a asi mi k tem omezenim neco snad reknou. Zacala jsem s tou dietou uz ted, protoze ty problemy uz trvaji roky a uz mi z toho šibe a chci se z toho co nejdrive dostat. Ale za ty 2 tydny s dietou mam 2 kila dole :-N Nejhloupejsi je, ze ja jsem takovy ten "kavarensky typ" - chodim se tam ucit (doma okamzite usinam) a ted si nemuzu dat absolutne nic :-N . Max. tak salat :-S . Co si vetsinou davate v restauracich? =-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?