Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Rada bych si povidala o vsem, co se tyka zivotniho stylu, ktery se trochu vymyka beznym zvyklostem. Jak vas ovlivnuje ve vasem zivote, vyznavani budhismu ci vitarianstvi, proc se vyhybate eckum, pouzivate prirodni kosmetiku a jakou, jste vyznavaci alterativni mediciny, nepouzivate teflon a vyhybate se plastum, perete ve slizu atd ..... ???? To vsechno a jeste mnohem vic snad budeme moci probrat na tomto tematu.
Odpovědět
organic cotton odevy vidavam pravidelne v C&A (ale skor priatelovi viem vybrat, damske nic moc), mam asi 2 tricka ZARA z bio bavlny (dnes mam 1 na sebe :-D), teraz znacka ROXY vypustila do obchodov viacere eko produkty, dokonca eko flip-flops (lahko rozlozitelne), tasky a pod. tu nieco pisu o materialoch, ktore pouzivaju http://www.roxy.com/info/index.jsp?ca...
Odpovědět
Profilova fotka
navod na vyrobu netoxickych cisticu do domacnosti: http://www.zeleni.cz/green-tv/green-t... maji tam i navod na vyrobu tasky z igelitek, docela zajimave...
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj holky, jenom hazu rychle dva zajimave odkazy (v anglictine) na syrove vers. pasterovane mleko: http://www.examiner.com/x-8543-SF-Hea... a http://communities.washingtontimes.co... allegria - ja si kupuju zatracene mene obleceni (nejvetsi radost ma m. :-)) a kdyz uz si neco kupuju, tak koukam, aby to nebylo vyrobene v Cine a kdyz uz, tak si najdu informace o tom, jakou ta firma, co to prodava ma etickou politiku, jak hledi na lidska prava a na pouzivani barev a tak ... vetsina obleceni neni skodliva pro nas, ale hlavne pro ty, co to vyrabi a pro zivotni prostredi. Vic jsem nedocetla a snad uz pristi tyden budu mit vic casu.
Odpovědět
allegria: jo. ptala jsem se, pač teď při pití kontryhele krvácím víc, než posledního půl roku. Ale možná je to známka toho, že se tělo vrací do normálu. Než jsem ha začala brát, tak jsem krvácela taky víc... Z biobavlny mám jen jeden svetřík, je z CA, jinak mě tam většinou nic moc neoslňuje. Já musím mít všchno bavlněný,ňáký umělotiny bych na sobě nesnesla, dělá se mi ekzém a vyrážky, takže jsem teď řešila i prací prášek a jsem ráda, že jsme se dozvěděla o slizu, teď čekám, až doděláme Tide a jdu na výrobu :-) rosina: a pleteš a háčkuješ podle návodu z internetu? já totiž neumím lautr nic, za mlada mě to nebavilo, mamka ze mě byla na prášky :-D ale teď by se to hodilo, tuhle jsem si chtěla koupit pletenou vestu, ale když jsem viděla tu cenu, tak jsem se málem zkácela :-( tak přemejšlim, že se na starý koleny ještě vrhnu na ruční práce, líbí se mi háčkovaný čepice a kabelky, ale nevim, nevim, jak to půjde :-(
Odpovědět
jo a samoopalovák od Alverde mám taky, nejdřív jsme se trochu bála, protože samoopalováky mi dycky dělaly fleky, že jsem pal vypadala jak špinavá, ale tenhle je v pohodě. ale blbou zkušenosz mám zatím s Alverde šampony, nejdřív jsme měla ten na hnědé vlasy a se srovnáním s obyčejným laciným šamponem, kterým jsem si myla vlasy u našich moc nemyje a teď mám šampon na jemné a řídnocí vlasy a ten mi přijde, že přímo mastí, jdu koupit jinej, protože tohle teda nee ]-(
Odpovědět
Aemi: a ten hrozen s avokádem jsi zkoušela? Má fialový víčko a mně vyhovuje. Musím teda ale říct, že ten olivovej mi vlasy začal po nějaký době děsně mastit a po kofeinovým mě svrběla hlávka :-(. Tak jako tak musím mýt každej druhej den, ale vrchol štěstí pro mě je, že mi páčo nepadá, nemám lupy, nesvědí mě pokožka a vlásky pěkně dorůstají. To mi zatím stačí, aby mi stačilo mytí jednou týdně, na to zatím nemám ambice :-).
Odpovědět
All: hrozen s avokádem jsem nezkoušela, jo, ten co mám teď na ty řídnoucí vlasy je ten kofeinovej a taky se škrábu. Já právě potřebuju něco na mastný vlasy, ale zdá se mi, že teda aspoň u nás žádnej takovej nemaj :-(
Odpovědět
Profilova fotka
aemmi: mne taky nesedi. ten hroznovy jsem jeste nezkousela, mam divne-blond jemne vlasy, co se hned promasti, objem veskery zadny + citliva pokozka (loni pul roku perioralka, ne dekuji, stacilo; vyvolalo to neco prirodniho, ale nevim co :-( tak si davam pozor a jedu castecne na Balea Med Ultra Sensitive rade pro exematiky, a plet zatim - tuktuktuk - v poradku, pomalu pridavam prirodni kosmetiku, odvary, atd.), takze jsem logicky zacala u hennovyho, brezovyho, kofeinovyho, ... a vlasy mam ted takovy umolousany :( pomahalo mi polit si hlavu po umyti hermankovym odvarem, puvodne jsem to delala kvuli barve, trosku ji osvezilo, a hlavne se po nem vlasy trosku min masti. vlasy mit mene casto nez jednou za dva dny? uh, scifi, obden je maximum |-| jj, krve jako z prasete (omlouvam se za obrazne prirovnani), je to dost neprijemny, ale zase si rikam, ze se telo vraci do normalu PLUS samozrejme zvyka na teleso. resim to vitaminem C, kontryhelem, v CR nakoupi kokosku a dubovou kuru, no a kdyby bylo FAKT nejhur, jakoze fakt niagara, tak jsou na to i medikamenty - cyklo 3 fort, nechce se mi do toho, ale necham si ho jako krabicku posledni zachrany... (takhle uz od vysazeni HA nosim triptany na migreny - s vysazenim jako kdyz utne! ACH ULEVA!!! ale fakt JAKA!! - a zatim jsem je teda, tuktuk, nemusela pouzit) obleceni - umelinu nesnesu, vse jen len, bavlna, hedvabi, vlna. teda az na podprdy, ty mam ze vseho moznyho (36DD-34E - hmmm, to chce trochu jiny kalibr :-(), snazim se treba kupovat veci i pres net z druhe ruky (nejen obleceni), a ekologicke smysleni pritom hraje docela velkou roli. Obleceni, co nenosim, nosim na charitu (nemyslim tim jenom pro bezdomovce atd., tem by se asi kabelky a tilecka moc nehodily, spis myslim charity shopy, kde pak tyto prodavaji jako v beznym sekaci, ale vytezek jde na charitu, v Praze je to napr. Sue Ryder). Z biobavlny mam nekoloikery kalhotky, jinak bohuzel nic moc, par vrsku z primarku, ktery se ted snazi napravit pohnutou reputaci (neeticka zachazeni se zamestnanci, jemne receno), jinak klasika, postupuju v podstate jako josefka + jedu na omezenem rozpoctu. A taky recykluju veci na hardy, knofliky, stare korale, suroviny jako kniharsky drat (kdyz se v masine zamota, tak se cele klubko vyhazuje...), prosle chirurgicke nite (sockuju u mediku), shanim stare rentgenove snimky, atd. Ted po skole se do toho snad pustim naplno... uf...
Odpovědět
Holky, co je omezenej rozpočet? Já jsem na hadry dost zatížená, ale dělám to podobně jako maii. Tzn: Co nenosím, rozdám kamarádkám (ale ty jsou taky hadrářky, takže jim dám málo co, protože onošený jeansy by fakt neunosily), zbytek valí na charitu, kde si to samo, nejdřív přeberou ty ženský, co tam dělaj pro svý dcery (bežná praxe), ale to mi nevadí. Nakukuju do sekáčů, ale tam koupím málo co, mám odsud asi 3 kusy v celým šatníku, protože si dost potrpím na preciznost (jak má něco otrhanej look, tak konec). Vietnam nehrozí, fuj, z toho mám fobii- jen ta představa toho smradu z těch hader v kombinaci se smradem z těch polívek, co tam ti chudáci dlabou, mi zvedá kufr. Takže suma sumárum všechno z Orsay, Camaieu a pod, což je podle mě tak cenovej střed. Jen by mě zajímalo, co je tak vaše norma - já nevím, kolik tak měsíčně průměrně odhadem dáte za oblečky. My máme super přesnou metodu účetnictví - m. to přesně zapisuje do excelu, rozděluje do kategorií, dělá grafy :-D - no jo, statik.... :-D a kolikrát koukám, že za hadry máme třeba 3 000 kč měsíčně i víc :-N, což se mi zdá dost, ale zase ono se fakt každej měsíc něco najde: Zimní buda, kabát, jarní boty, boty na jogging, jarní bunda, kozačky, šaty ke státnicím - no šak znáte to ne? :-N. Takže jedna velká investice + nějaký to tričenko a už to jede. Tak mi napište, že nejsu hrozná a že je to normální. Předem díky :-D :-D :-D :-D
Odpovědět
alll: tak mame asi podobmy vkus. A bohuzel ja taky rada nakupuju :-N . Ale snazim se ovladat ... Hlavne - u mne uz bylo fakticky potreba ten statnik trochu obmenit a koupit neco noveho a modernejsiho a kvalitnejsiho (vetsinu veci jsem mela jeste z puberty :-N ). A hlavne se snazim ten svuj satnik sjednotit, coz mi porad dela trochu problem ... =-) Ale treba Orsay mi prijde, ze ma ty materialy vseobecne dost umele ... (ale je to spis muj pocit)
Odpovědět
no jak jsem nastoupila do prace, tak jsem si musela satnik dovybavit a za hadry sme spolecne s m dali vic nez tech 3000 mesicne. Ted se krotim, pač šetřím na kolo, ale dneska jsem si koupila rieker boty :-p .jinak jaště teď dám za hadry každej týden cca 200 (když se to zprůměruje), ale já jsem fakt potřebovala spoustu normálních hader... doufám, že až si vybuduju jakž takž šatník, tak budu dávat za hadry míň. Doufám taky, že se mi do tý doby nezmění velikost :-p aemni - ja sem si nakoupila publikace a nějakou dobu každýho šikovnýho člověka v okolí otravovala, ať mě to naučí :-) taky jsem s tím začala na starý kolena. Kupuju si i časák Praktická žena, tam spousta návodů a pak mám jeden ročník burdy, kde je úplně všechno :-) právě, že ty pletený věci jsou šíleně drahý, přitom to není až taková trága něco umotat, akorát to chce čas. doporučuju si vlny pro začátek nakoupit na www. vlnap.cz - mají tam akce a výprodeje, zezačátku člověk sem tam něco posere (prdon), tak ať to není moc velká pálka. Já pletu z vlny lada luxus, je kvalitní a v akci na vlnap.cz stojí klubko 18, jináč 50 :-( Pak mám tím taky pokrytý veškerý dárky, zrovna dělám ségře kabelku a neteři taštičku, tchýni sem udělala tak krásnou šálu až to pro ňi byla škoda :-p
Odpovědět
jinak ja si vsechyn utraty pisu do diare a polozka za kafe, hadry a kosmetiku je kazdy mesic hrozna ]-( pracuju ale na tom, aby se to zmensilo 8-( 8-( 8-(
Odpovědět
Článek se načítá
Rosi: :-D Jako bych to psala já...Hadry, kafe, kosmetika. Plus si ještě rádi dáme něco spešl v dobré restauraci, dobrý víno, nebo prostě jen tak posedět a pokecat u kafe, popř. piva nebo nějakýho sýrovýho prkna. No jsou to docela položky, ale uklidňuju se tím, že až bude bejby, tak s tím bude konec aspoň na nějakej čas a musíme si užít teď :-D.
Odpovědět
allegria - restaurace do toho nepočitám, to platime ze společnyho a alibisticky shrnujeme do kolonky "jídlo" :-D Až bude bejby, tak s tim konec bude, mně jen tak napadlo dat brachovi k narozenimam hlidani děcek s tim, že bysme ho s manželkou vypravili do restaurace a předplatili jim véču, což se setkalo s mega ohlasem, prej už tři roky takhle nikde sami nebyli, jsem buržoust :-S Nevím, co budem dělat, až nám dojdou vinné zásoby ze svatby (pač jsme řekli, že chcem jako dary kvalitní chlast =-) ) včera jsem byla hlídat neteře (hlídám je párkrát týdně) a protože pršelo, tak jsme byli v "herním koutku". Měla jsem dost šok z matek, který měly batolata a vypadaly jak jejich babičky, mohlo jim být tak kol 40, jsem tam vypadala jak jejich dcera, měla jsem lehké zmatení generací. Nicméně děti tam řvaly a běhaly jak opice (neteře taky) a já za hodinu tohoto pobytu byla na odstřel :-S když píšu o tom kafi - koupili jsme si moka konev tescoma http://www1.tescoma.com/cz/scripts/ka... a jsem s ní hrozně spokojená. Akorát nejsu spokojená se svou spotřebou kafe 8-(
Odpovědět
Profilova fotka
restaurace, kafe, atd. - snazim se na minimum, jako socka studentka :-D takze maximalne jedno kafco tak za dve tejdny, s tim, ze s sebou taham teromhrnek a flasticku, delam si svacinky, atd. Nastesti vetsinou jsou na tom mi kamaradi podobne, takze ted na jare piknikujeme spolecne. Za piti davam taky fakt malo, jenom, kdyz se nekam vyrazi, a na to jaksi posledni dobou neni cas. Kosmetika/nehty ne-e, pedikuru si taky delam vetsinou sama, akorat ty vlasy si sama neostriham, no ale rikam si, ze po zkouskovym bude velka ocista a zmena, symbolicky. Takze se necham nekde zatrihnout vlasy, klasickou dukladnou pedikuru, projet satnik, vytridit... naucim se hackovat a sit, a takovyhle plany si maluju... Ja mam nejradsi styl ala Jackpot, Monsoon, Promod, Kookai, Gap, samozrejme nemam narvanou skrin Jackpotem, ale vybiram si takove obecne kazdodenni kousky v HM, New Look, Primark a podobnych, do toho obcas par znackovych kousku z druhy ruky nebo vyprodeje nebo akce nebo obcas jakoze darek od nekoho, kombinuju kombinuju, obcas neco trosku pretvorim... Nejvetsi problem jsou podprsenky, plavky a kalhoty, ty ve vyprodeji nikdy nesezenu :-( Jinak mesicne si vydaje nedelam, je to tezky, nekdy treba dva mesice nic a pak si za dopoledne zaradim jak uragan :-D Boty kupuju jedine kozeny, a nejradsi Clarks. Vydrzi treba 3 sezony a vypadaji hodne nadcasove... a jsou pohodlne jako backurky! Nepletu, protoze to neumim, ani hackovat, ale slibila jsem si, ze se po zkouskach pustim aspon do hackovani! Tak uvidime... Jinak moje nejvetsi uchylka jsou knizky a DVD. Amazon je hrozba :-D Rosi -> kafeterie vypada solidne, a za tu cenu..! Ja kafe moc nepiju, a kdyz jo, tak prasacky turka z dzezvy, nekolikrat vzkypelyho. Po dovoleny na Kypru zadny jiny kafe skoro nechci :-D A k tem matkam - chaa, tak to v Nemecku je to hodne podobny, prosedively matky hoodne po ctyricitce, maly deti prudi, matky jsou unaveny a vypadaji, ze to materstvi je pro ne docela nepohodlny... uch...
Odpovědět
maii - tak hodne sil do zkouskovyho a pak to muzes s hackovanim rozprčet :-) miluju stranky www.fler.cz , tak vzdycky vydrzim, inspirace mraky x-) ja mam nejvetsi problem s kalhotama, ty taky ve vyprodeji nesezenu 8-( jinak trika a vsechno ostatni v pohode, prsa skoro zadny nemam a s tim se pocita daleko vic nez s opakem :-| knizky jsou taky uchylka, zrovna si delam sbirku agathy christie :-) pak taky uvalime spoustu penez za odbornou lit. dzezvu chci taky zkusis, uz mam vyhlidlou, chutna to kafe z toho jinac nez presso? ja jsem nalozila kureci kridla na zitrek a jdu spat, zitra zase v 5.30 maratón 8-(
Odpovědět
Profilova fotka
Prosím, něco na mě leze, už mě bolí v krku a bojím, aby to nebylo něco horšího, co mám dělat? Nějaká ta Echinacea nebo tak?? :-(
Odpovědět
eri - nevim, co je na tom pravdy, ale dneska mi kolegyne rikala, ze pry pomuze si dat do pusy hlt oleje a ctvrt hodinu zmoulat a pak vyplivnout, pry je to zazracny prostredek na vsehcny nemoci. Netusim ale, co je na tom pravdy, ale za zkousku nic nedas! olej pry muze byt jakykoli.
Odpovědět
Profilova fotka
tak to s tym olejom som uz pocula tiez... odskusane to nemam, ani mi to nejako nejde do hlavy, ale za pokus to mozno stoji :-)
Odpovědět
Profilova fotka
eri -> nekolikery ponozky, do tepla, a prohrat se zazvorovym cajem s medem, to je na nachlazeni nejdulezitejsi. Na krk akorat kloktat, na noc dva aspiriny. Echinacea, vitamin C, Selen+Zinek - to vse je na imunitu - taky urcite neuskodi, ale hlavni je nejdriv organismus prohrat... rosi -> zejtra rano mam dalsi zkousku, juchajda, a po ni jeste dve a pul, a uz se nemuzu dockat konce!! Ta kava chutna - podle me - uplne jinak + i crema ma jinou konzistenci. Dela se rovnou s cukrem a je to obrovska dobrota, proste kdyz uz mam chut na kafe, tak uz poradne (jinak delam spaldove, atd., "leve"). Je fakt, ze mam na to tureckou kavu z orientalnich potravin z Myslikovky (kde kupuju i uzasnou blond hennu), ale myslim, ze kava bude chutnat jinak i z "jine" kavy.
Odpovědět
ta se doporucuje. A jeste zvysena jednorazova davka vitaminu C (tabletky). Ale jinak nevim .... a pak nam pomahaji ty caje na nachlazeni s medem / echinacenou a citronem ... na fleru jsou uzasny veci ;-) . Ja vyrabim sperky, ale ted neni cas :-| . Ja utratim taky strasne moc za kafe, ale ted uz se snazim kafe nepit, takze mi vzrostly polozky za caj :-D . Docela casto jime v restauracich, ale to uz taky moc nepujde, jelikoz mi zjistili spoustu alergii ... No a to obleceni, to je taky bolestna polozka posledni dobou =-) no a sem tam nejaky ty šminky taky potesi :-p
Odpovědět
Profilova fotka
fajn, no já trubka jak jsme přišly z prochajdy, tak místo abych do lavoru strčila nohy, tak jsem tam narvala vlňáky na lanoilnování :-N ach jo... No už skoro nemám hlas, malá n a mě divně hledí :-D
Odpovědět
Si tady te´d připadám jak z jinýho světa :-D Značky oblečení, které jsem v životě neslyšela, no jo, my z malých měst na Moravě to mámě těžký :-) Kafe taky nepiju, teď jedu hlavně v meltě :-) Já oblečení nerecykluju, většinou si oblíbím pár kousků a ty nosím do roztrhání, takže už by je nikdo nenosil. a teď na mateřské toho ani moc nevyužiju, vždycky chytnu tričko, co mám nahoře a jde se. nechápu ty maminy, co chodí na vysokých podpatkách v nejnovější módě. To já teda neumím. Zrovna čtu jednu diskuzi a tam píše nějaká matka, že jí zubař řekl, že dítě potřebuje cukr, prý kvůli energii ]-(
Odpovědět
... treba myslel fruktozu ? =-) :-p
Odpovědět
Profilova fotka
eri, ja som mala vzdy mizernu imunitu a mne na to pomohli echinacea kvapky od weledy; na SK sa zohnat nedaju, ale urcite si kup nejaku echinaceu - pokial ale kojis, tak sa infirmuj, ci ti nie je nebezpecne; s tym olejom haluz :-D ale ja som od Grekov tiez pocula, ze olivovy olej je dobry na vsetko z oblecenia - H&M zacala predavat bio oblecenie, tak mam kojacie podprdy z bio bavlny; inak mam pocit, ze vsetko je z ciny a samoska, na oblecko, kavu a restauracie, kozmetiku a biojedlo utracam najviac a manzel navyse za pokuty ]-( ]-( a coskoro pribudnu biopampersky x-)
Odpovědět
za pokuty :-D no vidis, ani nevim, za co utraci muj manzel =-) :-N .... on je tak trochu workoholik, takze vsechny vydaje jsou sluzebni a v noci doma toho moc neutrati, na konicky "nema cas" :-S |-| ... Jo a pak hodne utracime za psa :-N :-N kosticky, hracky a tak, a potanum upgreaduju klec, kdyz vidim nejakou peknou prolejzacku, tak ji taky koupim - tim delam radost i sobe :-)
Odpovědět
(potKanum)
Odpovědět
Filipovi, bohužel ne. Diskuze je totiž o granku :-|
Odpovědět
Profilova fotka
diskuze o granku? to musím najít :-D
Odpovědět
Eri, není to na MK, tak tady máš odkaz http://www.rodina.cz/nazor13586305.htm
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?