Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Rada bych si povidala o vsem, co se tyka zivotniho stylu, ktery se trochu vymyka beznym zvyklostem. Jak vas ovlivnuje ve vasem zivote, vyznavani budhismu ci vitarianstvi, proc se vyhybate eckum, pouzivate prirodni kosmetiku a jakou, jste vyznavaci alterativni mediciny, nepouzivate teflon a vyhybate se plastum, perete ve slizu atd ..... ???? To vsechno a jeste mnohem vic snad budeme moci probrat na tomto tematu.
Odpovědět
Jo a děti jsme nejdřív plánovali 2 až 4 a nakonec z toho vznikly tři, Ale to se ještě uvidí, jak na tom budeme s bydlením, s hypotékou a celkově s financema..možná budou taky nekonec jen 2 no a nebo ty 4 :-)
Odpovědět
tak to já mám asi tu výhodu, že se pohybuju v ateistických kruzích :-D jak to fakčí v echt katolických rodinách moc nemám šajn, znám takových jen pár, který jsou normální, ale je pravda, že my m nejsme moc angažovaní a organizovaní a stojíme tak lehce mimo katolickej mainstream od kterýho jsme se po pár neblahejch zkušenostech trhli. Taky moc nechápu, proč bych se měla kamarádit s někým jen proto, že má stejný vyznání bez ohledu na jeho IQ či osobnostní charakteristiku, která je často lehce pochybná... aemni - to je mazec, to s tim knězem :-D možná je to oblastí, nevím, tady v Olo ta katolická mafie tak nebují... Nicméně nás nejspíš čeká stěhování do nějaké díry k Brnu ;-( to sem zvědavá, jak "zapadneme" ;-( ;-( ;-( jinak nás ač bylo doma moc,tak jsme toho každej dělali až moc (hudebky, výtvarky, skaut, balet) a výšky máme všichni :-|, i když ne s kapesným 10 000 na měsíc, což teď beru jako výhodu, pač jsem si u toho udělala 4 roky praxe, kterou mi zaměstnavatel započetl k platu. já chci děcka taky tři, pač ty dvě mi připadají většinou jak trochu rodičovský klony. Kdy s tím ale začnem netuším, zatím se do toho moc nehrnem :-S Tento víkend jsem uklízela jak namydlenej drak (m dělá na jakýmsi phd projektu, tak mám volný pole působnosti, akorát ke kompu se nedostanu), nechápu, jak 40 m může trvat tak dlouho...zase se mi přitom bezvadně osvědčil sliz a taky octovej čistič z DM. Sliz je parádní na zažranou špínu ve dřezu a na dřevo, sporák, linku... prostě všude tam, kde jsem nejdřív používala cif. Octovej čistič zas na koupelny, kachličky, záchod, kohoutky a všechno se po něm nádherně leskne. pak jsem taky zasázela bazalku, nakonec mi ta ze semínek pochcípala, tak jsem koupila sazeničky na trhu, nemáte někdo zkušenost, jak to pěstovat v truhlíku, aby z toho byla pořádně bujná vegetace? pak s chci ještě zeptat, jestli někdo nemáte zájem o mexický chilli - jemně mletý. Kamarádka mi toho přivezla klilo :-D to fakt nespotřebuju, rodiny už jsem podarovala. Pokud chcete, ozvěte se, ráda skleničku pošlu :-)
Odpovědět
Profilova fotka
rosi -> taktak, zalezi fakt od cloveka. "Katolik" znamena, ze tomu cloveku byly nastoleny nejaky hodnoty, a je jen na nem, jak se k tomu postavi. Je na nem, jestli z nej bude fanatik, druhy Flanders ze Simpsonu, nekdo zijici takovym tim navrch huj uvnitr fuj, nebo proste normalni clovek, ktery si z cirkve vzal jednak kontakt s lidmi, nejaky "rad" a hodnoty, a zit normalni zivot bez potreby se cirkvi ohanet pri kazdym zaskobrtani ci pokud si chce nahonit sebevedomi. Spoustu takovych lidi znam, jsou to kamaradi, za ktere bych dala ruku do ohne, jednomu takovemu potomkovi delam i kmotru x-) a "krestansky" vliv je navenek videt jen ze zpusobu, jakym se k sobe rodina chova (hodnotim pozitivne), takovou prirozenou uprimnosti, no a na mluve. Zbytek je o lidech ;-) ja octovy cistic nemam, mam vodu s octem v ostrikovaci :-D a funguje presne, jak popisujes. A na extra zaprasenej sporak - ktery je tady na dennim poradku, ziju se trema PRASATAMA, ktery po sobe v zivote nic neuklidi, tak jeste jim tri tydny budu delat sluzku (a sobe polovicniho doktora), a pak trada a shnijte si tu - je pro neslizare vyborna praskova soda sama o sobe, trochu tu spinu trochu namocim, posoduju, a za nejakou dobu setru...
Odpovědět
holky, mimo temy - zehlite si niektora vlasy? existuje nejaky prirodny pripravok ako ochrana pri zehleni?
Odpovědět
ciatko:jo tak na to bych byla taky zvedava :-)
Odpovědět
uz som sa dockala samoopalovacieho kremu, co dlho nebol, tak snad vymyslia aj nieco prirodne na to zehlenie
Odpovědět
Ciatko, neporadím neb nežehlím, ale ráda Tě vidím :-) Zrovna nedávno jsem si říkala, že ses už dlouho neukázala.
Odpovědět
herminka, dik, ale citam vas pravidelne;-)
Odpovědět
rosina: já taky pěstuju v truhlíku, většiniou bazalku, pažitku, petrželku, ale nikdy mi to pořádně nevyroste :-( taky by mě zajímalo co dělám blbě...
Odpovědět
to je divny. Sice nevim, jak to delam, ale bazalku z truhliku jsem mela vzdycky moc peknou. I kdyz vyrostla az na konci leta (mame dvorek "utopeny ve tme). Zalevam kazdy den, sypala jsem to navrch na hlinu a vzdycky to pekne chytlo ... Jestli nedelate nejakou hcybu se slunickem ... treba je ho malo? =-) Anebo mate spis spatny seminka bych rek'. Ja kupuju takovy ty seminka, co proste vysej v obchodaku :-N v tom zlutym pytliku ... Ale letos vysadim uz hotovou bazalku. Spoustu bylinek jsem dostala darek od tchyne uz v truhliku;-) , i kdyz nevim, co treba s takovou saturejkou budu provadet :-N ... A jeste jedno dulezite varovani: NIKDY nesazejte matu do zahonu! :-D :-N Zasadila jsem par vyhonku a ted to mam rozlezly po celym zahone, utlacuje mi to ostatni kytky a snazim se to vytrhat, bez uspechu, uz druhou sezonu! :-N hajzl matovej -...Takze tomu obetuju vanicku a budu doufat, ze si to nenajde cestu skrz :-N . I kdyz samozrejme cerstvej matovej caj je vybornej, ale ja bych mohla zasobovat mojitovej bar :-p ..
Odpovědět
maii - Flanders ze Simpsonu :-D :-D :-D zivot se trama prasatama znam, m bydlel na private s 5 informatikama prasata byli vsichni :-D to byl sqot ad krestani - jo, znam znam normalni, co maji hezky rodiny.akorat mam pocit, ze cim "zapálenější" tím pokrytečtější a víc mě prudí (navíc pokud kážou o antikoncepci, mají osm děcek, žádný vzdělání apod... filipovi - a na kterou stranu mas okno?? teda jako ten dvorek? ja vysazuju hotovou a jako neni uplně špatná ale není to taková ta bujná vegetace, z který by se dalo udelat pesto. Jo, mata je invazivni bylina, to samy meduňka a libeček blbeček!
Odpovědět
Profilova fotka
ja sa niekedy hanbim povedat, ze som krestan prave kvoli tomu, co pisete; nie som katolicka ani nic podobne, len mam svoju intimnu vieru v krestanstvo a som otvorena mnohym nazorom ;-) a antikoncepciu som nebrala nie kvoli tomu, ale vnutornemu presvedceniu a najma som vypozorovala, ze mi to skodi - baby ked si spomeniete, nemali ste zvlastne symptomy? som bola napriklad stale extra nafuknuta a viacej nervozna - inak po vysadenie HA mi narastli prsia o cislo :-D manzel sa chysta tiez na zahradku, tak super, ze budete moct radit; inak s tou matou som to citala, ze opatrne a s bambusom to iste - a moja starka sa este stazuje aj na maliny, ze sa nedaju vyhubit a z vlastnej kvetinacovej skusenosti - bylinky trebva zalievat takmer kazdy den, inak nic moc a ked vyrasia tak je fajn ich ostrihat a nechat len pri koncoch listky a potom rastlinka zhustne x-)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
zvlastni symptomy? boleni hlavy, nafukovani, migreny (!), naladovost, rozhazeny cyklus po vysazeni, dokonce mi i totalne zmizela menstruace, a doktorka na me, ze to je "normalni", a jak je to vyhodny a blablabla. hmmm... ... a dalsi zahradni previt je medunka, skoda ze vsechny tady zminovane rostlinky jsou v podstate moooc fajn - v rozumne mire... mnam, caj z cerstvy maty.
Odpovědět
tak ja jsem vysadila z ciste prozaickeho duvodu, prislo mi, ze dvacetileta holka na antikoncepci moc nepremysli o dalsi ochrane(proti mnohem horsim nasledkum nez je tehotenstvi) a pak jsem vzdycky mela stejne dlouhodobyho partnera k tem symptomum..mivala jsem obcas takovy divny kratky jakoby depresivni stavy, ale neumim to lip vysvetlit, vysledkem byl momentalni stav neschopnosti se rozhodnout, nevedela jsem v tu chvili co chci, co citim apod(takova kratkodoba naladovost)...v uplnejch blbostech jako treba, co budem delat v nedeli odpoledne.. no a po vysazeni se ms nedostavila rok...takze to mi rozhodne normalni neprislo ...a byla jsem rada, ze jsem se ha zbavila a kdyz to tady nekdy ctu, tak jsem rada, ze jsem se toho zbavila v rannem veku
Odpovědět
bylinky mam na vychodnim okne, i kdyz slunicko tam neni cely den, protoze ze vsech stran jsou vysoke zdi. Akorat jednou mi ten truhlik s bazalkou manzl prevratil autem, rostlinky se ponicily a nic nevyrostlo |-| Taky jsem delala neco jako pesto. Ta chut cerstvy bazalky je proste uzasna :-) . Cpala bch to do vseho. Ale ostatni bylinky bohuzel, krome libecku do polivky, pouzivat neumim...
Odpovědět
dneska v Sama doma vařily karbanátky právě se saturejkou... mátu a meduňku má děda na zahradě na záhoně co pamatuju a suší to na zimu na čaj, ale neřekla bych, že se mu to nějak extrémně množí. I pažitku má na záhoně a narozdíl od tý mý v truhlíku má krásný silný šlahouny, já mám i bazalku i petrželku tak nějak nedomrlou... :-(
Odpovědět
tak já když mám čerstvé bylinky, tak je cpu do všeho - do salátů, polévek, k masu, na zapečený brambory, do omáčky na špagety, nebo jen tak nasypu na brambory, když je mám jako přílohu, do pomazánek, nebo nasypu na chleba s máslem...
Odpovědět
Profilova fotka
manzel mi pripravil mnamku - kralika na cerstvom koriandri, medovke a citrone a to on nevari podla receptov, ale experimentuje; takze filipovi experimentuj aj ty s bylinkami; pripadne si na inspiraciu precitaj par receptov a urobis si prehlad o moznych kombinaciach ;-) zajtra budem piect sacherovu tortu, ale nebudem experimentovat so ziadnou spaldlou a ani trstinovych cukrom, lebo by to dopadlo ako vzdy hrozne - ale aj tak drzte palce ;-)
Odpovědět
ja davam bylinky taky do všeho, proste narvu hrst nasekam - posypu... na testoviny rozetru s česnekem a basta :-D
Odpovědět
tak nevim, jestli to, ze jsem tu na sve bylinky nadavala je nejak motivovalo, ale rostou ted jako divy :-D
Odpovědět
Profilova fotka
rosi, ja vzdy ked zacnem nahlas hovorit, ze nejaky kvet vyhodim, lebo je nanic, tak sa zrazu moze pretrhnut a rastie ako divy :-D naposledy som vynadala orchidei a uz ide kvitnut...
Odpovědět
Profilova fotka
gwen :-D No u mě to nefunguje pokaždé :-D
Odpovědět
gwen - :-D ono to asi funguje :-D asi jim budu nadavat častějc :-D
Odpovědět
to je fakt ... tak se na ne musi :-D . Minuly rok jsem si dala uschlou azalku k popelnici a do leta z toho byl paradni stromecek :-N .
Odpovědět
Profilova fotka
no vidite k comu sme dosli :-D ziadne hnojiva, spesl zalievky... vynadat im!!! pouzivate niektora samoopalovacie mlieko a krem od alverde... ja som si to kupila, ale som strasne leniva sa s tym pravidelne natierat |-| inak telove maslo alverde je perfektne!!! striedam ho s kokosakom a moja inak dost mizerna pokozka sa vcelku drzi...
Odpovědět
Gwen: Já používám na jaře to jejich samoopalovací na obličej a super x-). A co se týče kokosáku, tak ten teď aplikuju "za mokra" každej druhej den a perfekt x-). Střídám to se samoopalovákem na tělo. Holky, co si myslíte o Biodermě sebium? Máte zkušenosti? Já už zase ujela a koupila si celou řadu :-N :-D. Prostě mám po tom pusinku jak miminko bez akné a nerovností a to s přírodní kosmetikou nee. Na druhou stranu je to krom řasenky a make-upu poslední chemka, co mi straší v koupelně :-).
Odpovědět
Aemi: ty ses myslím někde ptala na ten kontryhel, že? Tak já to měla bez problémů - ms normální i když jsem ho pila. No problem. Ad bylinky: Zkoušely jste čerstvou mátu s kopřivama? Mně to moc chutná x-). A další téma, které by mě moc zajímalo v rámci diskuze o návratu k přírodě je téma móda...zohledňujete váš živ. styl nejen v jídle, třízení odpadu, ale i při nákupu oblečení? V tomhle mi vyhovovalo Rakousko, daly se koupit krásný fair trade věci, oblečky z biobavlny, atd. Problém je, že tady v ČR jsem moc takových slušivých věcí neviděla. Máte nějaký tip? PS: nenávidím styl: "batikovaný volný pytel" :-D většinu oblečků mám z Orsay, Camaieu a Promod, takže hledám něco toho stylu.
Odpovědět
allegria: tak to jsem snad jeste nikdy nikde tady v Cechach nevidela ... =-)
Odpovědět
allegria - biodermu pouzivam a jsem spokojena, je to chemie jako chemie, skodlivy latky tam jsou, ale ja jsem rada, ze se mi plet konecne ustalila a nemam ted koule na to experimentovat a rozházet si ji. Měla jsem alverde a welledu, pak jsem zkoušela i čistý oleje a dost mi to rovnovahu rozhrkalo, bylo to ale i horm. zmenama. Chvíli si počkám, až se mi pleť trvale stavilizuje,pak zase zaexperimentuju s přírodou. Velice dobrý zkušenosti mám s micelární vodou od biodermy. Ale vím, že je to chemie, tak z toho uplně nadšená nejsem, jenže teď nemám sebevědomí do svý jakž takž OK pleti hrabat. Dost blbou zkušenost mám s alverde pleť. vodou s řasama, je tam alkohol. co se hader týče - tak pokud se to šije v Číně, tak je mi jedno, co je to za značku, vyjde to ekologicky nastejno :-( rozhodující pro mě je, aby to byla bavlna, nebo kvalitní materiál (viskóza, hedvábí). Snažím se kupovat jen to, co unosím a co má co nejmíň umělýho vlákna, nechci mít skříň zahlcenou množstvím PVC hader. Některý věci si šiju, hlavně sukně, tam není co zmršit a taky pletu a háčkuju. V HaM se dají sehnat věci z biobavlny za dobrou cenu. Pak taky prolízám sekáče, v Olo je spousta nových dobrých, docela mě to baví recyklovat :-) Snažím se kupovat si věci i z český výroby, ale nejsem v tom moc úspěšná. Na šití složitějších věcí se čas od času domluvím se známou švadlenou.
Odpovědět
Profilova fotka
ja som pouzivala biodermu sebium ale mi to nepomahalo; az weleda mi plet celkom dala dokopy ale vyskusala som z nej rozne kremy a uplne sa mi plet vyhladila na babatkovsku az v tehu - takze odporucam ;-) inak ja som minule vyhodila uschnutu pazitku a bazalku do kosa a moj blaznivy manzel to z tade vytiahol po asi tyzdni a pol a kvetinky znovuzrodene hadzali nove vyhonky a listky, takze im asi naozaj treba vynadat :-D
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?