Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Rada bych si povidala o vsem, co se tyka zivotniho stylu, ktery se trochu vymyka beznym zvyklostem. Jak vas ovlivnuje ve vasem zivote, vyznavani budhismu ci vitarianstvi, proc se vyhybate eckum, pouzivate prirodni kosmetiku a jakou, jste vyznavaci alterativni mediciny, nepouzivate teflon a vyhybate se plastum, perete ve slizu atd ..... ???? To vsechno a jeste mnohem vic snad budeme moci probrat na tomto tematu.
Odpovědět
ahoj v kauflandu jsem dnes narazila na značku Gren Force.mají od této značky přípravek na povrchy, aviváž a prášek.píšou tam že je to vyrobeno s nízkým dopadem na životní prostředí,ale když jsem četla složení tak teda nic moc...znáte někdo a používáte???
Odpovědět
betel - ja se vsadim, ze za takovych 10 let se bude rikat o HA jen to nejhorsi a jak byli blbi vsichni, co ji brali... vubec bych se tomu nedivila :-p já teď ulítávám na cizrně s jogurtem a chilli x-) vůbec mi teď nějak jedou strašně pálivý jídla dneska jsem celej den strašně unavená, že nevím, jestli mám jít spát hned, nebo počkat do večera, přitom doma práce jak na kostele :-p
Odpovědět
Profilova fotka
rosi, a jak to děláš? Já dneska měla cizr na paprice s těstovinama :-) Kdyžtak do vaření ;-)
Odpovědět
rosino, nedá mi to nereagovat. občas sem mrknu. zdravou stravu a životní styl mám ráda, bez masa bych se i obešla, kdybych neměla doma masaře, ale na vás holky nemám, nějak na to nemám čas, protože jsem z práce velmi vyčerpaná. i když to mě neomlouvá. každopádně jste dobrá inspirace. nemyslím si, že za 10 let se bude o HA psát to nejhorší. já sama si o HA nic moc dobrého nemyslím, brala jsem ji, ale jen kvůli ukrutným bolestem v břiše. naštěstí zabral kontryhel, ale i tak to občas bez Brufenu nezvládnu. myslím si, že pořád budou holky pohodlné a přiznám se, že používání kondomu už mě občas taky nebaví, ale člověk si musí ujasnit priority. :-) jinak já si zamilovala fazole s jogurtem a bylinkami, je to fakt pochoutka. ;-)
Odpovědět
Lennus: Zkuste Pharmatex ;-). Nám to super vyhovuje. Nicméně, občas je problém to sehnat. Např. včera jsem ho chtěla koupit v okresním městě a neměli ho ani v jedné lékárně ze tří. Přičemž ve dvou se na mě ty blbky dívaly jak na exota a nevěděly, co to je :-S :-S :-S. K HA se nevyjadřuju, kdo chce, ať to bere. Narovinu jsem všem kolem řekla, jak moc mi to svinstvo rozhodilo zdraví. Někomu to nevadí a nijak neubližuje, někomu jo. Jinak doporučuju článek v Instinktu: http://instinkt.tyden.cz/rubriky/tema... Dle mého osobního názoru je to provázaný business a hotovo. Ala: žer od patnácti do 35 HA, pak na nic nečekej a šup do CARU - stejně ti to přirozeně nepůjde.
Odpovědět
Profilova fotka
allegria -> presne tak. Nepopiram vyhody HA, ovsem jednostranny pohled gynekolozky (ala pojistovatelka) by me urcite odradil. Sama jsem brala HA X let, s prestavkami: mladicka pohodlnnost a rozhazeny cyklus. Po skonceni HA ovsem cyklus jeste horsi, ze... Ale muze byt i hur: tady v UK se predepisuje HA jako lentilky. Prijde holka k sestricce (!), ta ji zmeri tlak, zepta se, zda ma migreny nebo problemy se srazenim krve, precte letak a da recept, HA tu je zadarmo, ani poplatek za recept (7 liber) se neplati, zadna jina vysetreni (nikdo z mych spoluzacek, co tak vim, holky neco po dvacitce sexualne aktivni, nebyl u gynekologa). Pry aby vsechny zeny mely pristup ke spolehlive antikoncepci, protoze se rodi moc deti ctrnactkam... (A kdyz jsem nutne potrebovala AD - ztratila jsem jedno baleni, nastesti jsem ho pak nasla - tak jsem si priplatila poradne + opletacky s doktorama...) Ale problem se vubec neresi, mladistvych matek je porad hodne a petatricatnic odmalicka dopovanych ibuprofenem pri kazde bolistce, atb pri kazde rymicke a prujmicku, HA od puberty a "zdravou" stravou, ktere ted maji problemy s otehotnenim, taky. Spis me mrzi, ze tady jen tak bylinkove caje, jak je zname z ceskych lekaren, nesezenu, musim do specializovanych samanskych obchodu, nevim, zda tam treba kontryhel vubec bude, no a na cenu se me radsi neptejte... holt Brity mam rada pro jejich respekt k ostatnim, vstricnost a slusnost, ale ne pro jejich stadovitost a prepohodlnost.
Odpovědět
Profilova fotka
maii, to je teda něco =-) Holt všude je něco...
Odpovědět
Ten článek jsem v Instinktu kdysi četla, vyšel myslím na podzim. Připadá mi trochu jednostranný - "bububu, CARy a lékaři v nich jsou zlí, chtějí jen peníze, peníze, peníze a na vás vůbec nehledí". Ale líbí se mi, že zdůrazňují zdravotní dopady (i když nevím, jestli je nezveličují), připadá mi, že mnozí lidé toto berou na lehkou váhu. Jinak je celkem paradox dnešní doby, že lidé do sebe nejdřív perou hormony a málem se staví na hlavu, aby nepočali, a po pár letech do sebe perou hormony a staví se na hlavu, aby počali.
Odpovědět
lennus - ten muj prispevek ber spis s lehkou nadsazkou, kazdopadne byla doba, kdy se o HA mluvilo jen a jen pozitivne (přednášky "odborníka" Radima Uzla atd.), protože lidi jdou většinou z extrému do extrému, tak předpokládám vývoj k opačně vyhrocené tendenci (jako, že když se to už nevyplatí dealerům, trh bude nasycen a bude boom nějakýho jinýho preparátu), tak se to bezesporu projeví v médiích jako opačná tendence. HA jako léčivo je vhodný pro zlomek populace trpící výraznou horm. nerovnováhou. Kortikoidy se taky užívají velmi málo a opatrně. maii - předepisování jako lentilky je i u nás, zvlášť v těch velkých "moderních" gynekolog. centrech, kde je všechno pěkné, útulné a bezproblémové, to píše sestřička a k doktorce se pro plnou kapacitu všech nadšených pacientek, kterým to pomohlo od jebáků a "zpravidelnilo" cyklus, dostaneš jednou za hóóóódně dlouho. ALe teda to, co popisuješ, je mazec. To naše zdravotnictví fakt funguje ještě dobře, když to vidím! Tady kontryhel v každý lékárně za 20 Kč - fakt si přestanu stěžovat. Nechceš poslat pakl z Čech? ;-)
Odpovědět
Hermi: Jo, taky si myslím, že tam mohli dát alespoň jednoho IVF spokojence, aby to bylo objektivní, ale moc se mi líbí, že to konečně někdo vzal taky z té druhé stránky. :-)
Odpovědět
no zajimavy je psychicky dopad na rodice po uspesne IVF, to je oblast, ktera je dost neprobádaná, ale dopady tam jsou zřejmý (nechce se mi to tu veřejně rozpitvávat, ale není to často nic radostnýho) ten článek mi přide moc vyhrocenej do opačný polohy a děsně popularizovanej s pochybnými zdroji, což působí nevěrohodně... Pak moc nechápu uvažování tý ženský, co se nejdřív snažila x krát otěhotnět a pak si dala zavést nitroděložní tělísko? 8-( vůbec mi připadá, že k reprodukci mají lidi podobný přístup jak ke koupi psíka :-N
Odpovědět
kdyby lidi chteli svobodne premyslet, tak by je to stalo moc usili, takze se nedivim, ze vsichni berou ha a jdou na ivf..v tom clanku nechapu, ze se ty zensky divej, ze maj nasledne zdravotni problemy, vzdyt to je obecne znama informace, jenze jim je to jedno(stejne jako u ha) a nechteji to slyset a pak se divej a obvinujou vsechny kolem sebe ten clanek je zcela urcite jednostranne napsanej,jako ostatne vsechny clanky v dnesni dobe..nepamatuju si, ze bych snad nekdy cetla clanek, kterej by byl fakt vsestranna a hlavne objektivni analyza nejakyho problemu nicmene, pro pobaveni v ramci tematu se :-D mrknete trailer k novymu dokument. filmu babies...deti me neberou, ale tohle je moc pekne udelany..http://www.youtube.com/watch?v=1vupEpNjCuY
Odpovědět
Článek se načítá
Rosi: To jo, nicméně je fakt, že si nepamatuju, že bych dneska viděla nějakej článek propagující HA nebo IVF napsanej na základě nějakých věrohodných zdrojů. Max je tam odkaz na nějakej pseudovýzkum financovanej faarmaceutickými koncerny... Takže čistě objektivní to jistě není, ale já jsem za něj ráda. A ta paní s tělískem asi chtěla jen jedno mimino, no...na tom mi nepřijde nic divnýho... =-)
Odpovědět
no mně to divný přijde, protože po tolika pokusech otěhotnět bych nejspíš nepodnikala tak radikální řešení proti případnýmu dalšímu těhotenství. Taky je v tom ale osobní postoj, pač moc nemusím jedináčky (většinou na nich najdu něco patologickýho... doufám, že mě nějakej nepatologickej jedináček za tuto hlášku nezabije)
Odpovědět
holky zkoušely jste někdo někdy nalít do siggovky kafe? zajímalo by mě, jestli načichne, nebo jestli se to pak normálně vypláchne a není to tím kafem cítit. přemejšlím, že bych si koupila spešl malou siggovku na presso na cestu do práce (nemáme tam pressovač), ale zas ji tím nechci úplně odrovnat, když už do toho pidi formátu investuju.
Odpovědět
Profilova fotka
rosi -> a co neco takovyho? jsou i ruzne velikosti a provedeni, samozrejme, a jsou delane primo na horke napoje... http://www.24darky.eu/shop.htm?action... a diky za nabidku (kontryhel) x-) ale za 3 tydny mam po vsem a jedu domu, takze to vydrzim ;-) me spis prijde, ze jsme proste vsichni rozmazleni a zvykli na pohodu, jakoze my = zapadni civilizace - a telo na to pak reaguje. kdyz je nekdo zvykly do sebe ladovat 3 ibace pri kazdem boleni hlavy (byt od zizne...), atb na rymicku, HA automaticky kazde mlade holce, tak vlastne telo oblbava, neodstranuje pricinu, nenecha ho bojovat. proste se vzdaluje prirozenosti. plus je clovek nauceny, ze na vsechno je nejaka pilulka nebo injekcicka, a zbytek ho nezajima. zabyvat se pricinou problemu? myslet trochu dal nez jen do pristiho s***ni? kdepak... zijeme ted a nenechame se omezovat v nicem a necem... v podstate jsem akorat rozvedla, co rekla catf ;) timto se samozrejme nechci dotknout nikoho, kdo ma zdravotni problemy/problemy s otehotnenim/atd., i ja sama do sebe obcas laduju kdeco, hlavne aby ta migrena uz prestala, ale proste jde o to se trochu zamyslet nad tim, jak se rozhodujeme. a proto tady vlatsne diskutujeme tema Trochu jiny zivotni styl, aneb pohled na svet v souvislostech.
Odpovědět
já si taky myslím, že za 10 - 15 let bude mít HA u nás po slávě, holky co jí dneska začnou brát v 15 budou chtít rodit a houfně se zjistí, že to nepůjde. Už dneska je slyšet hodně negativních ohlasů, třeba tady na brms, ale asi před 2 lety jsem náhodou objevila diskuzi na webu kosmetika.cz, spousta holek tam měla po HA brutální problémy..tehdy mě to dost šokovalo :-(
Odpovědět
maii - aha, ten hrnek taky nevypada marne, dokonce je za dobrou cenu :-) jinak souhlasim, ze jsme konzumni spolecnost a konzumujem vsechno ibáčky, hormonky mňam, u nás v práci se brufáče papkají po kilech, kolegové mi sežrali mé platíčko, který mi normálně vydrží x let :-| já brufáč dlabu tak jednou za půl roku jeden =-) aemni - mne ty problémy taky dost šokovaly, stačil mi bohatě můj poďobaný xicht po vysazení :-S teď se raduju a vážím si toho, že jsem po všech stránkách OK a už bych si dala pro příště pozor, co zobu a celkově, co jím a tak... (i když teda dneska jsme si s m koupili domácí máslový trubičky od jedný cukrářky, jsou teda naprosto mňamózní) Taky se mi s přechodem na vyvážený jídla a po vysazení HA úplně spravily opary (dřív jsem na ně strašně trpěla), afty a jiný potvory. jinak mám velmi pozitivní zkušenost s hořčíkem na noc, pomáhá to proti stresu, parádně se potom spí a celkově to odstraňuje dost potíží.
Odpovědět
Podobné hrnky dělá i sigg http://www.sigg.cz/cs/produkty/steelw..., zrovna dneska jsem se dívala na stránky, protože řeším pití pro malou. dělají i nějaké tablety na čištění. k té HA a těhotnění, hlavně všichni chtějí všechno hned. Když se mi dítě nehodí, tak beru HA, pak ho najednou chci, vysadím HA a čekám těhotenství do 2 - 3 měsíců. Jak se nepovede, tak se stresuju a běžím do CAR. :-| Loni jsem četla knížku Hormonální podvod na ženách a úplně mě to děsilo. Je to sice o substituční léčbě, ale myslím, že s HA to má hodně společného. Právě v TV byla reportáž, že objevili pesticidy v biopotravinách. To zas bude voda na mlýn odpůrců bio ]-(
Odpovědět
když jsme se tu zase po nějaké době dostaly na HA, tak jsem byla teď ve středu na kontrole po šestinedělí, tak se mě doktor ptal, jestli chci antikoncepci... tak jsem říkala, že ne, že stejně s leidenem hormony brát nemůžu - a on na to, že jsou HA, které bych brát mohla (bez estrogenů), ale že by mi stejně teď doporučil se chránit jinak, za pár let mít další dítě a potom, když další už nebudeme výhledově hned chtít, že by mi doporučil mirenu... že to je sice dražší, ale že když budu mít to ŠTĚSTÍ a přestanu u ní menstruovat, tak to ušetřím na vložkách :-N ta formulace mě fakt dostala :-N a to je prosím rozumný doktor, který mi za celé těhotenství necpal žádné multivitamíny a speciální preparáty pro těhule :-N nechci si ani představit, co by mi doporučoval můj bývalý doktor, který mi cpal všechno horem dolem 8-(
Odpovědět
Rosi: Jj, to se shodnem - mně osobně to taky přijde divný a taky tak nějak jedináčky nemusím a nechtěla bych jen jedno bimbino, ale bohužel znám spousty lidí, kteří uvažujou přesně jako tahle paní. Prostě nulová osobní zodpovědnost, plánování, atd. - jen ať to pěkně páni doktoři vyřeší za mě...Takže spíš jsem chtěla říct, že se tomu vůůůbec nedivím. Zajímavá mi přišla diskuze o darování vajíček. Nezapojovala jsem se, ale něco jsem přečetla a dodnes nevím, zda bych vajíčko od dárkyně vzala nebo ne. Na odběr bych nešla na 100%. To už asi raději tu adopci, ačkoliv tam je zase ve hře ten syndrom nechtěného dítěte a patologický vliv psych. stavu matky na nechtěné dítě v průběhu pren. vývoje. :-( Tak doufám, že to u nás za pár let půjde bez problémů a přirozeně...
Odpovědět
Chaar, mělas mu říct, že díky kalichu ušetříš na vložkách tak jako tak :-D
Odpovědět
Tý jo, divím se, (pozitivně) kolik vás tady nechce brát HA. Já jsem se s jejím odmítáním setkala většinou jen v křesťanských kruzích, kde mě jejich argumenty moc neseděly, tak jsem ráda, že se s tím setkávám i mezi rozumnejma lidma :-) :-)
Odpovědět
Rosi, o patologických jedináčcích bych mohla napsat knížku. Jeden mě porodil :-D Ale já si myslím, že pokud si rodiče uvědomují nebezpečí jedináčků, tak jsou schopni ho vychovat tak, aby patologický nebyl.
Odpovědět
char :-D no věřím, že uspora za vložky tě fakt vytrhne :-D :-D za takovejch 500 000 let bys z toho třeba postavila barák :-D allegria - jojo, ta diskuze o darovani byla zajimava, ja vim, ze bych nedarovala a ani neprijala, je to nadyl :-) už třeba jen z toho čistě scifi duvodu, že by se mohlo stát, že dítě z mýho vajíčka darovanýho by se čistě teoreticky mohlo setkat s mým vlastním dítětem a kdo ví, co ještě.... každopádně mám fobii ze světa jedináčků i ze současnýho jedináčkovýho trendu (je to i tím, že mám 4 sourozence) betel - :-D dalsi patologickej jedinacek porodil myho m, a to teda taky stojí za to :-D asi to jde trochu vychytat při výchově, ale některý věci se prostě podchytit nedají. aemni - ty křesťanský argumenty ohledně HA mi taky nesedí, ale v podstatě jsem došla ke stejnýmu závěru, že HA není nic moc (akorát jsem si to musela vyzkoušet sama na sobě :-p )
Odpovědět
Profilova fotka
o zivote jedinacika vam mozem rozpravat ]-( (dufam, ze sa betel a alegria budu chciet este so mnou bavit 8-) ) mamka bola tehotna 6 krat a z toho jedno dieta, tak si asi viete predstavit, ako vychova vyzerala; ked som vypadla z domu na intrak v 15tke tak som si uvedomila, ze aha svet sa netoci len okolo mna a vlastna prevychova - neviem, ci uplne uspesna :-D bola tazka. Takze ja planujem aspon 2-3-4 deti, uvidim podla okolnosti a ked ma niekto jedno dieta a nechce viac, tak zahram rozmaznanca a poviem im,ci chcu mat takeho rozmaznaneho spratka ako som ja :-D ale uprimne, je tazke byt jedinacikom; ste stale sami a rodicia vas rozmaznaju a je to dost o nicom ja si aj tak myslim, ze ked osud chce tak zariadi aby aj zena na HA otehotnela, ved kolko je takych pripadov a kolko zien neberie HA a nic (my sme takto fungovali cely nas vztah a az po 5 rokoch som otehotnela) betel k tym pesticidom - manzel tiez cital, ze robili vyskum a zo 7 bio ovocia na 1 nasli pesticidy; nuz pre nasu utechu, vzdy lespie zjest 6 bezpesticidovych jablk ako 6 pesticidovych, ale je to trapne, ze sa to stava ]-(
Odpovědět
Profilova fotka
juju -> vsak jo, HA neni proste jediny duvod problemu s otehotnenim ;-) spis jde o to, ze si holky neuvedomujou, do ceho presne jdou, jake to ma nasledky... Nahodou ty ses docela prima jedinacek, kdyz to tak krasne narovinu umis priznat :-D ach ty sourozenecke konstelace :) ja zase jsem nejstarsi ze vsech bratranku a sestrenek, atd., takze urcite pozadavky na pozornost, atd. mam tez :-D 8-) betel -> chacha, me taky. A toho jedinacka porodil jeste dalsi jedinacek. Ja mam mladsi sestru a jsem za ni extremne vdecna, i kdyz jsme se mych prvnich tak 19 let zivota neshodly vubec na nicem, tak ted mame krasny vztah x-) ale mati, onen jedinacek, tvrdi, ze jedno dite = stastne dite, a ze ona je spokojena... hmmm... Ja jen podotykam, ze o nejakem rozmazlovani fakt nemohla byt rec, mama s babickou do CR emigrovaly, penez bylo vzdy jen taktak, no a me mela ve svych 21. No ja s tim nesouhlasim, ja chci cca 3 deti, MP o tom nechce ani slyset, ze 2 je idealni, a nejlepe, az si dodela doktorat. On ma ale co kecat, kdyz je ze tri deti (ale rozdil 12 let a 3 roky, takze jako kdyby byli dva), takze mam do budoucna zaminku. Uvidime, co bude...
Odpovědět
maii: 3 děti jsou super, my jsme taky tři :-) a já chci taky ideálně tři :-)
Odpovědět
Tak o křesťanech a jejich anti HA a pro STM argumentech bych mohla psát knihu zase já :-D. Přitom mají v lecčem pravdu a minimálně měření BT je super nástroj, jak poznat svoje tělo a odhalit případné problémy. Bohužel v sobě tihle lidi mají i obrovskou dávku pokrytectví, bigotního strachu a prolhanosti a to to celé v mých očích strašně znevažuje a bohužel nejen v mých očích... Prostě jsem měla tu smůlu, že jsem měla příležitost vidět pod pokličku mnoha těch ideálních katolických rodinek se 4 dětma a víc a bylo to dost děsivý. A to, že ty děti na něco hrajou, atd...jak se často uvádí na jejich obhajobu - no tomu se musím strašně řehtat - jakoby to, že rodiče někde ze socky schrastí 130 korun na hru na flétnu vypovídalo něco o rodině, vztazích a výchově... :-p. Takže já jsem ze 4 dětí a musím říct, že dětství jsem měla nádherný, páč rodiče, ač křesťané, nebyli bigotní hovada, ale skvělí charakterní lidi, co v nás hodně podporovali vlastní uvažování, sebevědomí, touhu po vzdělání, zájem o umění, atd a moc se s těma bigotníma slizama nestýkali :-D. 3 děti jsme biologický, jedno si naši adoptovali. Žili jsme dost v souladu s přírodou, peněz bylo rozumně dost, dávali nám dost na cestování, knihy, ale zase jsme se na výšce museli živit sami a musím říct, že to nebyla špatná škola života. Teď nám zase naopak dali velkou částku na stavební pozemek... Prostě trochu nonkonformní rodinka 8-). No a my plánujem zatím děti dvě, protože nemám problém si přiznat, že mám taky dost ráda sebe, ráda cestuju, ráda si na sebe udělám čas, mám ráda doma pořádek, mám ráda, když nemusím hledět na korunu, mám ráda obor který jsem vystudovala a chci něčeho dosáhnout a taky se chci dětem dostatečně věnovat a dát jim (dle jejich možností a nadání) špičkový vzdělání. Takže jsem takovej špatnej katolík, no :-D :-D :-D. I když něco mi říká, že to třetí ještě stejně nakonec budu chtít...
Odpovědět
no allegrio, s těma bigotníma fanatikama mi mluvíš z duše, já taky nesnášim pipky se svatým xichtem, takže se se spoluvěrci moc nestýkám, protože normálních je málo a většina jich je podle mě "divnejch" ]-( jo a asi za poslední dva roky mám pocit, že se tu katolíci nějak houfně rozváděj (i dvě rodiny, který mají po 6 dětech) a jedna rozvedená to pak začala táhnout s knězem z vedlejší vsi, takže nejdřív ze sebe dělají přesvatý co denně vysedávaj v kostele a pak skončej takhle... Tak to já jsem asi taky špatnej katolík, protože mám ráda prachy, ráda si koupim něco na sebe, hodně chodíme na pivko s kámošema a taky mám různý koníčky, kterých se kvůli dětem nehodlám vzdát a taky bych byla ráda kdybych dětem mohla něco dopřát, abysme celý jejich dětství neproseděli doma kvuli tomu, že nemáme na lyže, na hory, adt., atd...
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?