Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Rada bych si povidala o vsem, co se tyka zivotniho stylu, ktery se trochu vymyka beznym zvyklostem. Jak vas ovlivnuje ve vasem zivote, vyznavani budhismu ci vitarianstvi, proc se vyhybate eckum, pouzivate prirodni kosmetiku a jakou, jste vyznavaci alterativni mediciny, nepouzivate teflon a vyhybate se plastum, perete ve slizu atd ..... ???? To vsechno a jeste mnohem vic snad budeme moci probrat na tomto tematu.
Odpovědět
kosmetika: já jsme začala používat šampón a kondicioner od Alverde na hnědé vlasy. Velký pozitivum je, že mi to nedráždí ekzém na rukou, kterýho se už několik let pokouším zbavit. Jinak jestli máte někdo problémy s mastnou pletí a beďary, tak vřele doporučuju Femigard gel od Hemanna. Příjemně pleť vysuší a napne, ale zase ne tak brutálně, jako některý přípravky s chemií, který jsem používala předtím. A cena je taky celkem příznivá :-) A nevíte náhodou někdo o nějakým přírodním odličovači voděodolného makeupu? Já jsem si zvykla na voděodolnou řasenku od Max factoru a odličovač používám Garnier. Sice není úplně nejhorší, ale chtěla bych zkusit něco iného...
Odpovědět
Profilova fotka
ten Femigard jsem mela a nepomohl mi a navic neni uplne prirodni, tusim .... ale ja zas nemam uplne mastnou plet, tak mozna proto
Odpovědět
jo, koukám, že ten Femigard fakt není úplně přírodní, jsou tam nějaký parabeny, trolamin, ale vůbec nevím, co to je. Mně hlavně potěšilo, že se mi po něm nedělají takový červený flíčky, který se mi objevovaly na tvářích po namazání krémem. Ale zdá se mi, že na beďary to docela funguje, i když nemám jich zase tolik jako dřív...
Odpovědět
Tady jsou výsledky soutěže Česká biopotravina roku 2009 http://www.techportal.cz/2/1/ceskou-b...
Odpovědět
Ahojte nebyla jsem tu asi sto let :-D ...jen jsem stacila zaregistrovat,ze Mia ma nova prsa a ze se pomalu odklanite od biokosmetiky :-N ...Tedy s tema pastama na zuby jsem to zvazovala uz davno...Ale kdyz jsem si vzala do ruky Elmex nebo Meridol a precetla si slozeni.... :-| ...S tim,ze pres dasne se vse dostava do obehu...A to detsky Elmex ma jeste ke vsemu parabeny,ktere dospelacky nema... Co se tyka kosmetiky...Vypustila jsem Hauschku(krome dekorativni a ocniho kremu),Tautropfen...vlastne pouzivam ted Weledu(me ten mandlovy krem sedi a nezanasi)a Alvu,nic vic...jaj na vlasy Logonu.tak jsem rada,ze jsem konecne vyselektovala co potrebuji a co je vlastne zbytecne a drahe...Uvazovala jsem ze az se dostanu do kritickeho veku,treba bych i investovala do nejakeho" zazracne mladi vracejiciho" chemickeho kremu... :-N ...Zatim mi to co poskytuje biokosmetika staci... Jaj nedavno v televizi bezela reportaz o vnitrnim uzivani konopi a jeho positivnich ucinkach...Myslite,ze to ma neco do sebe? A Hauschka ma novou letni dekorativni sadu...: http://www.dr.hauschka.de/english/pro...
Odpovědět
jeje mia uz ma nove prsa? no, ja mam dneska MS a pripadam si tak taky :-D chloe, ja budu biokos. zase zkouset, akorat to chce trpelivost a najit to, co mi sedne :-)
Odpovědět
Chloe, já se třeba neodkláním, ale přikláním :-). Teď nám nainstalovali kousek od domu mlékomat a super x-). Už žádný vodový srajdy z krabice a tuny kartonů, ale dobrý smetanový mlíko ze skleněné láhve, kterou si nosíme pokaždé s sebou... x-). Jsem nadšená x-). Jinak doporučuju špaldovej bio chleba od Alnatury - je výbornej a zasytí. Stojí 29 kč/ 500g. No, nechala jsem včera v DM tisícovku jen to luplo :-N :-D. Ale třeba stíny jsem si přírodní nevybrala, zůstala jsem u komerční chemky :-p :-N.
Odpovědět
Profilova fotka
je ahoj chloe .... uz jsem te vyhlizela na skype, rikala jsem si, co se s tebou deje :-)) ja se taky neodklanim, stale hledam v radach prirodnich, verim, ze jednou bude neco fungovat :-)) nojo, mia uz by mela byt prsatice, tak snad vsechno dopadlo dobre.
Odpovědět
aemmi, na odlicovani muzes pouzit olej..ja takhle pouzivala mandlovej hlavne na ocni makeup a krasne to slo plus to pomaha nevysusovat kuzi kolem oci v diskuzi na konikovi biodite najdes seznam oleju podle toho, jak hodne zanasi pory, tak si muzes vybrat ten nejvhodnejsi allegria, ted jsem videla v gw krasny barvy stinu, bud to byl hauschka nebo sante.. chloe, s tim konopim a podobnyma vecma to osobne vidim tak, ze samotny to nepomuze a ze to funguje ve spojeni se zdravym zivotnim stylem obecne.. josefko, diky za radu :-) jinak zdravim vsechny brnacky, byli jsme s m na veletrhu a jeli jsme kolem rebia!(to bylo pro me jak nejaka historicka pamatka) :-D
Odpovědět
allegria, tak by byl hauschka, koukala jsem na ĺink od chloe a ta barva aqua je krasna x-)
Odpovědět
jelikoz, jsem dneska desne aktivni :-D zdroj:herminka :-) Ad oleje a ucpávání pórů - našla jsem tento článek (jsou tam ale uvdeny i chemické látky, které se mi nechce vyzobávat): Chemický podklad toho, proč některé látky jsou komedogenní, není stále jasný. Je samozřejmě logické, že tuky, které stimulují tvorbu kožního mazu mohou být potenciálním rizikem pro mastnou, problematickou pokožku. Závisí však také na velikosti molekuly. Čím větší molekula, tím menší riziko komedogenicity, protože průniku látky do póru brání právě její velikost. Závisí také na koncentra¬ci použité látky. Je třeba si všímat uvedeného složení na obalu kosmetického přípravku. Ovšem řada kosmetických firem procentuální složení neudává. Někteří odborníci uznávají hranici 5 %. látka v koncentraci nižší než 5 % neucpává póry. Vysoce komedogenní látky • Lněný olej (Linseed oil) • Olivový olej (Olive oíl) • Kakaové máslo (Cocoa Butter) • Kamenouhelný dehet (Coal Tar) • Isopropyllsostearate • Skvalen (Squalene) • Isopropyl Myristate • Myristyl Myristate • Acetylated Lanolin • Isopropyl Palmitane • Isopropyl Linoleate • Oleyl Alcohol • Actyl Palmitane • Isosteraic Acid • Myreth 3 Myristate • Butyl Stearate • Lanolin Acid Středně komedogenní látky • Sorbitan Oleate • Decyl Oleate • Myristyl Lactate • Sezamový olej (Sesame Oil) • Hexylene Glycol • Kokosový olej (Coconut Oil) • Olej z grepových semínek (Grape Seed Oil) • Vitamin E (Tocopherol) • Isosteryl Neopentanoate • Most D+C Red Pigments • Octyldodecanol • Arašídový olej (Peanut Oil) • Lauric Acid • Mint Oil Slabě komedogenní látky • Kukuřičný olej (Com Oil) • Slunečnicový olej (Sunflower Oíl) • Lauryl Alcohol • Lanolin Alcohol • Glycerol Stearate • Ovčí tuk (Lanolin) • Avokádový olej (Avocado Oil) • Minerální olej (Minerál Oil) • Světlicový olej (Safflower Oil) Nekomedogenní látky • Glycerin • Squalene • Sorbitol • Sodium PCA • Zinc Stearate • OctyldodecylStearate • SD Alcohol • Propylen Glycol • Allantoin • Panthenol • Voda (Water) • Oxidy železa (Iron Oxides) • Dimethicone • Cyclomethicone • Polysorbates • Cetyl Palmitate • Propylen Glycol Dicaprylate • Jojobový olej (Jojoba Oil) • Isopropyl Alcohol • Podium Hyaluronate • Octylmethoxycinnimate • Oxybenzone • Butylene Glycol • Tridecyl Stearate • Tridecyl Trimellitate • Octyldodecyl Stearoyl Stearate • Phenyl Trimethicone Čerpáno z knihy Péče o pleť a vlasy od Finsterlové Marie, Grada. ISBN: 80-247-1340-3. U článku o komedogenních látkách autorka knihy uvádí, že čerpala ze zdroje Lees, M.: Skin care, Beyond the basics.
Odpovědět
Profilova fotka
tak ja som na polceste k biokozmetike a k bio zivotnem stylu, uz sa mi podarilo vymenit sampon, sprchac, tiene, spiralu, cistiace mlieko, deodorant, lak na vlasy, taktiez tuzidlo (lavera...ale to mi vobec nesadlo, teraz nepouzivam ziadne a zistila som, ze mi ani nechyba...tak keby mal niekto zaujem rada poslem), krem na ruky (z toho som uplne nadsena :-) ) a na poste ma caka balik s makeupom, samponom, kondicionerom a kurou na vlasy od logony, sprchac, mlieko a olej na telo od primavery a serum na tvar od tautropfenu x-) ...uz sa velmi tesim, ako to vsetko vyskusam...si pripadam, ako male dieta, ked dostane novu hracku s tymto novym biostylom :-D :-D :-D ..skusat novu kozmetiku, jedla,...od pondelka mame titanovu panvicu a je skvela, manzel nebol nadseny z ceny, ale potom ako ju vyskusal, zmenil nazor :-N josefka, hadaj, co ma doma cakalo...marlenka x-) x-) x-) ...tak som si k nej uvarila zeleny roibos, usadila sa balkone na slniecku, listovala v kucharke od teba...to bola taka pohoda :-) no a konecne som docitala to vase varenie...vy ste toho teda ukuchtili =-) mam 31 stran receptov, v pondelok ma manzel za ulohu ich vytlacit a hned sa mi bude lepsie varit...to varenie od pocitaca ma nebavi, stale odbiehat, ci som nieco nezabudla...takto to budem mat pekne poruke
Odpovědět
Článek se načítá
Josefko ja jsem tak nejak od unora stale nekde rozlitana...casto vas ctu pres telefon,ale to me neba... :-p ... Catf ze jsou ty stiny od Hauschky pekne???Jinak byla jsem ted v Brne v Organic Time a vubec obesla jsem par bioobchodu a nejak to vazne se zasobenim...Nikde nic nemaji... Ja se na to konopi ptala,zda od toho cekat nejaky zazrak...kvuli dermatitide jsem ochotna riskovat cokoliv :-D :-x :-x A propos Francie...ja tam nemuzu jezdit pac se neumim ovladat...Chlapi ani moda me nezajimaji...ale sezrala bych vse co tam vidim...Oni maji taaaak skvele jidlo....Moje francouzstina je zamerena ciste gastronomicky...hi...A vubec kdo by tam mel chut chodit do bioobchodu :-D :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
catf, dobry seznam - akorat tam neni sipkovy olej, ten ted mam a zda se, ze taky moc nezanasi. alpiinka, zapomnela jsem ti dat ten rimsky kmin a pulku toho kamutoveho chleba a jeste mam pro tebe porad ty vzorky od Hauschky. Asi se u vas jednoustavim na poste - az budu posilat lakuce ten drmek :-) na stiny od Hauschky jsem zvedava - sem to vzdycky prijde s nekolika mesicnim spozdenim. Maji i nove tuzky na oci? Zrovna touzim po svetle zelene a ruzove a fialove :-)
Odpovědět
Profilova fotka
chloe to stejny, ja se z dovolene ve francii dycky vratim jak valecek, zerem nonstop :-D
Odpovědět
Profilova fotka
josefka, na chleba som si spomenula doma, ale na ostatne veru nie aj ja sa pridavam do klubu zagulatenych po Francuzsku :-D
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj mia, jak dopadla operace?
Odpovědět
josefko, nenasla jsem tam ani mandlovy..sipkovy pouzivam s jojobovym na telo a nezaregistrovala jsem nic spatneho co se tyce poru, tak nejhorsi pro me je obycejna spina..prach...staci se projit po meste a je to des :-| chloe, ty novy hauschka stiny jsou fakt barevne moc pekny, malem jsem je koupila(predpokladam, ze pri pristi navsteve se uz neudrzim :-D) akorat jsem malicko zklamana z korektoru hauschka..pripada mi, ze malo kryje a hlavne je temer nemastnej, takze ho musim kombinovat s makeupem..to treba alverde jsem mohla jenom dat korektor a stacilo to co se tyce toho konopnyho oleje, ted mam krem s timhle olejem a nejsem si uplne jista, jestli mi psychicky vadi jenom ta vune a nebo jestli tenhle olej neni moc dobrej na citlivou plet - takovej mam z toho pocit..zatim nejsem uplne presvedcena, ze mi vyhovuje, ale jeste tomu dam cas zkousela jsem novej testr na gelovej cistic pleti od primavery...kdyz jsem to vymackla z toho pytliku, tak to nevypadalo barevne vubec vabne, ale myci efekt je dobrej a je to hodne prijemny a nevysusuje to
Odpovědět
Catf no ja Hauschka korektor mam,nejsem s nim uplne spokojena,ale zatim jsem nenasla zadny lepsi??Ty mas nejaky tip?Ja zkousela Alverde,pak jsem dostala jako darek Laveru...ale hruza,des..ja jak potrebuju maskovat dermosku tak ten korektor musi dobre kryt ale zaroven byt i mastnejsi aby se mi neloupala kuzicka...A ten Hauschka je moc skrobovej se mi zda... Dostala jsem vzorky konopne kosmetiky...te ceske..Cannaderm nebo jak se jmenuje...sly hned do kose...To co se mi na puse udelalo nechtejte vedet,tyden jsem to lecila omyvanim hermankem... Ale trebas to ciste konopi,kdyby se uzivalo...doufam ze me nekdo neprasknete policii :-D Mia cauves,co prsa?Boli?
Odpovědět
pripojuju se k nedobre zkusenosti se samponem alverde na hnede vlasy - myla jsem si je v patek a dnes uz je mam mastne, normalne mi to vydrzi minimalne tri dny... Ale treba ten merunkovy je fajn, akorat mi moc nevoni... m jsem koupila ten kofeinovy, tak ho asi dnes vyzkousim, kdyz ho tak chvalite jinak s dekorativkou alverde jsem spokojena, nerozmazava se mi nic, ani ta rasenka (mam dvoufazovou) nedela nejake cucky nebo tak... vuni mam florascent, krasne voni, ale jak dlouho vydrzi to nevim, ani to nemam s cim porovnat, zadnou chemickou jsem nepouzivala...
Odpovědět
Alppinko, ty sis vykopirovala nejake recepty z vareni? Podelis se? ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
lakuca, jasne, napis mi do ip tvoju mailovu adresu a poslem, ma to taku divoku podobu, ale nechcelo sa mi zaoberat estetickou strankou aj tak to bude zachvilu cele opatlane od varenia
Odpovědět
Profilova fotka
ja som dnes skusala tu testovaciu sadu od hauschky, no a musim povedat, ze babrat sa kazde rano a vecer s tym ich cistiacim kremom sa mi nebude chciet :-| , musim rychlo nieco vymysliet, lebo okrem tejto mini sady, mi na cistenie vsetko doslo josefka, dnes som si dala do kavy ten xylitol, ale namiesto jednej lyzicky som musela dat dve a este by to veru znieslo, ale aj tak sa bojim vzdialit z domu, ked si hovorila, ze to moze mat "behacie" ucinky na zaciatku :-D :-D
Odpovědět
chloe, na zadnou jinou dekorativku jsem nekoukala, automaticky jsem predpokladala, ze kdyz je hauschka makeup super, bude i korektor :-| zkousela jsem uz davno logonu stick a to bylo jeste horsi..divala jsem se na stranky logony, kde maji novej tekutej, ale pisou pouzit az po makeupu, coz moc nechapu korektor od alverde mi celkem vyhovoval - barevne i mastnotou, ale po delsim pouzivani uz mi prijde takovej spinavej a to ho nemam ani pulku spotrebovanou od cannadermu jsem zkousela akorat balsam na rty a to byl absolutni humus a hlavne vubec to nemastilo lakuca, jakou vuni florascent mas?
Odpovědět
mam Casbah, s caramonem :)
Odpovědět
lakuca: já ten šampon taky mám, ale já si musím mýt vlasy i s jinými šampony každý den, pokud teda chci, aby k něčemu vypadaly, takže mně třeba přijde docela v poho, hlavně, že mi nedráždí ruce k ekzému.. ad. mlékomat: přítel, kterej je z malozemědělství tvrdí, že to mléko (teda u nás, jinde nevím) je o dost řidší, než to domácí a prej ani neudělá smetanu. Já tohle nemůžu posoudit, pač vůbec nevím, která bije. Mléko mně nic neříká, protože mi nechutí a ani ho moc nemůžu...
Odpovědět
ja mam dobrou zkusenost vlastne jeste s tim salvejovym samponem od alverde, ten je na citlovou kuzi
Odpovědět
Profilova fotka
kocky, recepty poslane ;-) a na ake vlasy je urceny ten kofeinovy sampon? vie mi niekto poradit ci lauryl glucoside je pripustny v prirodnej kozmetike
Odpovědět
Aemmi, asi záleží, která firma ten automat provozuje, každá může mít trochu jiné mléko, ač by mělo být, pokud vím, neupravované. Naši kupují mléko z automatu a maminka z něj smetanu sbírá stejně jako z domácího, které jsme dřív dostávali od příbuzných. Na kofeinovém je psané, že je pro jemné a řídnoucí vlasy. Když mi nesedne šampón, dám ho vždy dopotřebovat manželovi. U toho jsem měla strach, že by mu po něm začaly růst vlasy ještě rychleji než dosud (kofein by měl povzbuzovat a urychlovat růst vlasů), už tak chodí k holiči v jednom kuse :-D Naštěstí mi maximálně sedl (snad se to nezmění). Lauryl glucoside by měl být jemný tensid přírodního původu, takže asi OK.
Odpovědět
Profilova fotka
alpinka fakt jsi mela pocit, ze ten xylitol malo sladi? ..... ja uz asi nejak nemam odhad :-( A co, fungovalo to na tebe nebo ne :-N? kofeinovy sampon je jake znacky Alverde? Me od Canadermu vyhovuje gel na intimni hygienu, nic jineho jsem nemela, tak nevim. Vlastne ano, konopny olej a ten jsem jedla, takze ucinky na plet neznam.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?