Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Rada bych si povidala o vsem, co se tyka zivotniho stylu, ktery se trochu vymyka beznym zvyklostem. Jak vas ovlivnuje ve vasem zivote, vyznavani budhismu ci vitarianstvi, proc se vyhybate eckum, pouzivate prirodni kosmetiku a jakou, jste vyznavaci alterativni mediciny, nepouzivate teflon a vyhybate se plastum, perete ve slizu atd ..... ???? To vsechno a jeste mnohem vic snad budeme moci probrat na tomto tematu.
Odpovědět
Profilova fotka
juju, ja pijem vela, 2 az 3 litre urcite, ale casto som smadna, az niekedy rozmyslam, ci nemam cukrovku =-) =-)
Odpovědět
Profilova fotka
alpinka a jis ovoce a zeleninu? Muze to byt nejaka alergie a nebo to muze byt prilis mnoho vlakniny pro streva, ktera na to nejsou zvykla a neumi si s tim poradit a nebo ti muze chybet nejaky enzym .... muzeme to probrat az se sejdem, ja mela neco podobneho a male zmeny ve strave to spravily. Treba ti Hauschka bude vyhovovat dobre, kazda plet je jina - rozhodne ho zkus a uvidis. Jenom se nenech zlakat tim, ze by ses na noc nemazala, to podle me byla kardinalni chyba. Mam dva neotevrene vzorky nejakych kremu od nej, tak ti je muzu dat. juju, to jsi stastna - nekdo ma proste stesti, catf je taky jako mladice, vedle me vypada o dobrych 5 let mladsi, nema zadnou vrasku a krasnou hladkou plet .... a to jsme stejne stare.
Odpovědět
Profilova fotka
Rosi, tak se přiznávám, že kvásek není :-D Úplně jsem to zasklila, vzpomněla jsem si ve středu a pak jsem ještě zjistila, že se netočí hák v pekárně :-( Ale zakápli jsme to olejem a už se točí x-) Jsem byla bez pekárny jak bez ruky :-N
Odpovědět
Profilova fotka
josefka, ovocie a zeleninu jem, vacsinou cez tyzden min 3 porcie z kazdeho, niekedy sa zadari viac a cez vikendy vacsinou menej...mam na to viacej casu, ale zase ma to nenapadne ;-( ... citala som aj v biokucharke, ze ono si musi aj organizmus zvyknut na bio potraviny, tak mozno to chce len cas. ale budem rada, ked sa stretneme a pozries sa na to aj z tvojho profesionalneho hladiska, mozno robim nieco zle, alebo zle kombinujem =-) a snad tomu prides na koren :-N
Odpovědět
Profilova fotka
no a taktiez sa pridavam k tym, co sa im pokazil sampon urtekram, po mesiaci a pol :-o ! ked dominam weledu, sa chystam na logonu, tak potom poreferujem dnes som prvykrat objavila kozie maslo u m&s a ono vam je takee dobree x-) x-) ... ale to vy uz asi viete :-)
Odpovědět
Profilova fotka
alpinka, M&S ma kozi maslo? A kolik tam stoji? Snad se nam podari se pristi tyden sejit :-)
Odpovědět
ahoj, holky, sice trochu mimo téma, ale hlásím, že miminko je od středy na světě a je to holčička x-)
Odpovědět
Profilova fotka
josefko, je to iba taka mala kocka (bola som sa pozriet v chladnicke 125g) a stoji 1,50 ale teda fakt je to mnamka, az som bola prekvapena, ze kozie maslo moze byt take dobre :-D aj ja dufam, ze sa nam uz konecne podari stretnut ;-) , zacina mi to pripominat casy, ked som zila na slovensku, s mojou naj kamoskou sme z jednej dediny, stale sme si dohovarali stretko a aj tak sme sa videli 2x do roka, co sme sa nemohli zladit...a teraz, ked som prec, sa vidime minimalne 4x :-D
Odpovědět
Profilova fotka
chaarleene, gratulujem k babatku, tak nech ste hlavne zdrave ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
chaar, velikanska gratulace!!!!! x-) x-) x-) x-) x-). Prozradis jmeno?
Odpovědět
Profilova fotka
chaar, gratulujem x-) nech sa vám obom darí a nech ste zdravé :-)
Odpovědět
Profilova fotka
chaar, taky gratuluju!! x-) Tak ať se daří a jste zdravé, holky! :-)
Odpovědět
Článek se načítá
chaar, taky velka gratulace!
Odpovědět
chaar pridavam se ke gratulantum!! ;-)
Odpovědět
holky, díky x-) dostala jsem v porodnici takovou brožurku, kterou si psali sami, a překvapivě je tam docela dobře rozepsaná strava pro kojící matky :-) akorát když to člověk porovná s tím, co tam dostane na talíři, tak je to docela tristní :-N snídaně = 2 housky, flora a mandarinka/jablko, obědy byly docela dobrý (až teda na ten kynutý švestkový koláč jako hlavní jídlo :-N), večeře o víkendu = 2 rohlíky + termix (podáváno v 16:00) :-N
Odpovědět
Profilova fotka
chaar, GRATULUJU k male chaarleence :-) :-) alpi, streva si musej zvyknout, mela jsem to tak, kdyz sem drzela takovou prisnou dietu kvuli alergiim (alergenni jidlo me znicilo streva a ty se musely ocistit a znova zacit fungovat spravne), takze predpokladam, ze tvoje streva by mohly mit stejnej problem, tak hodne pij, kup si lneny olej a kazdej den si lzici snez a vydrzaj :-) ;-) sakys eri, ja se na zazitky s tim kvaskovym taaak tesila :-) josefko, no mazec a ja si rikala, ze az me rozcili vrasky, tak si koupim hausku :-| :-|
Odpovědět
chaar, gratuluju! a jak se mala jmenuje? dyztak do IP :-)
Odpovědět
Profilova fotka
chaarl aj ja sa pridavam, vela zdravia obom! x-) ako si zvladla porod?
Odpovědět
porod byl pohodový - skoro domácí :-D první kontrakce začaly asi v 8 ráno, odhekala jsem si to doma v posteli a ve vaně, do porodnice jsme jeli o půl šesté s kontrakcema po 2-3 minutách a o půl osmé večer byla malá na světě x-) hrozně příjemná atmosféra, rodila jsem normálně v posteli na předporodním pokoji (na přesun do porodního křesla mě neukecali, měli problém mě ukecat, abych se převalila z boku na bok :-D), jediné "nepřirozené" bylo rupnutí plodové vody (ale už na něj byl čas) a pak oxytocin do žíly před posledním stahem (hlavně kvůli té mojí srážlivosti)... jinak tam bylo příjemně, šero, ticho, všichni byli hrozně milí, pak mi jedna z PA řekla, že před 28 lety byla u toho, když jsem se narodila já x-) a holčička je neskutečně hodná, skoro nepláče, hezky pije a tak :-) takže krása x-)
Odpovědět
Profilova fotka
To je super chaar, tohle by si asi prala kazda rodicka :-) abra, na tvoji plet treba bude fungovat .... moji proste nesedl
Odpovědět
Ahoj děvčata, jsem tu nová, tak možná budu chvíli " mimo mísu ", ale jsem " prudce inteligentní " tak snad se brzy chytnu
Odpovědět
Profilova fotka
janina :-D :-D :-D :-D , tak snad to tady zase rozproudis, nejak nam to tu ted upada :-(
Odpovědět
Profilova fotka
josef ja ted nejak s cim prispivat, v posledni dobe resim svoje novy znackovy kozenky :-D mela jsem spatny predoperacni tak jsem to obvolavala, beru jakysi tablety se zelezem na predpis, hnus fialovej, doslova, urologickej caj, ten je takovej jako rychlej :-N dneska jsem nastesti zjistila ze anesteziolozka nema namitky akorat musim rano pred operaci na dalsi krevni testy no, zjistila jsem ze m je mental a tak no :-N
Odpovědět
Profilova fotka
chaarl to je super, moja kolegyna porodila maleho za 30 minut ako prisli do nemocnice bez nejakych strasnych bolesti x-) lebo si myslela, ze to nie su porodne bolesti, len falosne, ale manzel ju donutil ist pre istotu :-D na kontrolu, kedze mali pravidelnost 5 minut; tiez hovorila, ze iba spinka a je dobrucky, ale ma velke problemy s kojenim :-( taketo lahke priklady porodov mi treba pocuvat viacej, lebo asi vsetky zeny co som sa bavila o porodoch za posledny mesiac mi povedali, ze bez epiduralky sa to neda zvladnut :-S a to ich bolo aspon 15!!! ale manzel nechce o epiduralke ani pocut, takze bude mat silnu podporu 8-) o 2 dni odchadzame na dovcu do Provance, tak drzte palce aby som tam niekde cestou v aute vo FR neporodila :-N josefka, stale rozmyslam nad tymi vraskami, a ty si sa nemazala na noc? podla mna to je zle ale nie bio kremy, predsa aj nase mamy nepouzivali kdejake super mladnuce kremy a nevyzeraju zle =-) ja mozem za seba odporucit Weledu ten mastnejsi mandlovy krem, a ked sa chcem riadne namastit pouzivam cold cream no a na oci ruzovy - ten je supis, mozno nie vzdy vsetko drahsie ako Hauschka je lepsie 8-(
Odpovědět
Profilova fotka
chaar, velka gratulacia :-) prajem hlavne vela zdravia... juju... ja mam zase v okoli priklady samych lahkych porodov... sestra odmietala pochopit, ze rodi, myslela si, ze ma zastavene vetry, tak ani za nic nesla do nemocnice... este zjedla aj cely slivkovy kompot kvoli tym vetrom :-D ked jej doslo, ze rodi a konecne sa nechala ukecat, aby isla do nemocnice, tak porodila do 30 minut od prichodu tam... ziadna epiduralka ;-) kolegynka porod okomentovala slovami "trosku som sa potrapila, ale ten pocit stal za to"... dalsia tvrdila, ze porodila rano a vecer by mohla ist zase :-)
Odpovědět
Profilova fotka
juju, Weledu jsem zkousela jako jednu z prvnich - nejdriv super, ale pak nic moc, hlavne ten mandlovy krem nesedel memu typu pleti - mastil mi T-zonu. Ruzovy mi zase blokoval pory ... tak jsem se rozhodla pro Hauschku a jednu vec mu nesmim uprit, ze mi paradne srovnal mastnou a suchou plet .... nejdriv jsem se na noc nemazala, jenom rano a to byla katastrofa, to se i tata divil, jak moc jsem zestarla :-(. Pak jsem se zacala mazat, na noc jen hydratacnim gelem od Primavery a rano taky necim, ale vyzkousela jsem nekolik kremu - od Hauschky po Alvu a nic mi dlouhodobe nesedelo .... takze kdyz to tak rozepisuju, tak nejhorsi to bylo pri pouzivani Hauschky tak jak se to ma a pak byl asi zase problem v kombinaci ruznych znacek .... mia, jakto, ze je manzel mental :-D :-D :-D .... nechces si ty kozenky jeste rozmyslet, urcite je nijak akutne nepotrebujes .... treba to odloz o rok.
Odpovědět
Char, tak to byl krásný porod. Jsi měla nervy, že jsi vydržela tak dlouho doma :-) Až tady teda čtu, že je to holčička. Na MK máš napsaný skřítek, tak jsem myslela, že je to kluk :-D Juju, nenech se takovými příběhy rozhodit, bez epi se rodilo celá staletí. Nám PA v kurzu říkala, že když porodíme bez epi a jiných léků, že nás to duševně posílí, když budem vědět, že jsme to zvládly. ;-)
Odpovědět
Holky jaro je tuu :) co na to rikate :) A podivejte jako je to u nas :) http://www.ct24.cz/regionalni/brno/85...
Odpovědět
Včera jsme si v DM koupila šampon na hnědé vlasy, tak jsem zvědavá, co to se mnou udělá :-) A přišlo mi, že mají hodně novinek (teda já jsem je zaznamenala až teď, nebo k nám až teď dorazily), mají tam víc krémů, všimla jsem si např. krému s goji na pleť po 30, ten možná pak vyzkouším. Josefko, takže říkáš, že nemazat na noc není OK? Já to teda taky už delší dobu zkouším, teĎ jsem si všimla vrásek kolem očí, ale nevím, jestli je to nemazáním, nebo tím, že jsem se už skoro půl roku pořádně nevyspala. :-| Mia, schválně jsem se dívala na tvoje fotky a podle mě je teda vůbec nepotřebuješ.
Odpovědět
Chaar, ten porod vypada, zes mela fakt v klidu... Kde jsi vlastne rodila? Klidne do IP
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?