Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Rada bych si povidala o vsem, co se tyka zivotniho stylu, ktery se trochu vymyka beznym zvyklostem. Jak vas ovlivnuje ve vasem zivote, vyznavani budhismu ci vitarianstvi, proc se vyhybate eckum, pouzivate prirodni kosmetiku a jakou, jste vyznavaci alterativni mediciny, nepouzivate teflon a vyhybate se plastum, perete ve slizu atd ..... ???? To vsechno a jeste mnohem vic snad budeme moci probrat na tomto tematu.
Odpovědět
Profilova fotka
rosi, ty už jsi na tu spirulinu posílala odkaz, že? Já si to asi neuložila |-| Teď nevím, už tu Josefka dávala příspěvek ohledně spiruliny? Myslím, že jsme měly slíbené nějaké povídání :-) Holky, čtu tuhle diskuzi od začátku a došla jsem k září, kdy jsem se přidala s dotazem ohledně vhodnosti vazelíny :-N =-) ]-( No tak jsem taky prošla nějakým vývojem.... :-)
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj :-) normalne to asi nebude, ale stava sa mi, ze jeden den mi vyleti teplota (37,5 - 38), dam si paralen, vylezim to, vyspim, a druhy den sa citim sice slabsie, ale inak OK... neviem co to sposobuje =-) nemavam to velmi casto, vcera som to mala mozno po 2 - 3 rokoch... mala som problem vydrzat v praci, ked som prisla domov, supla som si paralen a isla si lahnut... v noci som sa prebrala na sialene bolesti brucha, ale to som pripisala zastavenym vetrom :-N... neskor v noci som este mala teplotu, ale uz som si nic na nu nedavala... a rano som sa prebrala relativne v pohode... teplota je fuc... ja som slaba, ale inak sa citim fajn... moze toto sposobit stres? ze si telo jednoducho povie, uz je toho moc a samo si takto vyziada oddych? teraz mam zhruba uz 2 mesiace dost stresy v praci... doplnam Ccko, Bkomplex, zinok, horcik... co sa tyka peciva... vacsinou si peciem chlebiky sama... aspon viem, co tam dam :-)
Odpovědět
Profilova fotka
eri... kopirujem link, ktory sem vlozila josefka... o riasach toho viac popisala na koniku http://www.modrykonik.cz/forum/show.p...
Odpovědět
Rosi, Toxický domov není zrovna lákavý název, ale je to celkem prospěšná stránka (obzvlášť, když člověk něco přírodního nemůže nebo z nějakého důvodu nechce používat, může si tam najít málo škodlivou alternativu). Gwen, bohužel vůbec nemám tušení, snad Ti s Tvým problémem bude umět poradit Josefka.
Odpovědět
Profilova fotka
gwyn, me se tohle deje, kdyz jsem pretazena (stres, nevyspalost atd). ja is tedy paralen neberu, ale jdu brzo spat a druhy den jsem OK.
Odpovědět
gwen - mozna zajdi na krev, jak jsi na tom s bilyma krvinkama, muze to byt nejakym zanetem, o kterym nevis, treba i blbej zubni kaz... Pak taky existuje cosi, cemu se rika chronicka teplota :-N a to je lepsi se asi moc nemerit :-D
Odpovědět
eri ta rasa je tady http://www.lekarna.cz/bio-spirulina-5... cena je fakt OK a ucinek potvrzen :-D jebaky se drzi zpatky a krevni obraz lepsi ;-)
Odpovědět
tyjo dneska jsem byla u holicky a davala mi jakysi melir a bylo z toho tolik alobalu - odpadu, ze sem se uplne stydela, nastesti jsem na tom byla poprvy v zivote, ale teda takovej odpadak jsem nikdy nevidela! Navic mam vlasu na tri hlavy, tak to trvalo tri hodiny a tri baleni barvy to spolklo, no ale jsem sice teď jakž takž k světu, ale asi si to v ramci ekologie i ekonomie nebudu dopravat casto :-N jsem to teda pekne zatoxila.
Odpovědět
Profilova fotka
josefko, je fakt, ze uz to bude kolem osmi let, co sem vy ty pekarne byla naposled, nevim,jak to tam ted vypada, kazdopadne za me to byl vazne des bes. Pritom o zadnej malej provoz neslo, ta pekarna pekla vyrobky i pro penam, pro delta pekarny, pro karlovu pekarnu (jako pod jejich etiketama). S tim chlapem si me pripomela jednu zenskou, co zrovna v ty pekarne pracovala, rikalo se ji bába šušňavá a vzdycky byla lince,kde se kontrolovaly srovnany rohliky nez sly do kynarny, no a tahle baba si tahala susne z nosa a otirala to o ty rohliky (omlouvam se slabsim povaham :-N ). Dalsi veci jako brouci v posypkach, plesnivy naplne do buchet, nebo kdyz mistr nablil do kade s chlebem a pak se to jenom vybralo to nejhorsi a zbytek sel normalne do pece... no jako zazitku odtama mam hodne, takze fakt doufam, ze se to zmenilo (pritom uz tenkrat iso splnovali, chodily tam kontroly, ale prd kontrolovaly :-| )
Odpovědět
abra - fuuuuuuj!!!! Tak to "moje" pekarna byla košer, za celej provoz jsem tam videla jen jednu myš a ta byla jakože venku. Všechno jsme delali v ochrannych sterilnich odevech, ruce si dezinfikovali a vetsi nu praci delali v rukavicich, kreome tech kde se sahalo na baleny zbozi. Pritom to je teda taky uz nejakych 7 let.
Odpovědět
Profilova fotka
rosi, tak to rada slysim, ze v jiny pekarne to fungovalo normalne :-) u nas byly mysi vsude, chlapi se tam bavili tim, ze je hazeli do pece ]-( ]-( ]-( a tech svabu... fuuuuj... :-| :-|
Odpovědět
Profilova fotka
abro?? =-) to nechápu, že je někdo nepráskl... i když zrovna by bylo vše OK a kontrola k ničemu, co?
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
eri, me to taky nebylo jasny, kazdopadne tam to nikdy nemohlo splnovat zadny hygienicky normy, pritom tam ty kontroly chodily, asi nekdo nekomu pekne platil no...
Odpovědět
Profilova fotka
dakujem za odpovede... na tu krv si asi zajdem, naposledy som bola pred 1,5 rokom, vtedy boli vysledky sice ukazkove, ale uz sa mohlo vela veci pokazit... skor to bude asi stresom 8-( abra :-. to je strasne... som fakt rada, ze si chleba peciem sama...
Odpovědět
Profilova fotka
abro a to si nedávali pozor ani přes brigádníkama?? A tos pak byla ještě schopná si někdy nějaký pečivo koupit?? :-D No taky jsem ráda, že pečem doma... I když kuovanýmu se taky někdy nevyhnu, člověk musí doufat...
Odpovědět
Profilova fotka
holky ja mam taky vecne zvysenou teplotu, je to desnej opruz :-(
Odpovědět
Profilova fotka
tak to ja keby viem, ze sa take nieco deje v pekarnach, v zivote sa nedotkem kuska chleba a podobych veci :-p :-p :-p josefka, povedz pravdu, ze sa to deje aj u vas v susienkarni??? to by urcite zabralo na moj najvacsi problem...sladkosti, kolaciky, cokoladky... :-D :-D :-D hned by bol s nimi koniec =-) teda asi |-| tento tyzden nam dosiel gel na riady, tak sa tesim z ecoveru, dalsia vec vymenena ozaj, a dosli mi kremy na ruky, tak musim povedat, ze Lavera Neutral Intensive ma nijako neoslovil, ale zato Living Nature Nourishing hand cream je uplne skvely, zatial najlepsi krem na ruky, aky som skusala a krasne bylinkovo vonia josefka, ty mas tusim titanove hrnce a ak sa dobre pamatam tak si ich kupovala v irsku, mohla by si mi napisat kde?? dosluzila nam jedna panvica, tak som rozmyslala ci green pan, alebo nieco ine
Odpovědět
Profilova fotka
a sakra..ode dneška nejim pečivo :-D :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
no zebram uz buhvi jak dlouho o domaci pekarnu :-N holky ale to je vsude, co si myslte ze se deje v kazde jine vyrobne, nejhorsi je to v masnach kde se delaji uzeniny a pastiky alpiinka kamaradka tu dlala v tovarne na sladkosti a susenky, no neji to :-D :-D :-D
Odpovědět
abro tak to je dobrej humus, co se delo v te pekarne :-| jinak tohle patri asi spis na konika, ale nakously jsme to tady, takze pisu sem :-) jak jsme se bavily, jestli by kojicici matky potencionalnich alergiku mely vynechavat preventivne alergeny jako je kravsky mliko...tak jsem byla u alergolozky a ptala se ji na to a ona rikala, ze preventivne ee.
Odpovědět
Profilova fotka
pecivo sem pak kupovala zasadne z jinych pekaren nebo to, co sem si pohlidala za smenu sama :-D abych tu pekarnu jenom nehanila, tak meli uz tehdy (daaavno) linku na bezlepkovy susenky a bio tycinky sezamovy, kminovy a soleny) a tyhle dve linky byly jak pest na oko v ty dire - blyskaly se cistotou a dodrzovaly se tam vsecky predpisy a jeste par navic :-) ... a pak prej, ze bio neni lepsi :-D :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Znáte Goji? http://www.vitamina.cz/Kustovnice-cin... Psala o tom Alemari na varimezdrave.cz, mám doma malý pytlíček, ale ještě jsem to nevyzkoušela...
Odpovědět
Profilova fotka
ja mam taku zmes goji s lanovymi semienkami a davam to rano do ovsenej kase, ale nema to ziadnu vyraznu chut, ale je to mozno tym, ze uz je to pomlete v tej zmesi
Odpovědět
Profilova fotka
tak je rozhodnute, aj my si budeme piect nas vlastny chlebik, tie co mate pekarne, viete nam poradit, aku, co by to malo obsahovat, prip. coho sa vyvarovat? ake pekarrnicky mate doma? este sice neviem, kde ju dame v tej nasej mini kuchyni ]-( ale budeme musiet nieco vymysliet
Odpovědět
Profilova fotka
alpi, já mám Etu Siestu, má krátký i dlouhý program na chleba, samostatný kynutí, samostatný pečení, program na marmeládu... to je podle mě základ :-) Některý mají i možnost navolit vlastní program a některý by prý snad měly být schopný upéct i kváskový chleba :-) Ten jsem zatím nepekla, ale už fakt brzy se chci do výroby kvásku pustit :-) pak to budu dělat tak, že chleba večer nechám umýchat, pekárnu vypnu, on bude pomalu kynout a ráno upeču :-) Toť ale teorie :-D :-D jinak ještě existují pekárny (myslím Philisps?), který mají 2 malý a 1 velkou nádobu, to znamená, že můžeš péct dva různý chlebíky zaráz :-) No a někde jsem četla, že prý všechny pekárny jedou na stejný lince :-D takže je v podstatě jedno, jakou značku koupíš... vím o hodně lidech, co mají neznačkovou pekárnu např. z Lidlu za 1000,- a jsou spokojení :-) Jo a co stévie? Znáte? Má být o hodně sladší než cukr, takže jí stačí malinkatý množství, má samý klady, ale EU jí zrovna nefandí :-D
Odpovědět
aby ti při kynutí to těsto neuteklo přes noc z pekárny :-N bys pak ráno neměla co péct, spíš co uklízet
Odpovědět
Profilova fotka
no tak nejdřív bych to zkusila přes den :-D Ale fakt jsem to tak někde četla, že se to tak dělá, protože s kváskem to kyne pomalu... Ty máš zkušenosti s kváskem?
Odpovědět
Profilova fotka
mam pekarnu morphy richards, protoze v ty dobe, kdy sem si ji kupovala, tak to byla jedina pekarna u nas, co mela sklopnej hak (tj, ze pred pecenim se ten hak sklopi a neni pak zapecenej v chlebu). Ma 10 programu na kde co :-D eri, kvaskovej sem studovala a furt na nej nemam odvahu :-) jestli ho budes delat, tak pak napis zkusenosti :-)
Odpovědět
Profilova fotka
abro, tý jo, tak o tom jsem ani nevěděla, že jde skopit hák :-D a to se sklopí sám?? =-)
Odpovědět
Profilova fotka
jo, sklopi se sam, jako je tam pak otisk toho leziciho haku, ale neni jako zapecenej vevnitr, proste tam nemam diru. Me by rozciloval deravej chleba :-D
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?