Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Rada bych si povidala o vsem, co se tyka zivotniho stylu, ktery se trochu vymyka beznym zvyklostem. Jak vas ovlivnuje ve vasem zivote, vyznavani budhismu ci vitarianstvi, proc se vyhybate eckum, pouzivate prirodni kosmetiku a jakou, jste vyznavaci alterativni mediciny, nepouzivate teflon a vyhybate se plastum, perete ve slizu atd ..... ???? To vsechno a jeste mnohem vic snad budeme moci probrat na tomto tematu.
Odpovědět
Profilova fotka
neco o te bezkofeinove tam bylo, mrknu se
Odpovědět
Profilova fotka
holky neznáte náhodou toto? http://www.eko-produkty.cz/detail/hea...
Odpovědět
Profilova fotka
josefko, ja pijem kavu kvoli chuti a obilne kavy maju fakt velmi daleko ku kave :-( no biodieta nema taku prijemnu atmosku ako je tu, lebo niekedy to nie je o tom ktore bio ale ci vobec bio a to ja nechcem riesit. viem aj sama ze niektore veci nie je mozne nahradit bio, ale chcem vediet skusenost inych s bio a potom to sama zhodnotit a rozhodnut sa. Mozno abra, erinka, chaarl maju iny pocit ale ked si precitas par prispevkov tak urcite pochopis co mam na mysli ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Mám blbý dotaz, tak mě nezabijte :-N Včera jsem v DM objevila kravský mlíko bez obsahu laktózy, tak hurá, můžu ho pít, ale pak mi vrtalo hlavou, že by tam měl být ještě nějaký kasein, že? :-N Tak to ho asi nemůžu pít, když se vyhýbám bílkovině kr. mléka, co?? =-)
Odpovědět
Eri: Já mám blbější dotaz :-D. Holky, co používáte na odvodnění organismu? Nevím proč, ale začla jsem přehánět solení a to dost krutě...začlo mi být divně a cítila jsem se pořád oteklá a tlustá, unavená nabrala jsem 2 kila (60 kg/175 cm). Normálně mám tak 55-57kg. Tak jsem se včera naštvala, konečně jsem si to uvědomila a důsledně se soli vyhýbala a už dnes cítím mírné zlepšení. Máte nějaké tipy, jak se dát dopořádku? Krom toho nesolení? Má někdo podobné zkušenosti? Butt? Díky moc :-)
Odpovědět
all:z myho nicku a otazniku za nim na konci tvyho dotazu soudim, ze te zajima moje zkusenost :-D ale rozhodne se necitim byt hodna ti radit... ja kdyz jsem hodne solila, tak mi z toho nic spatnyho nebylo, naopak, kdyz jsem doplnila zasoby mineralu, tak mi bylo mnohem lip...takze ja jsem obecne takova obezretnejsi, kdyz nekdo rika, ze se ma sul skoro uplne vynechat..jak jsme se ti bavily, ze kdyz cloveku neco chybi a je zvyklej svoje telo poslouchat, tak si o to telo rekne a to se pak treba u me projevilo tak, ze jsem hodne solila...ale to samozrejme neni 100% protoze mylsim, ze spousta lidi svoje telo a jeho potreby vnimat neumi..a fakt taky je, ze vetsina lidi ma mineralu dost, zvlast treba toho sodiku... kazdopadne jak rikam, u me zadny vedlejsi ucinky prehnanyho soleni nebyly..takze jak se jich zbavit, netusim... a kdyz tu mame dotazove okenko, taky jeden mam :-D mohly byste mi poradit nejakej dobrej sampon na citlivou pokozku pro myho muze?
Odpovědět
Butt: jj, měla jsem pocit, že jsi tady o tom něco psala. No, já se dobrovolně přiznávám, že jsem si asi hodně slanýma věcma nahrazovala to, že vůbec nejím cukr a tak jsem asi potřebovala nějaký výrazný chutě, nebo co ;-) :-( . Nicméně s cukrem se mi už zase začínat nechce, glutamátový koření nejím, bylinky moc nestačí a česnek nemůžu, protože často učím nebo tlumočím :-D :-N. Tak mi občas chybí, slaný, sladký i jakkoliv výrazný jídlo...
Odpovědět
Butt: Co Alverde? U nás je s tím obrovská spokojenost. Urtekram byl na mě moc silnej, pálil mě z něho škopek.
Odpovědět
butt, já mám meruňkový Alverde, manžel měl velké problémy s lupy a používal Polytar AF a když mu došel, tak zkusil ten Alverde a zatím jsou výsledky stejné jako s Polytarem...
Odpovědět
all jestli ti chybi vyrazny chute, co dat do jidla obcas zazvor? diky holky za tip, musim se priznat, ze v prirodni kosmetice jeste dost plavu :-N tak jsem vubec nevedela, kam sahnout....
Odpovědět
Butt, Alverde má i přímo šampon pro citlivou pokožku hlavy - se šalvějí a břízou (pokud se nepletu).
Odpovědět
diky hermi ;-)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
butt, vyskusajte urcite Alverde, su to fajn sampony a najma ten co radi herminka je fajn allegria na 175cm mas normalnu vahu 55? to si dost chuda, nie? =-) 60kg je podla mna v poho ale ak je to naliatie sposobene zadrziavanim vody tak asi nie, skus cistit oblicky a pecen bylinkovymi cajmi - breza a prhlava su vyborne bylinky na ocistu podla mojej babky
Odpovědět
Profilova fotka
erinko - tvoje dedukce je spravna :-) - ostatne kasein je to, co dela problemy, miminka laktozu travit umi, maji enzym laktazu, ta se snizuje s vekem, u nekterych lidi vymizi. allegria, mas na slany chute, ze je nedokazes moc ovlivnit? Jak jsi na tom se stresem, muze to byt dusledek. Co takhle pouzivat normalni koreni bez glutamatu? A k soleni pouzivas morskou nebo himalajskou sul - obsahuji krom NaCl i dalsi mineraly, takze se to trosku vyrovna. Se samponem neporadim :-), m. vyhovuje ruzovy a koprivovy urtekram a mamka ma nejaky od Florisane, ja muzu mit cokoliv.
Odpovědět
Díky moc za tipy :-). S těma kilama: Jsem spíš štíhlá, ale ne hubená - nějakej špek by se našel. Velikost mám normální 36-38 a podprdu C, takže pěkně slovanskej typ :-D :-p Pár kilo navíc by mi nevadilo, ale ta oteklost mi dělala děsně zle. Nakoupila jsem nějaký kari, oregano, provensálský, lesní byliny a tak a budu zkoušet. Su z domu zvyklá používat především sůl, kmín, pepř, majoránku a česnek - tedy jak se u nás říká: zabíjačkový špécí :-D, protože máma jako "správná hospodyňa" razí heslo, že jídlo musí být dobrý aj bez koření :-N. Největší humus jsou ty směsi: Na kuře, Na guláš, Grilovací, atd... To zničí každý jídlo a tipla bych, že časem aj každej žaludek.
Odpovědět
allegria - zkus doplnit horcik, zinek a vapnik. Na odvodneni je dobrej pampeliskovej caj. Ja mela chute na slany, kdyz mi chybel horcik, musim si to hlidat, takze jednou za dva mesice jim vzdycky 14 dni horcik a B-komplex (kvuli vstrebatelnosti).solim morskou soli, ale davam ji trochu vetsi mnozstvi nez normalni soli.
Odpovědět
Rosi: Díky, na tom asi něco bude, mám toho teď před státnicema kotel. |-| Jinak jen tak informace mimo. Jestli si některá z vás pamatuje, jak jsem tu prudila s padáním vlasů, záněty m. měchýře, podělanou imunitou, candidou albicans, atd. a zkoušela už pomalu aj zaříkávače hadů :-D :-D :-D, tak půl roku po vysazení HA není po ničem takovém ani stopa. Že jsem se na to doktorů milionkrát ptala, zda nemůže být v souvislosti s HA a oni mi milionkrát lhali a ještě na mě řvali, že v žádném případě, to snad ani nebudu rozepisovat... ]-(. Naštěstí jsem to hnusný svinstvo brala jen krátce. Teď mám už jen slabý bílý povlak na jazyku, takže ještě musím nějak doladit a upravit trávení a pak už snad budu o.k. a můžeme se bavit o miminku x-).
Odpovědět
allegria: o HA mi ani nemluv, mi staci vzpominka na muj podobany xicht, ktera je stale ziva :-D ten horcik by ti moh pred statnicema celkove pomoct, i to becko je dobry na nervy. Ja kdyz mam nejaky zahul, tak to vzdycky zobu a citim se lip, minimalne mam potom nadherny nehty a vlasy :-D Nevim jak ty latky metabojizujou, ale ja kdykoli mam stres tak mam nedostatek snad všeho 8-( Navic ty stresovy body pusobi jeste rok pote, takze zvladnout v jednom mesici svatbu, novou praci i statnice byl pro me teda zajimavy zazitek, nicmene nekolik mesicu po jsem trpela nejruznejsima potizema :-p teprv ted se mi to poradne spravuje, takze z mimina uz taky prestavam mit fobii :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Josefko, fenykl (jako tu zeleninu) sem nikdy nejedla, asi to vyzkousim, jestli ho sezenu. Jinak piju kojici caje, kde je fenykl a anyz, delam si i zvlast fenyklovy caje, me docela chutnaj :-D Premyslela sem, ze bych ten caj supla jednou denne male, ale nevim kolik a v jak silnym odvaru... juju, jo, ta atmoska na bioditeti - souhlas. no snad za nejakou dobu uz nebudem muset resit veci typu ze proc bio, eko a jinak, a zacne to tam byt trochu vic jak tady :-)
Odpovědět
Abro, taky fenykl neznám, ale budu muset zjistit, jak vypadá :-) . Doporučuje se jako jedna z prvních zelenin pro děti.
Odpovědět
abro, u nás se fenyklový čaj dělal vždycky zhruba 1-2 lžičky na hrneček... ale je i varianta, že uděláš odvar hodně silný a dáš jí toho třeba jen 1-2 lžičky ;-) tak to řeším já, protože se mi z něj zvedá žaludek, takže když potřebuju, tak si udělám lok silného odvaru (tj. tu 1-2 lžičky zaliju vodou tak na ten jeden pořádný lok), jednou polknu a jsem s tím hotová :-D
Odpovědět
Profilova fotka
holky, fenyklova seminka se daji i zvykat - ale to spis pro vas :-)
Odpovědět
Profilova fotka
chaar, ja mam v saccich, a mam tam sacek na 2dc vody, ale je to i oka mnozstvi pro mesicni dite? A taky si teda vubec nejsu jista, ze by me mala vypila 2deci caje... asi zavolam babi, oni kdysi caj novorozencum davali :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojte, zaujala ma táto téma, som rada, že nie som sama, čo sa snaží nepodriadiť svoj život "modernému štýlu". Bez prírody si neviem život predstaviť, je to podľa mňa časť z nás.
Odpovědět
Abro, u Tebe ale na fenykl bacha, četla jsem kdysi, že někdy působí spíš kontraproduktivně - snad hlavně když se to s ním přehání (nevím jistě, zkus si to dogooglit či se vyptat na koňovi).
Odpovědět
Profilova fotka
vitej gacek :-D herminka, na co pusobi fenykl kontraproduktivne, na astma?
Odpovědět
Ne, na ty koliky u dětí.
Odpovědět
Profilova fotka
aha, ja jsem myslela, ze je prave na ty koliky dobrej
Odpovědět
Profilova fotka
abra :-( mne je to neprijemne tam riesit tieto veci tak sa budem snazit to najviac prepchat sem ;-) dufam, ze mi to nemamicky odpustia fenikel je inak vyborny, my si z neho robime doma polievku a je to mnamka a aj duseny k masu je vyborny a s tym cajom pre baby - mam doma bio feniklovy caj v sackoch, tak bys som to asi na pol minuty vyluhovala v 2 dcl a dala baby trosinku - je lepsie zacat s malom ako to prehnat a podla mna aj ked sa koji, tak sem tam feniklovy kvalitny caj asi uskodit nemoze ak bude niekto chciet recept na feniklovu polievu tak napiste, ale mi tam davame aj por, co je asi kontraproduktivne
Odpovědět
Josefko, mám právě jen kusé informace, tak nevím, jestli působí opačně jen u někoho nebo když se to s fenyklem přehání (mám dojem, že bé je správně). Proto píšu, ať si to Abra dohledá.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?