Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Rada bych si povidala o vsem, co se tyka zivotniho stylu, ktery se trochu vymyka beznym zvyklostem. Jak vas ovlivnuje ve vasem zivote, vyznavani budhismu ci vitarianstvi, proc se vyhybate eckum, pouzivate prirodni kosmetiku a jakou, jste vyznavaci alterativni mediciny, nepouzivate teflon a vyhybate se plastum, perete ve slizu atd ..... ???? To vsechno a jeste mnohem vic snad budeme moci probrat na tomto tematu.
Odpovědět
na druhou stranu je blbost verit nejakymu prodejci nebo leciteli bez toho, aniz by se clovek sam snazil o vecech informovat a vzdelat..nedokazu si predstavit, ze bych tupe delala, co mi kdo rekne u tohohle si fakt myslim, ze je taky zodpovednost na strane lidi, kteri si ten produkt koupi a veri, ze je zazracne uzdravi
Odpovědět
Profilova fotka
ja si teda taky myslim, ze je to rozhodnuti kazdeho, ale je fakt, ze nekdy jsou lide uz tak zoufali, ze by udelali cokoliv a rada lecitelu a obchodniku toho zneuziva ]-( Taky souhlasim s tim, ze alternativni a konvencni medicina by se mely doplnovat.
Odpovědět
ono je to sice na rozhodnutí každého, ale spousta lidí je hrozně snadno ovlivnitelná :-| když si vezmu třeba svou mamku, je to inteligentní ženská, VŠ, ale když jí někdo bude dělat půl hodiny díru do hlavy a bude k tomu mít aspoň trochu rozumně znějící argumenty, tak koupí téměř cokoli :-N a já dřív byla taky taková, až po dvacítce jsem se naučila lidem nevěřit...
Odpovědět
no me nejsou sympaticky "lecivy" veci, ktery jsou spojeny s jakoukoli ideologii at je to just, amway, ajurveda nebo energy.nerikam, ze izolovane jejich vyrobky nemuzou byt dobry ale vadi mi ten balast kolem. moje kamaradka "dealuje" energy (jeji rodice vlastni nejakou pobocku). Provozujou tam kurzy eneagramu, autom. kresby, rodinne konstelace, spolu s tema jejich lecivama z vas udelaj novyho cloveka, akorat problem je v tom, ze ta kamoska ma z toho vseho dost vymytej mozek, projevuje se ji to hlavne ve vztazich s lidma :-p
Odpovědět
chaar, moje mamka je to samy, pritom by ji jednoduse stacilo zdrave jist a nemusela by kupovat zazraky :-D
Odpovědět
Profilova fotka
holky to je tezky, ja takova byvala taky, cokoliv co slibovalo zazraky na pockani, nemozne do tri dnu tak jsem to koupila, hlavne pokud to bylo na hubnuti, ted uz je to lepsi :-D teda o trochu :-N :-D
Odpovědět
nechapu, ze lidem, ktery celej zivot hubnou a zase nabiraj, jeste nedoslo, ze zakopanej pes bude asi nekde jinde a jestli doslo, tak jsou akorat slaby anebo liny, aby s tim neco udelali kazdy sveho stesti strujcem, ze? ;-) jsem zjistila, ze segra pry uz studuje slozeni potravin a ma dokonce listecek s vytistenejma eckama :-D a mamka mi rikala, jak se snazi jist zdrave..no ja se snad picnu, ze by konecne neco z me osvety zafungovalo :-D v kazdym pripade ji k narozkam vykoupim dm a poridim par zajimavyho koreni, abych tenhle vyvoj podporila :-)
Odpovědět
mia, a stal se nekdy ten zazrak? :-D :-D :-D
Odpovědět
mia, jak to vlastne dopadlo s tou operaci, uz jsi byla?
Odpovědět
ja sem teda taky zkousela zazrak piracetam pred statnicama, no pomohlo to skvele, vsechno za jedna, ale teda kdyz se kouknu na fotky z ty doby, tak vypadam jak koule :-D je tam napsany vedlejsi ucinek pribyvani na vaze a asi to byla zadrzena voda ci co, no kazdopadne to jde v xichte horzne videt :-D do dvou tydnu to nastesti bylo pryc a obavam se ze ten titul za to stal :-D sranda je ale porovnat fotku 14 dni pred a 14 dni po, vypada to jak kdyby mezi nima bylo aspon 10 kil, by se to klidne dalo pouzit jako reklama na nejakej hubnouci zazrak :-N
Odpovědět
já jsem se vlastně nikdy na žádný zázrak nachytat nedala, akorát jednou jsem se nechala zlomit na Atkinsovu dietu (nebo Atkinsonovu?)... v každém případě jsem po 3 dnech lezla po čtyřech, protože moje tělo prostě nezvládá být bez sacharidů, takže tím skončily všechny moje zázračné dietářské pokusy :-D
Odpovědět
Profilova fotka
baby vacsina z nas - dufam, ze vsetky uz hadam nenaletia na kdejake zazracne pripravky a ako catf spomenula, ide o stravu a pohyb a manzel ako lekar zasadne varuje pred pouzivanim vsetkych podobnych veci, lebo su zdraviu skor skodlive v konecnom dosledku, tak treba sirit osvetu ;-) o zdravom stravovani a pohybe dalej
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
catf ale to vis ze mi to doslo ale trvalo to :-D :-D na operaci jeste ne, az v dubnu rosi jasne ze jo, zazracne jsem vzdycky prisla o prachy :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
lidi jsou fakt desne ovlivnitelni. Ja mam kolegyni a ta je fakt desne tlusta a v dubnu se bude vdavat a uz asi pred pul rokem se rozhodla do svatby zhubnout. Nejdriv jsem ji nabidla, ze ji pomuzu, jenomze ji asi odradilo to, ze by musela nad jidlem premyslet 8-(, tak nejdriv byla asi dva mesice na koktejlech a tycinkach (nejaka Super star dieta), pak na polevkove diete nebo jak se to jmenovalo, pak na necem jinym .... no, zhubla 6 kilo a neustale si stezuje, ze ma hlad a jej ji zle od zaludku :-N. Ja jsem nikdy nedietila, ani jsem nidky nezkousela zadne prasky na hubnuti, takze jsem se vlastne nachytat nikdy nedala. Kdyz jsem pak chtela kolem tech 20 zhubnout, tak jsem zacala cvicit a mene a zdraveji jist a slo to samo :-) a od te doby jsem to uz nepribrala .... moji nejvetsi motivaci byla ex meho m :-D :-D :-D :-D . Ona byla hubena a vysportovana a mela hezky nohy :-D .... a ja byla oplacana, mekka od nic nedelani a s celuskou na nohach :-N :-N :-N :-N .... tak jsem to tak nemohla nechat :-D :-D :-D .... takze bych ji vlastne mela byt vdecna za svoji postavu :-D
Odpovědět
Profilova fotka
no jo pred svatbou to jsou zensky schopny delat sileny veci :-D :-D ja teda pred svatbou zhubla tak ze mi musela pani saty asi trikrat presivat a nakonec ji rupnul na satech zip protoze i figurina byla vetsi ne ja :-N ale to bylo ze silenejch nervu, rozhodne ne dietou cvicit jsem zacala az nedavno a desne me to zacalo bavit, kvuli operaci ale nebudu moct asi dva az tri mesice ale zase si rikam ze kazdy cviceni je lepsi nez zadny i kdyz preruseny jak pise josefka jina zenska je motivace jako hrom, me nakopla jedna takova od m z kanclu, desne se na nej lepi a rozhodne ma hodne cisel mensi velikost obleceni a o hodne cisel delsi nohy :-N a musim rict ze i ta samotna plastika je desna motivace, najednou si rikam, kurna, prece nebudu mit tak drahy umely kozy a k tomu lacinej tlustej zadek a pupek na kolenach :-N a najednou to de mnohem lip :-D lidi jsou ovlivnitelni a touha po hubenosti ted hned okamzite a bez namahy je silnejsi nez cokoliv, a to muzu sama potvrdit, co ja byla schopna udelat, zaplatit a snist jenom abych byla hubena a pri tom mi nikdy vubec nedoslo ze by mi stacilo zacit cvicit a trosku rozume jist
Odpovědět
Profilova fotka
hlavni problem je ze nikdo si neuvedomuje ze pribrat a znicit si metabolismus jim trvalo dlouho a stejne tak dlouho ne li dyl bude trvat to napravit, a ze nestaci cvicit a jist rozume na chvilku ale ze to musi uz delat na porad, me to doslo az ve 33 letech a to i dnes jsem schopna veci koupit, to by jste se divily :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Mijouši :-D :-D :-D :-D
Odpovědět
josefko, to by ses divila, kdybys vedela, jaky fobie mela zas ona, akorat tak mozna navenek se snazila vypadat sebevedome, vis? ;-) jo, kdyz zenska vyciti strach, tak se z ni stane pekna mrcha :-D mia, dyt rikam, ze ty to vzdycky rozseknes, ze by to ani basnik lip nenapsal :-D sakra, me zadna zenska snad za zivot nerozhodila, ja totiz ziju v utkvely predstave, ze jsem desne krasna a inteligentni a celkove vyjimecna:-D
Odpovědět
já jsem si třeba dlouho myslela, že mamce zůstala kila po bráchovi (se kterým 7 měsíců proležela)... ale pak jsem viděla nějaké fotky a zjistila jsem, že když byl brácha mrně, tak byla docela štíhlá :-) jenže pak to začalo - ještě chci zhubnout 5 kilo, takže frk bezsacharidová dieta, jojo efekt, tukožroutská polévka, jojo efekt, herbalife, jojo efekt, dělená strava, Margitova dieta, akupunktura + bezsacharidovka, 90denní dieta... nemá problém zhubnout 16 kilo za pár měsíců, ale pak jí 18 naskočí |-| a nedá si říct a nedá si říct :-| úprava jídelníčku pro ni není dostačující motivace, protože si každé ráno stoupá na váhu a když jí to nejde dolů aspoň o 2-3 kila za týden, tak je zklamaná a "dietu" opouští...
Odpovědět
Profilova fotka
caute, josefko dikec za osvetu s omega a rybama, ja sem si fakt myslela, ze ty omega jsou ve vsech rybach :-N :-N potrebovala bych poradit, davam to semka ne na biodite, pac myslim, ze tady se to hodi vic - mala abra ma furt mega problemy s tema kolikama a taxem premyslela, co jeste udelat se svym jidlem, no a jak sem resila pred cca rokem, ze mam problem s kaseinem a lepkem (nejakou dobu sem mela dietu od mudry a pak sem zas postupne davala do jidelaku lepek i kasein a bylo to oka), no tak me napadlo, jestli mala nemuze reagovat prave na tyhle veci. A tedko ten problem - potrebuju si naordinovat dietu bezlepkovou, bezkaseinovou ale taky zaroven nenadymavou :-| Kdyz sem to resila pred rokem , tak zakladem myho jidelaku byly lusteniny a vsechna zelenina, jenze ted lusteniny si vubec netroufnu a vetsina zeleniny nadyma, takze resim, co jist aby to bylo zaroven vyvazeny a pestry. Holky, ze jakykoli napady budu rada...
Odpovědět
Profilova fotka
co zas? dyt sem se snazila psat smrtelne vazne :-N :-D :-D :-D catf tak vyjmecna to ja sem to teda jo :-D :-D ale neco mi rika ze to neni ta spravna vyjmecnost :-D nebo spis velikost vyjmecnosti, v S bych byla mnohem vyjmecnejsi :-D :-D no a taky jsem nedavno zjistila ze kdyz jdu tak se mi trepou speky na zadech, to byla dobra sokovka :-N a delaji se mi kridylka :-N
Odpovědět
Profilova fotka
mia :-D :-D :-D :-D :-D - jednou me budes mit na svedomi. vzdycky si vas ctu u obeda a dneska mi malem zaskocilo smichy :-D catf, to jako mela fobie ze me? :-. :-N Sem s nejakou jeji fobii, at se mi zvedne sebevedomi :-D :-D ... ne abys ji ale nekdy rekla, ze ma zasluhu na me postave :-D :-D :-D. abra, ja bych kazdou zeleninu lehce orestovala. Nenadymavy je pry fenikl (myslim tu zeleninu, jestli ji znas, ja jsem ji poprve objevila az tady, je vyborna), mrkev, bataty, mlada cuketa. Ostatni musis zkouset, rekla bych ze by nemely vadit ani orestovany papriky, rajcata a varenej spenat. Ryze a bramory by mely byt v pohode, ani vajicka by nemela vadit a kureci nebo rybi maso taky ne (ryby bych ale jedla tak max. 2x do tydne a kure asi taky tak, abys nemela malo bilkovin, kdyz nebudes jist lusteniny). Vyhni se cibuli i cesneku i ve vatene forme a dej pozor na cerstve ovoce, kdyztak ho jez na prazdny zaludek, aby nefermentovalo. Jinak ja bych v tomhle pripade sahla po vitaminech a jedla bych chvili klidne hodne jednostranne.
Odpovědět
Profilova fotka
josefka to bych nerada aby jsi se zadavila kvuli me :-D :-D :-D jinak jsem dneska rano chtela m vysvelit ze kafe nee ale rikal ze jestli na ten hrnek sahnu tak mi hrube sahne na laptop :-N :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
mia, dneska jsem cetla studii, ze v kafi jsou antioxidanty - a Nestle dokonce udelalo studii, ze pouziti mleka je nijak neovlivnuje :-N - tak jedno kafe denne neva :-) abra, jeste me napadlo, co kdybys zkusila pit zazvorovy caj (cerstvy zazvor prelit horkou vodou)? Zazvor je dobrej na bricho. nebo zkus zvykat fenyklova seminka, ty jsou dobre na plynatnost.
Odpovědět
Profilova fotka
hmm no jo, ale tu studii zaplatilo Nestle :-N me jde o to ze v te knizce baba doporucuje na nejakou dobu vynecha kofein uplne ale m rikal ze uz toho ma dost :-N
Odpovědět
abro, z toho, co jsem zatím zjišťovala můžou papriky a rajčata mimčo nadýmat - resp. jejich slupky, takže když už, tak prý všechno loupat :-N jo a mělo by pomoct dávat do jídla kmín, případně si z něj udělat odvar, ale to už budeš mít lepší dělat si fenyklový čaj... je hnusný (aspoň teda já ho nesnáším - co já se ho v dětství napila :-N), ale pomáhá zaručeně a rychle :-) moje mamka mi pořád dokola tvrdí, že stejně nevydržím jen kojit a budu mimino napájet slazeným fenyklovým čajem - k tomu se fakt nechystám, ale počítám s tím, že já ho pít budu muset :-N
Odpovědět
Profilova fotka
mia, tak ho nenut - az bude videt vysledky na tobe, tak se treba chytne.
Odpovědět
Profilova fotka
josefko diky, hned si to tlacim/tisknem aby som to mala po ruke, lebo ak bude jujacek po mne tak pomoooc! inak mne sa tu viacej paci ako v tej inej diskusii, lebo tu ma nikto neodhovara od bio a najdem tu vzdy rady a spriaznene duse x-) josefko ked pises o kave, vies ci bezkofeinova kava obsahuje nejake stopy kofeinu a ci nie je skodliva? (lebo ja kavu zboznujem a davam si kazdy den bezkofac) :-N
Odpovědět
Profilova fotka
josef radsi ho nutit nebudu nebo zacne byt nebezpenej :-D ja si teda obcas taky dam, ale driv jsem pila klidne i vic jak tri kafe silny denne, tak ted to omezuju, mam to naplanovany jako celkovou zemnu zivotospravy a nektery ty zmeny jsou tam podle toho co pise docasny, ale sama pise ze se ma zacinat radsi pomalu a v klidu ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
juju, nevim presne jak se bezkofeinova kava dela - bude silne "processed", ale pokud to nezvladnes bez kavy, tak stejne ted nemas jinou moznost. Zkousela jsi treba cikorku nebo takovety ruzne "kavy" ze zrni? na bioditeti te odrazujou od bio? :-.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?