Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Rada bych si povidala o vsem, co se tyka zivotniho stylu, ktery se trochu vymyka beznym zvyklostem. Jak vas ovlivnuje ve vasem zivote, vyznavani budhismu ci vitarianstvi, proc se vyhybate eckum, pouzivate prirodni kosmetiku a jakou, jste vyznavaci alterativni mediciny, nepouzivate teflon a vyhybate se plastum, perete ve slizu atd ..... ???? To vsechno a jeste mnohem vic snad budeme moci probrat na tomto tematu.
Odpovědět
Profilova fotka
holky ja bych se cerstva nadojenyho mlika nenapila ani za boha :-N dyt je to desne nehygienicky =-)
Odpovědět
holky, a k cemu ta spirulina vlastne je? i kdyz si myslim, ze v tom clanku vyse to moc dramatizujou, tak stejne jedine, kdybych mela vlastni cistou kravu :-D , tak bych se napila, takze tahle idea automatu me nijak nelaka napriklad bio mleko amalka je sice pasterovane, ale nehomogenizovane, takze podle me idealni stredni cesta
Odpovědět
Profilova fotka
ono hlavne diky tomu ze babi delala v kravine tak vim jak spinavy muze byt kravsky vemeno :-N a jak se doji tak to samozrejme de do mlika, pokud kravka neni cista a umyta tak to proste do toho mlika pude a pokud jsou to z takovych tech velkochovu kde ma na emenu pristoj tak v tom miku stejne nebude nic dobryho
Odpovědět
Profilova fotka
i kdyz podle knizky co mi doporucila josefka v mliku stejne neni nic dobryho pokud clovek neni tele :-N :-D :-D
Odpovědět
mia, ty to vzdycky rozseknes fakt ;-) :-D
Odpovědět
Profilova fotka
catf proboha co sem zas udelala? :-N
Odpovědět
Profilova fotka
ja se tu pokusim teda prelozit proc clovek musi byt tele aby mohl pit kravsky mliko :-D :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
doufam ze me za to josefka nenada :-N takze z knizky od Phd Marilyn Glenville odstavec proc omezit kravske mleko: 1) protein obsazeny v kravskem mlece (casein) ve znamy alergen a je casto spojovan s problemy jako ekzem. Zpusobuje alergicke reakce v tele. Vetsina alergickych reakci stimuluje uvoleneni histaminu a ostatnich substanci zpusobujicich zaniceni. Navic toto zpusobuje zvysenou potrebu cortisolu a toto potazmo zpusobuje zvysenou potrebu tela ukladat tuk
Odpovědět
Profilova fotka
2) dalsim problemem je ze farmari zvysuji produkci mlika umele, jeste o gneraci driv krava bezne nadojila zhruba 9 litru denne, dnes nadoji 56 litru denne coz je osmkrat vic nez by tele mohlo kdy vypit za den, tohoto se dociluje nepriroznym stimulovanim coz ovlivnuje kvalitu mleka
Odpovědět
Profilova fotka
3) vysoke teploty pouzivane pri pasterizovani meni tuky v mleku na spatne tuky ktere zvysuji riziko srdecnich nemoci
Odpovědět
Profilova fotka
4) v dnesni dobe je cim dal tim vic krav dopovanych antibiotiky aby se zrychlil rust a tyto se nasledne filtruji pres nas organicmus pri piti mleka
Odpovědět
Profilova fotka
5) V roce 2005 byla zverejnena studie ze ptiti sklenice mleka denne muze zvysit riziko rakoviny vajecniku, toto se netyka syru a jogurtu
Odpovědět
Článek se načítá
hm :-| kdyz to je tezky. Ja mliko jako takovy piju vlastne malo - nekolikrat denne kapku v kafi, ale mlecny vyrobky jim hodne - spoustu syra, smetany v omackach a jogurty. Ale s tema to bude asi obdobne. Ovsem vzdat se toho to jde tezce. Nahradit by to slo max. tak sojovyma vyrobkama - nebo vas napada nejaka jina varianta? A toho taky prilis neni idelani (co se mi tak matne vybavuje, ze jsem kdes cetla - ale klidne me opravte, uprimne - nevim).
Odpovědět
Profilova fotka
6) substance v kravskem mleku, ktera ma za ukol dat teleti nejlepsi start do zivota ma negativni dopad na lidske bunky, Insulinu podobny rustovy faktor ( IGF-1), substance kterou my produkujeme prirozene v nasem organismu hlavne v detstvi, podporujici rust, je hojne obsazena v kravskem mlece ( tele musi stat na nohach behem par hodin po narozeni). Nanestesti GI-1 je pritomna pri mnozeni a deleni bunek a vyzkumy ukazali ze toto hraje vyraznou roli v tvorbe rakovinotvornych bunek zkusobujicich mimo jina rakovinu prostaty, plic a konecniku
Odpovědět
Profilova fotka
ja jsem to desne zkratila a jestli najdete v prekladu nejakou kravinu dejte mi vedet fil pokud to spravne chapu tak diky procesu co se pouziva pri vyrobe jogurty a syry nejsou tak spatny ale mam tsakovej pocit ze brzo narazim na kapitolu i o nich :-D :-D u jogurtu ma pripominku ze ovocny muzou obsahovat az 8 lzicek cukru v jednom kelimku
Odpovědět
Profilova fotka
jeste jsem zapomela ze knizka je zamerena na zbaveni se spatnych tukovych zasob a proto jsem to zkracovala, u hodne bodu to pokracuje navazovanim na cortizol atd a dusledky pri ukladani tuku hlavne ve stredni oblasti tela kde je nejnebezpecnejsi
Odpovědět
ja nastesti mam rada bily - delam studene omacky k zelenine vetsinou, jinak jich taky moc nejim. Ale bez syra bch se neobesla. Ted u nas otevreli kram s italskyma specialitama, maji tam ta uuuzasne velikanska kola syru, no to ja slintam uz za vylohou :-N . Jeste napis, ze syry jsou taky rakovinotvorny a jsem nahrana :-N . Uz tam si o mne moje rodina mysli, ze jsem kralik.
Odpovědět
Profilova fotka
zatim jsem u 4 kapitoly, ale taky doufam ze syry necha bejt :-D :-D
Odpovědět
hele tak syry radsi preskoc ne? :-D I kdyz jestlize je ta knizka zamerena na tloustku, tak to asi na syrech nenecha ani diru suchou :-N
Odpovědět
Profilova fotka
no to asi ne :-D
Odpovědět
Profilova fotka
myslim, ze o syrech tam toho moc nepise - jestli si to pamatuju jeste dobre :-) .... ja uz se strasne tesim, az budu mit po detoxu a dam si kozi syr a jogurt s malinama :-D Jinak dobry mio, musim si to prekopirovat a pak mi to usetri praci to prekladat :-D :-D :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
josef to nevim, ja toho vazne hodne vynechala :-N
Odpovědět
Profilova fotka
jeste sem par veci prelozim, fakt super knizka, zitra si dame proc ne umela sladidla :-D
Odpovědět
josefka: a proc se detoxikujes? je mi jasny, zes to uz urcite vysvetlovala, ale nesleduju to tady nejak moc. Je to znat?
Odpovědět
Profilova fotka
ano paní učitelko :-D
Odpovědět
Profilova fotka
sari nebud drzkata nebo dostanes domaci ukol a poznamku :-D :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
v kolik to vypukne? :-D
Odpovědět
Profilova fotka
to jeste nevim, az budu mit naladu :-D :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
ta spirulina by mě taky zajímala :-)
Odpovědět
mia, ja to ale myslela dobre :-D filipovi, co se tyce tech jogurtu a syru, tak bych to videla na kozi a ovci prevazne a nejlepe bio, tak nejak mi to prijde logictejsi, protoze jsem jeste nevidela prikurtovanou dojici kozu nebo ovci a celkove mi pripada, ze tahle zver ma vic volnosti a kdyz je to bio, tak predpokladam, ze se nemusim bat antibiotik apod zmetku josefko, dotaz, jakej prinos ma dzus z cerstvyho ovoce(ne z koncentratu) ale pasterovanej? predpokladam, ze vitaminy se uz nezachovaj a neco jinyho jo? vcera jsme si doma vymackali dzus z cervenej pomerancu a bylo to teda fakt bajo, za ty prachy to stoji x-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?