Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Rada bych si povidala o vsem, co se tyka zivotniho stylu, ktery se trochu vymyka beznym zvyklostem. Jak vas ovlivnuje ve vasem zivote, vyznavani budhismu ci vitarianstvi, proc se vyhybate eckum, pouzivate prirodni kosmetiku a jakou, jste vyznavaci alterativni mediciny, nepouzivate teflon a vyhybate se plastum, perete ve slizu atd ..... ???? To vsechno a jeste mnohem vic snad budeme moci probrat na tomto tematu.
Odpovědět
u nás byl automat na mléko v Kauflandu, přišla jsem na něj těsně před Vánoci (normálně do Kaufu nechodím) a než jsme tam stihli dojít s lahvema, tak už tam automat nebyl :-(
Odpovědět
Profilova fotka
josefko, listeriozu nee, je to hodně podobné onemocnění salmoneloze...už jsem to vygooglila: kampylobakterióza... Mlíko z automatu je úplně neupravené mlíko přímo od krávy, ne? Viděla jsem ho za 15Kč litr, tu v Ostravě ani nevím, jestli nějaký automat je...
Odpovědět
Profilova fotka
já si tam mléko také kupuji a převařovat je nehodlám. Mléko jsem nepila, ale teď když mám možnost si vzít vlastně čerstvě nadojeného tak toho využívám. Občas, ale přece. Když bych je převařila, tak je to najednou mléko z petky.... pro mě mrtvé. Je jasné, že člověk z toho může něco chytnout... to chápu.
Odpovědět
Profilova fotka
takze tohle mleko je primo od farmaru a obchazi mlekarny, je to tak? Kdo zodpovida za kvalitu a za vymyvani tech automatu? .... nebo je to vsechno v tech clankach, ktere jsem jeste necetla :-N
Odpovědět
josefko, na konovi jsem cetla, ze je pry na tom automatu psano, ze se ma mleko prevarit, ale nepisou, jestli je to kvuli tomu, aby vydrzelo nebo odstraneni moznejch bakterii.. vcera jsem si v makru koupila kozi mliko a prekvapilo me, jak je nesmradlavy a hlavne smetanovy..i m byl prijemne prekvapen, takze si ho asi zacnu kupovat do kafe x-) pak jsem tam narazila na bio lososa a musela jsem se smat...bio losos je proste losos ulovenej v divocine(tenhle je ze skostska)..haha...je radove o 200kc za kilo drazsi nez chovanej, ale jak josefka minule mluvila o tech omega, tak jsem si hned koupila pres kilo(proste pul celyho lososa) tohohle bio druhu :-D a musim si ho dneska naporcovat do mrazaku
Odpovědět
Profilova fotka
josefko, články sú len ilustračné, pre predstavu, v podstate nemajú nejakú veľkú výpovednú hodnotu :-) viac o tom neviem povedať...
Odpovědět
Profilova fotka
catf ja som citala ze nema vyznam kupovat ryby v Bio kvalite pokial nie su chovane na nejakej Bio "farme" - lebo ta voda je znecistena takmer vsade ale bio farma ma dodrziavat prisne predpisy =-)
Odpovědět
juju, my tady prave nedavno resily, ze maso z chovnych ryb neobsahuje omega mastne kyseliny..no a navic teda musim rict, ze ja nepovazuju rybu v divocine ulovenou za bio a proto mi to prislo vtipny :-)
Odpovědět
Profilova fotka
jakto, ze ryby z chovi neobsahujou omega?? =-) =-) Takze ani pstruh z pstruharny je nema? nebo sladkovodni je nemaj vubec? =-)
Odpovědět
na tom našem automatu bylo taky napsaný, že se to mléko má převařit...
Odpovědět
Profilova fotka
abra nema - omega 3 maji jenom ryby, ktere se zivi planktonem (z toho ten omega 3). Ryby z farem, ktere jsou ziveny zrnim nemaji omega 3. Co si pamatuju, tak Herminka rikala, ze v CR se nejake ryby chovane na farmach krmi nejakou smesi, ktera omega 3 obsahuje, takze ty ryby je snad taky maj - ale co jsem pochopila, tak to neni bezne. Ze sladkovodnuch ryb snad nema prirozene zadna omega 3 ..... nebo je plankton i ve sladkych vodach? To ale neznamena, ze sladkovodni ryby nejsou zdrave - prinejmensim je to dobre stravitelna bilkovina.
Odpovědět
Profilova fotka
holky to je desny jak uz nejsem zvykla jist srajdy, sem mela hlad, m je pryc, doma nic tak sem sla do bochodu ze si udelam tu quinou se spenatem ale potrebovala jsem neco na snezeni hned a meli jenom salam tak se si rikala ze pro jednou mi to nemuze uskodit a ted je mi spatne :-N sem si musela dat polivku na spraveni a k veceri bude quinoa :-D
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
mia, tak pak hoď do vaření recept na quinou se špenátem :-) Snad ten salám přežiješ :-D
Odpovědět
holky, doporucuju zacit s cizrnou, pro vas co nemate rady lusteniny. Ja ji macim pres noc se saturejkou, tymianem nebo nori vlockama, pak ji varim v normalnim hrnci cca 45 min, v tlakaci cca 20 minut. Po uvareni ji smicham s jogurtem, oliv. olejem, okurkou a cesnekem, nebo s kozim syrem, pripadne ji pridavam k testovinam pul na pul, nebo si ji zobu jen tak osolenou. Varim nesolenou, po uvareni ji necham chvili macet ve slane vode. mia - tak to znam, my nedavno koupili kecup pac m jel nadyl pryc a delali sme mu toasty, tak aby to nemel tak suchy. Ja sem k tomu jen cuhcla a byla jsem schopna rozeznat tisice chemickych chuti a vuni... Takze z "omacek" uz pouzivame jen kvalitní hořčici, teda je mnohem lepsi nez kdovijaky srajdy od hellmans. konecne tady zacina trochu jaro, hned mam chut na zeleninu syrovou :-D koupila sem si megabaleni spiruliny, jsem z ni stale nejaka unesena, herminko, je mi teda sympatictejsi nez chlorella to zni jako cholera :-D
Odpovědět
Profilova fotka
rosina my teda vsechny tydle omacky mame protoze je kazda navsteva chce k jidlu ale nejime to, zitra jedou tchanovci zas do francie tak jim musim napsat o dobrou horcici :-)
Odpovědět
Profilova fotka
rosi, my teda máme doma Alnatura kečup a ten je docela dobrej, i když na mě moc "kečupovej" :-D Cizrnu máčím přes noc a vařím normálně v hrnci a myslím, že dýl jak 30 minut to netrvá.... Kde kupujete tu spirulinu? Kolik to stojí? A to kupuješ prášek? Čtu teď tuhle diskuzi od začátku, tak už se to řešilo :-D
Odpovědět
já cizrnu miluju x-) jsem schopná si "na chuť" otevřít konzervu a chodit na ni se lžičkou jak na nutelu :-N :-D moje mamka zkusila cizrnu jednou a prý to smrdí jak starý ponožky a je to hnusný :-p nechápu, jak to může říct :-N
Odpovědět
chaar, ja zas ulitavam na hrasku v konzerve, bohuzel na tom bonduele, kde je spousta cukru, proto je tak dobre sladkej x-) ..a nasi kocouri se muzou z tohohle hrasku zblaznit, takze na posezeni sezeru s kocourama celou plechovku josefko, to byly kapri krmeni spesl smesi s lnenym olejem a vari se to pro pacienty v nemocnici, kde operujou srdce...zrovna jsem si tuhle rikala, proc tem pacientum nedaj rovnou olej na lzicku :-D a dneska k vece si dam toho bio lososa, brambory na rozmarynu a ruzickovou kapustu s cibulkou a cesnekem, uz mam desnej hlad
Odpovědět
eri, kupuju to u nas v lekarne, 300 tablet za 250, denni davka predepsana je 2-6 tablet, ja si davam 3 :-) Je ro normalni bio Spirulina, takova velka zelena pixla, zkus se poprat :-) catf, hrasek bonduelle je moje uchylka uz do malicka, dostava jsem ho k mkulasovi misto kokin :-D tehda teda to byl seliko :-D celou pixlu sem snedla i bez kocouru jako dite v utlem veku :-D chaar, cizrna v plechovce je hodne jina nez ta uvarena? TU JSE
Odpovědět
m jeste nikdy nezkousela, scheisse, preklapl se mi nejak pocitac
Odpovědět
no nic, ja jdu cvicit, je to desnej vopruz, chodim tam protoze to predcvicuje kamoska a chodime tam vsechny jak slipky, je to jako kvalitni cviceni, ale na me moc pomaly :-p :-p :-p sportu zdar
Odpovědět
rosi, já jsem normálně uvařenou ještě neměla :-N mamka ví, že ji mám ráda, takže mě pořád zásobuje plechovkama :-D
Odpovědět
Profilova fotka
caft, ja som cez vikend tiez prvykrat kupila kozie mlieko, dala ho do kavy a vobec to nebolo take hrozne, fakt som ocakavala, ze to mozno aj vylejem :-D , ale bolo to naozaj minimalne citit ozaj, uz sa vam pokazilo mandlove mlieko do druheho dna??? :-( my sme ho kupili prvykrat, vecer okostovali, supli do chladnicky a ked som si ho na druhy den dala do kavy, tak sa zrazilo :-o chutovo nebolo pokazene, ale vyzeralo to hrozne
Odpovědět
Profilova fotka
a aj ja uz utekam, na salsu ;-) ale neviem, ako budem nohami prepletat, akasi som znicena
Odpovědět
jste mi udělaly takovou chuť že jsem si k večeři otevřela plechovku :-D
Odpovědět
Taky by mě zajímalo, jestli má někdo srovnání mezi cizrnou vařenou a plechovkovou. Připadá mi, že z plechu nemůže být nikdy tak dobrá jako vařená, ale Chaar tomu odporuje :-D Já si poslední dobou vařím luštěnin víc, část zmrazím a pak průběžně přidávám do jídel (třeba dnes do jáhel se sušenými rajčaty, mňam). Ale do mražáku se nedá chodit se lžící :-D Rosi, tuto spirulinu? http://www.lekarna.cz/bio-spirulina-5...
Odpovědět
ja myslim, ze vetsina cizrny v plechovce je vcetne pridane soli, chutna to trosku jinak, asi jak je nalozena v tom laku, tak se v tom rozlozi jinak chute, ale bonduelle napriklad je dobra(ale myslim, ze je prave se soli), ted me napada, ze i alnatura ma cizrnu, ale nevim, co v ni je... v dm mi m jednou koupil hrasek a mrkev a to bylo dost hnusny, moc mekky a bez chuti jo a ten muj divokej losos je ve skutecnosti bio certifikovanej a rozhodne ne divokej(zas budu verit nejakymu prodavaci), takze si na nej asi budu muset loupnout tu lzici lnenyho oleje :-D
Odpovědět
k automatum na mliko: http://zpravy.idnes.cz/mleko-nadojene...
Odpovědět
Profilova fotka
a ja prisla z posilovny a prejedla jsem se koktejlem :-D ja srovnani cizrny z plechovky a vareny mam, vzdycky zapomenu namocit lusteniny pres oc, tak mi pak nezbyva nez sahnout po plechovce .... ale uz jsem se zaprisahala, ze se polepsim. Varena cizrna je vic sucha a tvrda, treba jak pise rosina, ze ji jenom osoli a ji, tak to by s tou plechovkovou neslo. Ta varena chutna vic jako orisek, z plechovky je mazlavejsi a chut je takova rozlezelejsi. Je super do salatu, podle me lepsi nez varena, varenou mam zase radsi do jidla typu dahl. rosi, ty jis 3 spiruliny :-. :-D :-D :-D :-D .... ja jich jim 20, aby mi to dalo 10g, coz je udrzovaci davka :-D :-D :-D :-D, u chlorelly jsou to 3g, kdyby to nekoho zajimalo :-D
Odpovědět
Profilova fotka
hmmm, tyhle automaty byly ve Spanelsku a ja jsem si rikala, ze je to docela dobra vec. No, furt lepsi tohle prevarene nez z krabice.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?